דלג לתוכן

בר מים לשבת: הפתרון לדתיים ולשומרי מסורת

בר מים שומר שבת חיוני עבור שומרי מסורת ואנשים דתיים. הוא בטוח יותר ממיחם וסביבתי יותר מתלות בבקבוקי מים מפלסטיק, ויש לו אישור הלכתי שמבטיח שלא תחללו שבת. כל מה שרציתם לדעת על מתקן מים לשבת.

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בבר מים שומר שבת?

אנשים שלא שומרים שבת לא יצליחו להבין את החשיבות של בר מים לשבת מאושר הלכתית.

הבעיה בברי המים הרגילים היא מנגנון הפעולה החשמלי שאסורה בשבת. אולם ממש כפי שהטכנולוגיה והראש היצירתי של המהנדסים בישראל הביאו שורה של פתרונות הלכתיים למצבים רבים, גם בנושא בר מים לשבת הצליחו למצוא פתרון שמספק מים בכל שעה, גם בשבתות ובחגים. הפתרון הזה עוקף את המערכות החשמליות של בר המים ומשתמש במשאבות מיוחדות ובמיכל מים חמים באופן שאינו מחלל שבת, ומיד נרחיב על כך. בלחיצת כפתור פשוטה אפשר להעביר את בר המים למצב שומר שבת ולאפשר לכם שתיית מים צלולים לאורך כל השבת או החג ללא כל חשש. כשהשבת יוצאת מחזירים את בר המים למצב הרגיל, וכל המעברים הללו לא פוגעים באיכות המים ובטעמם. 

ישנם ברי מים עם אישור הלכתי למים קרים בלבד ואחרים מאפשרים שימוש גם במים החמים לאורך כל השבת. וכשיש כל כך הרבה משפחות שנמנעו לחלוטין ממים חמים או הסתכנו במיחם גדול הממדים כדי לספק מים בכל שעות היום - מדובר כאן בפתרון שמעבר להיותו פורץ דרך, הוא ממש משדרג את השבת. 

נועם 1 - בר מים לשבת

בר מים שומר שבת נועם 1 נחשב לפורץ דרך עבור הציבור הדתי שלא יכול היה להשתמש בבר מים רגיל במהלך סופי השבוע והחגים. הפתרון שמכשיר נועם 1 מציע מגיע בדמות בר מים לשבת עם מכל מים חמים ורותחים שנאטם לכניסת מים חדשים במהלך ימי הקודש. הפתרון הזה מאפשר מזיגת מים רותחים לאורך כל השבת ללא סכנה של חילולה. בר מים לשבת נועם 1 מגיע בארבעה צבעים לבחירה, יש לו שלושה כפתורי מזיגה, המים הקרים נעים בין 2 ל-10 מעלות, והמים רותחים בין 85 ל-92 מעלות, ואפשר כמובן למזוג גם מים פושרים. 

היתרון של מכשיר שומר שבת נועם 1 על פני מיחם הוא ברז ביטחון למניעת גישת ילדים למים הרותחים, ומכל המים מכיל עד 5.2 ליטר לשימוש לאורך כל השבת. אין הגבלה במזיגת מים קרים ויש למכשיר אישור הלכתי לשימוש בשבת והוא באישור כשרות בד״ץ מהדרין. 

בר מים לשבת נועם 1 בגרסה החכמה

לאחר שמכשיר נועם 1 יצא בגרסתו הראשונה, מהנדסי החברה שקדו על עדכון גרסה שכולל מסך דיגיטלי עם הפעלה חכמה. את המעברים בין מצב רגיל למצב שבת ובחזרה מבצעים בצורה אוטומטית, אתם לא צריכים אפילו לגשת וללחוץ על הכפתור. המכשיר יודע מתי עוברים לשעון קיץ ומתי חוזרים לשעון חורף. בנוסף, אפשר לכוון זמני מנוחה וזמני הרתחה של המכשיר וכך לחסוך בחשמל. גם את כיוון מידות החום ניתן לכוון בלחיצת כפתור פשוטה. 

מיני בר מים לשבת נועם 2

בר מים היברידי שומר שבת נועם 2 מגיע בעיצוב חדשני ויוקרתי והוא מאפשר הנאה ממים בריאים וטעימים בכל יום ושעה בשבוע. משפחות דתיות ושומרות מסורת יכולות להיות בטוחות באי-חילול שבת הודות לאישור כשרות ואישור הלכתי שהמכשיר קיבל. המכשיר כולל מסך מגע גדול במיוחד ויפהפה והוא עובר באופן אוטומטי בין מצבי שבת וחג לחול ובחזרה. ניתן להתאים את הטמפרטורה הן של המים החמים והן של הקרים וכן מצב רתיחה בלחיצת כפתור. המכשיר ״הולך לישון״ איתכם וקם קצת לפניכם כדי להרתיח מים עם חיסכון בחשמל ללא הרתחות אוטומטית בזבזניות בשעות המנוחה. בר מים לשבת נועם 2 שומר גם על הילדים שלכם עם מנגנוני הגנה למניעת שימוש במים החמים. 

מתעניינים בבר מים שומר שבת? מלאו פרטים כאן ונציגי נועם 1 יחזרו אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

בר מים לשבת מדגמים נוספים

מיני בר מים ספיריט שבת: בר מים פורץ מעוצב היטב, חכם וקטן שלא תופס הרבה מקום על השיש. המכשיר מאושר לשימוש בשבת במים החמים והקרים והוא נושא אישור בד"ץ מהדרין הרב אברהם רובין שליט"א ואישור המכון הטכנולוגי להלכה. 

נגה שבת: מיני בר איכותי לשבת שמאושר על ידי מכון צומת לאישור במים החמים והקרים במהלך שבתות וחגים. למכשיר מכל מים חמים גדול במיוחד שמאפשר מזיגת 30-35 כוסות במהלך השבת. 

מיני בר מים פאוזה שומר שבת: בר מים חדש שהושק תחת המותג PAUZA WATER מקבוצת מי עדן, בעל אישור כשרות מהמכון המדעי הטכנולוגי להלכה גם עבור מים חמים לכל השבת והחג. יתרון בולט שיש למיני בר מים פאוזה שומר שבת הוא מנגנון הגנה המונע מילדים גישה למים רותחים בניגוד למיחמים הנפוצים בשימוש בימי שבת וחג. מעבר לכך, העיצוב של בר המים הוא מתקדם וכולל מסך טאץ' (מגע) קל לתפעול, מים קרים, חמים ורותחים ומטהר מים חדשני לסינון חלקיקים עד 1 מיקרון. מידות המכשיר הם גובה 38 ס"מ, רוחב 31 ס"מ ועומק 35 ס"מ, כך מיני בר מים פאוזה שומר שבת יכול להתאים למגוון רחב של מידות מטבח. תפוקת המים נעה בין 50 ל60 כוסות מים חמים וקרים לשעה. 

ישנם ברי מים נוספים רבים שמאפשרים מזיגת מים קרים ופושרים בשבת באישורי כשרות והלכה, אך ללא מזיגת מים חמים. היתרון בברי מים לשבת אלה, הוא שהם מאפשרים שתיית מים זכים ונקיים גם בסופי השבוע, אך הם לא מאפשרים שתייה חמה.

תמי 4 שומר שבת: אם ברצונכם לקנות בר מים כשר לשבת, יתכן ויצוצו לכם תהיות כשתתקלו בברי המים של חברת שטראוס: האם בר מים של תמי 4 מתאים לשומרי שבת והאם יש לו אישור כשרות לשימוש בשבת? כדאי לדעת שברי המים של תמי 4 אינם כוללים בר מים כשר לשימוש בשבת ואין להם התקן שבת ייעודי. עם זאת לשכת הרבנות העניקה לשטראוס מים, היצרנית של ברי מים תמי 4, אישור כשרות ואטימות ברי המים ואישור לכך שמתקני המים והסננים כשרים לפסח.

מה לבדוק לפני שקונים בר מים לשבת

בר מים לשבת לרוב יעלה יותר מבר מים רגיל בשל תעודות הכשרות וההלכה, וכן בגלל הפיתוחים הטכנולוגיים שנדרשים עבורו. לכן חשוב שתבחרו את הבר הנכון עבור המשפחה שלכם באופן שעונה על צרכיכם. אם אינכם שותים שתייה חמה וצריכים רק בר מאושר למים קרים, האפשרויות שלכם רבות. אם אתם שותים קפה ותה ומעוניינים לשתות גם בשבת וחג, חשוב לבחור את הדגם הנכון במחיר שמתאים לכיס שלכם. הנה הדברים החשובים שעליכם לקחת בחשבון כשאתם בוחרים בר מים לשבת:

1. תעודת כשרות ואישור הלכתי:
קל לפרסם מוצר עבור קהל יעד שומר דת ומסורת, אבל כדי שהמוצר באמת יתאים לדתיים וחרדים יש להציג תעודת כשרות. בקשו לראות תעודת כשרות. שימו לב האם האישורים כוללים שימוש במים חמים ובמים קרים, או רק מים קרים. שימוש במים קרים בלבד זו טכנולוגיה אחת, אך מים חמים מצריכים פתרון אחר במכשיר באופן שיאטום אותו לכניסת מים חדשים. 

2. מפרט המכשיר:
שימו לב למידות המכשיר - האם יש לכם מספיק מקום במטבח עבורו? מהי מידת העומק והרוחב? האם הגובה שלו מאפשר הצבתו מבלי שהוא מתנגש במדפים או בארונות? האם המכשיר כולל מסך מגע או כפתורים, ואיך מתבצעים המעברים בין מצב שבת ליום חול ולהיפך - בלחיצת כפתור או באופן אוטומטי? גם הצבע חשוב, האם הוא מתאים לעיצוב שלכם במטבח או שהוא פוגע בגוונים שבחרתם לשאר המוצרים? בר מים לשבת מגיע במבחר צבעים, הנפוצים ביותר עם שחור, כסוף או לבן, אך יש גם צבעים נועזים יותר. 

3. מנגנוני בטיחות:
כבר הזכרנו את נושא המיחמים הפופולריים במשפחות דתיות ועד כמה הם לא בטוחים. רק נסו לדמיין מצב שבו אחד הילדים משחק במיחם ושופך אותו כשהוא מלא במים רותחים. בעצם לא, אל תנסו לדמיין. בר מים לשבת חייב לעמוד בתקני הבטיחות של מכון התקנים ועליו לכלול גם כפתור הגנה לילדים בלחיצה על המים החמים והרותחים. המנגנון הזה ממזער את האפשרות לתקלות ולתאונות בבית. 

4. כמה עולה בר מים לשבת:
הרבה פעמים כשאנחנו מסתכלים על מחירי בר מים אנחנו מיד אומרים ״למה צריך, פשוט נקנה בקבוקי מים בכמה שקלים״. בקבוקי מים יוצרים נזק סביבתי גדול, צריך לסחוב אותם, ובחישוב לטווח ארוך מחירם גבוה משמעותית מבר מים. רכישה של בר מים לשבת ניתן לפרוס לחודשים רבים בכמה עשרות שקלים לחודש, פחות מעלות בקבוקי מים לכל המשפחה לאורך החודש. כשאתם בוחרים בר מים לשבת על פי התקציב שלכם, שימו לב מה המחיר כולל: כמה זמן נמשכת האחריות, האם יש תשלום עבור טיפול בתקלות, ומה כולל השירות. 

מתעניינים בבר מים שומר שבת? מלאו פרטים כאן ונציגי נועם 1 יחזרו אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

בר מים לשבת - שאלות ותשובות

למה צריך בר מים לשבת ולא להסתפק בברי מים רגילים?

ברי מים רגילים מאפשרים כניסת מים חדשים למכל המים החמים והם מופעלים על ידי מנגנונים חשמליים לאורך שבת וחג. הפעולות הללו אסורות על פי ההלכה ולכן משפחות חרדיות ודתיות לא יכולות להשתמש בבר מים רגיל בסופי שבוע ובשבתות. בר מים לשבת שמאושר למים חמים וקרים כולל מיכל שנאטם בשבת לכניסת מים חדשים, ולכן ניתן להמשיך למזוג מים לקפה ולתה באופן בטיחותי גם במהלך שבת וחג. 

אילו דגמי בר מים לשבת קיימים?

קיים מגוון רחב של דגמים שנושאים באישור כשרות והלכה למזיגת מים קרים ופושרים בלבד, אך לא למים חמים. עבור מים חמים ניתן לרכוש בר מים לשבת נועם 1, בר מים לשבת נועם 2, בר מים נגה שבת, ומיני בר מים ספיריט שבת. פירוט על הדגמים ניתן לקרוא בסקירה המלאה.

למה חשוב לשים לב כשקונים בר מים לשבת?

בראש ובראשונה שימו לב לאישור ההלכתי ולאישור הכשרות ולוודא שהם עונים על צרכיכם. בדקו את המפרט הטכני של המכשיר על מנת לוודא שהוא מתאים למידות המטבח שלכם ושהצבע משתלב בעיצוב. אל תיקנו מכשיר שאין בו מנגנון בטיחות והגנה לילדים, כל ברי המים לשבת בסקירה הזו כוללים מנגנון שכזה. 

כמה עולה בר מים לשבת?

טווח המחירים רחב ונע בין 29 שקלים בחודש ויכול לעבור גם מעל 99 שקלים, בהתאם לפריסת התשלומים, חבילת השירות, והאם הבר מאושר גם למים חמים ורותחים או לקרים בלבד.  

בר מים - סקירות בתחום

ברי מים השוואת מחיר: כמה זה עולה?

מים מינרלים או מים מסוננים? עם שירות כדים עד הבית או החלפת סננים ונורות כל חצי שנה? התחייבות לשנה או לשלוש שנים? ריכזנו עבורכם את כל האפשרויות למים...

בר מים מומלץ לשנת 2022: מדריך לצרכנים

מיני בר מים או כד עם פילטר? מים קרים וחמים או אולי גם מים מוגזים? ואילו פתרונות יש לצרכנים שומרי שבת? בשוק מתקני המים יש אפשרויות רבות בעלויות...

תמי 4 או מי עדן?

איזה מים מומלץ לשתות בישראל, מה הבעיה עם איכות המים בברז ואיך לבחור בין בר מים דוגמת תמי 4, אלקטרה וכו' למי עדן בר מים? בדקנו

מיני בר מים

מיני בר מים הפך למתקן מים נפוץ המשמש לטיהור וסינון מי שתייה. בדקנו עבורכם איפה ניתן לרכוש מיני בר מים, אילו סוגים של מיני ברים קיימים, מה הן...