דלג לתוכן

מיני בר מים

מיני בר מים הפך למתקן מים נפוץ המשמש לטיהור וסינון מי שתייה. הברים של היום מאפשרים מים רותחים, קרים, פושרים, ואפילו מוגזים בכמה רמות הגזה. בדקנו עבורכם איפה ניתן לרכוש מיני בר מים, אילו סוגים של מיני ברים קיימים, מה הן הפונקציות של כל אחד מהם, ומה הם היתרונות של ברי המים.

5 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בבר מים?

בעברית תקנית קוראים לזה מרוון, אבל כולנו קוראים לזה בפשטות בר מים. בר מים הוא מתקן למים קרים וחמים לשימוש ביתי או במשרדים ובתי עסק. ברי מים מחכים לנו כשאנו ממתינים בתור לקופות החולים או כדי למלא את הבקבוק במכון הכושר. מיני בר מים מתקן מים קטן יותר באופן משמעותי שמצוי לרוב בשימוש ביתי והוא מגיע במבחר ענק של דגמים ועיצובים. 

בשנים האחרונות, מיני בר מים הלך וצבר פופולריות עם הגילויים על מזהמים שונים שעלולים להגיע מברז המים אל הגוף שלנו, ויותר משפחות מעדיפות להכניס לביתן מתקן סינון מים. תמי 4 הייתה החלוצה בתחום, אך מאז נוספו עוד חברות ובהן אפיקים, אי-בר, מי יולי, איי.קיו-בר, צלול (אלקטרה לשעבר), ויש גם מיני בר מי עדן למי שמעדיף מים מינרליים בכדים רב-שימושיים ולא בקבוקי פלסטיק חד פעמיים. 

איך מיני בר מים מסנן את מי השתייה

כל חברה מייצרת או משווקת מכשירים שונים ובחלקם אופן פעולה שונה, כך שיש לוודא מהו אופן הפעולה עבור כל מכשיר בנפרד. המשותף לכל המכשירים כמעט הוא השימוש בנורת UV להשמדת חיידקים במים. חלק מהחברות משתמשות במסננים שיעבדו אך ורק עם המכשירים שהן משווקות, והמשמעות היא שכשיגיע הזמן להחליף סנן - תוכלו לרכוש אותו רק דרכן. חברות אחרות מציעות סננים אוניברסליים שניתן להרכיב בקלות באופן עצמאי בכל מכשיר. כך או כך, סננים יש להחליף אחת לחצי שנה או 2,000 ליטר, המוקדם מביניהם. את נורת ה-UV עליכם להחליף אחת לשנה או במקרה של תקלה. יש לעיין היטב בעלון לצרכן ולבצע את ההחלפות בהתאם להוראות. 

פונקציות נפוצות של מיני בר מים

בואו נתחיל מהדבר הבסיסי ביותר: כל מיני בר מים כולל מים חמים וקרים. הטמפרטורות משתנות בין המכשירים, יש ברי מים שמגיעים לאזור ה-92-96 מעלות בהרתחה, יש כאלה שמגיעים ל-99 מעלות, ואפילו ליותר מ-100 מעלות בלחץ דומה למכונת אספרסו. המים הקרים לרוב נעים בין 3 ל-10 מעלות. כמעט תמיד ניתן למזוג גם מים פושרים באמצעות כפתור mix.  

מיני בר מים מתקדם יכלול גם אפשרות למזיגת מי סודה, ואפילו ברמות הגזה שונות - מוגז עדין, מוגז בינוני, ומוגז חזק. לרשות הציבור הדתי מוצעים מיני בר מים שומרי שבת, חלקם עם אישור הלכתי רק עבור מים קרים, ויש גם דגם שהוכשר עבור מזיגת מים חמים במהלך שבתות וחגים. 

תמי 4: המיני בר מים הראשון

קשה להאמין שיש מישהו שלא שמע על המותג תמי 4, החברה הוותיקה בתחום שמציעה מיני בר מים כבר משנת 1987. המכשיר שנמצא היום בבתים רבים בארץ ובעולם נמכר כיום על ידי חברת שטראוס מים, והוא מספק לצרכניו מים צלולים, בריאים, ואיכותיים. מיני בר מים של תמי 4 מגיע בשלל עיצובים כך שתמיד ניתן למצוא מתקן מים שמתאים למטבח או למשרד שלכם. 

תמי 4 מציעה ללקוחותיה חמישה מיני-ברים מתקדמים:

מיני בר מים tami4family: מכשיר מים פשוט ונוח בעיצוב קלאסי, וניתן לבחור בין שישה צבעים. המים מגיעים בשלוש רמות חימום: קרים, פושרים, ורותחים.

מיני בר מים tami4bubbleX: בנוסף לשלוש רמות חום של המים, מיני בר מים באבלX כולל גם מי סודה בשלוש רמות הגזה - עדין, בינוני, וחזק. 

מיני בר מים קלאסי tami4primo: מיני בר מים קלאסי במבחר צבעים עם טמפרטורת מים קרים החל מ-5 מעלות ועד 96 מעלות למים רותחים.

מיני בר מים tami4edge: בר מים מתקדם שמאפשר לעקוב אחר צריכת המים שלכם, ניתן להגדיר משקה אישי, להרתיח מים מרחוק דרך יישומון, והוראות נוספות בהפעלה מרחוק. 

מיני בר מים +tami4edge: שיפורים נוספים על הדגם הקודם כמו תאורה חכמה, לחצן מזיגה לילדים, ושליטה ביישומון. זהו מתקן מים קטן יותר שחוסך מקום יקר על השיש.

מאילו חברות תרצה/י לקבל הצעה?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

מיני בר מים של A.Q Bar

חברת איי קיו בר מציעה שורה של פתרונות מתקדמים למים מסוננים ומטוהרים, ובהם שלושה דגמים של מיני בר מים: 

מיני בר מים Roy: מתקן מים שמספק מים מטוהרים בלחיצת כפתור. ניתן לבחור בין מים חמים, פושרים, או קרים, בכמות שמספיקה לכוס, למילוי בקבוק אישי, או למילוי בקבוק גדול. המערכת מגיעה במבחר צבעים ואפילו אפשר לשלב שני צבעים יחדיו. מיני בר מים Roy חסכוני באנרגיה, ניתן להרתיח מים לטמפרטורה גבוהה במיוחד על ידי כפתור אקסטרה הוט, והוא כולל תכונת הגנה עבור ילדים. 

מיני בר מים Roy Office: מתקן למזיגת מים טהורים ומסוננים דומה לדגם הקודם שמיועד לשימוש משרדי. 

מיני בר מים Roy Shabbat: בנוסף לתכונות המתקדמות של מתקני המים הקודמים, דגם השבת מחזיק באישור מהמכון הטכנולוגי להלכה עבור מזיגת מים קרים בשבת. 

מיני בר מים של Ebar

חברת Ebar (אי-בר) מציעה שני סוגים של מיני בר מים עם נורת UV שמיועדת לקטילת חיידקים וסננים מתקדמים לסינון מתכות ומזהמים. 

מיני בר מים Ebar 1000: מתקן מים מהדגם הבסיסי של החברה מגיע עם מסך מגע מלא. המכשיר קל לתפעול והוא מוזג מים קרים, חמים, או רותחים. 

מיני בר מים 1000 פרמיום: מתקן מים מתקדם יותר שכולל גם מכל הגזה בשלוש רמות - עדין, בינוני, וחזק. מסך המגע מתריע על הצורך בהחלפת נורה וסנן על החלפת נורה וסנן, והתחזוקה פשוטה כך שלא צריך טכנאי לשם כך, ניתן לעשות זאת לבד. 

מיני בר מים של אפיקים

אפיקים מציעה מגוון גדול מאוד של דגמי מיני בר מים בשלל צבעים ועיצובים, עם פונקציות שונות שכוללות מים קרים, פושרים ורותחים. המכשירים מגיעים עם הגנה מפני ילדים וחלק מהמכשירים מצוידים במסך מגע. אפיקים משווקת גם את מיני בר נועם שבת, זהו מיני בר שייחודו בכך שהוא מאפשר גם מזיגת מים חמים בשבת באישור הלכתי מהמכון המדעי-טכנולוגי להלכה ובכשרות בד״ץ. 

מיני בר מים של מי יולי

חברת מי יולי משווקת יותר מעשרה דגמים של מיני בר מים ברמות שכלול שונות, כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא את העיצוב המתאים עבורכם במחיר שעומד בתקציב שלכם. בין האפשרויות השונות מתקני המים של מי יולי מאפשרים מזיגת מים חמים, רותחים, פושרים וקרים, וחלקם מגיע גם עם מי סודה. מי יולי משווקת שלושה מכשירי מיני בר מים שנושאים אישור הלכתי לציבור הדתי ושומר המסורת, לשימוש במכשיר גם בשבתות ובחגים. 

מיני בר מים מינרלים של מי עדן

את הברים של מי עדן אנחנו מזהים לרוב כרצפתיים שעומדים בעמדות קבלה ובמשרדים, אך החברה מציעה גם שני דגמים של מיני בר מים שניתן להציב על השיש עם כד קטן.  

מיני בר מים Eden Prince: מתקן מים שניתן להעמיד על השיש במבחר צבעים. המכשיר מגיע עם מסך מגע שכולל שעון דיגיטלי. טמפרטורת המים הקרים מתחת ל-13 מעלות, מים חמים נמזגים בין 85 ל-90 מעלות, וטמפרטורת המים הרותחים דומה לקומקום - 95 מעלות. 

מיני בר מים Eden Digital: מתקן מים עם צג דיגיטלי שמאפשר מזיגת מים קרים בטמפרטורה של בין 4 ל-10 מעלות, המים החמים נעים בין 92 ל-95 מעלות, ובאמצעות תכונת אקסטרה הוט ניתן בלחיצת כפתור להזניק את החימום אל מעל 96 מעלות. המכשיר מגיע עם תכונת שמירת שבת למים הקרים. 

מיני בר מים של פאוזה PAUZA WATER 

עם שנים של ניסיון וותק בתחום ברי המים המינרליים, מי עדן הקימה מותג ברי מים מסוננים בשם פאוזה ווטר PAUZA WATER, המציע לצרכן, נכון להיום, שלושה מכשירים קטנים ומתקדמים. מלבד לעיצוב המודרני, מבטיחים לצרכן חיסכון בעלויות בשל סנן חדשני שניתן להחליף רק פעם בשנה ושאינו פוגם באיכות מי השתיה. החברה תאפשר לרכוש מכשירי PAUZA WATER במחיר נמוך או לשכור אותם במסלולים ללא התחייבות.  

בר מים פאוזה מיני: בר מים זה נחשב לקטן במיוחד כאשר המידות שלו הן: גובה 33 ס"מ, רוחב 28 ס"מ ועומק 27 ס"מ. אך יחד עם המידות הקטנות מגיעים ביצועים גדולים, בר המים פאוזה הוא בעל יכולת רתיחה של 100 מעלות, מאפשר מזיגה של עד 80 כסות מים חמים או קרים בשעה, בעל מנגנון מובנה לחיסכון בחשמל לצריכת חשמל מופחתת בשעות הלילה והוא כולל מטהר פחם פעיל עם חומר ייעודי שמונע אבנית. 
הדגם קיים בארבעה צבעים- אדום, שחור, כסוף או לבן, העיצוב שלו כולל צג דיגיטלי שמראה את טמפרטורת המים הנמזגים וקיימת גם התראה שמונעת גלישת נוזלים במגירת הטיפות. בר המים פאוזה עומד בתקני איכות מחמירים של מכון התקנים והוא נושא באישורי איכות ליכולת סינון מקסימלית. 

בר מים פאוזה נקסט: האח הגדול (ועדיין נשאר מיני) של בר מים פאוזה מיני, נחשב לדור החדש והמתקדם של ברי המים המעוצבים. PAUZA NEXT בעל מראה יוקרתי ועם זאת שומר על מידותיו הקטנות: גובה 36 ס"מ, רוחב 25 ס"מ ועומק 32 ס"מ. המכשיר פשוט להפעלה עם מזיגה נוחה לכוסות, בקבוקים וקנקנים ומאפשר למזוג עד 50 כוסות בשעה של מים קרים עד 10 מעלות ועד 40 כוסות בשעה של מים רותחים מעל 95 מעלות. 

מיני בר מים פאוזה שומר שבת: מכשיר מיני בר מים פאוזה שומר שבת של PAUZA WATER הוא בין ברי המים היחידים עם אישור כשרות מהמכון המדעי הטכנולוגי להלכה גם עבור מים חמים לכל השבת והחג. המכשיר בעל עיצוב מתקדם ומסך טאץ' נוח לשימוש, מידותיו הן גובה 38 ס"מ, רוחב 31 ס"מ ועומק 35 ס"מ ותפוקת המים שלו נעה בין 50 ל-60 כוסות מים חמים וקרים לשעה. 

מיני בר מים של צלול

חברת צלול מציעה ללקוחותיה יותר מ-20 דגמי מיני בר מים שונים בטווח מחירים רחב, החל מכמה מאות שקלים ועד יותר מ-3,000 שקלים למכשירים המתקדמים ביותר, כך שתמיד תוכלו למצוא מתקן מים שיעמוד בתקציב שלכם. ניתן למצוא מיני בר מים לבית, לעסק, או למשרד, ואפילו לשוק המוסדי. 

למה כדאי לרכוש מיני בר מים

אם אתם חוששים ממי השתייה שמגיעים דרך הברז ולכן קונים שישיות של בקבוקי מים מינרליים, כדאי לכם לשקול לעבור למיני בר מים. לא תצטרכו יותר לסחוב את השישיות ששוקלות לפחות תשעה קילוגרמים וגם תתרמו לאיכות הסביבה עם הפחתת השימוש בפלסטיק חד פעמי ומזהם. המים הנקיים זמינים בלחיצת כפתור במיני בר שלכם ומאפשר שתייה מהירה יותר בהשוואה להרתחת מים בקומקום. בחלק מהדגמים המים הרותחים חמים אף יותר בהשוואה למים שמתקבלים מהקומקום. 

מתקני מיני בר מים מגיעים עם מנגנוני בטיחות לשמירה על ילדים, עם יישומונים מתקדמים לשליטה מרחוק, הם חסכוניים באנרגיה, ויש אפילו דגמים לשומרי שבת שמייתרים את הצורך במיחמים הגדולים והלא בטיחותיים. 

מאילו חברות תרצה/י לקבל הצעה?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

מיני בר מים - שאלות ותשובות

למה צריך מתקן מיני בר מים ביתי?

המים בישראל עלולים להכיל מתכות כבדות שאנחנו לא רוצים להכניס לגוף שלנו, חיידקים, חומרי הדברה שמחלחלים למי התהום, ומזהמים אחרים. גם כשהמים ראויים לשתייה, הם עלולים להכיל חול וחלודה שמגיעים מהצנרת, במיוחד בדירות ובתים ישנים. מיני בר מים מסנן את כל החומרים הלא רצויים ואפשר להשתמש בו עבור מי השתייה, הכנת שייקים, מים צלולים לבישול, חיטוי בקבוקים לתינוק, ועוד. 

איך מיני בר מים משפר את איכות מי השתייה?

רוב דגמי מיני בר מים מגיעים עם סננים מתקדמים לסינון מתכות, חול, חלודה, וחומרים נוספים. בנוסף יש נורת UV שתפקידה לקטול חיידקים. באופן הזה אנו מקבלים מים צלולים ונקיים לשיפור הבריאות. כדי לוודא שהמים מסוננים ומטוהרים כראוי, יש להחליף מדי שישה חודשים את הסננים ואחת לשנה את נורת ה-UV. תמיד יש לעקוב אחר ההוראות בעלון השימוש לצרכן ולבצע את ההחלפות בהתאם לכתוב. 

אילו תכונות מתקדמות יש במתקני מיני בר מים?

מתקני מיני בר מים בסיסיים מגיעים עם מים קרים וחמים ברמות חימום שונות, לרוב עד 96 מעלות. מכשירים מתקדמים מסוגלים לספק מים אקסטרה חמים עד 99 מעלות. תכונות מתקדמות כוללות מים רותחים מעל 100 מעלות בלחץ שדומה למכונת אספרסו, מזיגת מי סודה ברמות הגזה שונות, מסך מגע, שליטה מרחוק באמצעות יישומון, ועוד. 

אילו חברות משווקות מיני בר מים בישראל?

החברות הפופולריות לשיווק מיני בר מים בישראל כוללות את תמי 4, אפיקים, אי-בר, מי יולי, איי.קיו-בר, צלול, ומספר חברות קטנות נוספות. החברה היחידה שמשווקת מתקן מיני בר מים עם מים מינרלים היא מי עדן. ניתן לקרוא על חלק מהחברות הללו בהרחבה בסקירה המלאה. 

מיני בר מים - סקירות בתחום

תמי 4 או מי עדן?

איזה מים מומלץ לשתות בישראל, מה הבעיה עם איכות המים בברז ואיך לבחור בין בר מים דוגמת תמי 4, אלקטרה וכו' למי עדן בר מים? בדקנו

בר מים מומלץ לשנת 2022: מדריך לצרכנים

מיני בר מים או כד עם פילטר? מים קרים וחמים או אולי גם מים מוגזים? ואילו פתרונות יש לצרכנים שומרי שבת? בשוק מתקני המים יש אפשרויות רבות בעלויות...

ברי מים השוואת מחיר: כמה זה עולה?

מים מינרלים או מים מסוננים? עם שירות כדים עד הבית או החלפת סננים ונורות כל חצי שנה? התחייבות לשנה או לשלוש שנים? ריכזנו עבורכם את כל האפשרויות למים...