דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה

yes מעלה את מחיר חבילת הבסיס

מבדיקת TheMarker באמצעות אתר "כמהזה" עולה כי גם לפני העלאת המחירים הצפויה, חבילת הבסיס יקרה מחבילות הערוצים המורחבות.

1 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

הציבור ישלם: yes מעלה את מחיר חבילת הבסיס ל-199 שקל בחודש

עם זאת, עוד לפני ההתייקרות חבילת הבסיס יקרה יותר מחבילת "כל הערוצים פתוחים".

כתב: בר חיון (כתב דה מרקר)  11.9.2008

http://www.themarker.com/

חברת yes הודיעה על העלאת מחיר חבילת הבסיס ב-2.9% החל מתחילת אוקטובר. המחיר החודשי של חבילת הבסיס שעמד עד כה על 193.33 שקל יעלה ל-199 שקל. במקביל yes מתכוונת גם לייקר ב-3-5 שקלים לחודש כמה חבילות צפייה (בידור, גברים, ספורט, צעירים, מוסיקה, שפות ומיוזיק סלקט).

לדברי החברה, הסיבה לעדכון המחירים הוא עליית המדד והעובדה שעדכון המחירים האחרון של חבילת הבסיס היה בנובמבר 2005. עוד נמסר כי עדכון המחירים יחול על 11% מכלל לקוחות yes (כ-60 אלף) אשר אינם נמצאים במסגרת המבצעים השונים.

מבדיקת TheMarker באמצעות אתר "כמהזה" להשוואת מחירי תקשורת בישראל, עולה כי באופן אבסורדי, גם לפני העלאת המחירים הצפויה, עלויות חבילת הבסיס לטווח ארוך גבוהות מאלה של חבילות הערוצים המורחבות. למעשה, כשמביאים בחשבון את דמי שכירות של שני ממירים ועלויות ההתקנה, חבילת הבסיס כיום יקרה יותר מחבילת הפרימיום של כל הערוצים פתוחים ב-268 שקל לשנה.

חבילת הבסיס החל מאוקטובר תהיה אף יקרה יותר ב-72 שקל נוספים לשנה. באתר "כמהזה" מציינים כי ברוב הניסיונות לקבלת הצעת מחיר, נציגי המכירות של yes הכחישו את העובדה שקיימת חבילת בסיס. אף על פי שמדובר לכאורה בהטעיה, כשחבילת פרימיום זולה יותר מחבילת הבסיס, באופן אירוני הנציגים למעשה פעלו לטובת הצרכן.

כפי שפורסם, בהתאם לדו"ח גרונאו משרד האוצר הכניס לחוק ההסדרים רפורמה שתאלץ את חברות הטלוויזיה הרב ערוצית לשווק במחיר מופחת חבילת ערוצים צרה (5-10 ערוצים). הצרה היא שהדבר צפוי להיכנס לתוקף רק ב-2011.

 

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלוויזיה