דלג לתוכן
החברה המרכזית למימוש זכויות

החברה המרכזית למימוש זכויות

החברה המרכזית למימוש זכויות רפואיות, למעלה מ- 15 שנות ניסיון, מציעה ליווי רפואי על ידי מיטב הרופאים. סל תמיכה משלים לסיוע בכל בירוקרטיה רפואית.

מתעניינים במימוש זכויות רפואיות?

ישראליות וישראלים רבים זכאים להטבות, קצבאות, פיצויים, והקלות מהמוסד לביטוח הלאומי ומרשויות המס בשל מצבם הרפואי, אך הם כלל לא מודעים לכך. גם מי שכן יודע על כך ופונה לרשויות נתקל בחומה בצורה ובקשות נדחות רבות או מתקבלות באופן חלקי בלבד שאינו מספק. החברה המרכזית למימוש זכויות בע"מ, עם למעלה מ-15 שנות נסיון בתחום,  מעניקה מענה מקיף למימוש כלל הזכויות המגיעות, ובכלל זה גם קבלת חוות דעת רפואית, התמודדות עם סבך הבירוקרטיה, ותמיכה רגשית ומקצועית עד לסיום התהליך. מנהל החברה הינו שמאי שזירי, אשר ניהל בעבר את בתי החולים לניאדו וביקור חולים. בחברה צוות מקצועי מנוסה ומערך רפואי רב תחומי של רופאים מתחומים שונים. החברה סייעה ללקוחות רבים למצות את זכויותיהם הכלכליות והרפואיות, מאז הווסדה ועד היום. 

פטור ממס הכנסה

החוק מעניק פטור מלא ממס לנכים ולעיוורים ששיעור הנכות שלהם עומד על 100% או לפחות 89% אחוזים בחישוב מיוחד. אחוזי הנכות נקבעים בוועדות הרפואיות בביטוח הלאומי ואת תהליך קבלת הפטור מנהלים במקביל מול רשות המיסים והמוסד לביטוח הלאומי. הפטור ניתן עד לתקרת הכנסה המתעדכנת בכל שנה, ולמי שאחוזי הנכות נקבעו לו לתקופה של 184 יום לכל הפחות בשנת המס. מימוש זכויות רפואיות במס ההכנסה ניתן להחיל עד שש שנים לאחור, והחישוב כולל הכנסות מהשכרת נכס, פנסיה, משכורת, דיבידנדים והכנסות נוספות.

תהליך הגשת הבקשה לפטור ממס ההכנסה כרוך בבירוקרטיה מול שני משרדים שונים. ראשית יש לפנות לרשויות המס, לשלם שובר אגרה עבור הוועדות שיתקיימו, ורק לאחר מכן הביטוח הלאומי יזמן אתכם להופיע בפני הוועדות הרפואיות. לאחר הטיפול בביטוח הלאומי וקביעת אחוזי הנכות, התיק יוחזר לרשות המסים ששם יוחלט האם אתם זכאים למימוש זכויות רפואיות בהטבות מס. אחוזי הנכות נקבעים על ידי רופאים בוועדות בהתאם להתרשמותם מהתיק הרפואי שהכנתם. לכן מומלץ להיערך לוועדה כנדרש כדי שתוכלו למצות את מלוא הזכויות שלכם.

החברה המרכזית למימוש זכויות תסייע בכל שלב החל משלב ההיערכות להגשת הבקשה לפטור ממס ההכנסה, דרך הכנת תיק רפואי מפורט ומלא עם כל הליקויים הרפואיים וכל ההיבטים וההשלכות שלהם, הכנה להופעה בפני הוועדה, מילוי טפסים, ועד השלב שבו אתם שולחים את הטפסים לרשויות. אם בקשתכם נדחתה תוכלו לערער על ההחלטה תוך 45 ימים, וגם במקרה זה החברה המרכזית למימוש זכויות תסייע לכם להבין מדוע הבקשה נדחתה ואיך להיערך כראוי לערעור, כולל תיק רפואי שמוכיח את הדרישות שלכם. 

מימוש זכויות רפואיות דרך ביטוח סיעודי בחברות הביטוח 

כל תושב או תושבת ישראל שהגיעו לגיל פרישה ונזקקים לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות יומיות בסיסיות, יכולים לקבל גמלת סיעוד מהביטוח הלאומי אם הם עומדים בתנאים שנקבעו. אלו שביטחו את עצמם או את ילדיהם בביטוח סיעודי פרטי בחברות הביטוח או דרך קופות החולים יכולים להגיש תביעה ולקבל קצבה חודשית מעבר לביטוח הבסיסי, בהתאם לתנאי הפוליסה האישית שלהם. 

בעת הגשת תביעת מימוש זכויות רפואיות לחברות הביטוח, יש לדייק במילוי הטופס לפי ההוראות ולצרף אליו את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, ואם יש צורך - לצרף חוות דעת רפואיות רלוונטיות. חברות הביטוח לא יוצאות מגדרן כדי להקל על התהליך והן צפויות לשלוח גורם מטעמן לבית המבוטח כדי לערוך מבחן תלות. לעיתים חברת הביטוח תשלח חוקר כדי לאמת את הבדיקה, בצעד שמעורר ביקורת רבה, אך צריך להיות מוכנים גם אליו. 

החברה המרכזית למימוש זכויות צברה ניסיון עשיר במימוש זכויות רפואיות מול חברות הביטוח בהפעלת הביטוח הסיעודי עבור לקוחותיה. גם במקרים שבהם חברת הביטוח דוחה את התביעה וקובעת שלא מדובר במקרה סיעודי, ואפילו במקרים שחברת הביטוח מחליטה להפסיק את תשלומי הסיעוד, מומחי החברה המרכזית למימוש זכויות יסייעו לערער על ההחלטה. הצוות המקצועי של החברה יסייע לכם להבין את הסיבה לדחיית התביעה, מה עליכם לעשות לקראת הערעור, ואילו מסמכים נוספים יש לצרף לתיק הרפואי. 

מלאו פרטיכם ונציג החברה המרכזית למימוש זכויות יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

מימוש זכויות רפואיות - פנסיית נכות

כמעט כולנו חושבים שפנסיה זו רק הקצבה החודשית שמגיעה לנו בגיל הפרישה. אבל קרן הפנסיה מעניקה הגנה נוספת בדמות קצבה גם אם עוד לא הגענו לגיל הפרישה, אך נקלענו למצב של מחלה ואובדן כושר עבודה. קרן הפנסיה משלמת פנסיית נכות חודשית כשכושר העבודה נפגע בלפחות 25% בשל מצב רפואי. לרוב פנסיית נכות תשולם לאחר 90 ימים של אובדן כושר עבודה, ורק לאחר מיצוי כל ימי המחלה. 

לכל קרן פנסיה תקנון עצמאי שמפרט באילו מצבים ותנאים ניתן לקבל פנסיית נכות, ולכן לפני שמגישים תביעה כדאי לעיין בתקנון קרן הפנסיה הרלוונטי. לאחר מכן, השקיעו זמן בבניית התיק הרפואי שיציג את מכלול הבעיות ברמה הרפואית והתפקודית. אם יש בכך צורך, הצטיידו בחוות דעת תעסוקתית, היא עשויה לעזור. אחר כך קרן הפנסיה תכנס ועדה רפואית, לעיתים תוזמנו להופיע בפניה ובפעמים אחרות הוועדה תתבסס על התיק הרפואי בלבד, כך ששוב נדגיש את חשיבות הכנתו.

לצוות המקצועי של החברה המרכזית למימוש זכויות ניסיון רב בניהול תיקים מול קרן הפנסיה וחברות הביטוח, במימוש זכויות רפואיות וקצבת פנסיית נכות. גם אם כבר ניהלתם תביעה באופן עצמאי ועליכם לערער, מומחי החברה יוכלו לסייע להיערך לכך ,שכן ברוב המקרים החלטת ועדת הערר של קרן הפנסיה בעניינים רפואיים היא סופית. 

קצבת נכות בגין אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא רכיב בביטוח המנהלים או בקרן הפנסיה שמעניק תשלום חודשי במקרים שהמבוטח או המבוטחת איבדו את כושר העבודה שלהם, באופן מלא או חלקי. ישנן כמה רמות הגנה מפני אובדן כושר עבודה, כשהבסיסית שבהן מגיעה מהמוסד לביטוח לאומי. מי שחבר בקרן פנסיה מקיפה שכוללת פנסיית נכות, יוכל לקבל פנסיית נכות מקרן הפנסיה. מבוטחים שמחזיקים בביטוח אובדן כושר עבודה במסגרת ביטוח מנהלים, יוכלו לקבל פיצוי בגין אובדן כושר עבודה מחברת הביטוח.  

שימו לב, לא כל פגיעה נחשבת לאובדן כושר עבודה שמזכה בפיצוי כספי. כדי לקבל את הזכאות יש להוכיח שהפגיעה הרפואית או התפקודית גורמת לפגיעה חלקית או מלאה בכושר העבודה, כך שהמבוטח לא יכול עוד לעבוד כלל או שהיקף העבודה נפגע. כל פוליסה מציעה סוגים שונים של ביטוחים. חלק מהפוליסות מתייחסות למצב שבו נפגע כושר העבודה לעיסוק ספציפי אך ניתן לעבוד בעיסוקים אחרים, אחרות מתייחסות ליכולת לעסוק בעיסוק שתואם את ההשכלה, ההכשרה, וניסיונו של המבוטח, ויש ביטוחים שמתייחסים לאובדן היכולת לעבוד בכל עבודה שהיא.

צוות המומחים של המרכזית למימוש זכויות יכול לסייע בכל מקרה של מימוש זכויות רפואיות מול חברות הביטוח והפעלת ביטוח אובדן כושר עבודה, גם במקרים שאובדן כושר העבודה הוא זמני. בכל מצב שכזה ניתן לקבל קצבאות, הטבות, ופיצויים ששווים הרבה מאוד כסף.

כמה עולה סיוע מקצועי של החברה המרכזית למימוש זכויות?

חוק הביטוח הלאומי מסדיר את גובה התשלום לחברות מימוש זכויות רפואיות. בחוק מוסדרים גם אופן התשלום ופריסה לתשלומים. למרות שהחוק מתיר לגבות דמי פתיחת תיק בגובה מאות שקלים, החברה המרכזית למימוש זכויות לא גובה כל תשלום. שכר הטיפול נקבע באחוזים מהקצבה או הפיצוי שנקבע, והוא ישולם רק לאחר שמתחילים לקבל קצבה מהביטוח הלאומי על בסיס הצלחה בלבד. התביעה לא התקבלה? זה לא עולה לכם אף לא שקל אחד. 

בחברה המרכזית למימוש זכויות יעניקו ליווי רפואי, מקצועי, ורגשי בהליכי מימוש זכויות רפואיות, יאבקו למענכם על הזכויות שמגיעות לכם מול כל הגופים הרלוונטיים, לא יוותרו גם במקרים של קבלת הטבות חלקיות או שלילת זכאות, ובנוסף, יעניקו ללא תשלום - סל תמיכה משלים לסיוע בכל בירוקרטיה רפואית: במימון תרופות שאינן בסל, סיוע באישור טופסי התחייבות, ייעוץ רפואי וקיצורי תורים.

מלאו פרטיכם ונציג החברה המרכזית למימוש זכויות יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

החברה המרכזית למימוש זכויות - שאלות ותשובות

באילו תחומים אפשר לקבל סיוע מקצועי מהחברה המרכזית למימוש זכויות?

ניתן לממש זכויות רפואיות בסיוע מקצועי של צוות החברה בפטור ממס הכנסה, פנסיית נכות, קצבת נכות בגין אובדן כושר עבודה, התמודדות מול חברות הביטוח, וגם בנושאים שלא מופיעים במאמר בכל קצבה והטבה שניתנת על ידי המוסד לביטוח הלאומי. 

מה קורה אם בקשת מימוש זכויות רפואיות שהגשתי נדחתה על ידי הרשויות?

דחיית בקשה למימוש זכויות רפואיות אינה סוף פסוק. גם אם הגשתם את הבקשה הראשונה לבד, מומחי החברה המרכזית למימוש זכויות ישמחו לבחון איך ניתן לערער ולהילחם עבור הזכויות שמגיעות לכם. 

איך פונים לחברה המרכזית למימוש זכויות?

משאירים פרטים בטופס לנציג אצלנו בכמהזה בריאות, ונציגי החברה המרכזית למימוש זכויות ייצרו איתכם קשר בהקדם.

כמה עולה תהליך מימוש זכויות רפואיות באמצעות החברה המרכזית למימוש זכויות?

סכום התשלום נקבע באחוזים מתוך הקצבה או הפיצוי ורק לאחר הצלחת התביעה. החברה המרכזית למימוש זכויות לא גובה דמי פתיחת תיק ואין שום תשלום מראש.