דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  ספקיות אינטרנט

התחרות גברה – כמה עולה להתחבר לאינטרנט?

התחרות בין ספקיות האינטרנט גדלה בעקבות כניסתן של אקספון ואורנג' לתחום. ynet בשיתוף "כמהזה?", אספו עבורכם את כל הפרטים והמחירים.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

התחרות גברה – כמה עולה להתחבר לאינטרנט?

1.1.2009, סתיו יפה, ynet

בשבועיים האחרונים גדלה התחרות בין ספקיות האינטרנט בעקבות כניסתן של אקספון ואורנג' לתחום. ynet בשיתוף עם "כמהזה?", אספו עבורכם את כל הפרטים והמחירים

עד לפני כשבועיים, היו בישראל שלוש ספקיות אינטרנט גדולות: 012 סמייל, 013 נטוויז'ן ובזק בינלאומי. בימים אלה הצטרפו אליהן אקספון ואורנג', מה שהגדיל משמעותית את התחרות בתחום.

סלקום היא אומנם הראשונה שהציעה חבילת תקשורת משולבת אשר כוללת אינטרנט ושיחות סלולריות, אך מכיוון שהיא אינה ספקית אינטרנט עצמאית, אלא מציעה את האינטרנט של 013 נטוויז'ן, לא תילקח בחשבון בהשוואה בכתבה זו.

אורנג' השיקה השבוע את שירותי התקשרות החדשים שלה הכוללים טלפון קווי ואינטרנט. אורנג' מציעה את השירותים כחבילה אחת, או כל שירות בנפרד, כך שגם אם אינכם לקוחות של אורנג', תוכלו להתחבר אליה כספקית אינטרנט, ולקבל את האינטרנט של אורנג' כשירות עצמאי ולאו דווקא כחלק מחבילת תקשורת.

018 חותכים מחירים

לפני חצי שנה בדקנו את מחירי האינטרנט לפני ואחרי התמקחות, ומצאנו שהמחיר למהירות 1.5 מגה בייט, לפני התמקחות נע בין 33 שקלים לחודש ל-59.90 שקלים לחודש. לאחר התמקחות המחיר ירד משמעותית, ולאחר מאמצים רבים הצלחנו לקבל מחיר של 29.90 שקלים.

עכשיו, כשהתחרות בשוק האינטרנט גדלה, החלטנו לא להתמקח כלל, להיות לקוחות מנומסים, ולראות מה המחיר שמציעה כל אחת מהספקיות ללקוחות אשר מתקשרים למוקד המכירות שלה ומבקשים הצעת מחיר למהירות 1.5 מגה (בתשתית ADSL), שהיא מהירות בסיסית בימינו, אך עדיין נפוצה מאוד.

מ- 018 אקספון קיבלנו את ההצעה הזולה ביותר: בהתחייבות לשנה, עם שלושה חודשים ראשונים חינם ולאחר מכן ב-29 שקלים לחודש. תשלום חודשי בממוצע במסגרת הצעה זו הינו 21.75 שקלים. ניתן לבחור במסלול ללא התחייבות בעלות חודשית של 29 שקלים. יש לציין שהמחיר אינו כולל תיבת מייל ותמיכה טכנית. עבור תמיכה תשלמו עוד חמישה שקלים בחודש. חמש שיחות ראשונות למוקד התמיכה הן ללא תשלום.

אורנג' מציעה אינטרנט בהתחייבות לשנה ב-34 שקלים או ללא התחייבות ב- 39 שקלים לחודש. 012 סמייל הציעו לנו להתחייב לשנה ולקבל חודש ראשון חינם, ולאחר מכן 39.90 שקלים לחודש. ממוצע תשלום חודשי במסגרת הצעה זו הינו 36.5 שקלים. 012 סמייל נותנים גם מחיר של 35 שקלים, בהתחייבות לשנה וחצי, במסגרת מבצע "הכפלת מהירות", או מחיר של 49 שקלים ללא התחייבות.

הוותיקות לא מתרגשות

בבזק בינלאומי הציעו לנו 39.90 שקלים לחודש בהתחייבות לשנה או 59.90 שקלים לחודש ללא התחייבות. 013 נטוויז'ן הציעו לנו מחיר של 39.95 שקלים לחודש בהתחייבות לחצי שנה, כאשר המחיר נשמר למשך שנה. ללא התחייבות המחיר הוא 49.90 שקלים לחודש.

יש לציין שב-013 נטוויז'ן הציעו לנו נגן iPod מתנה, וסיפרו לנו גם על מבצע freenet שבמסגרתו מקבלים את הכסף כזיכוי לרכישת מחשב, ו-012 סמייל הציעו מהירות 2.5 מגה במחירי של 1.5 מגה, אבל אנו לא מחפשים מתנות ומבצעים הפעם, אלא פשוט מחיר זול.

השורה התחתונה

נראה כי המחיר שמציעות ספקיות האינטרנט הוותיקות לא ירד בינתיים, למרות הצטרפותן של שתי ספקיות האינטרנט החדשות. אז מה כאן בעצם הבשורה? ראשית, תוכלו לקבל מחיר ממוצע של 21.75  שקלים מ- 018 אקספון בשיחת טלפון קצרה, וללא התמקחות. מדובר על המחיר הזול ביותר שהציעה ספקית אינטרנט ללקוחות חדשים בשנים האחרונות.

בנוסף, תוכלו להשתמש במחיר שמציעות 018 אקספון ואורנג' להתמקחות עם שאר החברות. בעבר כתבנו כבר על כך שהדרך הטובה ביותר לקבל מחיר נמוך מספקית האינטרנט, היא "לעשות שיעורי בית", לבדוק את מחירי החברות השונות ולהשתמש בהם כקלף מיקוח. אתם מוזמנים לספר לנציגי המכירות על המחירים החדשים בשוק.

קו המשווה: כמה עולה להתחבר לאינטרנט?
   
  אקספון 018 012 סמייל בזק בינלאומי 013 נטוויז'ן אורנג'
ממוצע חודשי   בהתחייבות לשנה   21.75 36.5 39.90 39.90 34.96
מחיר חודשי ללא התחייבות 29 49 59.90 49.90 39.73

המחירים בשקלים וכוללים מע"מ. המחיר בנטויז'ן הוא בהתחייבות לחצי שנה ונשמר לשנה.

המחיר ב-018 אקספון אינו כולל תמיכה טכנית (5 שיחות תמיכה ראשונית כלולות) ודואל.

תגובות

מ-013 נטוויז'ן נמסר כי ל-013 נטוויז'ן המומחיות, הוותק והניסיון במתן חוויית הגלישה, השירות והתמיכה הטובים בישראל. בנוסף, 013 נטוויז'ן היא החברה היחידה שמחזירה ללקוח את כל התשלום החודשי עבור שירותי האינטרנט לרכישת מחשב, ולכן ההשוואה בכתבה איננה משקפת את ההצעה האטרקטיבית ביותר ללקוח. עד כה הצטברו לזכות לקוחות החברה כ-100 מיליון ש"ח למימוש.

מאורנג' נמסר כי לרוכשים חבילה הכוללת אינטרנט וטלפון קווי, מחיר האינטרנט הינו 29 שקלים לחודש. כמו כן, האינטרנט כולל תיבת מייל בגודל 7.2 גיגה וגם אנטי וירוס כחלק מובנה מההצעה.

מבזק בינלאומי נמסר כי בזק בינלאומי, ספקית האינטרנט הגדולה בישראל, מספקת את ההצעה המשתלמת ביותר ללקוחות, לא רק במחיר אלא באיכות הבלתי מתפשרת הן בצד הטכנולוגי המתקדם והן בשירות לקוחותיה. רק לאחרונה זכה השירות המוביל של בזק בינלאומי להכרה כאשר נבחר במקום הראשון בענף התקשורת לשנת 2008 על ידי מכון המחקר מרקטסט.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  ספקיות אינטרנט