דלג לתוכן
צבר רפואה: מערך אשפוז בית מתקדם

צבר רפואה: מערך אשפוז בית מתקדם

לאשפוז ביתי יתרונות רבים, החל מאי-בזבוז שעות ארוכות במיון ועד הישארות בסביבת המגורים הנוחה. איך זה עובד, אילו שירותי אשפוז בית מציעה צבר רפואה, ולמי זה מתאים?

מחלקה פנימית בבית שלכם

אשפוז בית במסגרת צבר רפואה מהווה חלופה מלאה לאשפוז בבית החולים. צבר רפואה מציעה אשפוז בית בפריסה ארצית, תוך שעות בודדות מרגע הקליטה. ניתן לקבל את השירות דרך קופות החולים שבהסדר - מכבי, כללית, ומאוחדת, ומטופלים שאינם בהסדר יכולים לקבל שירות אשפוז ביתי באופן פרטי. הצוות המטפל כולל רופא או רופאה, אח או אחות, עובד סוציאלי, ובהתאם לצורך גם עזרה סיעודית וצוות שיקומי רב תחומי. 

כך זה עובד: בשלב הראשון רופא מומחה יגיע כדי לתת הערכה ולהתאים תוכנית טיפול אישית שמותאמת לצרכים הרפואיים והשיקומיים. התוכנית של צבר רפואה כוללת את אנשי הצוות הרפואי והמקצועי, תוכנית ביקורים סדורה של אנשי המקצוע, ומהם יעדי הטיפול. הצוות הרפואי הוא צוות קבוע עבור המטופל והוא זמין למטופלים ובני משפחתם 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. הערכה מחודשת וקבלת החלטות על המשך הטיפול יבוצעו לאחר התייצבות במצב המטופל או המטופלת. 

מה כולל אשפוז בית?

צבר רפואה מעמידה לרשות המטופלים ניהול רפואי על ידי רופא מומחה ברפואה פנימית. האשפוז כולל ביקורי בית על ידי צוות רפואי לפי התוכנית שנקבעת, ליווי ותמיכה רפואית במטופלים ובני המשפחה, הסעה מבית החולים לאשפוז בית, ביקורי חירום בכל שעה ככל שיש בכך צורך, מוקד רפואי טלפוני שזמין מסביב לשעון, ניטור ביתי שכולל מד לחץ דם, דופק, וסטורציה, בדיקות דם והעברתן למעבדות קופת החולים, והסעה לבדיקות דימות בקופת החולים אם יש כאלה בתוכנית הטיפול. 

למי מתאים אשפוז בית במקום מחלקה פנימית

המצבים העיקריים שבהם צבר רפואה מציעה אשפוז ביתי במקום שהייה בבית החולים:

  • דלקות ריאה
  • דלקת בדרכי השתן
  • זיהומים בעור כמו צלוליטיס
  • CHF Exacerbation (אי ספיקת לב)
  • COPD Exacerbation (מחלת ריאות חסימתית כרונית)
  • איזון כאב

הפניה לאשפוז בית ניתן לקבל ממוקדים לרפואה דחופה (חדר מיון) עבור מטופלים שכבר הגיעו לבית החולים אך מצבם התייצב, או ממחלקה פנימית שבה כבר בוצע אשפוז אך המצב התייצב וניתן להמשיך באשפוז ביתי, או ממוקדי קופות החולים מכבי, כללית, ומאוחדת, כשרופאי המשפחה או במוקדים מבינים שיש צורך באשפוז אך המצב הרפואי מאפשר מראש קבלה למסגרת ביתית וכך נחסכת ההגעה למיון. 

אשפוז ביתי לחולי אי ספיקת לב 

צבר רפואה מציעה שירות אשפוז בית גם במצבים מורכבים של חוקי אי ספיקת לב. עבור חולים אלה מטרת האשפוז היא הארכת תוחלת החיים תוך שמירה מרבית על איכות חיים מיטבית. אשפוז בית במקרים אלה אמור להאט את קצב התקדמות המחלה ואף מניעתה, הפחתת תכיפות האשפוזים בבית החולים, ושימוש נכון בתרופות ובדיקות. 

חולי אי ספיקת לב נוטים להגיע באופן תכוף לאשפוז חוזר. ניטור קבוע ומעקב תדיר אחר מצבם מסייע להפחית את כמות האשפוזים ובכך משפר באופן משמעותי את איכות החיים. הניטור המתמיד יוצר איזון תרופתי ומשפר את רמת ההיענות של החולים לטיפול. צבר רפואה בונה תוכנית אשפוז ביתי לאחר לימוד מעמיק על המטופלים ודרך חייהם, מבצעת אבחון מדויק של המצב הבריאותי, עוקבת ומנטרת ברציפות אחר המדדים של המטופלים. 

איך מנהלת צבר רפואה אשפוז בית לחולי לב?

צבר רפואה מצמידה צוות מקצועי קבוע שמלווה את בני המשפחה לאורך כל תקופת הטיפול, כך שאין צורך להסביר מחדש את המצב ומי שיבדוק וינטר את המדדים ישים לב לכל שינוי. הצוות יבקר כבר במהלך 24 השעות הראשונות מרגע הקליטה בצבר ורופא יבצע אבחון מעמיק. לאחר האבחון תותאם תוכנית טיפולית אישית שלפיה אנשי הצוות יערכו ביקורי בית, כמובן בתיאום מראש לפי לוח הזמנים הנוח לכם. צבר משתמשת בטכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות מעקב צמוד ועדכון הצוות בזמן אמת.

אנשי הצוות המקצועי של צבר רפואה מעמידים את עצמם גם לרשות בני המשפחה כדי לתת מעטפת שלמה של שירות שבסופו של דבר יוביל לאיכות חיים הטובה ביותר שניתן לספק. האחות המטפלת נגישה למטופל ולבני המשפחה באופן ישיר וללא תיווך של מוקד. לצד הנגישות לפניות מצד המטופלים, האחות והצוות הרפואי משלבים גם פעולות יזומות מצדם, כדי להביא לשיפור במצב ומניעת הידרדרות. 

הוספיס בית של צבר רפואה

הוספיס בית הוא שירות של צבר רפואה שמיועד לחולים במחלות חשוכות מרפא ולחולים בשלב הסופי של מחלה קשה. הוספיס בית מהווה חלופה להוספיסים של בתי החולים עבור מי שמעוניינים לשהות בתקופת חייהם האחרונה בביתם, בסביבה המוכרת, לצד בני המשפחה ויקיריהם. 

מבוטחי קופות החולים שבהסדר זכאים לשירות ללא תשלום, אך השירות מוצע גם באופן פרטי למטופלים אחרים. צבר רפואה מציעה את השירות לחולים בכל הגילאים, מילדים ועד קשישים. אשפוז במסגרת הוספיס בית יינתן רק אם יש בן או בת משפחה, חבר או חברה קרובים, או מטפל זר שנמצאים בבית ולוקחים על עצמם את תפקיד המטפל העיקרי של החולה. הצוות הרפואי של צבר כולל רופאים, אחיות, ועובדים סוציאליים שזמינים עבור החולה ובני המשפחה מסביב לשעון בכל יום בשבוע, וכן למתן ליווי וייעוץ למטפל העיקרי. 

לפי הנחיות משרד הבריאות, כל אדם שתוחלת חייו אינה עולה על שישה חודשים, וזאת על פי קביעת רופא מומחה מוסמך, זכאי לקבל הוספיס בית במסגרת אשפוז ביתי. המחלות שמוגדרות לקבלת הוספיס בית הן סרטן, אי ספיקת לב, מחלת ריאות חסימתית כרונית, נפחת, מחלת ריאות, אי ספיקת כליות, כשל בכבד, מחלות נוירולוגיות כמו ALS או פרקינסון, דמנציה מתקדמת, וכל מחלה מאיימת חיים אחרת.

למי אשפוז בית לא מתאים?

אשפוז ביתי לא מחליף קליטה במיון. אם מצבכם מצריך הגע הלבשה, שמירה על היגיינה אישית, וכדומה, יש לפנות לחברת שירותים סיעודיים בנוסף לאשפוז הביתי. ה לבית החולים יש לעשות זאת ללא דיחוי. לאחר בירור רפואי מקיף והגדרת המצב כיציב ניתן להמשיך לחלופת אשפוז בית. אשפוז בית לחולים כרוניים מפחית את כמות הביקורים במיון, אך לא ניתן להתחיל עם אשפוז ביתי במצבים מסכני חיים. 

בנוסף, צבר רפואה אינה נותנת שירותי סיעוד. אם מדובר במטופלים שזקוקים לסיוע בהאכלה, בהלבשה, שמירה על היגיינה אישית, וכדומה, יש לפנות לחברת סיעוד בנוסף לאשפוז הביתי. 

צבר רפואה אשפוז בית - שאלות ותשובות

מה זה אשפוז בית?

אשפוז בית מהווה במסגרת צבר רפואה מהווה חלופה מלאה לאשפוז בבית החולים. צבר רפואה מציעה אשפוז בית בפריסה ארצית, תוך שעות בודדות מרגע הקליטה. ניתן לקבל את השירות דרך קופות החולים שבהסדר - מכבי, כללית, ומאוחדת, ומטופלים שאינם בהסדר יכולים לקבל שירות אשפוז ביתי באופן פרטי. 

איך עובד אשפוז בית עם צבר רפואה?

רופא מומחה יגיע כדי להתאים תוכנית טיפול אישית. לכל מטופל יוצמד רופא, אחות, ועובדת סוציאלית שיהיו זמינים עבורו 24/7. תוכנית אשפוז ביתי כוללת ביקורים סדירים של אנשי המקצוע, הסעה מבית החולים לאשפוז בית, ביקורי חירום, ניטור מדדים ביתי, בדיקות דם והעברתן למעבדות קופת החולים, ועוד.

למי מתאים אשפוז בית במסגרת צבר רפואה?

אשפוז בית מתאים למצבים של דלקות ריאה, דלקת בדרכי השתן, זיהומים בעור כמו צלוליטיס, אי ספיקת לב, מחלת ריאות חסימתית כרונית, ואיזון כאב. 

מה זה הוספיס בית של צבר?

הוספיס בית הוא שירות של צבר רפואה שמיועד לחולים במחלות חשוכות מרפא ולחולים בשלב הסופי של מחלה קשה. הוספיס בית מהווה חלופה להוספיסים של בתי החולים עבור מי שמעוניינים לשהות בתקופת חייהם האחרונה בביתם, בסביבה המוכרת, לצד בני המשפחה ויקיריהם. 

אשפוז בית - סקירות בתחום

הוספיס בית: טיפול תומך בכבוד

שירות הוספיס בית מיועד לחולים סופניים המבקשים לשהות בתקופת חייהם האחרונה לצד בני משפחתם ולסיים את חייהם בביתם. למי מתאים השירות, מהם הטיפולים...

אשפוז בית - בית חולים בבית שלך

יותר ויותר אנשים מגלים את יתרונות האשפוז הביתי במקום לבזבז שעות ארוכות בחדר המיון וימים רבים במחלקה. למי מגיע אשפוז ביתי, איך עובד התהליך, כמה זה...

רופא עד הבית

אם אין לכם אפשרות להגיע לרופא או שאתם חשים ברע בזמנים שהמרפאות סגורות, ניתן לערוך הזמנת רופא הביתה. באילו מקרים ניתן להזמין רופא עד הבית, למי השירות...

אחות פרטית: טיפול אישי והשגחה צמודה

בישראל פועלות עשרות חברות שמציעות שירותי אחות פרטית לטיפול בחולים ובקשישים במצבים של אשפוז בית, וכן שירותי אחות פרטית לאחר ניתוח עם השגחה בבית...