דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

ראש בראש HOT מול yes

nana10 ו"כמהזה?" בודקים: חבילות הערוצים ב-HOT ו-yes - כמה זה עולה, מי מציע מה ומה הכי משתלם עבורכם

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

ראש בראש: HOT  מול yes

ליאת נחום, כמהזה? 14/12/08

לרגל חנוכה, לרגל סוף השנה ולרגל בכלל, nana10 וכמהזה? בודקים: חבילות הערוצים ב-HOT ו-yes - כמה זה עולה, מי מציע מה ומה הכי משתלם עבורכם.

החורף כבר כאן, קר בחוץ, אתם בבית מול הטלוויזיה, מה תראו, ובאיזה מחיר? רובנו כבר לא מוצאים את עצמנו בתוך עולם הערוצים וסבך החבילות שהחברות ממטירות עלינו.

nana10, בשיתוף אתר כמהזה? בדקו עבורכם מה כוללות חבילות הערוצים שמציעות חברות הכבלים והלווין, אלו חבילות ומסלולי ערוצים משתלמים תוכלו לקבל, והאם יש הבדלי מחיר בשוק בו יש רק שתי שחקניות גדולות כמעט ללא תחרות.

ערוצי הבסיס

נציגי המכירות בשתי החברות ניסו להניא אותנו מלרכוש את חבילות הבסיס בטענה שהן דלות ואינן מעניינות. למרות זאת מתברר כי מגוון הערוצים בחבילות הבסיס הדיגיטלי שמציעות שתי החברות הוא לא כל כך בסיס, וכולל 49 ערוצים ב-yes וכ- 40 ערוצים ו- 28 ערוצי שפות ב-HOT.

הערוצים המשותפים לשתי החברות בחבילות הבסיס הם:

·         ערוצי חדשות ובידור:  ערוץ 1, 2, 10 ו-9 (ערוץ מסחרי בשפה הרוסית), ערוץ הקניות, חינוכית 23, מוסיקה 24, ויוה 26, BBC פריים, ישראל 33, ערוץ הכנסת, ערוץ האופנה, נשיונל ג'יאוגראפיק והולמרק.

·         ערוצי ספורט: יורו ספורט, ספורט 5 האנמי ו-ESPN.

·         ערוצי חדשות זרים: פוקס ניוז, סקאי ניוז, BBC וורלד ניוז.

·         ערוצי ילדים: הופ, ערוץ הילדים וניקלודיאון.

·         ערוצי ם נוספים: צרפת, MEZZO, VH-1, MTV, METV, הערוץ הקהילתי ועוד ערוצי שפות למיניהם.

*למהירי החלטה, החברה וויתרה על עלות ההתקנה.

החבילות המורחבות

החבילות המורחבות מתחלקות ב- HOT לבסיס + 1, 3 או 5 מוצרים לבחירה, או חבילת הפלטינום, הכוללת את כל הערוצים פתוחים למעט ערוצי הפרימיום (עליהם נרחיב בהמשך). מחירי החבילות נעות מ- 205 ועד 249 שקלים לחודש, בהתאם לחבילה.

חבילת הבסיס הדיגיטלי של HOT משתלמת יותר מחבילת הבסיס של yes מבחינת העלות לשנה, אך ב- HOT תתחייבו להישאר שנתיים בתוכנית, כאשר ב- yes ההתחייבות היא לשנה בלבד.

*חודש ראשון ב-10 שקלים

ב-yes מציעים שתי חבילות: הצ'ויס (בסיס + 3 מוצרים) או הטוב, הכוללת את כל חבילות הערוצים הפתוחים. מחירי החבילות נעים בין 215 ל- 235 שקלים, תלוי בממירים ובתקופת ההתחייבות.

שימו לב, כי בשתי החברות ישנם ערוצים בודדים הנחשבים כבחירה של חבילת תוכן אחת או שניתן לרכוש את הערוץ הבודד בתשלום חודשי, ומכונים ערוצי הפרימיום. מחיר המנוי לערוצים אלה עשוי להישמע לכם כפרוטות, אך חישוב העלות על פני שנה ויותר מגלה כי מדובר בסכום לא קטן.

*חודש ראשון חינם

תוכן רבותיי, תוכן

כפי שניתן להבין, השוני במחירים בין HOT ו-yes אינו גדול כל-כך. מה בכל זאת מבדיל ביניהן? בעיקר נוחות ותוכן. על כל חבילת ערוצים של אחת מהחברות, יש לחברה המתחרה מענה בחבילה משלה.

כך למשל תמצאו ב-HOT שישה ערוצי סרטים בחבילה (גולד, פאן, אקשן, פריים, דרמה ו-MGM). ב-yes תמצאו חמישה ערוצי סרטים בחבילה (באהבה, פרוע, עולמי, חזק ויסבבה) ובנוסף גם את ערוץ yes stars 2 מתנה.

יתרון שיש כרגע ל- HOT הוא ספריית ה- VOD,  ספריית סרטים וסדרות וירטואלית בעלות חודשית של 12.90 שקלים (חודש ראשון חינם). השירות מאפשר לבחור מהמגוון המוצע ולצפות בהם באופן מיידי, כאשר חלק מהסדרות והסרטים הינם בתשלום נוסף. בשלב זה yes אינה מציעה שירות מקביל, אך החל מאמצע שנת 2009 היא אמורה לקבל אישור להפעלת שירות מסוג זה.

יתרון בולט נוסף של HOT על פני הלווין, הוא האפשרות להצטרף לחבילת "טריפל", הכוללת טלוויזיה, תשתית אינטרנט וטלפון קווי, והכל בחשבונית אחת.

לצורך השוואה, בכמהזה? הרכיבו חבילת שירותים משלובת, המבוססת על שירותי הטלוויזיה של yes, תשתית אינטרנט של בזק וטלפון קווי (של אקספון או 012 סמייל, על מנת להוזיל עלויות). חבילה זו יקרה ב-10 שקלים בלבד מחבילת הטריפל של HOT (ראו טבלה מפורטת), וחיסרונה העיקרי הוא כי אין גוף מולו ניתן להתנהל ולהתמקח ויש לזכור לבד מתי מסתיימת ההתחייבות לכל אחד מהשירותים.

*טלפון קווי מתייחס לחברת אקספון (במסלול איזי) או לחברת 012 סמייל (במסלול לא דיברת לא שילמת).

**תשתית לאינטרנט של בזק על מהירות 1.5: המחיר שנלקח בחשבון הינו ממוצע לשנה כאשר יש הטבה על חמישה חודשים ראשונים חינם על התשתית

מעבר מחברה לחברה

כדי לעודד לקוחות המצויים בתקופת התחייבות "לערוק" לשורת החברה המתחרה מציעות HOT ו-yes הטבות המיועדות למזער את נזקי הקנס בשל ביטול תקופת ההתחייבות. שתי החברות ציינו כי על מנת לזכות בהנחה יש להעביר אליהן את חשבונית הקנס כהוכחה.

ב-HOT הציעו לנו חודש ראשון חינם במסלול כל הערוצים פתוחים, וחודשיים ראשונים חינם ביתר המסלולים. Yes הציעה לנו זיכוי בחשבונית עבור קנס הגדול יותר מ-440 שקלים, אך בכל מקרה החברה לא תעניק זיכוי מעבר ל- 640 שקלים.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה