דלג לתוכן
זכותג - תו נכה

זכותג - תו נכה

זכותג חברה מקצועית המתמחה ספציפית בהגשת בקשות לקבלת תג נכה עבור רכב של נכה/ רכב של אדם המסייע לנכה, וכל הזכויות הנובעות מכך.

לסיוע בתשלום בהגשת בקשה לתג נכה

באילו נושאים מסייעת חברת זכותג?

חברת זכותג מתמקדת במימוש זכויות הקשורות לקבלת תו חניה לנכה ובטיפול בבקשות מול משרד התחבורה. 
שירות זה כרוך בתשלום כמובן, עלותו 1700 ש"ח+ מע"מ, והוא חוסך ללקוח זמן ובירוקרטיה ומשפר סיכויי הצלחה בהגשת הבקשה. 

אילו בעיות רפואיות מאפשרות קבלת תג נכה?

אחד המיתוסים שחשוב להפריך, הוא שרק נכה בכיסא גלגלים או עם קביים זכאי לתג נכה. ישנם מצבים רפואיים רבים שמקנים זכאות לקבלת תג נכה. בין הזכאים לתו נכה ניתן לציין מוגבלי ניידות בכל גיל, חולי סרטן, עיוורים ובעלי לקויות ראייה, שיתוק מוחין, פרקינסון, אוטיזם, דופלר רגליים לא תקין, אקו לב לא תקין, דיאליזה, השמנת יתר משמעותית, בעיות אורתופדיות וקשיי הליכה, ליקויים בזרימת דם, מחלות כלי דם, מחלות ריאות, אלצהיימר, ועוד. בנוסף, בני משפחה מקרבה ראשונה למטופל הסובל מנכות עשויים להיות זכאים לקבלת תג נכה.  

הטבות למחזיקי תו נכה

מחזיקי תו נכה מקבלים הטבות רבות שנועדו להקל על ניידותם. בעלי תו נכה זכאים לחניה במקומות נגישים, חנייה ללא תשלום במקומות רבים ברחבי הארץ כמו למשל חניות באזורים הצבועים בכחול-לבן ברוב הרשויות. בחלק מהמקרים תו נכה אף מאפשר חניה באזורים בהם שפת המדרכה צבועה באדום-לבן, כל עוד החניה אינה מהווה הפרעה לתנועה. בנוסף, בחלק מהחניונים, בעיקר חניונים עירוניים ולא פרטיים, ניתן לחנות בחינם או לקבל הנחה משמעותית. חשוב לציין כי לא מדובר בתקנה ארצית, ולכן יש לוודא מול הרשות המקומית שחונים בתחומה שהזכאות אכן קיימת. 
תו נכה מעניק הטבות נוספות כמו הנחה משמעותית באגרת הרישוי, אישור לנסוע בנתיבי תחבורה ציבורית, ועוד הטבות הקשורות בנגישות וניידות. 

האם כל התגים זהים?

לא, קיימים ארבעה סוגי תג נכה שחברת זכותג מסייעת בקבלתם:
● תג נכה רגיל - עם משולש ירוק.
● תג נכה על כיסא גלגלים - עם מלבן כחול.
● תג נכה רגיל של משרד הביטחון - עם משולש ירוק וכלנית.
● תג נכה על כיסא גלגלים של משרד הביטחון - עם מלבן כחול וכלנית.

חוק החניה לנכים לא מבחין בין התגים השונים והוא זהה לכולם. רכב בעל תג עם סמל כיסא גלגלים, רשאי לנסוע בנתיבי תחבורה ציבורית כל עוד הנכה נמצא ברכב. נכים הזכאים לתו נכה לצמיתות יקבלו אותו לכל החיים ללא צורך לחדשו. שאר התגים ניתנים לשמונה שנים ובתום תקופה זו יש לחדשם.

איך מתבצע התהליך בחברת זכותג?

תהליך הגשת בקשת תו חניה לנכה בחברת זכותג פשוט במיוחד. בשלב הראשון נציגי החברה יבצעו בדיקה ראשונית על פי הפרטים שלכם וימסרו לכם האם כדאי להגיש בקשה לתו נכה ומה הם סיכוייה להתקבל. לאחר מכן, תקבלו הנחייה אילו טפסים עליכם למלא ואילו אישורים יש להמציא על מנת להגיש את הבקשה למשרד התחבורה. נציגי החברה ילוו אתכם בתהליך עד לקבלת תשובה סופית. 
בין הטפסים והמסמכים שככל הנראה תצטרכו להכין מהם עותקים - צילום תעודת זהות של הנכה ורישיונות רכב, תצהיר בנוגע לזהות כל הרכב בחתימת הנכה, אישור משרד הבריאות לבעלי מוגבלויות לפני גיל 67 או מסמכים עדכניים מאושרים על ידי רופא. כמו כן על נכי צה"ל להצטייד באישור משרד הביטחון, עיוורים זקוקים לאישור משרד הרווחה ונפגעי פעולות האיבה צריכים אישור מהמוסד לביטוח לאומי. 

מה היתרונות בליווי של זכותג?

ניתן להגיש בקשת תו נכה באתר משרד התחבורה, לבד וללא עזרה. אולם ליווי של חברה מתמחה בתחום יכוון אתכם לטפסים והאישורים הנכונים ויסייע בסבך הבירוקרטי כדי שבקשתכם תתקבל ללא הערמת קשיים מיותרים. בנוסף, כפי שכבר ציינו, ישנם מצבים בריאותיים רבים שמקנים זכאות לתג נכה, ולא כולם יודעים על הזכאות הזו. ליווי מקצועי ידע לשאול את השאלות הנכונות ולמקסם את סיכויי ההצלחה של התהליך.

הגשתי בקשה לתו נכה ולא אישרו לי. יש מה לעשות?

בוודאי שיש! לא אחת קורה שמי שהגישו בקשה לתו נכה באופן עצמאי באתר משרד התחבורה נתקלים בסירוב. לרוב זה קורה מסיבות טכניות-בירוקרטיות ולא בגלל שבאמת אין זכאות לקבלת תג נכה. קבלת הסירוב אינה החלטה סופית וניתן להגיש בקשה חוזרת. חברת "זכותג" מציעה ליווי מקצועי לקבלת תג נכה, גם עבור מי שכבר הגיש בקשה וסורב. 

כמה עולה התהליך?

אנשים רבים שמגיעות להם זכויות רפואיות חוששים מפנייה לחברה המתמחה בתחום בגלל שאלת המחיר. החשש הגדול הוא להיכנס להוצאה כספית שלא תצדיק את עצמה במקרה של דחיית הבקשה. בחברת זכותג מסירים מכם את הדאגה הזו כבר מהשלב הראשון. הבדיקה הראשונית ניתנת חינם, ללא תשלום. אם מומחי החברה חושבים שקיימת סבירות גבוהה להצלחת הבקשה לתו נכה, תקבלו הצעת מחיר בהתאם לתיק שלכם, לאופי הבקשה, ולמורכבות הטיפול. במקרה הנדיר שבו בקשה לתו נכה נדחית - תקבלו את הכסף בחזרה, ללא דמי טיפול או כל עלות אחרת. 

מעוניינים בסיוע בתשלום להגשת בקשה לתג נכה? מלאו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם:

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

מימוש זכויות רפואיות - עוד בתחום

מימוש זכויות רפואיות הנובעות מאובדן כושר עבודה

הסקירה המלאה על הזכויות המגיעות במקרה של אובדן כושר עבודה: באילו מקרים אפשר להגיש תביעות אובדן כושר עבודה, מהם הקריטריונים למימוש הזכויות הרפואיות...

תג נכה | תו נכה

תג נכה - מידע על תהליך הגשת הבקשה, חברות המסייעות בכך, הטבות נוספות אשר התו מקנה, מחלות ומצבים רפואיים אשר מקנים זכאות לתו ועוד.

תתחילו לדרוש את הזכויות הרפואיות שמגיעות לכם!

זה יכול לקרות בעקבות תאונת עבודה, או אולי חלילה מחלה קשה או בעיה רפואית מתמשכת. אתם תוציאו סכומים גדולים ומשמעותיים של כסף על מגוון רופאים וטיפולים...

קצבת נכות נפשית - המדריך למימוש זכויות על רקע נפשי

זכאויות לקצבת נכות נפשית מגיעות גם לחלק מהמקרים הקלים והבינוניים של פגיעה נפשית כמו חרדה, דיכאון, מאניה דיפרסיה מתונה ועוד. כך תוכלו לממש את...

תו נכה- שאלות ותשובות

בגין אלו מצבים בריאותיים ניתן לקבל תו נכה?

רשימת המצבים הבריאותיים ארוכה, רבים מהם כתובים בסקירה מעלה. בעיקר חשוב שתדעו שלא רק נכים בכיסא גלגלים זכאים להטבה זו בניגוד לסברה הרווחת. מגוון מצבים בריאותיים מאפשרים קבלת תו נכה, בינהם גם סרטן, אוטיזם, נכות נפשית ועוד.

מדוע מומלץ להעזר בחברה למימוש זכויות רפואיות בהגשת בקשה לתו נכה?

יעוץ וליווי של חברה המתמחה בכך יכול להגדיל את הסיכוי לאישור מלוא ההטבות תוך חסכון בזמן ואנרגיה. 

כיצד ניתן לפנות לחברת זכותג?

אם ברצונכם לקבל סיוע בהגשת בקשה לתו נכה מטעם חברת זכותג המומחית בתחום זה, מלאו פרטיכם בטופס לנציג כאן בסקירה מעלה, ונציג מטעם זכותג יחזור אליכם בהקדם. 

אולי יעניין אותך גם:

דיאטה | תזונה נכונה ושיטות הרזיה

ההחלטה להתחיל דיאטה אינה פשוטה אך היא רק הצעד הראשון בתהליך ההרזיה. יש מגוון רחב של דיאטות ושיטות הרזיה בשוק. חשוב לבחור את התוכנית המתאימה ביותר...

טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.

גמילה - איך נפרדים מהרגלים רעים?

מוחו של האדם בנוי באופן כזה שנותן הוראות לפעולות ומעניק גמול ועונג על ביצוען. כתוצאה מכך אנו נולדים עם נטייה להתמכרויות, ולא משנה אם אלו התנהגויות או...

איך עוברים קופת חולים?

חושבים על מעבר לקופת חולים אחרת? הגעתם למקום הנכון. כל מה שצריך לדעת על מעבר בין קופות חולים, עם אפשרות לפנות לחברות: כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית.