דלג לתוכן
סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  שיחות לחו"ל

כל מה שרציתם לדעת על סקייפ

בסקירה הבאה בדקנו את כדאיות השירותים השונים שמציעה חברת ה-voip הפופלארית skype. רוצים לדעת מה חינם ומה לא? הסקירה הבאה בשבילכם.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה

כל מה שרציתם לדעת על סקייפ

סקייפ (באנגלית: Skype) היא תוכנת טלפוניה (Voice Over IP) מסוג "קצה לקצה" (Peer to peer).

לסקייפ מספר שירותים חלקם ניתנים ללקוח בתשלום וחלקם ללא תשלום:

משתמשי סקייפ יכולים להשתמש בשירותים הבאים ללא תשלום:

  •  לנהל שיחות ווידאו ושמע בין משתמשי הסקייפ בחינם
  •  לצ'וטט עם חברים בסקייפ
  •  להעביר קבצים
  •  לקבל הודעות דואר קולי (voicemail)
  •  לבצע שיחות ועידה עד 5 אנשים

משתמשי סקייפ יכולים להשתמש בשירותים הבאים עבור תשלום :

  • להתקשר למספרי טלפון רגילים בכל העולם (SkypeOut). שיחות מקומיות בעלות שיחה מקומית, ושיחות לכל שאר העולם (לנייח ולנייד) בתעריפים שונים. במידה ורוצים ניתן, ללא תשלום, להזין מספר טלפון לצורכי שיחה מזוהה.
  •  להפנות את שיחות הסקייפ הנכנסות, לסלולר האישי, במידה ולא זמינים במחשב
  •  לשלוח הודעות SMS למספרי טלפון רגילים
  • לבצע שיחות ועידה בווידיאו עד עשרה משתתפים
  • לקבל שיחות לסקייפ ממספרי טלפון רגילים (SkypeIn)

במידה ורוצים להשתמש בשירותים בתשלום יש צורך לפתוח חשבון בסקייפ. ניתן להגדיר את התשלום כטעינה אוטומטית או להטעין באופן עצמאי בכל פעם שהסכום נגמר.

שיחות חינם ממחשב למחשב

השרות הבסיסי של התוכנה הוא שיחות קוליות והתכתבות טקסטואלית בצ'אט ממחשב למחשב בכל העולם בחינם. התוכנה תומכת בוועידות טקסט של עד 5 משתמשים. ניתן להעביר את רשימת אנשי הקשר למשתמש אחר, או לייבא אנשי קשר מרשימות פנימיות במחשב כמו רשימת אנשי הקשר של תוכנות דואר אלקטרוני ותוכנות מסרים מיידיים אחרות.

לחץ כאן להורדת סקייפ בחינם

 SkypeOut - שיחות מהמחשב לטלפון בארץ או בחו"ל

שירות SkypeOut מאפשר למשתמשי Skype, תמורת תשלום חודשי קבוע, לחייג לטלפונים רגילים בארץ ובחו"ל ללא הגבלה. למשל, ניתן לרכוש חבילה עולמית, המאפשרת להתקשר ל-36 ארצות בכל העולם (ביניהן בריטניה, ארצות הברית, שוויצריה, איטליה ועוד) במחיר של 8.95 יורו לחודש, או חבילה ארצית, המאפשרת שיחות לא מוגבלות למדינה אחת לבחירתכם, במחיר 3.95 יורו לחודש.

מלבד חבילות התשלום החודשי הקבוע, קיימת אופציה של מסלול "לא דיברת לא שילמת", שבו משלמים לפי דקת שיחה, כאשר התעריף משתנה בהתאם למדינה אליה מחייגים. במסגרת מסלול זה ניתן לחייג גם לטלפונים ניידים, כאשר תעריף החיוג לניידים יקר בדרך כלל מהתעריף לנייחים, התוספת עבור חיוג לנייד נעה בין 10 אג' לחצי שקל לדקה, תלוי במדינת היעד.

את רשימת התעריפים ניתן לראות באתר סקייפ, שם גם ניתן לרכוש את החבילות ולהצטרף לשירות: http://www.skype.com/intl/en/home?intcmp=wlogo

הכדאיות של חבילות סקייפ בחיוג למספרי טלפון בחו"ל בעייתית לבדיקה, מפני שהיא תלויה במשתנים רבים, כגון כמה מדברים בחודש ולאלו מדינות.

לגבי תעריפי סקייפ, כדאי להשוות אותם למבצעי חברות השיחות לחו"ל הישראליות (בזק בינלאומי, 013 נטוויז'ן, 012 סמייל ו-018 אקספון), אשר מציעות תעריפים משתלמים ביותר.

SkypeIn- לקבל שיחות טלפון באמצעות סקייפ.

שירות SkypeIn מאפשר למשתמשי Skype לקבל שיחות מטלפונים רגילים באמצעות המחשב. ניתן להשתמש בשירות זה באמצעות מכשיר טלפון מיוחד אשר מיועד לכך, או מהמחשב באמצעות מיקרופון ואוזניות.

ניתן להרשם לשירות זה דרך סקייפ במדינות רבות בעולם, אולם, בישראל ניתן להירשם לשירות רק דרך חברות חיצוניות. העלות של מספר סקייפ בישראל עומדת על כ-50 ₪ בחודש (לא כולל דמי התקנה חד פעמית של כ-80 ₪).

גם כאן בחינת כדאיות סקייפ אין בהשוואה לחברות טלפוניה קווית ישראליות בעייתית, מכיוון שיש להתייחס לשיקולים כמו נוחות, הנחות שניתנות על חבילת המשלבות תשתית אינטרנט וקו טלפון, ועוד. כדאי לזכור שהתחרות בשוק הטלפוניה הקווית בישראל גדלה מאוד בתקופה האחרונה, ולכן החברות מציעות בהרבה מקרים הצעות דומות או זולות יותר מזו שמציעה סקייפ. אם כי תמיד עדיף להשתמש בשירות החינמי של סקייפ ולדבר עם משתמשים נוספים ללא עלות כלל.

סקירה זו הינה מארכיון ואינה עדכנית. לסקירות עדכניות עבור לעמוד  שיחות לחו"ל