דלג לתוכן

סל היריון: איזו קופה הכי משתלמת?

כשרק חלק מהבדיקות כלולות בסל הבריאות הממלכתי, חודשי ההיריון החודשים שלאחר הלידה עלולים להיות יקרים מאוד. בדקנו אילו שירותים מציעה כל קופת חולים, מה גובה ההשתתפות העצמית ואילו החזרים מגיעים לכן במסגרת סל היריון.

5 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

עדכון: אפריל 2024

היריון ולידה בישראל הם עסק לא זול בכלל. במהלך חודשי ההכנה ללידה וגם באלו שאחריה, זוגות רבים מוציאים אלפי שקלים על בדיקות, סדנאות, ייעוצים, וקורסים. תכנון מוקדם והשוואה בין ביטוחי הבריאות השונים של קופות החולים עשויים לחסוך כסף רב במהלך תשעת החודשים הבאים. בדקנו איזו קופת חולים משתלמת יותר עבור היולדת בבדיקות שאינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי.

בדיקות גנטיות 

בדיקות אלו אמורות לאתר זוגות בסיכון ללדת ילדים עם מחלות גנטיות חמורות. כלל המבוטחים בביטוחי הבריאות זכאים לבדיקות הכלולות בסל שרותי הבריאות ללא תשלום. ישנן בדיקות שאינן כלולות בסל והן מכוסות באופן חלקי באמצעות הביטוחים המשלימים. 

כללית מושלם זהב ופלטינום - 80 שקלים לבדיקה במכוני ההסדר. 

מכבי זהב ומכבי שלי  - בדיקות במעבדות מכבי בתשלום של 116.16 שקלים לבדיקה. בדיקה במעבדה פרטית "דור ישרים" בהשתתפות עצמית בגובה 194 שקלים. 

לאומית כסף - 163 שקלים השתתפות עצמית לטיפול במכונים שבהסדר.

לאומית זהב - 90 שקלים תשלום לספק שבהסדר, החזר של עד 833 שקלים לטיפול אצל ספק שאינו בהסדר ועד 80% מהוצאות הטיפול בפועל. 

מאוחדת עדיף ושיא – בדיקה בתשלום במעבדת "דור ישרים".

בדיקת ניפט 

בדיקת ניפט הינה בדיקת דם לא פולשנית לאיתור תסמונות גנטיות בעובר, ניתן לבצע אותה החל משבוע 9-10 בהריון. נשים רבות בוחרות לבצע בדיקת ניפט במקום בדיקת מי שפיר.

המחיר של בדיקת ניפט הינו בטווח של בין 3000-5500 ש"ח, הוא משתנה בין חברה לחברה, כאשר כל אחת מהחברות מציעה 2 אפשרויות של מחיר בהתאם לשתי אפשרויות שונות של היקף ביצוע הבדיקה.

לבעלות הרובד הגבוה בביטוחים המשלימים בקופות מגיע בדרך כלל החזר עבור בדיקה זו, וכמו כן ניתן לקבל החזר מפוליסות הביטוח הפרטיות בחלק מהמקרים.

בעמוד בדיקת ניפט אצלנו תוכלו למצוא את כל המחירים שמציעות החברות השונות, ותראו את גובה הסבסוד האפשרי בכל אחת מהקופות. 

מאילו חברות NIPT תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

שקיפות עורפית

מבוטחות בכל הקופות זכאיות לבדיקה בקופת החולים בה הן חברות ובמרפאות שבהסדר עמן בהשתתפות עצמית של כ-50 שקלים, וללא תשלום בהיריון מרובה עוברים במסגרת סל הבריאות הממלכתי. 

במסגרת הביטוחים מאוחדת שיא ומכבי שלי ניתן לקבל החזר של עד 75% מעלות הבדיקה ועד התקרה במסגרת חבילת הריון ולידה.

לאומית כסף - החזר של 80% עד לתקרה של 137 שקלים במכונים שאינם בהסדר.

לאומית זהב - החזר של 80% עד לתקרה של 416 שקלים במכונים שאינם בהסדר.

סקירת מערכות

סקירת מערכות מאוחרת כלולה בסל הבריאות והיא נערכת ללא השתתפות עצמית או בהשתתפות עצמית נמוכה. קופות החולים מציעות סקירה מוקדמת וסקירה מאוחרת מורחבת על זו המוצעת בסל הממלכתי.

כללית מושלם זהב – ניתן לבצע את הבדיקה במכון בהסדר תמורת השתתפות עצמית בגובה 114 שקלים לכל בדיקה (התעריף עשוי להשתנות בהריון מרובה עוברים). או במסלול החזר, כאשר סכום ההחזר יהיה שווה ל-50% מההוצאה בפועל ועד לסכום מירבי בסך 686 שקלים.

כללית מושלם פלטינום – השתתפות עצמית של 57 שקלים.

מכבי זהב ומכבי שלי - 38 ש"ח תשלום רבעוני בבדיקה אצל ספק בהסכם עם המלצה רפואית. ניתן לערוך שתי סקירות, מוקדמת ומאוחרת מורחבת ב-148.81 שקלים השתתפות עצמית לספק שבהסכם. או לבצע את הבדיקה אצל ספק שאינו בהסדר ולקבל החזר של 50% ועד תקרה של 366.66 יינתן על טיפול אצל ספק שאינו בהסכם. 

מאוחדת עדיף ושיא - השתתפות עצמית לסקירה מוקדמת לסקירה מאוחרת מורחבת. במאוחדת שיא ניתן לקבל החזרים של עד 75% עבור ספק שאינו בהסדר.

לאומית כסף - סקירה מוקדמת בהשתתפות רבעונית של 39 ש"ח במסגרת סל הבריאות. סקירה מאוחרת במכון הסדר - השתתפות עצמית 527 שקלים. מכון שאינו בהסדר החזר 80% עד 485 שקלים. 

לאומית זהב - זכאות לשתי סקירות. מוקדמת בהשתתפות של 39 ש"ח במסגרת סל הבריאות, 276  שקלים לסקירה מאוחרת (ספק שבהסדר). במכון שאינו בהסדר - 80% מהעלות עד תקרה של 831 שקלים לסקירה מאוחרת. 

מי שפיר

הזכאות לבדיקת מי שפיר תלויה בגיל המבוטחת. נשים מתחת לגיל 32 אינן זכאיות לבדיקה במסגרת הסל אלא בהפניה מיוחדת של רופא גנטיקאי (או כנדרש בקופה בה היא חברה). במקרה זה הבדיקה תהיה ללא עלות או בעלות סמלית. נשים מגיל 32 ומעלה זכאיות כולן באופן אוטומטי לביצוע הבדיקה במסגרת סל הבריאות.

כללית מושלם זהב - במכון פרטי שאינו בהסדר יינתן החזר בגובה  75% מההוצאה בפועל עד סכום מירבי 1,620 שקלים לכל דיקור. במכון הסדר בהשתתפות עצמית בגובה 800 שקלים לכל דיקור.

כללית מושלם פלטינום – השתתפות עצמית של 400 שקלים לכל דיקור או אצל רופא שאינו בהסדר אז יינתן החזר במסגרת חבילה לנשים בהיריון.

מכבי זהב - בבית חולים עם רופא שבהסכם בהשתתפות עצמית של 885.99 שקלים לעובר, עד 1,771.98 שקלים במקרה של הריון מרובה עוברים. בבדיקה שלא במסגרת ההסכם ישנה זכאות להחזר בגובה של עד 80% מסך ההוצאה. 

מכבי שלי – באסותא עם רופא שבהסכם - השתתפות עצמית של 443 שקלים. ניתן לממש את הזכאות של חבילת הריון ולידה ולקבל החזר נוסף על היתרה (לאחר מימוש הזכאות במכבי זהב) של עד 75% מהסכום הנותר ועד 2,228.24 שקלים.

מאוחדת עדיף ושיא - השתתפות עצמית בגובה עד 798 שקלים לבדיקה. החזר על בדיקה במכון חיצוני בגובה 75% מהעלות עד 1,625 שקלים. 

לאומית כסף - בדיקה במכון הסדר כרוכה בהשתתפות עצמית בגובה 692 שקלים בביצוע רופא מטעם המכון. במכון שאינו בהסדר המבוטחת זכאית ל-80% החזר עד 1,384 שקלים. 

לאומית זהב - בדיקה במכון הסדר מלווה בהשתתפות עצמית בגובה 445 שקלים בביצוע רופא מטעם המכון. במכון שאינו בהסדר המבוטחת זכאית ל-80% החזר עד 2,683 שקלים. 

סדנאות

קופות החולים מציעות סדנאות מגוונות כגון: עיסוי תינוקות, החייאת תינוקות, התעמלות לאחר לידה וכדומה.

כללית מושלם זהב ופלטינום - מגוון סדנאות בהנחות.

מכבי שלי – מחירים מוזלים: עיסוי תינוקות בהשתתפות עצמית של 84.85 שקלים, התעמלות לאחר לידה ב-54 שקלים לחודש או 96 שקלים ל-3 חודשים, והחייאת תינוקות בעלות של 25.60 שקלים למשתתף. מבוטחות מכבי זהב ישלמו מחיר מלא עבור הסדנאות.

קורס הכנה ללידה

כללית מושלם זהב ופלטינום - 200 שקלים לקורס במכוני הסדר. 

מכבי שלי –  מחיר מופחת של 169.69 שקלים לקורס במרכזי מכבי. מבוטחות מכבי זהב ישלמו מחיר מלא.

מאוחדת עדיף - השתתפות עצמית בהתאם לסוג הביטוח. במכוני מאוחדת או במתקנים בקהילה.

מאוחדת שיא - 98 שקלים.

לאומית כסף - 80% מההוצאות עד 277 שקלים. 

לאומית זהב - 80% מההוצאות עד 346 שקלים.

ייעוץ והדרכת הנקה

כללית מושלם זהב ופלטינום - 63 שקלים החזר למפגש אצל יועצות שלא בהסדר ועד חמישה מפגשים. אצל יועצות שבהסדר 150 שקלים לפגישה ראשונה ו-50 שקלים לפגישה שנייה. 

מכבי שלי - השתתפות עצמית עבור ביקור בית ראשון - 166 שקלים, ו-89 שקלים עבור ביקור המשך. ייעוץ וירטואלי 110 שקלים לביקור ראשון, ו-89 שקלים לביקור שני. אין זכאות במכבי מגן זהב.

מאוחדת עדיף שיא- מאוחדת עדיף- החזר של 75% מההוצאה ועד 100 ש"ח לפגישה ראשונה ו- 60 ש"ח לפגישה שנייה. מאוחדת שיא- שתי פגישות בהשתתפות עצמית בגובה של 200 ש"ח לפגישה ראשונה ו- 80 ש"ח לפגישה שנייה. 

לאומית כסף - 80% החזר עד 123 שקלים עבור הייעוץ כולו. 

לאומית זהב - 80% החזר עד 184 שקלים עבור הייעוץ כולו. 

סל היריון בביטוחים המשלימים העליונים

כללית פלטינום, מכבי שלי, לאומית זהב, מאוחדת שיא

במסגרת הרפורמה של משרד הבריאות בסלי ההיריון, כל קופות החולים הוגבלו בגובה ההחזרים של סלי ההיריון עבור טיפולים ובדיקות הקשורים להריון. הזכאות עומדת על עד כ-2,000 שקלים לכל היריון (כ-4,000 שקלים במקרה של היריון רב-עוברי), ועד ארבעה הריונות כ-8,000 שקלים לכל תקופת החברות. 

גובה החזר מקסימלי נקבע לשירותים הבאים: 
ייעוץ שינה לתינוק, אחות פרטית בבית היולדת, ייעוץ אישי בבית היולדת לפעילות גופנית על ידי מאמן כושר או לתזונה נכונה  ליולדת על ידי תזונאית מוסמכת – עד כ- 400 שקלים החזר לכל ייעוץ.

דולה/תומכת לידה - עד כ- 1,500 שקלים לכל היריון. 

ייעוץ אצל רופא מומחה - עד כ- 700 שקלים.

ההחזרים עומדים על 75% מההוצאה בפועל. לדוגמה, יולדת שעברה טיפול בעלות של 2,000 שקלים זכאית להחזר של 1,500 שקלים. עבור טיפולים נוספים במסגרת הביטוחים המשלימים העליונים נותרו 500 שקלים נוספים שאותם תוכל לנצל. את  סכום סל ההריון ניתן לנצל גם לצורך שימור דם טבורי.

אז איפה סל ההיריון המשתלם ביותר?

למרבה הצער, אין לשאלה הזו תשובה נחרצת. ישנם פערים בחלק מהבדיקות, וקופת חולים אחת תסבסד בדיקה מסוימת באופן משמעותי לעומת אחרת, אך בדיקה שונה תעלה הרבה יותר. בנוסף, כל אישה בהיריון צריכה, או מעוניינת, לעבור בדיקות אחרות. לכן חשוב לבצע תכנון מוקדם של הבדיקות שאותן אתן מעוניינות לעבור ולהשוות את העלויות שלהן וכך לגלות היכן הכי פחות יכאב לכן בחשבון הבנק. 

אם אתן מעוניינות בסדנאות הקשורות ללידה ולאחריה, ההיצע של כללית מושלם ומכבי שלי גבוה בהשוואה לקופות האחרות. מנגד, בלאומית לא מגבילים למכונים שבהסדר בקורסי הכנה ללידה, מה שמאפשר יותר חופש בחירה, וגם לכך יש להתייחס. במאוחדת מציעים תנאים מיוחדים לשימור דם טבורי. שימו לב כי בכל קופות החולים קיימת תקופת אכשרה בת שישה חודשים ברמת הביטוח העליונה על מנת לקבל זכאות לחבילת ההיריון. אם אתן עוברות מקופת חולים אחרת והיה לכן ביטוח משלים בוותק המתאים, תקופת האכשרה מתבטלת ואתן זכאיות לסל ההיריון ללא כל המתנה. 

מעוניינות לעבור קופת חולים? בחרו את הקופה אליה תרצו לעבור ונציגי הקופה יצרו אתכן קשר בהקדם:

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

סלי היריון בקופות החולים

סל הריון מכבי

הריון בקופת חולים מכבי: כל מה שחשוב לדעת על בדיקות ההיריון הנדרשות. העלויות וההטבות לחברות במכבי זהב ובמכבי שלי ומידע נוסף על חבילת הריון ולידה.

סל הריון לאומית

סל הריון בקופת חולים לאומית- כל מה שצריך לדעת על סוגי הבדיקות במהלך ההיריון, כל המידע על ההחזרים והשתתפות עצמית במסגרת הביטוחים המשלימים לאומית כסף...

סל הריון מאוחדת

כל מה שצריך לדעת על הריון בקופת חולים מאוחדת: מידע על הבדיקות ועל ההשתתפות העצמית וההחזרים הניתנים במסגרת תכניות מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא.

סל הריון כללית

כל המידע על סל הריון בקופת חולים כללית. לאילו בדיקות וייעוצים אתן זכאיות במסגרת סל הבריאות וביטוחי כללית מושלם וכללית פלטינום. כל מה שצריך לדעת על...

עוד בקופות חולים

טיפולי שיניים: מה מציעות קופות החולים?

קופות החולים מציעות שתי רמות של ביטוחים משלימים עם הבטחה להנחות משמעותיות בעלויות טיפולי השיניים ברובד הביטוחי העליון. בדקנו מה הפרמיה שתשלמו בכל...

כמה אנחנו משלמים על הביטוחים המשלימים?

לאיזה תכנית ביטוח אתם שייכים? כללית מושלם או כללית פלטינום? מכבי זהב או מכבי שלי? מאוחדת עדיף או מאוחדת שיא? לאומית כסף או לאומית זהב? האם אתם יודעים...

איך עוברים קופת חולים?

חושבים על מעבר לקופת חולים אחרת? הגעתם למקום הנכון. כל מה שצריך לדעת על מעבר בין קופות חולים, עם אפשרות לפנות לחברות: כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית.

איזו קופת חולים הכי טובה?

שוקלים החלפת קופת חולים? חשוב שתדעו: מה הופך קופת חולים לטובה ומה חשוב לבדוק לפני שבוחרים קופת חולים או עוברים לקופה מתחרה? פריסת סניפים, זמן ההמתנה...

סל הריון - שאלות ותשובות

מה גובה ההחזר שניתן לקבל בגין בדיקות הריון מהביטוחים המשלימים של קופות החולים?

ניתן לקבל החזר למגוון רחב של בדיקות, התעריף תלוי בקופה ובמסלול הספציפי ונע בין ללא החזר כלל ועד אלפי שקלים.
כל התעריפים מופיעים בסקירה המלאה באתר כמהזה בריאות.

בגין איזה בדיקות הריון ניתן לקבל החזר?

ניתן לקבל החזר או לקבוע מראש בדיקה במחיר מוזל עבור מגוון רחב של בדיקות. יש לברר בסקירה שלנו או מול הקופה תעריף מדויק. הבדיקות בגינן ניתנים החזרים הן בדיקות גנטיות, שקיפות עורפית, סקירת מערכות, ודיקור מי שפיר. כמו כן ניתנים החזרים והנחות עבור השתתפות בסדנאות הכנה ללידה ועבור ייעוץ הנקה.

אינני מרוצה מגובה ההחזר בקופה שלי. מה ניתן לעשות?

ניתן לעבור להבא למסלול אחר בקופה (לקראת ההריון הבא), ניתן לבדוק זכאות להחזרים במסגרת ביטוחים פרטיים, 
וניתן לקרוא על מעבר בין קופות חולים אצלנו בכמהזה בריאות (: 

תגובות