דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר

מתגייסים? בואו תגלו איזה מסלול הכי זול בשבילכם

לכבוד מחזור הגיוס הגדול של נובמבר 2008 בדיקת nana10 בשיתוף אתר "כמהזה" בוחנת את המסלולים האטרקטיביים שמציעות חברות הסלולר לחיילים.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

מתגייסים? בואו תגלו איזה מסלול הכי זול בשבילכם

סתיו יפה, כמהזה, 22.10.2008

לכבוד מחזור הגיוס הגדול שיחול בחודש נובמבר, "כמהזה" בשיתוף נענע 10 אספו עבור חיילי ישראל מגוון מסלולים אטרקטיביים אשר מציעות חברות הסלולר השונות לחיילים.

הם סיימו את הלימודים, בילו בחופש הגדול ועכשיו הם עומדים להתגייס. עוד רגע בני מחזור נובמבר 2008 מגיעים לבקו"ם ועולים על מדים, וישאירו את ההורים בבית מאחור.

חשבון הטלפון הסלולרי, שגם כך היה מנופח, עומד להגדיל את כמות דקות השיחה החודשיות לאין שיעור.

למרבה המזל, חברות הסלולר מציעות מסלולים מוזלים לחיילים, מהם ניתן ליהנות כבר מיום קבלת הצו הראשון. מסלולים אלה זולים באופן משמעותי מהמסלולים המוצעים לשאר האוכלוסייה. ההשוואה בין החברות השונות מעט מסובכת, ולכן לקחנו פרופיל משתמש של חייל לדוגמא, בדקנו מהו המסלול הזול ביותר שמציעה כל אחת מחברות הסלולר, והשווינו בין המסלולים של חברות הסלולר השונות.

לצורך החישוב, לקחנו פרופיל של חייל שמדבר 500 דקות בחודש (שני שליש באמצע שבוע ושליש בסוף השבוע) ושולח 150 הודעות SMS  בחודש  (100 הודעות באמצע שבוע ו- 50 הודעות בסופי שבוע). פרופיל זה הינו פרופיל נפוץ, חיילים בדרך כלל מדברים הרבה יחסית ושולחים הרבה הודעות sms. אף על פי כן יש לזכור שלכל חייל דפוסי שימוש משלו, וכדאי לו לבדוק מהם בטרם ההתחייבות למסלול.

"כמהזה" אתר להשוואת מחירי סלולר, אינטרנט, טלוויזיה, שיחות לחו"ל וטלפוניה בישראל,  בדקו ומצאו כי לפרופיל משתמש זה את מסלול החיילים המשתלם ביותר מציעה חברת אורנג', סלקום במקום השני ופלאפון במקום האחרון.

    אורנג' סלקום פלאפון
עלות דקת שיחה 39.4 אג' באמצע שבוע. 22 אג' בסוף שבוע דקה ראשונה בכל שיחה: 49 אג'. דקה שנייה ואילך בכל שיחה: 29 אג' 38 אג' לדקה ל-500 הדקות ראשונות. מהדקה ה-501 ואילך 49 אג' לדקה.  
עלות  שליחת הודעת sms 17.8 אג' באמצע שבוע. 9 אג' בסוף שבוע 18 אג' 23.3 אג'  
תשלום חודשי קבוע ללא 19.90 ₪ 34.90 ₪
הערות תשלום מינימאלי של 9.9 לחודש.   לא חישבנו את המסלול ללוחמים, מפני שאינו מיועד לכל חייל - (בנוסף למסלול המפורט לוחמים זכאים ל-9 אג' בשיחות לאורנג' בסופ"ש). החישוב נעשה לפי ממוצע של 6 דקות לשיחה. לקחנו בחשבון רכישת חבילת  SMS: 150 הודעות ב-35 ₪ לחודש (23.3 אג' להודעה).  
מכשיר מכשיר מדור 2.5 מדגם Samsung c450 חינם, או נוקיה 2600.  מגוון מכשירים נוספים בהחזר מלא למדברים מעל 100 שקלים בחודש.   מגוון מכשירים בהחזר מלא למדברים מעל 150 שקלים בחודש.   מכשיר דור שלישי מדגם חינם. LG 8350 מגוון מכשירים נוספים בהחזר מלא למדברים מעל 99 שקלים בחודש.
סה"כ תשלום לחודש 190 ₪* 208 ₪ 259 ₪

 *ברשת אורנג' ההתחייבות הינה ל-36 חודשים, בעוד שבפלאפון וסלקום ההתחייבות הינה ל-18 חודשים.

ויש גם את מירס

בנוסף לשלושת החברות הגדולות, חברת מירס מציעה מסלול משתלם במיוחד לחיילים בשירות סדיר שבני משפחתם או חבריהם אף הם לקוחות החברה. בתשלום חודשי קבוע של 29.90 שקלים החברה מעניקה 1000 דקות חינם בתוך רשת מירס, ותעריף של 38 אג' לדקה לכל הרשתות. הודעות sms יעלו 20 אג' ליעדים במירס ו-23 אג' לשאר היעדים.

למדברים מעל 300 דקות בחודש ליעדים מחוץ לרשת מירס (כלומר מעל 114 ₪ בחודש) יינתן החזר עבור עלות מכשיר סטנדרטי או מתקדם.  

החזרים, תיקונים וניודים

פלאפון היא החברה היחידה שמעניקה חינם (לא בשיטת ההחזר) מכשיר סלולארי מדור שלישי ללא תלות בחשבון חודשי, זאת לעומת החברות האחרות שמציעות מכשיר מדור 2.5 או מכשירי דור 3 בזיכוי מלא תמורת זמן אוויר.

שימו לב, אם בחרתם באופציה של החזר חודשי עבור עלות המכשיר, עליכם לבדוק שאתם אכן מדברים מדי חודש בסכום אשר מהווה את הרף לקבלת ההחזר. אחרת מדובר בהפסד כספי.  איך תדעו כמה אתם מדברים בחודש? חברות הסלולר מחויבות למסור ללקוחות המבקשים זאת דוחו"ת דפוסי שימוש ל-3 החודשים האחרונים. באמצעות דו"ח דפוסי השימוש תוכלו לבדוק האם המסלול אליו אתם מעוניינים להשתייך אכן מתאים לכם, והאם התשלום החודשי שלכם צפוי להגיע לסכום אשר ממנו ואילך מקבלים החזר עבור המכשיר.  

סעיף חשוב הוא סעיף שירות אחזקה ותיקונים. צריך לבדוק אם כדאי לשלם על שירות כזה.

לעיתים התשלום החודשי הוא גבוה ואילו מכשיר חדש עולה בסיכומו של דבר פחות ממחיר הביטוח הכולל. הדבר תקף גם לגבי תיקונים, אם מדובר בצרכן ששומר על המכשיר הסלולארי שלו לא כדאי לו לשלם את הסכום מדובר בעוד שהרבה פעמים הביטוח כרוך בהשתתפות עצמית.

תגובות החברות

מסלקום נמסר כי ממוצע דפוסי השימוש של חייל בחודש נמוכים יותר מאלה שבכתבה זו. בנוסף, מסלקום נמסר כי קיים מסלול של 49 אג' לדקה, ו-10 אג' לדקה לחיילים ברשת סלקום, שבו לטענתם הממוצע החודשי היה יוצא 204 ₪.

מפלאפון נמסר כי במסגרת מסלול החיילים שלהם- "מבצע מטכ"לי",  כל חייל יכול לבחור מבין שלושה מסלולים לפי דפוסי השימוש שלו והעדפותיו, ולקבל תעריפים מוזלים לדקת שיחה / sms/ ליעדים מסוימים.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  חבילות סלולר