דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  שיחות לחו"ל

"רציתי לאחל שנה טובה..." (בזול)

כמה זה בשיתוף YNET בדקו עבורכם איך הכי זול להתקשר בחג לחו"ל ומחו"ל.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

"רציתי לאחל שנה טובה..." (בזול)

סתיו יפה, "כמהזה?", פורסם: 26.9.08

הפערים בין מחירי שיחות יוצאות מהארץ מגיעים עד מאות אחוזים - השתייכו מהר לאחת החברות, או תַקֳשרו דרך התוכנות החינמיות. מחו"ל הביתה: הכי זול עם sim, או עם כרטיס חיוג - אם מוותרים על הניידות שבסלולר

דודה ברוניה תחמיץ פנים כל השנה אם לא תתקשרו בחג, למרות שאתם בירח דבש בחו"ל? מתגעגעים לחבר'ה שבטרק אי שם בדרום אמריקה, אבל לא רוצים לקרוע את הכיס בשיחה אליהם?

בעקבות מבצעי החגים המיוחדים שמציעות החברות השונות, שיחת הטלפון שבה תברכו קרוב או חבר בחו"ל בברכת שנה טובה וחג שמח תעלה לכם פחות משיחת טלפון בתוך ישראל. גם לאלה מאיתנו שטסים בחגים לחו"ל מוצעים שלל מבצעים אטרקטיביים, אשר מוזילים משמעותית את השיחות מחו"ל לארץ.

כמהזה?- האתר להשוואת מחירי תקשורת בישראל - קיבץ בעבורכם מידע חשוב, שמומלץ להשתמש בו שנייה לפני שמרימים את הטלפון הראשון.

שיחות לחו"ל 

במשך כל השנה, ובמיוחד בתקופת חגים, כדאי להשתייך למבצע של אחת החברות, מפני שבין התעריף המוצע ללקוח משויך לתעריף המוצע ללקוח שאינו משויך ישנם פערים של מאות אחוזים. לצורך המחשה, לקוח שאינו משויך ישלם בממוצע על דקת שיחה לארצות-הברית 1.45 שקלים, לעומת לקוח משויך למבצע, שישלם בדרך כלל פחות מ-25 אג' לדקה בממוצע, ובתקופת החגים כ-11 אג' לדקה.

כדאי לדעת גם שרוב מבצעי השיחות לחו"ל אינם מצריכים התחייבות מצדכם, ולכן בסוף תקופת החגים, שבהם קיבלתם מחירים מיוחדים, רצוי לערוך סקר שוק ולבדוק מי החברה שמציעה את התעריף האטרקטיבי ביותר ליעד שאליו אתם מתקשרים.

הכי זול לדבר לחו"ל ומחו"ל דרך תוכנות חינמיות במחשב, כסקייפ וכמסנג'ר, אך שיחת החינם כרוכה בכך ששני הצדדים יהיו נגישים למחשב שבו מותקנת תוכנה זהה.

אם בכל זאת תרצו להרים טלפון לחו"ל בחגים, כל מה שתצטרכו לעשות זה להתקשר לאחת החברות, ולבקש לדעת מהם תעריפי המבצע. יש לציין כי התעריפים ללקוחות שאינם משויכים עלו בעת האחרונה, כך שמי שלא יבקש להשתייך ישלם ביוקר בעבור כל דקת שיחה.

כל מבצעי השיחות לחו"ל המובאים כאן הינם ללא דמי מנוי וללא התחייבות, ותקפים בחיוג לטלפונים נייחים בחו"ל (בחיוג לארצות-הברית, המחירים הללו תקפים גם לסלולרי).

הצעות מיוחדות לחגים 

הצעת אקספון 018: 10 אג' לדקת שיחה לארצות-הברית, קנדה, מערב אירופה ורוסיה.

הצעת 012 סמייל: 12 אג' לדקה עד סוף החגים לארצות-הברית, מערב אירופה וליעדים נוספים. בנוסף, 10 דקות חינם בכל חודש - למשך שנה.

הצעת בזק בינלאומי: החברה מבטיחה מחיר נמוך יותר מאשר כל הצעה שייתנו מתחרותיה בתקופת החגים, לשיחות לארצות-הברית ולמערב אירופה. לדוגמה, סיפרנו לנציגי המכירות של בזק בינלאומי על מבצע 10 אג' של אקספון, וקיבלנו הצעה ל-7 אג' למשך חודש בחיוג לארה"ב.

הצעת 013 נטוויז'ן: 100 דקות חינם בחיוג לחו"ל ליעדים שונים במערב אירופה ובארצות-הברית, לניצול למשך חודש בתקופת החגים ללקוחות קיימים וחדשים. שימו לב, ההצטרפות להטבה עד 30 בספטמבר (יום שלישי). 

שיחות מחו"ל לארץ

אם תרצו לדבר בחגים מחו"ל לארץ, רצוי שתדעו שעומדות בפניכם ארבע אפשרויות: לדבר באמצעות תוכנות חינמיות במחשב, לקחת עמכם את הסלולר, להשכיר או לרכוש כרטיס sim בינלאומי או להשתמש בכרטיס חיוג.

האפשרות הנוחה ביותר היא לקחת עמכם את הסלולרי, ואולם לרוב מדובר באפשרות יקרה מאוד. עלות דקת שיחה באמצעות הסלולר מחו"ל יכולה להגיע עד 24 שקל. לקראת החגים יצאו חברות הסלולר השונות במבצעים ובתעריפים סבירים למדי. רצוי לזכור שעליכם להתקשר ולבקש את המבצע - אחרת תשלמו מחיר רגיל.

הצעת סלקום: 60 דקות ב-94.8 שקל, לניצול במשך 6 ימים. עלות דקת שיחה - 1.58 שקלים. חבילה של 50 הודעות sms ב-71 שקל, עלות הודעה - 1.42 שקלים.

הצעת אורנג': 60 דקות ב-99 שקל, לניצול במשך 5 ימים. עלות דקת שיחה: 1.65 שקל. חבילה של 50 הודעות sms ב-50 שקל, עלות הודעה - 1 שקל.

הצעת פלאפון: החברה לא מציעה חבילת דקות מוזלות אלא תעריפים מיוחדים, למשל שיחה יוצאת מארצות-הברית ב-5.80 שקלים, ומאנגליה ב-3.29 שקלים.

הצעת מירס: דקת שיחה יוצאת מאנגליה ב-3.15 שקלים. שליחת 1,000 הודעות sms מארה"ב לישראל ב-29 שקל. עלות שליחת הודעה: 29 אג'.

האפשרויות הזולות ביותר

ככלל, אם אתם מתכננים לעשות שימוש בסלולר בחו"ל מעבר לכמה שיחות בודדות, כרטיסי ה-sim הבינלאומיים משתלמים יותר ממסלולי חו"ל מוזלים של חברות הסלולר. מה גם שברוב המדינות, שיחות נכנסות הן ללא עלות. החברות המספקות כרטיסים אלה, דוגמת אקספון 018, 1SIM ו-TelAway, יחייבו אתכם בעלות נוספת בעבור השכרה או רכישת הכרטיס, אך התעריפים נמוכים מספיק כדי שזה יצא משתלם.

מצד שני, קחו בחשבון שעם התקנת sim חיצוני, אתם מקבלים גם מספר טלפון זמני אחר שקרוביכם בארץ אינם מכירים. חשוב להדגיש כי בכרטיסי ה-sim הבינלאומיים ניתן לעשות שימוש רק במכשירי המפעילות הפועלות ברשת GSM - אורנג' וסלקום.

ברוב המקרים תצטרכו לפתוח את האפשרות להתקין כרטיס sim חיצוני במכשירכם; מה שיעלה לכם כמה עשרות שקלים, אך עם קצת חוש טכני וחיפוש באינטרנט, תוכלו גם לעשות זאת בעצמכם.

אם אתם מוכנים ויכולים לוותר על הנוחות שבניידות, כרטיסי החיוג הבינלאומיים - שבאמצעותם ניתן לחייג מטלפונים קוויים - מספקים תעריפים נמוכים יותר אף מכרטיסי ה-sim הבינלאומיים.

כרטיס חיוג של אקספון 018: מחיר דקת שיחה מארה"ב - 1.30 שקלים. מחיר דקת שיחה ממרבית מדינות אירופה - החל ב-1.8 שקלים.

כרטיס חיוג של 012 סמייל: מחיר לחבילה חודשית לשיחות מארה"ב - 12 שקל ל-100 דקות. עלות דקת שיחה - 12 אג'. מחיר לחבילה חודשית לשיחות ממגוון יעדים באירופה - 12 שקל ל-60 דקות. עלות דקת שיחה - 20 אג'. 

כרטיס חיוג של 013 נטוויז'ן: מחיר לחבילה חודשית לשיחות מארה"ב - 29.9 שקל ל-300 דקות. עלות לדקת שיחה - 10 אג'. מחיר לחבילה חודשית לשיחות ממגוון יעדים באירופה - 300 דקות ב- 39.90 שקל. עלות לדקת שיחה - 14 אג'.

כרטיס חיוג של בזק בינלאומי: חבילה של 350 דקות ב-49 שקל לחיוג מאירופה או ארה"ב. עלות לדקת שיחה: 14 אג'.

שתהיה לכולנו שנה טובה.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  שיחות לחו"ל