דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  ספקיות אינטרנט

כמה עולה להתקין רשת ביתית?

אם יש לכם מחשב נייד או יותר ממחשב אחד בבית, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם. כמה יעלה לכם להתקין רשת אלחוטית בבית?

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

כמה עולה להתקין רשת ביתית?

אם יש לכם מחשב נייד או יותר ממחשב אחד בבית, הכתבה הזו בדיוק בשבילכם. כמה יעלה לכם להתקין רשת אלחוטית בבית - בדקנו בשיתוף עם אתר "כמהזה"

 29/1/2009, ליאת נחום, ynet 

כיום, כמעט כל מחשב נייד תומך בגלישה אלחוטית. באמצעות רשת ביתית אלחוטית, אפשר לעבוד עם המחשב הנייד בכל מקום בבית: על הספה בסלון, בחדר העבודה או אפילו במיטה. מעבר לכך, כשהמחשבים מחוברים ברשת אפשר לגלוש בהם באינטרנט במקביל בחיבור בודד, להעביר ביניהם מידע במהירות ובקלות, לשלוח מסמכים להדפסה מכל המחשבים למדפסת אחת, לגלוש מכל מקום בבית ובו זמנית.

רוב חברות התקשורת בישראל משווקות חבילות של רשת ביתית. אך דווקא בזק בינלאומי, ספקית האינטרנט הגדולה בישראל, אינה משווקת חבילות רשת ביתית באופן נרחב. מ"בזק בינלאומי" נמסר: "החברה אינה מתמקדת במכירה ושיווק של רשתות ביתיות, אך מעניקה ללקוחותיה תמיכה חינם לנתבים אשר נרכשו באופן פרטי".

השוואת רשתות ביתיות
 
חברה עלות הנתב זיכוי על הנתב התחייבות עלות התקנה
בזק 477.60 בפריסה ל-24 חודשים (19.90 לחודש) זיכוי מלא למצטרפים למסלול 2.5 מגהביט 24 חודשים 199 ש' לביקור טכנאי
HOT 237.60 למנויי אינטרנט בפריסה ל-24 חודשים (9.90 בחודש) חינם ללקוחות המנויים על שני שירותים או יותר (טלוויזיה, טלפוניה ואינטרנט) 24 חודשים 99 שקלים להתקנת שני מחשבים. כל מחשב נוסף 49 שקלים
012 סמייל 312 שקלים בפריסה ל-24 תשלומים (13 שקלים בחודש) ללא ללא 199 שקלים לביקור טכנאי או 35 שקלים למשלוח
013 נטויז'ן 221 בתשלום אחד או 237.60 בפריסה ל-24 חודשים ללא ללא 199 שקלים לביקור טכנאי או משלוח בדואר
orange 716.40 שקלים בפריסה ל-36 תשלומים (19.90 לחודש) זיכוי מלא למצטרפים לשירותי האינטרנט תוכניות משתנות 249 שקלים חיוב על ביקור טכנאי ו-200 שקלים

הערות לטבלה: לקוחות בזק במהירות 1.5Mb ייהנו מזיכוי חלקי של 10 שקלים בחודש, לקוחות שיתנתקו ישלמו עבור הרשת הביתית ללא קבלת זיכוי חודשי. משלוח נתב לבית הלקוח בעלות של 39.90 שקל. בזק מציעה עוד נתבים בעלויות שונות **012 סמייל ו-013 נטוויז'ן מציעות עוד נתבים מתקדמים בעלויות שונות, לקחנו את הזולים ביותר

עלויות רשת ביתית

בשוק קיים מגוון גדול של נתבים הנבדלים זה מזה, ביצרן, באיכות ובמחיר. כל חברות התקשורת מציעות נתבים מתקדמים עם אחריות בין שנה לשלוש שנים, תלוי בחברה. כמו כן, הן מציעות מגוון של נתבים המותאמים לכל לקוח ומיקום (למשל, נתבים המתפקדים כמרכז התקשורת של הבית: אינטרנט וטלפון קווי, נתבים לממ"ד ובתים עם מפלסים וקומות וכדומה). כאן בדקנו את הנתבים הזולים ביותר של החברות.

הנתב הזול ביותר על פניו הוא הנתב של נטויז'ן, ואם משווים גם לתשלומים, אז הנתב של הכבלים משתווה. נומינלית, הנתבים של בזק ואורנג' יקרים יותר, אבל יש לזכור שבמקרה של אורנג' מדובר במכשיר שמבצע עוד כמה פונקציות, כמו חיבורי טלפוניה - כך שחשוב לשקלל זאת בשיקול הסופי.

שימו לב כי ברכישת נתב המותאם ספציפית לתשתית מסויימת (בזק/HOT) הלקוח מוגבל לשימוש באותה תשתית ולא יוכל להשתמש בנתב במידה ויחליט לעבור לתשתית שונה.

מבחינת עלות התקנה, עלות ההתקנה הזולה ביותר היא של הכבלים - 99 שקלים להתקנה של עד שני מחשבים, שמן הסתם תתאים לרוב הלקוחות. גם עלות ההתקנה הסופית של אורנג' היא זהה למעשה בחישוב לשני מחשבים - אבל היא בשיטת חיוב-זיכוי, מה שאומר שתצטרכו לשלם לטכנאי בכל זאת ורק לאחר מכן תזוכו.

האם משתלם לקנות לבד?

עיקר הבעיות בשימוש ברשת מתבטאות בנושא הטכני: מה מתחבר למה, אילו הגדרות, בעיות חיבור וגלישה ועוד, לכן חשוב מאוד לבדוק את שירותי התמיכה הטכנית של החברות. הבעיה מטרידה יותר אם הנתב נרכש באופן פרטי ואין לכם ממש למי לפנות כשאתם לא מצליחים להתקין את הרשת או כשהרשת מתחילה לעשות בעיות.

בעבר, אנשים חששו מרכישת נתב באופן פרטי בעיקר בגלל היעדר שירותי תמיכה טכנית בזמן אמת. היום, כאשר חברות 012 סמייל, 013 נטוויז'ן ואורנג' מספקות תמיכה חינם ללקוחותיהן גם אם הנתב נרכש באופן פרטי, מכשול זה הוסר. רכישת נתב באופן פרטי (חנות/אתרי אינטרנט) לרוב משתלמת יותר הן מבחינת מחיר (החל מ-100 שקלים לנתב הפשוט ביותר, לפי אתר זאפ), והן ביטול הצורך בהתחייבות לתקופה ארוכה לחלק מחברות התקשורת.

עלויות תמיכה ברשתות ביתיות
 
חברה תמיכה בציוד שנרכש מהחברה תמיכה בנתב אחר
בזק תמיכה 24/7 בעלות 1.9 שקל לחודשיים ראשונים, 9.90 לחצי שנה נוספת או שבעה שקלים לשנתיים אין
HOT מוקד תמיכה 24/7 חינם כולל שליחת טכנאי אין
בזק בינלאומי   ניתנת תמיכה בהגדרות ראשוניות חינם ללקוחות החברה
012 סמייל מוקד תמיכה 24/7 חינם כולל שליחת טכנאי ניתנת תמיכה בהגדרות ראשוניות חינם ללקוחות החברה
013 נטויז'ן תמיכה טלפונית 24/7 בחינם ניתנת תמיכה בהגדרות ראשוניות חינם ללקוחות החברה
אורנג' מוקד תמיכה 24/7 חינם כולל שליחת טכנאי ניתנת תמיכה בהגדרות ראשוניות חינם ללקוחות החברה במידת האפשר

הערה: בזק גובה 49 שקלים מלקוחות תמיכה מזדמנים, שאינם מנויים לשירות 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  ספקיות אינטרנט