דלג לתוכן
תא לחץ אור החמצן | טיפול בתא לחץ באשקלון

תא לחץ אור החמצן | טיפול בתא לחץ באשקלון

במכון אור החמצן באשקלון שמו כמטרה להנגיש את הטיפולים בתא חמצן בלחץ מתון לאנשים אשר מתמודדים עם מגוון בעיות רפואיות או רוצים לשפר את ההרגשה הכללית של הגוף. מהו תא לחץ? כיצד הטיפול עובד? וכל מה שאתם צריכים לדעת לקראת ההליך.

אור החמצן: תא לחץ באשקלון

לאחרונה המושג "טיפול בתא לחץ" נשמע יותר ויותר במרחב, במיוחד לאחר הקורונה, אך למען האמת, יסודות הרפואה ההיפרברית הונחו עוד בסוף המאה ה-19, כאשר תחום רפואה זה התפתח כדי לטפל בבעיות שונות באמצעות חמצן, יחד עם הטיפול הקונבנציונאלי או כטיפול אלטרנטיבי. מלבד לטיפולי תא לחץ שניתנים בבתי החולים השונים בישראל שבהם לא כולם יכולים לקבל את הטיפול ואם כן, אז קיימת רשימת המתנה ארוכה, יש גם מכונים פרטיים שעוסקים בתחום, אחד מהם הוא מכון אור החמצן באשקלון. במכון אור החמצן מלווים את המטופל בהליך החל מפגישת הייעוץ, התאמת חבילת טיפולים אישית בתא לחץ ועד לסיום הטיפול ומעקב.

מהו טיפול בתא לחץ?

תא לחץ הוא מבנה דמוי גליל שבתוכו אפשר להושיב מטופל/ מטופלים ותלויה בו מסכת חמצן לשימוש במהלך כל הטיפול. באור החמצן, תאי הלחץ הקיימים מכילים ומותאמים לאדם אחד בכל טיפול. תא הלחץ נועד לכך שיוזרם אליו אוויר בלחץ גבוה, מעל הלחץ האטמוספרי, כך שהמטופל שיושב/ ששוכב בפנים ינשום חמצן בריכוז של 100%. הסביבה של תא הלחץ וריכוז החמצן בו מאפשרת עלייה של רמת החמצן בדם בתאי הדם האדומים וכתוצאה מכך ברקמות של המטופל. וזו גם המטרה העיקרית של הטיפול בתא לחץ, לעלות את רמת החמצן בגוף המטופל. 

כידוע לכולנו, ללא חמצן אין קיום חיים, כל תא בגוף האדם זקוק לחמצן כדי להמשיך ולהתקיים, כאשר האדם נושם חמצן בריכוז גבוה, יותר חמצן עובר בכלי הדם ונספג ברקמות. ספיגת החמצן מאפשרת האצת תהליכי ריפוי שונים, זירוז חידוש תאים ורקמות ושיפור במגוון בעיות רפואיות. אמנם, זה נשמע כאילו בפעם אחת הגוף מגיב לחמצן והכל משתנה לטובה ברגע, אך אין קסמים בהליך, דעו שאם ברצונכם לשפר את המצב הרפואי שלכם בעזרת טיפול בתא לחץ, תצרכו סדרה של טיפולים כדי לקבל את מלוא ההשפעה. כמובן, שבמכון אור החמצן כל מטופל מקבל את תכנית הטיפולים האישית שלו הבנויה לפי המאפיינים האישיים שבה מותאם מספר הטיפולים שהמטופל יצטרך לעבור.

טיפול בתא לחץ

לאילו מצבים טיפול בתא לחץ יכול לעזור?

מתוך מחקרים ועדויות ניתן ללמוד כי לתא לחץ יש יתרונות רבים, הטיפול בו מסייע בשיפור, בהקלה בתסמינים, בסיוע בהליך ההחלמה וכדומה. אך, הוא אינו מחליף ייעוץ רפואי וטיפול, אלא מוצע כטיפול אלטרנטיבי למגוון מצבים רפואיים, חלק מהם:

 •  בעיות קוגניטיביות, פיזיולוגיות ונוירולוגיות
 • אלצהיימר ודמנציה
 • תסמונת כאב כרוני
 • בעיות התפתחותיות
 • בעיות קשב וריכוז
 • דלקת כרונית 
 • החלמה מחבלות שונות
 • פגיעות ופציעות ספורט
 • פצעים כתוצאה מסכרת
 • נזקי קרינה
 • פוסט קורונה
 • בצקת או נמק בראש מפרק הירך, ברך או קרסול
 • חירשות פתאומית
 • הזדקנות העור (טיפול אנטי אייג'ינג) 

אור החמצן: מהלך הטיפול בתא לחץ

הטיפול בתא לחץ במרכז אור החמצן, מתחיל בפגישת ייעוץ, היכרות והערכה. במהלך הפגישה מטפל מוסמך יסביר לכם אודות הרפואה ההיפרברית ותא הלחץ, ישוחח אתכם אודות הבעיה הרפואית, יבדוק את התיק הרפואי שלכם ויבין את מצבכם. לאחר מכן, המטפל יבנה לכם חבילת טיפולים המותאמת אישית לפי הצרכים שלכם. כאשר תוכנית הטיפול ברורה, ילווה אתכם המטפל אל תא החמצן ולפני הכניסה אליו תעברו תדריך הנוגע לכניסה, לשהות וליציאה מהמכשיר. 

בזמן השהות בתא הלחץ ישמר הקשר בינכם לבין המטפל, והוא ישגיח על מהלך הטיפול שאורך כשעה. בסוף הטיפול, תשוחררו אל ביתכם יחד עם המלצות והגבלות שלאחר הטיפול, כמו למשל: לא לעשן עד 5 שעות לאחר הטיפול ושמירה על ערנות להרגשתכם. 

מתחם תאי הלחץ 'אור החמצן' ממוקם באשקלון, ברחוב שדרות דוד בן גוריון 21, קניון גירון. באזור חניה וגישה לבעלי מוגבלות. שעות הפעילות הן מ 8:30 ועד 19:00.

טיפול בתא לחץ אור החמצן: שאלות תשובות

במה מסייע טיפול בתא לחץ?

בטיפול בתא לחץ נושמים 100% חמצן תחת לחץ אטמוספרי, דבר זה מאפשרת הזרמה של כמות גדולה של חמצן אל מחזור הדם ומשם לרקמות בגוף. כאשר יותר חמצן מוזרם לתאים ניתן להאיץ הליכים שונים בגוף: ריפוי, התחדשות ושיקום.

באיזה בעיות אפשר לטפל באמצעות תא לחץ?

יש מגוון רחב של מצבים רפואיים בהם ניתן לטפל בתא לחץ כמו: תסמונת פוסט קורונה, נזקי קרינה, פצעים וחבלות שונות, פגיעות ופציעות ספורט, בעיות קוגניטיביות, פיזיולוגיות ונוירולוגיות, דלקות בגוף ועוד. כמובן שיש להתייעץ עם גורם רפואי לפני הטיפול האלטרנטיבי בתא לחץ. 

האם השיפור לאחר טיפול בתא לחץ הוא מידי?

השיפור במצב הבריאותי הוא אינו מידי. למרות שבטיפול הראשון שאיפת החמצן בריכוז גבוה מעודדת את תהליכי הריפוי, צריך לעבור סדרת טיפולים כדי לחוש בהבדל. במכון אור החמצן  שבאשקלון המטפל יתאים עבורכם את סדרת הטיפולים וכמות הטיפולים שתצטרכו לעבור, זאת בהתאם למצבכם האישי, לסוג הבעיה הרפואית ועוד. 

עוד מידע על תא לחץ וטיפול בחמצן

הוריות (אינדיקציות) שאינן בסל ומשולמות באופן פרטי

להלן רשימה של מגוון בעיות רפואיות אשר טיפול בתא לחץ יכול להועיל להן אך הן אינן בסל הבריאות ויש לשלם עבורם באופן פרטי.

טיפול בתא לחץ למחלימי קורונה

מחקר שנערך לאחרונה בישראל מראה שסדרת טיפולים בתא לחץ יעילה במיוחד עבור אנשים שסובלים מתסמונת לונג קוביד, ולנו יש את כל הפרטים שחשוב שתדעו

התוויות משרד הבריאות לטיפול בתא לחץ

מהם המצבים הבריאותיים המאושרים ע"י משרד הבריאות וכלולים בסל הבריאות לטיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ יכול למנוע אלצהיימר ודמנציה

בספטמבר 2021 הגיעה פריצת הדרך שכולם חיכו לה במחקר שהוכיח: תא לחץ הצליח לשקם פגיעות מוחיות, ולשפר זיכרון ותהליכים נוספים הקשורים לאלצהיימר ולדמנציה.

תא לחץ מחיר - כמה עולה טיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ יכול לסייע במגוון מחלות ובעיות רפואיות, בעיות נפשיות, וגם בתחום הצערת העור - אנטי אייג'ינג. למי זה מתאים, כמה טיפולים בתא לחץ צריכים,...

טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.

טיפול בתא לחץ לחולי סכרת

טיפולים בתא לחץ הפכו בשנים האחרונות לכלי משמעותי לטיפול בחולי סוכרת, עד כדי מניעת קטיעת גפיים במצב של רגל סוכרתית. למי הטיפול מתאים, כמה ביקורים...

רפואה היפרברית: תא לחץ לטיפול בבעיות רפואיות

רפואה היפרברית היא צורת טיפול שהולכת וצוברת תאוצה בישראל ובעולם כולו. הנה המדריך המלא עם כל מה שאתם צריכים לדעת על התחום.