דלג לתוכן

בתי אבות סיעודיים מומלצים לשנת 2022

ההחלטה לעבור לבית אבות סיעודי אינה פשוטה. כדי שיהיה קל יותר, הרכבנו עבורכם רשימה של בתי אבות סיעודיים מומלצים ברחבי הארץ, שמציעים פעילות ענפה לדיירים לצד שירות סיעודי או מחלקות לתשושי נפש. וגם: מה חשוב לבדוק כשבוחרים בית אבות? וגם מה הוא דיור מוגן סיעודי?

5 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מעוניינים בסיוע מקצועי בבחירת בית אבות?

כולנו מדמיינים שאנחנו והקרובים לנו נזדקן בכבוד בסביבה הביתית, אולם לא כל המבוגרים יכולים להישאר בבית מסיבות שונות. בחלק מהמקרים אין אדם קרוב שיכול לתת את הטיפול והתמיכה הנדרשים, במקרים אחרים הבית או הדירה אינם מותאמים לאופי הטיפול הנדרש. בנוסף, בתי אבות מסייעים להפגת הבדידות שמאפיינת קשישים רבים, מכיוון שהם מציעים פעילות חברתית ענפה ותמיד יש חברה של דיירים אחרים ושל הצוות המקצועי. בתי האבות העכשוויים שונים מאוד מכל מה שהכרנו, אספנו עבורכם מבחר של אפשרויות הכוללות בתי אבות סיעודיים ושל דיור מוגן סיעודי ברחבי הארץ.

מחלקות סיעודיות ברשת בית בלב 

בית בלב מבית מכבי הינה אחת הרשתות המובילות בישראל הן לדיור מוגן והן לדיור מוגן סיעודי גריאטרי. המחלקה הסיעודית מתאימה לדיירים שאינם יכולים לגור לבד או לדאוג לעצמם מבחינת אחד מהתפקודים הבאים: ניידות, שליטה על צרכים, אכילה עצמאית. 
במסגרת השהות בבית בלב הדייר מטופל ע"י צוות רפואי שלם אשר כולל לצד אנשי הסיעוד גם מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, תזונאית, אנשי מקצוע מתחומי הפסיכולוגיה, הפיזיותרפיה ועוד.
החדרים בבית בלב מרווחים ומאפשרים לינה של 1-3 דיירים, וכמו כן מוצעת במקום פעילות פנאי עשירה. 

רשת בתי אבות רחל ליצ׳ק

רשת בית ליצ׳ק מפעילה שלושה בתי אבות סיעודיים שמציעים לדיירים חיי חברה עשירים, קשת רחבה של חוגים, הרצאות, פעילות ספורט, וטיולים. בשלושת בתי האבות מגישים ארוחות מזינות ובריאות, האווירה משפחתית, וישנה השגחה רפואית בהתאם למחלקה. כל החדרים ממוזגים ומותאמים לגיל הדיירים ולצרכיהם המיוחדים, ומהחלונות נשקף נוף יפהפה של חצר מטופחת ומרחבים ירוקים. 

הבית באזור: בית אבות עם שלוש מחלקות - בית אבות סיעודי, בית אבות לתשושי נפש, ומחלקה לעצמאים. כל מחלקה מתנהלת בקומה נפרדת שמותאמת למצב הדיירים. 

הבית בבית דגן: בית אבות לתשושי נפש שמעניק שירותי סיעוד, מעקב רפואי, מתן תרופות, ייעוץ פסיכולוגי, קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה, וריפוי בעיסוק עם סדר יום שמותאם לכל דייר באופן אישי. 

הבית באחווה: בית אבות סיעודי, בית אבות לתשושי נפש, ויש בו מחלקת אלצהיימר ייחודית. 
כל הבתים פועלים תחת בקרה ופיקוח של משרדי הבריאות, העבודה, והרווחה. 

דיור מוגן סיעודי יוקרתי אחוזות רובינשטיין

רשת אחוזות רובינשטיין מפעילה ארבעה בתי אבות ושניים נוספים בהקמה. בשנת 2021 מפעילה הרשת יותר מ-750 דירות שלושה חדרים ולמעלה מ-240 בתים צמודי קרקע שמתפרשים על פני 130,295 מ״ר. האחוזות ממוקמות בראשון לציון, בקיבוץ תל יצחק, בשכונת צהלה בתל אביב, ובבית הכרם בירושלים, ובכולן תמצאו מגורים באיכות חיים גבוהה, חיי קהילה פעילים, שלל פעילויות תרבות ופנאי, ביטחון רפואי ואישי, ושפע של זמן איכות. 

אחוזת ראשונים: מפעילה את הדור הבא של בית אבות סיעודי או בית אבות לתשושי נפש, באמצעות מחלקות ייעודיות בנוסף לדיור מוגן סיעודי.

הבית הירוק בפולג: דיור מוגן סיעודי מתקדם שפועל בהתאם לדרישות הרגולטוריות של משרד הבריאות.

דיירי אחוזות רובינשטיין שהתחילו בדיור מוגן עצמאי והפכו לסיעודיים יכולים לעבור אל אגפי הדיור המוגן הסיעודי התומך של האחוזות, שם יקבלו את מכלול השירותים של בית אבות סיעודי ברמה הגבוהה ביותר.

מעוניינים בסיוע מקצועי בבחירת בית אבות סיעודי? מלאו פרטים כאן ונציגי חברה מובילה בתחום יחזרו אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

קבוצת מוריה - בית אבות סיעודי בצפון 

קבוצת מוריה מפעילה שמונה בתי אבות בחיפה ובצפון, וארבעה בתי אבות נוספים בהקמה:

בית אבות עוספיא: בית אבות סיעודי חדש מול יערות הכרמל, המיועד לדיירים סיעודיים ודיירים תשושי נפש. 

בית אבות מוריה וינדזור: בית אבות סיעודי עם מחלקה נפרדת לתשושי נפש במושבה הגרמנית בחיפה. 

בית אבות פבזנר: בית אבות סיעודי בחיפה שצופה אל הנוף היפה של העיר. מי שמחפש בית אבות לתשושי נפש ימצא כאן מחלקה ייעודית נפרדת.

בית אבות צפת: בית אבות סיעודי עם שלוש מחלקות סיעודיות ומחלקה לתשושי נפש. בנוסף, בית אבות סיעודי צפת מכשיר סטודנטים לעבודה סוציאלית, לרפואה, לפיזיותרפיה, ולתזונה. 

בית אבות נווה הגליל: בית אבות סיעודי באווירה ייחודית בפקיעין שבשולי הר מירון. גם כאן יש מחלקה ייעודית לתשושי נפש. 

בית אבות נהריה: בית אבות סיעודי שמספק סביבה ביתית ורגועה לדיירים.

בית אבות קריית ים: בית אבות סיעודי שמספק לדיירים טיפולים רפואיים, פרא-רפואיים, ושירותי סיעוד ברמה גבוהה.

בית אבות קריית בנימין: בית אבות סיעודי עם ארבע מחלקות סיעודיות ומחלקה ייעודית למחפשים בית אבות לתשושי נפש.

רשת בתי אבות משען

רשת משען מפעילה תשעה בתי אבות ודיור מוגן ברחבי הארץ, וכ-1,400 עובדי הרשת מעניקים שירות מקצועי לאלפי הדיירים. כל בתי הרשת מציעים דיור מוגן, ובחלקם קיימות מחלקות המציעות דיור מוגן סיעודי, מחלקות לתשושי גוף, ומחלקות לתשושי נפש. 

בתי אבות סיעודיים של רשת משען פועלים בכרמל, בברודצקי תל אביב, באפקה תל אביב, בלב חולון, ובאפעל. לצד הפעילות הענפה שמקבלים דיירי הרשת, הזקוקים לטיפול סיעודי מקבלים עזרה סיעודית מקצועית והשגחה צמודה 24 שעות ביממה. חלק מהמקומות מציעים סיוע קל לזקוקים לסיוע תומך, ואחרים מציעים סיוע מלא בכל הפעולות היומיות. 

בית אבות לתשושי נפש של רשת משען פועל בבית באפעל. המחלקה לתשושי נפש מיועדת לדיירים שאינם מוגבלים בניידות אך סובלים מירידה בתפקודי המוח באופן שמצריך עזרה בפעולות היומיות. דיירי בית אבות לתשושי נפש זקוקים למסגרת מוגנת בשל הירידה בזיכרון, ביכולת השיפוט, ובכושר ההתמצאות. משען מפעילה גם מחלקות לתשושי גוף בלב חולון, באפעל, ובירושלים. 

בתי אבות סיעודיים בצפון : בית אבות נוף טבעון

המוסד הסיעודי נוף טבעון מקבוצת הדר ממוקם במועצה האזורית טבעון, סמוך לחורש טבעי, מוקף בצמחיה, והדיירים נהנים מהנוף המקסים של הכרמל הירוק. אלו המחפשים עבור יקיריהם בית אבות סיעודי, ימצאו בנוף טבעון מחלקה סיעודית אינטימית עם צוות עובדים מיומן בטיפול בדיירים סיעודיים. לצד המחלקה הסיעודית פועלת גם מחלקה לתשושים שמיועדת לקשישים שמתקשים בתפקוד וזקוקים לסיוע בפעולות היומיות הבסיסיות. בנוסף קיימת מחלקה לעצמאים שמעוניינים במסגרת חברתית פעילה בשילוב עם השגחה רפואית וחברתית. 

מחלקה סיעודית בבית אבות עד 120

רשת עד 120 מפעילה שלושה בתי דיור מוגן בתל אביב, בהוד השרון, ובראשון לציון. הרביעי צפוי להיפתח בקרוב במודיעין. מי שמחפש בית אבות סיעודי במרכז, ימצא מחלקה סיעודית בכל אחד מבתי הרשת. המחלקה הסיעודית של בתי אבות מרשת עד 120 מיועדת למטופלות ומטופלים סיעודיים בכל גיל, במצב סיעודי זמני או קבוע. הצוות המקצועי מעניק שירותי רפואה, סיעוד וטיפול, עבודה סוציאלית, פיזיותרפיה, תזונה, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, ועוד. בבתים בהוד השרון ובראשון לציון פועלת גם מחלקת דיור מוגן תומך שמיועדת למטופלים שסובלים ממגבלה או קושי תפקודי באופן זמני. 

בית אבות סיעודי

רשת דיור מוגן פאלאס

רשת דיור מוגן פאלאס שנקראה בעבר ״אחוזת בית״, מפעילה דיור מוגן יוקרתי בתל אביב, ברעננה, בלהבים, במודיעין, ובראשון לציון. מי שמחפש בית אבות סיעודי מורכב, בית אבות סיעודי, ומחלקות החלמה ימצא מענה במחלקות המדיקל שקיימות בחלק מבתי הרשת. המחלקות פועלות בקומפלקס הדיור המוגן באגף נפרד ובתנאי מלונאות גבוהים במיוחד. 

פאלאס מדיקל תל אביב: הקומפלקס מפעיל בית אבות סיעודי מורכב ושתי מחלקות סיעודיות רגילות. 

פאלאס מדיקל רעננה: בבית ברעננה תמצאו בית אבות סיעודי ומחלקה לסיעוד מורכב. ברעננה פועלת מחלקה נוספת שנותנת מענה של בית אבות לתשושי נפש. 

פאלאס להבים: גם בלהבים פועל בית אבות סיעודי עם ארבע מחלקות. 

פאלאס מודיעין: בבית במודיעין פועל אגף סיעודי לדיירים שזקוקים להשגחה צמודה. 

בית גיל הזהב תל אביב

בית אבות סיעודי פועל במסגרת דיור מוגן של בית גיל הזהב בתל אביב. המחלקה הסיעודית מספקת שירותים לדיירים סיעודיים או תשושי גוף במסגרת פרטית. צוות המחלקה הסיעודית מתאים לכל דייר ודיירת תוכנית טיפולים אישית בהתאם לצרכים הרפואיים, ובהם דיאטנית, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, ועוד. לצד זה מוצעת תוכנית חברתית ותרבותית עשירה שכוללת חוגים, הרצאות, הפעלות קבוצתיות, מסיבות חג, ואירועים. 

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים בית אבות

הדבר הראשון שעליכם לבדוק הוא שבית האבות מחזיק ברישיון פעילות שמתאים לסוג המקום. ״בית אבות״ אינו מקשה אחת - ישנן מגוון צורות דיור והן דיור מוגן, בית אבות סיעודי, בית אבות סיעודי מורכב, בית אבות לתשושים, בית אבות לתשושי נפש. עבור כל סוג של בית אבות או מחלקה ייעודית בבית אבות או דיור מוגן יש להחזיק ברישוי ספציפי ממשרד הבריאות. הרישוי מעלה את הביטחון שבית האבות עומד בקריטריונים הדרושים לשירות רפואי בטוח ואיכותי עבור הדיירים. 

קריטריונים נוספים שחשוב לבדוק בבואכם לבחור מוסד סיעודי או בית אבות: איכות מתקני המקום והתאמתם לצרכים הטיפוליים, יחס הצוות למטופלים ולבני המשפחה, המלצות מדיירים אחרים ובני משפחתם, ומסלולי התשלום השונים על מנת לוודא התאמה לתקציב המשפחתי, על כך בפסקה הבאה.

בתי אבות סיעודיים מחירים - כמה עולה בית אבות סיעודי?

לבתי אבות סיעודיים מחירים שונים, חלק מבתי האבות פועלים בשיתוף קוד משרד הבריאות, ואחרים מציעים שירות פרטי בלבד. יש הבדלי מחיר משמעותיים בין בית אבות סיעודי אחד לאחר, ולעיתים גם הבדלים באותו בית האבות בתקופות שונות.

הערות

1. לגבי מוסד סיעודי מורכב (שזה למעשה יותר בית חולים סיעודי מורכב מאשר בית אבות סיעודי רגיל)- יש להדגיש כי כאשר נדרש טיפול סיעודי מורכב (הכרוך בהנשמה או טיפול בפצע לחץ חמור), בדרך כלל ידרש  אשפוז במחלקה גריאטרית. מוסד סיעודי רגיל לא מאפשר הנשמה או טיפול אינטנסיבי כמו שמתאפשר במסגרת בית חולים סיעודי יעודי. 

2. רבים מחפשים דירוג בתי אבות סיעודיים עדכני לאותה השנה, לדעתנו הבחירה לא יכולה להעשות לפי דירוג כללי אלא לפי התאמה אישית של בית אבות סיעודי הנחשב מומלץ (כמו אלה שמנינו כאן) לצרכים הספציפיים של הדייר/ה והמשפחה. לכן אנו ממליצים להעזר ביועצים מומחים בתחום שיסייעו בביצוע התאמה זו, בדרך כלל ללא עלות ותוך הכלה, אמפתיה ומקצועיות. 

מעוניינים בסיוע מקצועי בבחירת בית אבות סיעודי? מלאו פרטים כאן ונציגי חברה מובילה בתחום יחזרו אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

בחירת בית אבות - סקירות בתחום

איך בוחרים בית אבות לתשושי נפש?

מה הייחוד של בית אבות לתשושי נפש או מוסד סיעודי לתשושי נפש לעומת דיור מוגן רגיל, אילו שירותים ניתנים במסגרת דיור מוגן סיעודי, אילו מוסדות קיימים בארץ...

איך לבחור בית אבות?

דיור מוגן, בית אבות פרטי, או בתי אבות סיעודיים - אפשרויות הדיור לקשישים רבות ומגוונות. איך בוחרים את המקום הטוב ביותר ליקרים לנו מכל, איך מחליטים בין...

בית אבות סיעודי מחירים: כמה זה עולה?

מצב סיעודי של אחד ההורים מחייב היערכות מחודשת של כל המשפחה. אחת האפשרויות היא מעבר אל בית אבות סיעודי שמעניק טיפול והשגחה 24 שעות ביממה, 365 ימים...

תגובות