דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלפון קווי

בזק מסתירה מהלקוחות את המסלול הזול ביותר שלה

מבדיקת TheMarker בשיתוף כמהזה עולה כי בזק אינה מיידעת את לקוחותיה על מסלול חדש שמציע תעריפים נמוכים מאוד בהשוואה למסלוליה האחרים

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

בזק מסתירה מהלקוחות את המסלול הזול ביותר שלה - ומציעה אותו רק למאיימים בנטישה

כתב: בר חיון (כתב דה מרקר)  22.7.2008

האם בזק מצניעה מסלול תעריפים זול במיוחד במטרה לשווקו ללקוחות נוטשים? מבדיקת TheMarker בשיתוף כמהזה עולה כי בזק אינה מיידעת את לקוחותיה על מסלול חדש שמציע תעריפים נמוכים מאוד בהשוואה למסלוליה האחרים - זאת על אף שהחוק מחייב אותה לפרסם כל מסלול תעריפים חדש.

במסלול החדש שמציעה בזק מקבל הלקוח, בעבור תשלום חודשי של 1.9 שקלים, 200 דקות חינם בשעות הערב (בין 19:00 לחצות באמצע השבוע, ובערבי שבת מ-13:00 עד 7:00 למחרת). מדובר בתעריף נמוך כמעט פי חמישה מהתעריף הרגיל של בזק בשעות הערב. בנוסף, בניצול מלא של 200 הדקות, התעריף יורד מתחת לאגורה לדקה, והוא זול יותר אף מעלות דקה במסלולי 2,000 דקות חינם אצל מתחרותיה של בזק - HOT ו-012 (על אף ש-200 הדקות בבזק הן לשימוש בשעות הערב בלבד).

מבדיקת TheMarker, בשיתוף אתר "כמהזה" להשוואת מחירי תקשורת בישראל, עולה כי בזק אינה מציעה את המסלול ללקוחות המבקשים לדעת על מסלולים חדשים או על דרכים להוזלת החשבון החודשי. מסלול זה גם אינו מצוין יחד עם מסלולי "אפס אגורות לדקה" המפורסמים באתר בזק, שמחירם החודשי הוא 12.9-14.9 שקל לאותה כמות דקות. בנוסף, על אף שהחוק מחייב את בזק לפרסם כל מסלול תעריפים חדש בעיתונים היומיים ובאתר האינטרנט שלה, החברה עדיין לא פירסמה את המסלול בעיתונות, ופרטים אודותיו קשים מאוד לאיתור באתר החברה.

רק לאחר שבתור לקוח סמוי איימנו בנטישת החברה הועברנו למחלקת קשרי הלקוחות, שם הוצע לנו לבסוף המסלול. כששאלנו במוקד שירות הלקוחות מדוע לא יידעו אותנו על המסלול, אמרה הנציגה כי היא בעצמה לא ידעה עליו.

ב"כמהזה" מציינים כי המסלול החדש של בזק משתלם בניצול של יותר מ-40 דקות בחודש, מכיוון שאז מתחיל המחיר לרדת מהתעריף הרגיל - 4.61 אגורות לדקה.

לקבלת המבצע יש לפנות למוקד שרות הלקוחות של בזק בטלפון 199.

מבזק נמסר בתגובה: "מדובר במבצע שאושר לאחרונה על ידי משרד התקשורת ומוצע לכל לקוחות בזק במוקדי החברה. טרם נעשתה פעילות פרסומית בנוגע למבצע. בזק תצא בעתיד ועל פי שיקול דעתה בקמפיינים פרסומיים למבצע, כפי שיצאה בחצי השנה האחרונה בשלושה קמפיינים פרסומיים למבצעים אחרים"

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  טלפון קווי