חברת "וולך – מימוש ומיצוי זכויות רפואיות" מסייעת לקבל את מלוא הזכויות במגוון רחב של מצבים רפואיים כמו מחלת הסכרת ומחלות לב, קבלת פטור ממס על הפנסיות, אישורי תו נכה, קצבת נכות, נפגעי עבודה, ועוד. אל תוותרו על כספים שמגיעים לכם

Actions
חולים ומשתכרים מעל 10,000 ש"ח בחודש? יתכן ומגיע לכם החזר/פטור ממס
מלאו פרטים ונציג מחברת וולך יחוזר אליכם בהקדם.

מחלת הסוכרת היא מחלה כרונית שמשנה את החיים מקצה לקצה, בין אם מדובר בהורים לילדים עם סוכרת סוג 1 (סוכרת נעורים) ובין אם מדובר בבוגרים שאובחנו עם סוכרת סוג 2. המוסד לביטוח לאומי מכיר במחלה וקובע אחוזי נכות שיכולים להגיע עד 100% בהתאם למידת חומרתה ואופי הטיפול הדרוש. למרות זאת, לא רבים יודעים שמגיעות להם זכויות רפואיות בשל המצב ועוד פחות מכך מממשים וממצים את מלוא הזכויות. זכויות חולי סוכרת מתבטאות בסכומי כסף ובהטבות שמסייעות להתמודד עם השלכות המחלה. 

מחלת הסכרת בישראל

כ-435,000 אנשים מאובחנים עם סוכרת חיים בישראל, ולפי ההערכות כ-200,000 נוספים חיים עם סוכרת אך אינם יודעים על כך. כלומר המחלה נפוצה בקרב 5%-7% מהאוכלוסייה. שכיחות המחלה עולה עם הגיל, וזה נובע מעלייה בתוחלת החיים, תזונה עתירת סוכר ומזון מעובד שגורמת לעלייה במשקל, ואורח החיים. 

ביטוח לאומי: סוגי קצבאות וזכויות חולי סכרת בישראל

המוסד לביטוח הלאומי מודד את חומרת מחלת הסוכרת לפי רמות האיזון של ערכי הסוכר, אילו טיפולים דרושים כמו למשל כדורים, אינסולין, או תזונה מיוחדת, וסיבוכי המחלה. הזכאות לקצבאות עשויה להקנות הטבות נוספות בתחומים כמו דיור, תחבורה, בריאות, ועוד. הנה חלק מהאפשרויות העומדות בפניכם לקבלת זכויות חולי סוכרת ביטוח לאומי:
קצבת נכות כללית: קצבה שניתנת לחולי סוכרת שכושר ההשתכרות שלהם נפגע ב- 50% לפחות בגלל המחלה וסיבוכיה, או לעקרת בית שיכולתה לתפקד במשק הבית קטן ב-50%. זכאים לקצבה הזו תושבי ישראל מגיל 18 ועד גיל הפרישה. גובה הקצבה משתנה ונקבע לפי אחוזי הנכות. אם נקבעה נכות רפואית אך הוחלט שאין זכאות לקצבה, ייתכן שאתם זכאים לזכויות עקב נכות רפואית ללא התניה בקצבת נכות. 
קצבת שירותים מיוחדים: מבוטחים בביטוח הלאומי שתלויים באדם אחר לביצוע פעולות יומיות, או זקוקים להשגחה קבועה בביתם למען בטיחותם האישית ובטיחות הסביבה, עשויים לקבל קצבת שירותים מיוחדים. נציג הביטוח הלאומי קובע את גובה הזכאות. 
קצבת ניידות: חולי סוכרת שמוגבלים בניידות בשל ליקויים בגפיים התחתונות שנגרמו בעקבות המחלה או סיבוכיה, עשויים להיות זכאים לקצבת ניידות. 

זכויות חולי סכרת מגורמים נוספים

זכויות חולי סוכרת במס הכנסה: חולי סוכרת שהוועדה הרפואית קבעה להם דרגת נכות של יותר מ-90%, עשויים להיות זכאים לפטור מתשלומי מס הכנסה, בהתאם לתקרת המס שקובע החוק.
זכויות חולי סוכרת מול חברות הביטוח: חולי סוכרת שברשותם פוליסה שכוללת כיסוי בגין אובדן כושר עבודה, עשויים לקבל קצבה חודשית. הקצבה תינתן אם כושר ההשתכרות נפגע בשל מחלת הסוכרת וסיבוכיה. גובה הקצבה נקבע בהתאם לתנאי הפוליסה עד 75% מהשכר הממוצע של המבוטח או המבוטחת. בביטוחי המנהלים הקצבה עשויה להינתן גם במקרים של אובדן כושר עבודה חלקי. 
קרנות הפנסיה: אובדן כושר עבודה חלקי או מלא עשוי לזכות בפנסיית נכות לאחר מיצוי ימי המחלה הצבורים במקום העבודה. פנסיית נכות משולמת למי שטרם הגיעו לגיל הפרישה, ובינתיים הם ממשיכים לצבור זכויות לפנסיית גיל הפרישה. אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה ניתן רק במקרים של אובדן כושר מלא. 
תו נכה: במקרים של פגיעה בכושר ההתניידות וההליכה, תיתכן קבלת זכאות לתו נכה. תג נכה מאפשר למחזיקי התו להחנות את רכבם במקומות המיועדים לנכים והיכן שהחניה אינה מותרת בהם, בהתאם לתנאים מסוימים.  
זכויות נוספות לחולי סוכרת: אם מדובר בסיבוכים קשים שנגרמים כתוצאה ממחלת הסוכרת, כמו אי ספיקת לב, טיפול בדיאליזה, כיבים ברגל סוכרתית, ועוד, ייתכנו זכאויות נוספות כמו גמלת סיעוד. קופות חולים מציעות גם הן זכויות והטבות שונות במסגרת הכרה בחולי סוכרת כחולים כרוניים, כמו משאבת אינסולין, ציוד רפואי לשימוש עצמי, ועוד. מכיוון שאין טיפול אחיד בקופות החולים, יש לבדוק מה כל קופה מציעה במסגרת הביטוחים המשלימים שלה.

לא רק סכרת: באילו עוד נושאים ניתן לממש זכויות רפואיות בחברת וולך?

חברת וולך מימוש ומיצוי זכויות רפואיות מסייעת בקבלת זכויות במגוון תחומים. בכל מצב שבו אתם מעורבים בתאונה או אם לקיתם במחלה שגרמה לכם פגיעה פיזית, צוות החברה ישמח לסייע לכם לבדוק זכאות לפיצויים מביטוח לאומי, ממשרד הביטחון, מחברות הביטוח, או מקרנות הפנסיה. 

בחברה עוזרים גם במימוש זכויות רפואיות במצבי נכות שונים ובקבלת קצבת נכות כללית. בנוסף מסייעים לנפגעי תאונות עבודה בהכנה להגשת תביעה במקרים של פגיעה או תאונה שאירעו בזמן העבודה. במקרים אלו ייתכן שמגיעים לכם כספים שאמורים לפצות אתכם על פגיעה בכושר ההשתכרות או אובדנה המוחלט. וולך תעזור גם במימוש זכויות מול רשויות המס גם אם מדובר בהחזר מיסים רטרואקטיבי. 

איך מתבצע התהליך וולך מימוש ומיצוי זכויות רפואיות?

שלב ראשון: אבחון הלקות או המחלה וזיהוי הזכויות המגיעות לחולה שניתן לממשן.
שלב שני: איסוף כל המסמכים הרפואיים, הטפסים והאישורים הדרושים, והגשת בקשה לכל מוסד רלוונטי.

צוות וולך מימוש ומיצוי זכויות יסייע לכם בבניית התיק, במילוי המסמכים, בהשגת האישורים, בתיעוד המקרה, ובהפניה לגורמים השונים. הטיפול כולל גם הכנה להופעה בוועדה הרפואית של המוסד לביטוח הלאומי, שכוללת רופאים וצוותים רפואיים. רק הוועדה קובעת את אחוזי הנכות והאם הם לצמיתות או באופן זמני בלבד. 

היתרונות בסיוע מטעם וולך מימוש ומיצוי זכויות רפואיות

היכרות מלאה עם החוקים והבירוקרטיה: תהליך קבלת ההטבות, הקצבאות, והפיצויים הרבה פחות פשוט ממה שנדמה. בנוסף להתמודדות עם הפגיעה או המחלה, מגיש או מגישת התביעה צריכים להתמודד גם עם בירוקרטיה מייגעת. מכיוון שרוב האנשים לא מכירים את כל החוקים, בקשתם עלולה להידחות בשל כשל טכני למרות שהכספים מגיעים להם על פי חוק. 
ניסיון ומיומנות: עובדי וולך מימוש ומיצוי זכויות רפואיות עוסקים בתחום זה כבר שנים ארוכות, הם בעלי ניסיון רב בסיוע לבניית התיק, הם מודעים ומכירים את כל החוקים והסעיפים הספציפיים לכל מצב רפואי.
שירות יעיל ואדיב: בשיטת העבודה של חברת וולך, עובדיה קשובים ללקוח, בוחנים את הנושא הרפואי האישי לעומק, מחליטים על תוכנית עבודה שכוללת מימוש זכויות רפואיות, ועושים כל מה שדרוש עבור הלקוחות עד להשגת הקצבה, הפיצויים, ההטבה, או כל זכות רפואית אחרת בזמן הקצר ביותר שמתאפשר.

כבר הגשתי תביעה לבד ונדחיתי. נגמר הסיפור?

ממש לא. פעמים רבות התובעים לא מקבלים את מה שמגיע להם, אם בגלל טעות טכנית בהגשת הבקשה או בגלל חוסר היכרות עם הבירוקרטיה. הוועדה הרפואית יכולה לדחות כליל את הבקשה, או לאשר זכויות חלקיות בלבד. זהו לא סוף פסוק והסיפור לא נגמר - מותר וכדאי להגיש ערעור כדי למצות את זכויותיכם. אם הגשתם בעבר בקשה באופן עצמאי והיא נדחתה, נציגי וולך מימוש ומיצוי זכויות רפואיות יסייעו לכם בהכנת תיק הערעור שלכם. במקרה כזה חשוב לפעול מהר, שכן תוכלו להגיש את הערעור עד 60 ימים מרגע קבלת החלטת הוועדה הרפואית. 

כמה עולה התהליך?

הבדיקה הראשונית בטלפון היא ללא עלות וללא התחייבות מצד הלקוח, במידה אין פוטנציאל אמיתי למימוש הזכות הרפואית - לא יפתח תיק. לתעריפים ופרטים נוספים וכדי תוכלו למצות את מלוא הזכויות שלכם, השאירו את פרטיכם כאן ונציג מקצועי ייצור איתכם קשר ללא התחייבות. ייתכן שמגיעות לכם הטבות משמעותיות, והן שוות הרבה כסף. 


Actions
חולים ומשתכרים מעל 10,000 ש"ח בחודש? יתכן ומגיע לכם החזר/פטור ממס
מלאו פרטים ונציג מחברת וולך יחוזר אליכם בהקדם.

וולך מימוש ומיצוי זכויות - שאלות ותשובות

אילו זכויות רפואיות חולי סכרת יכולים לקבל בסיוע חברת וולך?
וולך מימוש ומיצוי זכויות מסייעת בקבלת קצבת נכות כללית, קצבת שירותים מיוחדים, קצבת ניידות, מימוש זכויות חולי סוכרת במס הכנסה, מימוש זכויות מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה, תו נכה וקבלת תג נכה לחניה, וזכויות נוספות לפגיעות וסיבוכים שנגרמים כתוצאה ממחלת הסוכרת.
אילו עוד זכויות ניתן לממש בסיוע וולך מימוש ומיצוי זכויות?
החברה מסייעת בקבלת זכויות בכל מצב שבו אתם מעורבים בתאונה או אם לקיתם במחלה שגרמה לכם פגיעה פיזית. בחברה מסייעים גם בקבלת קצבת נכות כללית, נפגעי תאונות עבודה, פגיעה בכושר ההשתכרות, והחזר מיסים רטרואקטיבי. 
איך מתבצע תהליך מימוש זכויות רפואיות?
בשלב הראשון צוות וולך יבדוק את הליקוי או המחלה ויזהה את הזכויות שמגיעות וניתן לממשן. בשלב השני יתבצע איסוף המסמכים הרפואיים, הטפסים והאישורים הדרושים, והגשת בקשה לכל מוסד רלוונטי.
כיצד ניתן לפנות לנציגי חברת וולך?
מלאו פרטים בטופס לנציג כאן בסקירה מעלה, נציג מחברת וולך יחזור אליכם בהקדם. הבדיקה הראשונית בטלפון היא ללא עלות וללא התחייבות מצד הלקוח, במידה ואין פוטנציאל אמיתי למימוש הזכות הרפואית - לא יפתח תיק.
מימוש זכויות רפואיות

מימוש זכויות רפואיות - חברות בתחום

לרווחה - מימוש זכויות רפואיות

תביעת ביטוח סיעודי - מגן מומחים

החברה המרכזית למימוש זכויות

ד"ר זְכוּת- מימוש זכויות רפואיות

זכותג - תו נכה

מימוש זכויות רפואיות - סקירות בתחום

אולי יעניין אותך גם:

מימוש זכויות רפואיות וולך מימוש ומיצוי זכויות רפואיות חוות דעת, ביקורת והמלצות