דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  ספקיות אינטרנט

כך תרגלו אחרי הילדים שלכם ברשת

מידי יום, חשופים ילדינו ברשת לנסיונות הטרדה, תוכנות לסינון אתרים עשויות להוות פתרון הולם איך זה עובד וכמה זה עולה? מדריך מיוחד

5 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

כך תרגלו אחרי הילדים שלכם והרגלי הגלישה שלהם ברשת

nrg , 20.01.09

מידי יום, חשופים ילדים הגולשים ברשת לנסיונות הטרדה, הונאה ולתכנים שלא מתאימים לגילם, כמו פורנוגרפיה, אלימות והימורים. אם גם אתם מודאגים, תוכנות לסינון אתרים עשויות להוות פתרון הולם ולעזור לכם לעקוב אחר הרגלי הגלישה של הזאטוטים שלכם. איך זה עובד וכמה זה עולה? מדריך מיוחד.

רשת האינטרנט מציעה עולם שלם של אפשרויות. אולם, ישנם מקומות רבים בעולם הווירטואלי שרצוי שילדינו לא יבקרו בהם ללא השגחה, או לפחות לא לפני שהגיעו לגיל המתאים.

אחת הדרכים היעילות להגנת ילדים מסכנות הרשת היא הצבת המחשב בחלל ציבורי בבית ולא בחדר השינה של הילד או בחדר סגור אחר. אולם גם כך, הילדים שלנו חשופים מידי יום לניסיונות הטרדה, הונאה ובעיקר חשופים לתכנים שלא מתאימים לגילם כגון: פורנוגרפיה, אלימות והימורים.

התוכנות לסינון אתרים עשויות להוות פיתרון הולם וגם דרך לעקוב אחר הזאטוטים שלכם במעשיהם ברשת. אמנם נתוני חברת PureSight מגלים, כי שירותי הסינון של הספקיות לא מספקים 100% חסימה מוחלטת, אבל גם זיהוי של כ-99.2%, הוא דיוק גבוה ויאה יחסית.

nrg בשיתוף אתר "כמה זה?" www.kamaze.co.il, אתר להשוואת מחירי תקשורת, ריכז עבורכם את כל האמצעים לסינון אתרים ומעקב הקיימים בשוק, איך זה עובד, כמה זה עולה ובעיקר האם זה יעיל. 

שירותי הסינון מתחלקים לשתי קטגוריות, באמצעות תוכנה וללא תוכנה.

שירותי סינון באמצעות תוכנה

חברת בזק בינלאומי מציעה את שירות  ikepper -  מסנן באמצעות 14 קטגוריות שונות: סקס, הימורים, ספורט, דואר אינטרנט, נשק, שטנה, סמים, היכרויות, צ'אט, פורומים, בלוגים, רשתות חברתיות אתרי קניות ואתרי אלימות.

השירות מאפשר ניהול זמני גלישה - בחירה באילו שעות ביום הילד יגלוש ובאילו לא, על פי לו"ז שבועי ואפשרות להגדרת מכסות גלישה. כך למשל ניתן לקבוע שהאינטרנט יהיה פתוח לגלישה עבור הילדים שעתיים ביום בלבד. כמו כן, במידה ומתבצע ניסיון פריצה נשלח דואר אלקטרוני ישירות להורה, ישנם מנגנוני הגנה המקשים על הסרת התוכנה על ידי משתמשים לא מורשים.

בנוסף, השירות מאפשר הפקת דוחות - ההורה יכול להפיק דוח יומי, שבועי או חודשי, המראה לאילו אתרים הילד נכנס במשך התקופה הרלוונטית. כמו כן, קיימת האפשרות להגדרת פרופיל סינון אישי לכל ילד. 

חברת 012 סמייל מציעה את שירות השמרטף ושירות בקרת התראות - 012 שמרטף - שירות סינון תלוי תוכן - השמרטף בודק כל עמוד אינטרנט שמבקשים לפתוח וקובע לאיזו קטגוריה הוא שייך, על פי הגדרות המשתמש. המערכת יכולה לחסום את הקטגוריות הבאות: פורנוגרפיה, הימורים, סמים, שטנה, דואר אינטרנטי, צ'ט ונשק.


כמו כן, השירות חוסם גם תוכנות הודעות מיידיות כמו מסנג'ר או ICQ, ויכול לחסום גם תוכנות שיתוף קבצים. בנוסף, ניתן לחסום גלישה על פי שעות ספציפיות ולקבל דוח על גלישות הילד. השירות ניתן באמצעות תוכנת PureSight של חברת iCognito ומיועד לגולשים בבית.
שירות התראות - שירות ייחודי של החברה, המספק להורה התראות על פעולות הילד במחשב, און ליין במייל או בסמס. בכל פעם שהילד כותב מילה "חשודה" בצ'אטים או בתוכנות מסרים מיידיים (כגון:MSN Messenger, ICQ, Google Talk וכו'), מקבל ההורה מייל מיידי עם תצלום מסך של ההתכתבות. במקביל, יכול הלקוח לקבל סמס המודיע לו כי התקבלה התראה חשודה ומפנה אותו למייל על מנת לבדוק את ההתראה.

חברת 013 נטוויז'ן מציעה את שירותי מסננט - שירות החסימה מאפשר סינון מגוון קטגוריות כגון: פורנוגרפיה, אלימות, סמים, אתרי רשתות חברתיות, תוכנות לשיתוף קבצים, הימורים, דואר אלקטרוני ברשת, הכרויות, צ'אטים, פורומים וכו'. מסננט בודק ומנתח בזמן אמת ומסווג לפי הקטגוריה המתאימה (השירות חוסם 99.2% מהתכנים הלא רצויים). בנוסף ניתן לבצע חסימת אנשי קשר לא רצויים, להגדיר רשימת מילים אסורות, להגדיר פרופילים שונים למשתמשים השונים במחשב וכן מכסות גלישה וזמני גלישה.


כמו כן, קיימת אפשרות לרשימות אתרים מותאמות אישית במתכונת של רשימה שחורה או לחילופין לרשימות אתרים מורשים. גם כאן, ניתן לקבל דוחות מפורטים על פעילות המשתמשים השונים באינטרנט וכן התראות באמצעות המייל או בסמס על פעילות לא רצויה. ממשק המשתמש מגיע במגוון שפות - עברית, אנגלית, רוסית, ערבית ועוד. 

איך זה עובד?

בכל התוכנות שהזכרנו, יש להוריד את התוכנה ולעבוד עם המערכת באמצעות קוד וסיסמה. כל התוכנות בעלות ממשק ידידותי ומגוון שפות לשימוש. כמו כן, תוכנות הסינון בודקות ומסווגות את דפי האינטרנט לקטגוריה המתאימה.

כמה זה עולה?

כל החברות מספקות את השירותים ללקוחות האינטרנט שלהם בלבד, כך שאם תרצו שירות של חברה מסוימת תצטרכו גם לעבור לשירותי האינטרנט שלה.

ספקית שם השירות עלות השירות*
בזק בינלאומי ikepper 11.90 ₪ לחודש או 9.90 ₪ לחודש בהתחייבות לשנה
012 סמייל 012 שמרטף 9.90 ₪ לחודש
בקרה והתראות 9.90 ₪ לחודש + 50 אג' לכל הודעת sms
013 נטוויז'ן מסננט 9.90 ₪ לחודש

*המחירים ללא התחייבות אלא אם רשום אחרת. בשלב זה לא ניתן לקבל שירות סינון אצל הספקית אקספון, השירות יוכנס בקרוב.

מקור: אתר  www.kamaze.co.il.

שירותי סינון ללא צורך בתוכנה

חברת 012 מציעה את שירות מורשת בקרת הורים - שירות בשיתוף חברת מורשת, מאפשר לגולש להפעיל סינון המגדיר את האתרים בעלי התכנים אשר אינם מתאימים לצפיית ילדים ונוער, כאשר הגולש הוא זה שקובע את רמות הסינון (הלקוח יכול לבחור בין 7 רמות) וכן את תזמון שעות הגלישה בבית.

באמצעות השירות תוכלו לבחור לחסום לילדיכם את האפשרות לדבר בצ'אטים, להיכנס לאתרי אלימות, סקס ולכל אתר אחר לא ראוי. אין צורך בהתקנת תוכנה, פעולת הבקרה נעשית דרך החברה והשירות מותאם גם למגזר הדתי.

חברת בזק בינלאומי מציעה שני שירותים: שירות מורשת - שירות סינון אתרים web המותקן על שרתי החברה. ישנן 6 רמות סינון לבחירת הלקוח - מרמה 1 של חסימת גלישה מלאה (חסימת גישה לכל אתרי האינטרנט ללא אפשרות גלישה להוציא שרותי מייל בלבד), ועד רמה 6 - גלישה חופשית לכל אתרי האינטרנט, תוך שימוש במנגנון ניהול רשימת האתרים באופן אישי. בנוסף השירות מאפשר חסימת תוכנות מסרים מיידים.

שירות safe web - שירות רישתי המותקן על שרתי החברה ואינו מצריך התקנה על מחשב הלקוח. השירות מסנן תכנים ואתרים לא הולמים בעלי מאפיינים פורנוגרפיים, אלכוהול, אנונימוס פרוקסי (אתרים שניתן דרכם לעקוף אתרים בעלי תכנים לא רצויים), אתרים המוגדרים כבעלי תוכן הקשור לפשעי מחשב ופעילויות לא חוקיות, אתרים בעלי תוכנות מזיקות, פישינג, שטנה, גזענות, אתרים שבאמצעותם נשלח ספאם, אלימות, נשק, הימורים ואתרי צ'ט.

השירות מנוהל כולו על ידי בזק בינלאומי ואין אפשרות להסירו או לחילופין לשנות הגדרות סינון, אלא על פי בקשת הלקוח. בנוסף, היתרון המרכזי בשירות הוא שהוא מתנהל ללא ממשק ניהול, כך שהסינון מתבצע אוטומטית, ללא צורך בהגדרות הלקוח.

חברת אורנג' -  בתחילת השנה, הפכה חברת הסלולר לספקית גישה לאינטרנט, וכעת היא מספקת גם שירותי סינון ללקוחות האינטרנט שלה בלבד. באמצעות השירות תוכלו להגביל את הגישה לאתרי תוכן למבוגרים והימורים ולשלוט בגישה לאתרי משחקים, שיתוף קבצים והורדת תוכנות מסרים מידיים.


מערכת סינון התכנים מתעדכנת באופן שוטף מדי יום ואין צורך לעדכן אותה ידנית. הסינון מתחלק ל-2 קטגוריות: סינון תכנים לא הולמים: אתרי תוכן למבוגרים, אלימות, שנאה, הימורים, נשק, סמים, גזענות וכתות. וסינון תכנים לעסקים: אתרי משחקים, צ'אט, Web email, צפייה בטלוויזיה ורדיו, שיתוף קבצים, פשעי מחשב וחיפוש עבודה.

אינטרנט רימון - אם אתם חוששים במיוחד ומעוניינים בחסימה מוחלטת של גישה לתכנים בעיתיים, חברת אינטרנט רימון מציעה לכם שירות אינטרנט "בטוח", כאשר הסינון מתבצע כבר במחשבי השרת כך שאין גישה לתכנים הבעייתיים כלל במחשב הביתי שלכם.

אינטרנט רימון איננה תוכנה לחסימת תוכן, אלא התוכן נמדד כבר בשרת עליו נמצאים כל האתרים ומה שמכיל תוכן לא רצוי - נמחק אוטומטית מהשרת. טכניקה זו מאפשרת חסימה מלאה של התוכן הבלתי רצוי ולא נותנת אפשרות לפרוץ ולהגיע לאתרים ולתכנים לא רצויים. בנוסף, השימוש בטכניקה זו מאפשר סינון וירוסים ותוכנות ריגול למחשבים.

ישנם מספר מסלולי גלישה איתם תוכלו להגדיר את רמת האבטחה המתאימה לכם ולמשפחה (לפי רמות: מוגן, מוגן+, מוגן בריבוע, שמור והרמטי). כאן המחיר הוא עבור שירותי האינטרנט ולא עבור שירותי הסינון שכן זו יחידה אחת. מחירים לדוג': אינטרנט על מהירות 1.5Mb תשלמו 41.95 שקל לחודש, לבעלי מהירות 2.5Mb מוצע מחיר מבצע של חבילת 1.5Mb למשך חצי שנה בהתחייבות לשנה. למתחייבים לשנה, ניתן לקבל הנחות בין 5%-20%. 

כמה זה עולה?

ספקית שם השירות עלות השירות
012 סמייל בקרת הורים (מורשת) 11.70 ₪ לחודש ללא התחייבות
אורנג' סינון אתרים 9.90 ₪ לחודש  ללא התחייבות
בזק בינלאומי מורשת 11.90 ₪ לחודש או 9.90 ₪ לחודש בהתחייבות לשנה
Safe Web 11.90 ₪ לחודש או 9.90 ₪ לחודש בהתחייבות לשנה

בשלב זה לא ניתן לקבל שירות סינון אצל הספקית אקספון, השירות יוכנס בקרוב.

מקור: אתר  www.kamaze.co.il.

אם אתם במוזה של "האח הגדול", ישנן תוכנות "ריגול" מהרשת  כגון: 24hguard.com (עלות 49 ₪ לחודש) shomer.co.il (נע בין 159 – 399 ₪ תשלום חד פעמי). תוכנות אלו יצלמו עבורכם את המסך בכל מספר שניות, תוכלו לדעת בדיוק באילו אתרים גלשו, אילו תוכנות הופעלו, מי שוחח עם מי ועל מה, לאתר מילים חשודות, לראות ולבקר על תוכן השיחות בצ'אטים ותוכנות המסרים המיידיים ולקבל דו"חות.

לסיכום, אנחנו ממליצים לכם לשוחח עם ילדכם, להסביר להם על הסכנות האורבות להם ברשת ולתת להם עצות חכמות לשימוש נבון, בכדי ליהנות מחוויית גלישה יעילה, כייפית ומהנה!

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  ספקיות אינטרנט