דלג לתוכן

בדיקת דם עד הבית: מעבדה אצלכם בסלון

מטופלים רבים מוותרים על בדיקות מעבדה בקופת החולים בשל העומס במעבדות, מוגבלות בניידות, מרחק מהמעבדה הקרובה ביותר, קשיים בתיאום מועד הגעה, וסיבות נוספות. שירות מעבדה עד הבית חוסך זמן יקר ללא כל מאמץ מצדכם. כך זה עובד

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בבדיקת דם בבית?

אתם בוודאי מכירים את זה: קמתם מוקדם, הגעתם ממש בשעת הפתיחה של המעבדה רק כדי לגלות שעוד עשרה אנשים חשבו בדיוק כמוכם, התווכחתם קצת על התור, שאלתם את המזכירות למה מישהו שהגיע אחריכם נכנס לפניכם, ואז נכנסתם לחדר האחיות. זה עוד יותר מרגיז אם אתם גרים רחוק מהמעבדה הקרובה ביותר של קופת החולים או מתקשים בניידות. את הבעיות האלו פותר שירות בדיקת דם עד הבית.

אילו בדיקות דם עד הבית ניתן לבצע?

הבדיקות עשויות להשתנות מעט בין החברות השונות שמציעות את השירות, אך לרוב ניתן לערוך את הבדיקות הבאות בשירותי מעבדה עד הבית: ספירת דם, כימיה בדם, בדיקת סוג דם, תפקודי כבד וכליות, קרישיות בדם, פרופיל שומנים בדם, רמות תרופות, פרזיטולוגיה, סרולוגיה, בקטריולוגיה, בדיקות אוטואימוניות ומחלות גסטרו, בדיקות איידס ומחלות מין, בדיקות סמים, וכן בדיקות הקשורות להריון כמו פוריות, בדיקות דם להריון, ובדיקות ליווי הריון.

למי מתאים שירות בדיקת דם בבית?

בדיקת דם בבית מתאימה למעשה כמעט לכולם. כדי להיות יותר ספציפיים, מדובר בעיקר באנשים שמחפשים נוחות, גמישות, וזמינות מעבר לשעות המעבדה המוגבלות של קופות החולים, לחולים במחלות כרוניות שזקוקים לבדיקות תכופות, מבוגרים ומטופלים עם קושי או מוגבלות בניידות למרפאות ולמעבדות, חולים אונקולוגיים, חולים בתחום הנפש שמתקשים לתפקד  עצמאית, ואפילו ילדים שחוששים מבדיקה במעבדה. בדיקת דם בבית מתאימה גם לחיילים ולבעלי צרכים מיוחדים. בקיצור, כמעט כל מי שמעדיף בדיקה בסביבה הביתית והמוכרת. 

מי לוקח דם בשירות מעבדה עד הבית?

בדיקת דם עד הבית נלקחת על ידי אנשי צוות רפואי, לרוב אחים ואחיות שהוסמכו לכך. הצוות שלוקח את בדיקת הדם מעביר אותה למעבדה בצידנית מקוררת בתנאים סטריליים על פי הנחיות משרד הבריאות. אם מדובר בבדיקות שמבוצעות באופן פרטי, הן מועברות למעבדה פרטית בהתאם לסוג הבדיקה, והמחיר הסופי ייקבע בהתאם לכך. בדיקות שמבוצעות בחברות שקשורות בהסכם עם קופות החולים ובהפניה של רופא הקופה, יועברו למעבדות הקופה. 

בדיקת דם בבית – כך זה עובד

בדיקות דם הן הליך רפואי נפוץ מאוד ופשוט, וברוב המקרים אין צורך בהכנות מיוחדות כלשהן. בבדיקות ובחלקן יש להפסיק ליטול תוספי תזונה כמו ברזל או ויטמינים מספר ימים לפני הבדיקה. הרופא המטפל יעדכן אתכם איך והאם צריך להתכונן לקראת הבדיקה. הבדיקה עצמה פשוטה, והיא כוללת החדרה מהירה ולא כואבת של מחט לווריד, כדי לקחת ממנו כמות קטנה של דם. במקרים חריגים תיתכן הרגשת אי נוחות קלה שתחלוף לאחר כמה דקות. 

עם הגעת הדם למעבדה, צוות המעבדה מבצע את הבדיקות השונות. בהתאם לתוצאות ניתן לאבחן בעיות בריאות ולקבוע את תוכנית הטיפול. רופא או רופאת המשפחה יוכלו לערוך בדיקות נוספות על מנת לאשש את האבחנה שעולה מבדיקות הדם. 

איך מזמינים בדיקת דם עד הבית?

תהליך בדיקת דם בבית הוא פשוט ומהיר:
1. יוצרים קשר עם החברה שמבצעת בדיקת דם עד הבית או משאירים פרטים לחזרה מהירה של נציג.
2. קובעים תור במועד שנוח לכם ללא המתנה. שימו לב שישנן חברות שנותנות את השירות רק בשעות הבוקר, ואחרות מציעות טווח שעות רחב יותר. 
3. אח או אחות מוסמכים בלבד יגיעו לביתכם בזמן שנקבע על מנת לקחת את דגימת הדם.
4. תוצאות הבדיקות מתקבלות לרוב תוך 24 שעות, תוך שמירה על סודיות רפואית מוחלטת.
5. זהו, עכשיו אתם יודעים מה מצבכם הרפואי ויכולים לפעול בהתאם ובשיתוף הרופא המטפל כדי לשפר את בריאותכם.

אילו חברות נותנות שירות בדיקת דם עד הבית?

ישנן חברות רבות שפועלות בתחום שירותי מעבדה עד הבית. חלקן בפריסה ארצית ואחרות נותנות שירות מקומי. בין החברות הבולטות בתחום ניתן למנות את שרן - רפואה עד הבית, We Care Medical, Human Test, שלומות - שירותי אחות ובדיקת מעבדה עד הבית, מעבדה רפואית מדיקל סרוויס, מדיקל סנטר, מדינט, ועוד. 

כמה עולה שירות בדיקת דם עד הבית?

התשלום עבור שירותי בדיקת דם בבית משתנה בין החברות, שלחלקן יש הסכמים עם קופות החולים. ניתן לפנות ישירות לחברות השונות, אך יש להצטייד בהפניה לסוג הבדיקה מהרופא המטפל, בין אם זה נעשה דרך קופת החולים ובין אם באופן פרטי. העלות הסופית משתנה בהתאם לסוג הבדיקות שנלקחות, והסכמים עם קופות החולים. העלויות נעות בין השתתפות עצמית של 20 שקלים בביטוחים המשלימים, ועד כמה מאות שקלים בבדיקה פרטית בתשלום מלא. חלק מהחברות נותנות הנחה לחברי קופות חולים גם ללא הסכם, בהשתתפות עצמית שנעה בין 150-250 שקלים. התשלום מתבצע לרוב ישירות לחברה שנותנת שירותי בדיקת דם עד הבית. אם יש לכם ביטוח פרטי, ייתכן שתהיו זכאים להחזר או להשתתפות עצמית נמוכה, בהתאם לתנאי הפוליסה. היתרון בחברות הפרטיות, הוא שחלקן מציעות בדיקות דם בבית גם בימי שישי, כשרוב מעבדות קופות החולים סגורות.

עוד שירותי רפואה עד הבית

לצד בדיקת דם עד הבית, רוב החברות מציעות שירותי רפואה נוספים מבלי לצאת מהבית בנוחות שלכם.

רופא עד הבית: ניתן להזמין רופא הביתה לבדיקה וטיפול בחולים כרוניים או מוגבלים, אנשים בריאים שלקו במחלה זמנית ולא יכולים להגיע לבדיקה במרפאה, חולים שבריריים, מטופלים לאחר ניתוח, רוב הנושאים שרופא משפחה מטפל בהם, וכן שירות רופא ילדים עד הבית.

אחות פרטית: אחות פרטית מסייעת למטופלים בניידות בתוך הבית, מהמיטה לספה, ובין החדרים כולל לחדר השירותים. האחות עוזרת בהאכלה, ושומרת על היגיינה וניקיון המטופלים. 

אשפוז בית: אשפוז ביתי מתאים למטופלים ולמטופלות שסובלים ממחלות זיהומיות שדורשות טיפול אנטיביוטי תוך-ורידי, במקרים שקשורים לזיהומי עור, לסובלים מדלקות בשלפוחית השתן, במצבים של התייבשות, במצבים של שינויים במדדים המטבוליים, דלקות ריאה, איזון כאב, ומצבים נוספים שבהם לא נשקפת סכנת הידרדרות במצב המטופלים בזמן האשפוז הביתי. 

מתעניינים בבדיקת דם עד הבית? מלאו פרטים כאם ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

בדיקת דם בבית - שאלות ותשובות

אילו בדיקות דם עד הבית ניתן לעשות?

ספירת דם, כימיה בדם, בדיקת סוג דם, תפקודי כבד וכליות, קרישיות בדם, פרופיל שומנים בדם, רמות תרופות, פרזיטולוגיה, סרולוגיה, בקטריולוגיה, בדיקות אוטואימוניות ומחלות גסטרו, בדיקות איידס ומחלות מין, בדיקות סמים, וכן בדיקות הקשורות להריון כמו פוריות, בדיקות דם להריון, ובדיקות ליווי הריון.

מי לוקח דם בשירות מעבדה עד הבית?

אנשי צוות רפואי, לרוב אחים ואחיות שהוסמכו לכך. הצוות מעביר את הדגימה למעבדה בצידנית מקוררת בתנאים סטריליים על פי הנחיות משרד הבריאות. אם מדובר בבדיקות שמבוצעות באופן פרטי, הן מועברות למעבדה פרטית בהתאם לסוג הבדיקה. בדיקות שמבוצעות בחברות שקשורות בהסכם עם קופות החולים ובהפניה של רופא הקופה, יועברו למעבדות הקופה. 

אילו חברות נותנות שירות בדיקת דם עד הבית?

בין החברות שפועלות בתחום: שרן - רפואה עד הבית, We Care Medical, Human Test, שלומות - שירותי אחות ובדיקת מעבדה עד הבית, מעבדה רפואית מדיקל סרוויס, מדיקל סנטר, מדינט, ועוד. חלקן בפריסה ארצית ואחרות נותנות שירות מקומי.  

כמה עולה בדיקת דם עד הבית?

התשלום משתנה בין החברות והעלות הסופית נקבעת בהתאם לסוג הבדיקות שנלקחות, והסכמים עם קופות החולים. העלויות נעות בין השתתפות עצמית של 20 שקלים בביטוחים המשלימים, ועד כמה מאות שקלים בבדיקה פרטית בתשלום מלא. 

רפואה עד הבית - חברות בתחום

רפואה עד הבית - סקירות בתחום

רופא עד הבית

אם אין לכם אפשרות להגיע לרופא או שאתם חשים ברע בזמנים שהמרפאות סגורות, ניתן לערוך הזמנת רופא הביתה. באילו מקרים ניתן להזמין רופא עד הבית, למי השירות...

אשפוז בית - בית חולים בבית שלך

יותר ויותר אנשים מגלים את יתרונות האשפוז הביתי במקום לבזבז שעות ארוכות בחדר המיון וימים רבים במחלקה. למי מגיע אשפוז ביתי, איך עובד התהליך, כמה זה...

אחות פרטית: טיפול אישי והשגחה צמודה

בישראל פועלות עשרות חברות שמציעות שירותי אחות פרטית לטיפול בחולים ובקשישים במצבים של אשפוז בית, וכן שירותי אחות פרטית לאחר ניתוח עם השגחה בבית...

אולי יעניין אותך גם:

נפגעי רשלנות רפואית? תבעו זיכוי כספי!

נפגעי רשלנות רפואית זכאים לקבל פיצוי כספי. החיים עם נזק שנגרם כתוצאה מטיפול רפואי רשלני טומנים בחובם קשיים רבים. בעזרת עורך דין רשלנות רפואית ניתן...

מימוש זכויות רפואיות - המדריך השלם

פגיעה בעבודה, קצבאות נכות, קצבת נכות ביטוח לאומי, קצבת ילד נכה, תו נכה, החזרים, הקלות ופיצויים - המדריך שעושה סדר בהטבות שמגיעות לכם ואתם אולי לא...

טיפולי נוירופידבק- אימון מוחי אפקטיבי

נוירופידבק היא טכנולוגיית משוב ביולוגי לגלי המוח שמסוגלת לטפל במצבים שונים ללא צורך בתרופות. לאילו מצבים בריאותיים מיועד, מה חשוב לבדוק לפני שמתחילים...

טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.

תגובות