הפרעות שינה - איך לטפל בבעיות שינה?

טיפול בהפרעות שינה - שיטות, חברות, מחירים. טיפול בבעיות שינה אצל מבוגרים, טיפול בהפרעות שינה אצל נשים, טיפול בהפרעות שינה בגיל השלישי ועוד. כל המידע במקום אחד.
מתעניינים בטיפול טבעי להפרעות שינה?

טיפול בהפרעות שינה - חברות בתחום

הפרעות שינה - סקירות בתחום

עוד בהפרעות שינה

הפרעות שינה - שאלות ותשובות

מה הן הפרעות שינה?
מדובר על מגוון רחב של קשיים בהרדמות או בשינה רציפה במשך הלילה אשר יכולים לנבוע ממגון סיבות פיזיות או נפשיות. הפרעות שינה גורמות אי נוחות רבה למתמודדים עמן, פוגעות בתפקוד, ועלולים אף לפגוע בבריאות אם לא יטופלו כראוי. 
 
איזה טיפולים להפרעות שינה קיימים היום?
קיימים טיפולים התנהגותיים וטיפולים תרופתיים, ההמלצה היא להתחיל מטיפול התנהגותי ורק במידה ואין שיפור מספק לעבור אל טיפול תרופתי. 
מהי סדנא לטיפול בהפרעות שינה?
אחת מאפשרויות הטיפול הפופלאריות הינה סדנא לטיפול בהפרעות שינה. סדנא כזו מועברת בד"כ ע"י פסיכולוג או מומחה מטעם חברה בתחום (דוגמת אלן קאר). סדנאות מסוג זה מקנות כלים להירדמות מהירה ולשינה איכותית, נחשבות טיפול התנהגותי ומומלץ להשתתף בהן לפני שפונים לטיפול תרופתי, במטרה לוותר על שימוש בתרופות במקרים בהם אין הכרח בהן 
הפרעות שינה אצל מבוגרים - מדוע בני ובנות הגיל השלישי נוטים לסבול מהפרעות שינה?
ראשית נומר כי הפרעות שינה קיימות בכל הגילאים. אולם, ככך שהגיל עולה כך שכיחותן של הפרעות השינה עולה, ומגיעה עד 60% מהאוכלוסיה המבוגרת. התופעה מאופיינת בשינה קלה ונדודי שינה, ונשים סובלות ממנה יותר מאשר גברים. הטיפול בהפרעות השינה הינו חשוב ביותר כי שינה טובה חשובה עבור בריאות טובה ואיכות חיים טובה בגיל השלישי ובכל גיל.