דלג לתוכן
זכותי - מימוש זכויות: מידע אודות השירות שמציעה חברת זכותי

זכותי - מימוש זכויות: מידע אודות השירות שמציעה חברת זכותי

זכותי הינה חברה ותיקה ומובילה בתחום של מימוש זכויות רפואיות בישראל. בחברה צוות רחב מאוד של רופאים וגורמים מקצועיים נוספים המסייעים בקבלת זכויות כספיות מרשויות המדינה ומחברות הביטוח הפרטיות.

* המידע האינפורמטיבי והפרסומי בעמוד זה נכתב ע"י אתר כמהזה, אינו מסופק מטעם חברת זכותי ואין קשר או חסות של זכותי לאתר.

מימוש זכויות רפואיות בעזרת חברת זכותי

באילו נושאים ניתן לממש זכויות רפואיות בסיוע זכותי?

צוות המומחים של חברת זכותי מציע סיוע במיצוי זכויות רפואיות במגוון נושאים ובינהם:

פגיעות בעבודה: המוסד לביטוח לאומי מכיר כנפגע עבודה מבוטחים שנפגעו בזמן עבודתם וכן בדרכם אליה או ממנה. הפגיעות לא מוכרות לצמיתות וישנה הגבלת זמן. תביעות אלו יש להגיש במהרה, ולא יותר מ-12 חודשים מקרות האירוע. 

נכות כללית: קצבת נכות כללית היא הקצבה הבסיסית לה זכאים כל תושב או תושבת ישראל מעל גיל 18, שלא מסוגלים להשתכר בשל ליקוי גופני, שכלי או נפשי. זכאות קצבת נכות כללית קיימת גם אם המבוטחים מקבלים שכר, אך הוא שווה ל-25% מהשכר הממוצע, או שההכנסה החודשית הצטמצמה ב-50% או יותר עקב הליקויים. 

תאונות אישיות: תושבים מגיל 18 ומעלה, שטרם מלאו להם 65, זכאים לקבלת דמי תאונה אם נחבלו בגופם מגורם חיצוני ובשל כך איבדו את כושרם לתפקד. יש לבצע בדיקה רפואית תוך 72 שעות מרגע התאונה, או תוך שבועיים במקרים בהם התסמינים עלולים להתגלות רק לאחר 72 שעות. יש להגיש את התביעה תוך 90 ימים מיום התאונה, הגשה לאחר מכן עלולה לבטל את הזכאות.

גמלת ניידות: מוגבלים בניידות בשל ליקויים בגפיים התחתונות מגיל 3 ועד גיל 67, זכאים לגמלת ניידות. לאחר שהוועדה הרפואית קובעת את אחוזי המוגבלות בניידות, ניתן להגיש תביעה לקבלת ההטבות הנלוות. גובה הגמלה נע בין כמה מאות שקלים ועד 8,000 שקלים.

פיצוי לנפגעי פוליו: לפי חוק פיצוי לנפגעי פוליו, קיימת זכאות לפיצוי חד פעמי, מענק או קצבה חודשית, בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו. 

פטור ממס: חלק נכבד מהשכירים בישראל זכאי לפטור ממס עקב בעיות רפואיות מגוונות. למרבה הצער, קיימת לנושא מודעות נמוכה מאוד וכך כספים רבים להם הציבור זכאי לא מגיעים אליו. 

גמלת סיעוד: תושב או תושבת ישראל שהגיעו לגיל פרישה וזקוקים להשגחה קבועה או תלויים באדם אחר לביצוע פעולות בסיסיות, זכאים להטבות ושירותים שונים, כמו למשל מוצרי ספיגה, טיפול במרכז יום לקשיש, שירותי מכבסה, משדר מצוקה ועוד.

זכותי מימוש זכויות רפואיות

איך מתבצע התהליך בחברת זכותי?

קביעת פגישה ראשונית: פגישה טלפונית ראשונית ללא עלות וללא התחייבות. נציג החברה יקשיב לסיפור שלכם, ישאל שאלות רלוונטיות לבניית התיק הרפואי, וינתח את סיכויי התביעה להתקבל.

ניתוח התיק הרפואי וגיבושו: "זכותי" טיפלה עד היום בעשרות אלפי פניות של לקוחות, כולל חברי ארגונים גדולים כמו ארגוני המורים, קרנות השוטרים, ועוד. הצוות המטפל ידאג למילוי הטפסים ואיסוף התעודות והמסמכים הדרושים לקראת הגשת התביעה. כל לקוח מטופל באופן אישי בהתאם לפרופיל המקרה הייחודי.

ליווי לאחר התביעה: נציגי זכותי ינתחו את תוצאות הוועדה ויגישו ערעור במקרים הנדירים שאינכם מרוצים מתוצאותיה.

כמה זמן התהליך נמשך?

במקרים של הגשת תביעות בנושאי מימוש זכויות רפואיות מול הרשויות, לא ניתן להתחייב לתוצאה תוך זמן מסוים. ישנם מגוון משתנים שמשפיעים על זמן הטיפול, כמו למשל עומסים משתנים ברשויות ובמוסדות הרלוונטיים, תקופות חגים וחופשות מרוכזות של עובדי הביטוח הלאומי, וכמובן מורכבות התיק שמשתנה מלקוח ללקוחה.

היתרונות בבחירה בזכותי למימוש זכויות רפואיות

את התביעה למימוש זכויות רפואיות ניתן להגיש לבד. את הטפסים וההוראות ניתן למצוא באתרי המוסד לביטוח לאומי, חברות הביטוח ורשויות המס. אולם במקרים שבהם בוחרים להגיש את התביעה באופן עצמאי, האזרחים מוצאים את עצמם נאבקים מול עורכי דין ורופאים שמייצגים את המוסדות ולא את התושבים.

אז למה דווקא זכותי?

ניסיון ומיומנות: "זכותי" קיימת משנת 2005 וטיפלה בעשרות אלפי פניות והגישה אלפי תביעות מול כל המוסדות, בכל רמות המורכבות שניתן לדמיין, כולל מטעם אנשים שתביעותיהם נדחו בעבר.

בירוקרטיה: המוסד לביטוח לאומי משלם סכומי כסף עצומים מדי שנה לזכאים לקצבאות נכות וגמלאות מסוגים שונים. כדי למנוע הונאות, קיימים הליכים בירוקרטיים שגורמים גם לאנשים שבאמת מגיעה להם קצבה לוותר על התהליך או להגיש טפסים באופן שגוי ובכך תביעתם נדחית או מתקבלת באופן חלקי. הצוות של זכותי מציע לעסוק בבירוקרטיה במקומכם ולהוריד מכם דאגות בנושא הזה. 

איסוף כל המסמכים והאישורים הדרושים: צירפת לתביעה מסמך לא מתאים? מילאת טפסים באופן שגוי כי הם לא מנוסחים באופן בהיר? החסרת בטעות פרט בדיווח המקרה? התביעה תתקבל באופן חלקי עם סכום קצבה נמוך ממה שבאמת מגיע לך, או אפילו תידחה לחלוטין. ליווי של חברה מקצועית לא יאפשר למצב כזה לקרות והתביעה תוגש רק לאחר שהתיק יהיה מלא לחלוטין עם כל התשובות לכל השאלות שעלולות להתעורר. 

כבר הגשתי תביעה לבד ונדחיתי. יש לי סיבה להמשיך לקרוא?

בהחלט כן. דחיית התביעה מהביטוח הלאומי אינה סוף פסוק. גם אם התביעה התקבלה באופן שאינו מספק אתכם וגם אם היא נדחתה לחלוטין - ניתן להגיש ערעור תוך 60 ימים מיום קבלת התשובה. בניתן לבנות את תיק חדש ומלא באופן שהפעם התביעה תתקבל ותקבלו את מלוא הזכויות הרפואיות המגיעות לכם. 

כמה עולה התהליך?

גובה התשלום לחברות שמייעצות ומייצגות את הלקוחות מול הביטוח הלאומי ורשויות המס הוסדר בחוק הביטוח הלאומי. החל מ-1 בינואר 2020, הסכום המקסימלי שמותר לגבות כדמי פתיחת תיק עומד על 814 שקלים. שכר הטרחה עצמו נגזר באחוזים מהקצבה והוא משולם רק לאחר שמתחילים לקבל את תשלום הקצבה.

היכן ניתנים שירותי חברת זכותי?

חברת זכותי מפעילה שלושה סניפים בערים הגדולות: סניף תל אביב, סניף ירושלים, וסניף חיפה. כל הסניפים פועלים באזורים קרובים לתחנות רכבת או אוטובוס, עם גישה נוחה למוגבלים בניידות. אולם כדי לפתוח את התיק ולנהל אותו אינכם חייבים להגיע לסניפים, וניתן לעשות הכל בטלפון או בשיחות וידאו.

מימוש זכויות רפואיות - עוד בתחום

מימוש זכויות רפואיות הנובעות מאובדן כושר עבודה

הסקירה המלאה על הזכויות המגיעות במקרה של אובדן כושר עבודה: באילו מקרים אפשר להגיש תביעות אובדן כושר עבודה, מהם הקריטריונים למימוש הזכויות הרפואיות...

מימוש זכויות רפואיות - המדריך השלם

פגיעה בעבודה, קצבאות נכות, קצבת נכות ביטוח לאומי, קצבת ילד נכה, תו נכה, החזרים, הקלות ופיצויים - המדריך שעושה סדר בהטבות שמגיעות לכם ואתם אולי לא...

קצבת נכות נפשית - המדריך למימוש זכויות על רקע נפשי

זכאויות לקצבת נכות נפשית מגיעות גם לחלק מהמקרים הקלים והבינוניים של פגיעה נפשית כמו חרדה, דיכאון, מאניה דיפרסיה מתונה ועוד. כך תוכלו לממש את...

תג נכה | תו נכה

תג נכה - מידע על תהליך הגשת הבקשה, חברות המסייעות בכך, הטבות נוספות אשר התו מקנה, מחלות ומצבים רפואיים אשר מקנים זכאות לתו ועוד.

זכותי מימוש זכויות - שאלות ותשובות

אילו זכויות ניתן לממש בסיוע חברת זכותי?

חברת זכותי מציעה סיוע במצבים של פגיעות עבודה, נכות כללית, גמלת ניידות, פיצוי לנפגעי פוליו, פטור ממס, גמלת סיעוד ועוד.

כמה עולה סיוע של חברת זכותי?

המחירים רשומים בסקירה מעלה. הם כפופים לחוק אשר מסדיר את פעילותן של חברות למימוש זכויות בישראל.

האם חברת זכותי מסייעת בקבלת תו נכה?

כן, בין היתר חברת זכותי מציע סיוע גם בנושא של קבלת תו נכה ממשרד התחבורה. 

אולי יעניין אותך גם:

תזונה מותאמת אישית על סמך בדיקות מעבדה

תזונה מותאמת אישית עשויה לעזור איפה שדיאטות כלליות נכשלו. איך עובדת בניית תפריט תזונה אישי לפי בדיקת דם, מהי בדיקת רוק גנטית, איך מתחילים דיאטה לפי...

טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.

מעבר בין קופות חולים - המדריך השלם

איך אפשר לבצע מעבר בין קופות חולים, מי זכאי לעשות מעבר לקופת חולים אחרת, האם יש הגבלות על החלפת קופת חולים, באילו תאריכים ניתן לעבור בין הקופות וכל...

גמילה - איך נפרדים מהרגלים רעים?

מוחו של האדם בנוי באופן כזה שנותן הוראות לפעולות ומעניק גמול ועונג על ביצוען. כתוצאה מכך אנו נולדים עם נטייה להתמכרויות, ולא משנה אם אלו התנהגויות או...