דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

מידע שימושי ללקוחות HOT ו- yes

nrg בשיתוף "כמהזה?" אספו עבורכם טיפים לצמצום ההוצאה החודשית על שירותי טלוויזיה, ומידע חשוב על ההתנהלות מול חברת הכבלים/הלווין.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

לקוחות HOT או yes ? הנה 10 דברים שכדאי שתדעו

11.2.2009, nrg מעריב

משפחה ממוצעת בישראל מוציאה עבור שירותי כבלים ולווין כ-250 ₪ בחודש, מדובר בנתח משמעותי מתוך הוצאות התקשורת המשפחתיות. nrg בשיתוף "כמהזה?" האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל, אסף עבורכם טיפים לצמצום הוצאה זו ומידע חשוב על התשלום לחברת הכבלים/הלווין, במטרה לעודד צרכנות הוגנת ונבונה.  

לא רוצים את HOT או yes? יש אלטרנטיבות

1. קודם כל כדאי לדעת שיש אלטרנטיבות ל-HOT וyes-, כך שאם מאסתם בהן תדעו שאתם לא חייבים להמשיך להיות מנויים. אם אתם מוכנים לוותר על הנוחות שבממיר עם שלט מתוחכם, דעו כי ניתן לרכוש צלחת לווין פרטית הקולטת מהלוויין עמוס את ערוצים 1, 2, 10 ו-99, ואת הלוויין האירופי הוטברד - המשדר כ-400 ערוצים עם כל התכנים שעולים על דעתכם - בעלות חד-פעמית של כ-2000 שקל. היתרון הבולט הוא המחיר, שכן עלות חבילות בכבלים ובלווין היא 3,000-2,500 שקל לשנה. החיסרון: אין תרגום בערוצים הזרים, אבל זה טוב לשיפור השליטה באנגלית ובשפות זרות אחרות...

2. אם אתם לא רואים הרבה טלוויזיה, כדאי שתדעו שעדין ניתן לקלוט את שידורי ערוץ 1 ו-2 בחינם, באמצעות אנטנה מרכזית או אנטנה אישית המותקנת על הטלוויזיה. עלותה של התקנת אנטנה אישית זולה מזו של אנטנת לווין. אם עדיין קיימת בביתכם אנטנה, תדעו שבמקרה של התנתקות מ-HOT או מ-yes, הטכנאי שמגיע לנתק אתכם, מחויב לחבר אתכם לאנטנה המרכזית, בתנאי שהיא קיימת על גג ביתכם והיא תקינה.  

3. בנוסף, בשנה הקרובה, בכפוף לאישור הצעת חוק של משרד התקשורת ומשרד האוצר, תיפתח אפשרות נוספת: לרכוש ממיר קבוע בעלות חד פעמית של כ-400 שקל, שבעזרתו תוכלו לקלוט בחינם את שידורי ערוצים 1, 2, 10, 33 וערוץ הכנסת.

כך תתחייבו

4. האם אתם מוכרחים להתחייב לאחת החברות? לא. ישנם מסלולים ללא התחייבות, אולם אז תשלמו מחיר מחירון, יקר משמעותית ממחירי המסלולים בהתחייבות. לכן, בדרך כלל עדיף להתחייב. כשאתם מתחייבים החברות חייבות לתת לכם הסכם מנוי מפורט, בו יפורטו כל תנאי ההסכם. אם הבטיחו לכם משהו בעל-פה, וודאו שהוא מופיע גם בתנאי ההסכם הכתובים, מפני שבמקרה של סתירה בניהם, הנוסח הכתוב הוא שיחייב.

5. חשוב מאוד לאחר שהתחייבתם ל-HOT/yes, לפתוח יומן ולרשום את תאריך גמר המבצע, או להכניס תזכורת ביומן בסלולר שלכם.  על פי רוב, כשהמבצע יסתיים יעלה המחיר למחיר מחירון, והחברות לא יעדכנו אתכם בכך (או שיעדכנו אתכם בעזרת אותיות קטנות בחשבונית). בלי שתשימו לב יקפוץ המחיר בעשרות אחוזים. ערנות לתאריך גמר המבצע, תמנע בזבוז כסף מיותר בגמר המבצע. אם ברצונכם להישאר עם החברה לאחר גמר המבצע, מועד סיום ההתחייבות הוא מועד אידאלי להתמקחות ולהשגת מחיר נמוך וחבילה אטרקטיבית.   

כך תתנתקו

6. אם תתנתקו לפני תום תקופת ההתחייבות, ובמשך תקופת ההתחייבות שילמתם מחיר "מבצע" ולא מחיר מחירון, בדרך כלל לא תוכלו לצאת מהמבצע ללא תשלום "החזר עלות ההטבה". תדעו שבמטרה לעודד הצטרפות, כל אחת מהחברות מכסה במקרים רבים קנס של לקוחות החברה המתחרה, בהצגת חשבונית הקנס, או לחלופין, נותנת ללקוחות המתחרה הטבות משמעותיות במקרה של הצטרפות כגון חודשיים ראשונים חינם. Yes ו- HOT אפילו ישמחו להחתים אתכם על טופס ייפוי כוח ולעשות עבורכם את הניתוק, בלי שתצטרכו לנקוף אצבע (במטרה למנוע מכם לדבר עם מחלקת שימור הלקוחות של החברה הנוכחית שלכם, מחלקה שיכולה להציע מחיר זול במיוחד, ועוד הטבות ומפתות).

7. ישנם שני מקרים בהם זכותכם לצאת מההתחייבות לפני סיומה:

- אם דמי המנוי שסוכמו אתכם בחוזה עלו במהלך תקופת ההתחייבות.

- במידה והחברה הפסיקה לשדר אחד מהערוצים בחבילת הבסיס שלה.

8. אם אתם כבר לא בהתחייבות ורוצים להתנתק, אך נתקלים בקשיים בירוקרטים (לחברות יש נטייה להתעלם ולא להחזיר טלפונים ללקוחות אשר רוצים להתנתק), דעו שאם תשלחו פקס לחברה, החברה חייבת לנתק אתכם תוך שני ימי עבודה מרגע ששלחתם את הבקשה בכתב. פקס yes: 09-7616193.  פקס HOT: 077-7078231..

כך תחסכו כסף

9. אין סיבה להמשיך ולשלם על מוצר כאשר אינכם משתמשים בו. לכן, לפני נסיעה התקשרו לחברה אשר מספקת לכם שירותי טלוויזיה, ובקשו להקפיא את המנוי. הביאו בחשבון שאם התחייבתם לחברה, תקופת ההתחייבות תתארך כאורך התקופה שבה המנוי הוקפא.

YES: אפשרות להקפאה של מינימום חודש ומקסימום 4 חודשים, כאשר בזמן ההקפאה עדיין משלמים דמי שכירות עבור הממירים: 24.90 ₪ לחודש עבור ממיר MAX ו - 14.80 ₪ לחודש עבור ממיר דיגיטלי רגיל.

HOT: אפשרות להקפאה של מינימום שבועיים ומקסימום חצי שנה, כאשר בזמן ההקפאה עדיין משלמים דמי שכירות עבור הממירים: 15 ש"ח עבור ממיר דיגיטלי רגיל.

10. דרך נוספת לחיסכון היא רכישת חבילות משולבות. HOT מציעה חבילות שנקראות "טריפל" ומשלבות שירותי טלוויזיה, טלפון קווי ותשתית אינטרנט. חבילות אלה זולות יותר מאשר רכישת כל אחד מהשירותים בנפרד, וכמו כן, ההתנהלות מול חברה אחת וחשבונית אחת נוחה יותר מאשר התנהלות מול שלוש חברות שונות. 

yes אומנם לא מציעה חבילה משולבת, אך חברת בזק מציעה ללקוחותyes  תשתית אינטרנט מוזלת באמצעות מבצע "חודשי חינם", במסגרתו לקוחות  yesמקבלים בין חודשיים לחמישה חודשים חינם בתשתית האינטרנט, תלוי במהירות הגלישה.

צפייה מהנה....

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה