דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

כמה עולה לשלוח sms?

"nana10" בשיתוף "כמהזה?", אספו עבורכם את כל הפרטים על עלויות SMS ועל אפשרויות הוזלת המחיר השונות.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

כמה עולה לשלוח sms?

סתיו יפה, "כמהזה?", 8.12.2008

השימוש ב-sms נהפך לחלק בלתי נפרד מחיי היומיום של רבים מאיתנו, ולכן, חשוב שנדע כמה עולה לנו לסמס (או לסמסם כמו שאומרים באח הגדול). nana10"" בשיתוף אתר כמהזה? אספו עבורכם את כל הפרטים על עלויות SMS ועל אפשרויות הוזלת המחיר השונות. כל המחירים בכתבה כוללים מע"מ.

מחיר הבסיס להודעת SMS הוא כ-48 אגורות, בלי קשר למספר התווים המופיעים בה, ואפילו אם שלחתם "?" בלבד. ברוב החברות הודעת SMS מוגבלת ל-70 תווים, מלבד בפלאפון, המגבילה הודעה ל-126 תווים.  מינואר, עם המעבר לרשת בטכנולוגיית GSM, תגביל גם פלאפון את מספר התווים בהודעת SMS ל-70 בלבד.

לאחרונה עלו מחירי חבילות הגלישה וחבילות ההטבה בחלק מחברות הסלולר, ויחד עימן התייקרו הודעות ה-SMS וכן חבילות ה-SMS (מהיום עולה הודעת SMS בודדת בסלקום 50.5 אג'). דווקא בשל עליית מחירי ההודעות הבודדות, ללקוחות המרבים לסמס כדאי להירשם לחבילות הטבה הכוללות בנק SMS או הנחה עבור SMS. כמו כן, מומלץ להשתמש באופציות ה-SMS החינמי או המוזל באתרי האינטרנט החברות השונות, ובאתרים אחרים ברשת שנציג בהמשך.

חבילות SMS

שימו לב: החבילות הן חודשיות (לחודש אחד), ללא התחייבות וניתן להפסיקן בכל עת. עם זאת, אין צבירת הודעות לחודשים הבאים, כך שגם גם אם לא ניצלתם את כל ההודעות תחויבו בעלות החבילה המלאה.

* סלקום מציעה בנוסף לחבילות אשר מופיעות בטבלה, הטבות SMS אשר מותאמות ללקוח אישית לפי דפוסי השימוש שלו.

**ברשת מירס המחירים המופיעים הינם עבור SMS  בתוך הרשת ומתווספת לשליחתן עלות של כ- 3 אג' להודעה עבור דמי קישוריות כאשר שולחים  SMS לרשת שאינה מירס. בכל שאר החברות המחיר כולל דמי קישוריות.

ברשת מירס גם מחירי ה-SMS הרגילים נמוכים מ-48 אג', המחיר משתנה בהתאם לחבילות הלקוח, כך שמחיר SMS יכול לרדת עד ל- 29 אג' בתוך הרשת ו- 32 אג' מחוץ לרשת.

איך לבחור חבילת SMS

התקשרו לחברת הסלולר שלכם, ובקשו את דפוסי השימוש שלכם. חברות הסלולר מחויבות לתת לכם את ממוצע דפוסי השימוש שלכם בשלושת החודשים האחרונים, ובעזרתם תוכלו לדעת כמה הודעות SMS אתם שולחים. לאחר מכן, בדקו איזה מהחבילות שמציעה החברה משתלמת לכם. רמז: זו לאו דווקא תהיה החבילה שנציג השירות יציע לכם.

בפלאפון למשל מציעים ללקוחות קודם על את חבילת 50% הנחה עבור הודעות SMS תמורת 12.90 שקלים לחודש. עם זאת, אפילו אם אתם שולחים רק 50 הודעות בחודש, חבילה של 70 הודעות תמורת 19.90 שקלים תצא משתלמת יותר עבורכם מהנחת 50%. זאת, משום שלאחר שלוקחים בחשבון את דמי המנוי להטבת ה-50% מגיעים לחישוב של 40 אג' להודעה במסלול זה, לעומת 33 אג' להודעה כאשר שולחים 50 הודעות בלבד מתוך חבילת 70 ההודעות.

SMS מוזל בכל מסלולי החיילים

חבילות החיילים אותן ניתן לקבל מרגע קבלת הצו הראשון מקנות אוטומטית תעריף מוזל עבור שליחת SMS. ברוב מסלולי החיילים תעריף משלוח SMS נע בין 9 אג' ל-23 אג', תלוי במסלול ובחברה. מבדיקה שנערכה לפני כחודש נמצא כי באופן כללי, מסלולי החיילים זולים ממסלולים רגילים באופן משמעותי, ולא רק מבחינת עלות הודעות ה-SMS. לכתבה המלאה על מסלולי חיילים לחצו כאן. 

שליחת SMS דרך אתרי החברות

אתרי האינטרנט של ארבעת ספקיות הסלולר מאפשרים לשלוח הודעות טקסט ללא הגבלה ליחידים ולקבוצות, ובסיוע מספר תכונות מתקדמות נוספות. שליחת הודעה באמצעות האתר מותנית ברישום באתרי החברות מראש וקבלת סיסמה (ההרשמה ללא תשלום). עלות שליחת הודעה מאתר האינטרנט זולה משמעותית משליחה ממכשיר הסלולר, וחלק מהחברות אף מציעות מספר מוגבל של הודעות חינם ביום.

שליחת SMS דרך ICQ

שירות המסרים המידיים ICQ מאפשר לשלוח הודעות SMS ללא עלות לחברי הרשת. משתמשי ICQ יכולים לצרף כאיש קשר טלפוני כל אדם בעל מספר טלפון נייד, גם אם אינו משתמש ICQ. לשליחת הודעת SMS מ-ICQ יש להכניס את מספר הטלפון הסלולרי בחלון המיועד, ולהקליד את ההודעה בחלון שנפתח. לסיום לוחצים על כפתור "שלח" וההודעה נשלחת, כאמור, ללא תשלום.

כאשר נשלחת הודעת SMS מ-ICQ, מקבל ההודעה יראה הודעה שהתקבלה ממשתמש ICQ, למשל – "רוני (ICQ)". למקבל ההודעה תינתן האפשרות להשיב להודעה חזרה אל שירות ה-ICQ בהודעת SMS רגילה, שעלותה כעלות הודעת משלוח SMS רגילה במסגרת תעריפי המפעיל הסלולרי.

כל משתמש בשירות ICQ מקבל כמות קבועה ומוגבלת של הודעות SMS חינם, כאשר כל הודעה חוזרת מזכה אותו בבונוס של הודעות SMS חינם נוספות. בעת הרישום ל-ICQ מקבלים הנרשמים 14 הודעות SMS חינם, כאשר על כל הודעה חוזרת מהנייד ל-ICQ, מתווספות 8 הודעות נוספות.

להורדת גירסה עדכנית של ICQ

חברת ICQ מציעה גם את שירות ICQ2GO, המאפשר להתחבר לרשת ICQ דרך האינטרנט ללא צורך בהתקנת התוכנה, ולשלוח משם הודעות SMS בחינם.

שליחת SMS דרך טריפליי

טריפליי היא תוכנה המאפשרת לשלוח הודעות SMS ו-MMS חינם באמצעות האינטרנט. התוכנה פועלת כתוספים לדפדפן פיירפוקס או כאפליקציה ברשת החברתית פייסבוק, ומאפשרת לסמן טקסט או תמונה באמצעות כפתור העכבר הימני ולשלוח אותו כהודעת טקסט או מולטימדיה.

טריפליי מקצה למשתמשיה 100 הודעות SMS חינמיות, כאשר כל 100 הודעות נוספות יעלו 7.99 דולרים. עלות הודעת SMS בודדת במסגרת חבילה כזו (לפי שער של 4 שקלים לדולר) הוא 31 אגורות. את 100 ההודעות ה-SMS החינמיות כדאי לנצל, ותעריף ההמשך אמנם זול ביחס לעלות שליחת הודעת SMS בודדת, אך דומה למחיר של חבילת SMS בתשלום מראש.

הנתונים בכתבה זו נאספו באמצעות אתר "כמהזה?" אתר להשוואת מחירי סלולר, אינטרנט, שיחות לחול ומחו"ל, לטלוויזיה וטלפוניה בישראל.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר