טיפול בתא חמצן נותן מענה יעיל לשורה ארוכה של מצבים רפואיים גופניים ונפשיים. קליניקת ריפוי בריא מציעה טיפולים בתא לחץ באשקלון עם חמצן בריכוז של 100% ועד 2.4 אטמוספירות. למי זה מתאים, איך זה עובד, ומהם המצבים הרפואיים שבהם תא לחץ עוזר
השירות ניתן באיזור:
אשדוד - אשקלון והסביבה קרית גת והסביבה איזורים נוספים
? אשדוד - אשקלון והסביבה, קרית גת והסביבה, באר שבע והסביבה, ישובי הנגב, הנגב המערבי
מתעניינים בטיפול בתא לחץ?

טיפולים בתא לחץ, או כפי שהם נקראים באופן רשמי - רפואה היפרברית, משמשים לטיפול במגוון בעיות רפואיות. חלק מהבעיות כבר הוכחו באופן מחקרי עם ביקורת עמיתים ונמצאים בהתוויות השימוש של משרד הבריאות, ובעיות אחרות עדיין בשלבי מחקר, אך יש עליהן מאות ואלפי עדויות מהארץ ומהעולם על יכולות הריפוי של תא לחץ. בישראל קיים מספר מצומצם של תאי לחץ בבתי החולים, מה שגורם להמתנה ממושכת לתור פנוי, ולאחרונה החלו לצבור תאוצה מרכזי טיפול בתא לחץ פרטי, כמו במכון ריפוי בריא, תא לחץ באשקלון שמשרת את תושבי הסביבה. 

תא הלחץ אטום באופן שמאפשר לדחוס אליו אוויר עם לחץ גבוה יותר באופן משמעותי בהשוואה ללחץ באוויר החיצון. בנוסף מוזרם חמצן בריכוז של 100%, מה שמאיץ תהליכי ריפוי בגוף. בניגוד לתאי הלחץ של בתי החולים, תא לחץ בקליניקה פרטית כמו ריפוי בריא נגיש לכל מי שמעוניין או מעוניינת בטיפול. תא הלחץ בריפוי בריא אשקלון הוא Multi-place רב-משתתפים עד 4 מטופלים יחד, ועובד בלחץ אטמוספרי של עד 2.4 אטמוספרות ומטפלים בו גם בנפגעי צלילה.

באילו בעיות מטפלים בתא לחץ ריפוי בריא

צוות תא לחץ ריפוי בריא באשקלון מטפל ב-15 ההתוויות הרפואיות שמשרד הבריאות מכיר בהן. ההתוויות הן איסכמיה חבלתית חריפה, איסכמיה פריפרית חריפה למרות ציר וסקולרי פתוח, אנמיה קיצונית, גנגרנת גז, הרעלת חד-תחמוצת הפחמן (כולל שאיפת עשן והרעלת ציאניד), זיהומים פטרייתיים (MUCORMYCOSIS, ACTINOMYCOSIS), חסימה חריפה של עורק, מחלת הדקומפרסיה, נמק שרירי וזיהומים מפושטים של הרקמה הרכה, שתלי עור ומתלים במצוקה, ותסחיף אוויר או גז. טיפולים בבעיות כרוניות כוללים טיפול בפצעים קשיי ריפוי, טיפול בנזקי קרינה מאוחרים לרקמה רכה ועצם, טיפול משולב עם כירורגיה משקמת לאחר טיפולי קרינה, וטיפול בנמק של העצם וזיהום בעצמות. 

בנוסף להתוויות שציינו, ריפוי בריא - תא לחץ באשקלון מטפלים בשורת מצבים בריאותיים כמו לאחר אירוע מוחי, לאחר חבלות ראש, פיברומיאלגיה, נמק וסקולארי של העצם, בצקות מסיבות שונות, שיתוק מוחין, טיפול בהפרעת דסק פוסט טראומטית - PTSD, טיפול בנמק של העצם, פצעים קשים לריפוי, ועוד. 

למה לטפל בבעיות האלה דווקא בתא לחץ

הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) נובעת מאירוע טראומתי בעברם של המטופלים וההפרעה מתבטאת בחוויה מחדש של האירוע, כשהמוח משדר למטופל כאילו מדובר שוב באותו אירוע שמסכן את חייו או את גופו. התסמינים של PTSD פוסט טראומה כוללים סיוטים, לחיות מחדש זיכרונות איומים, פלאשבקים, דיכאון וחרדה, והימנעות ממפגשים חברתיים מחדש להתפרצות ההפרעה. ההשפעות ניכרות בכל תחומי החיים, ונמצא שטיפול בתא לחץ עשוי לסייע למטופלים שסובלים מההפרעה ולהקל על התסמינים. 

תא לחץ יעיל גם לטיפול בנמק של העצם הודות לנוכחות החמצן בריכוז של 100%. חמצן הכרחי להחייאת תאי העצם ולתהליכי הריפוי והבנייה המחודשים שלהם ושל הרקמות. כך גם במקרים של פצע קשה ריפוי, שהוא פצע שלא נרפא בתקופה של ארבעה עד ששה שבועות. החמצן בריכוז של 100% בלחץ גבוה מסייע לריפוי הפצע והאצת תהליכי ההחלמה. 

אנשים, ובמקרה הזה בעיקר נשים שסובלות מפיברומיאלגיה, יודעות כמה המחלה הכרונית הזו מתישה, בעיקר משום שקשה לאבחן אותה ורופאים רבים נהגו להתעלם ממנה מחוסר ידע. בשנים האחרונות נמצא כי הטיפול בחמצן בלחץ גבוה יכול לשפר את התסמינים ובכך כמובן את איכות החיים של החולים והחולות בפיברומיאלגיה.

תא לחץ נמצא יעיל גם לאחר פגיעה מוחית ובמרכז ריפוי בריא - תא לחץ באשקלון מטפלים גם באנשים שמגיעים לאחר פגיעה מוחית. אנשים אלו זקוקים לשיקום קוגניטיבי כדי להגביר את היכולות הקוגניטיביות שלהם, ונמצא כי הטיפול בתא הלחץ מסייע לנפגעי מוח באזורים שנפגעו מבחינה תפקודית וקוגניטיבית. 

כמה טיפולים בתא לחץ צריך כדי להרגיש בתוצאות?

נתחיל בכך שטיפול בתא לחץ אינו מפגש חד פעמי שפותר את הבעיה ויש לערוך סדרת טיפולים, כשלרוב מדובר בחמישה ימים בשבוע למשך מספר שבועות. מספר הטיפולים נקבע בשיחת הייעוץ במרכז ריפוי בריא - תא לחץ באשקלון. לרוב המספר נע בין 20 ל-40 טיפולים, כשייתכנו סדרות קצרות או ארוכות יותר. לעיתים יהיה צורך במפגשי תחזוקה בהמשך. 

במהלך הטיפול מוזרם דרך מסכת חמצן אוויר עם חמצן בריכוז של 100% בהשוואה ל-21% חמצן באוויר שאנחנו נושמים בחוץ. הלחץ הגבוה גורם לחמצן להיות מומס לתוך מערכת הדם שלנו עד פי 20 מהרגיל, ובאופן הזה הוא מגיע בקלות רבה יותר לאיברים, לתאים ולרקמות שזקוקים לו. כל תא ותא בגוף שלנו זקוק לחמצן ומה שלא מקבל מספיק חמצן - מתנוון ומת. אספקת החמצן העשירה בתא לחץ מאפשרת לרקמות להתחדש ולאיברים פגועים להחלים. את המטרות הללו ניתן להשיג רק בסדרת טיפולים קבועה. 

מה מרגישים בתא לחץ?

במהלך דחיסת האוויר והגברת הלחץ האטמוספירי בתא ייתכן שתרגישו לחץ באוזניים ויהיה צורך לבצע השוואה לחצים. לפני היציאה מהתא מפחיתים את הלחץ בהדרגה כך שהיציאה מהתא לא כרוכה בתחושת אי נוחות כלשהי. מומלץ להתפנות לפני הכניסה לתא משום שלא ניתן לצאת לשירותים במהלך הטיפול. צוות קליניקת ריפוי בריא ידריך אתכם במפורט לפני הכנסה לתא לחץ באשקלון. 


מתעניינים בטיפול בתא לחץ באשקלון? מלאו פרטים כאן ונציגי ריפוי בריא יחזרו אליכם בהקדם
loading

ריפוי בריא - שאלות ותשובות

האם טיפול בתא לחץ מתאים לכולם?
טיפול בתא לחץ אינו מתאים לאנשים הסובלים מקלסטרופוביה - פחד ממקומות סגורים, קטנים, וצפופים. בנוסף, ישנם מצבים שבהם אסור להיכנס לתא לחץ כמו למשל במהלך טיפולים כימותרפיים והקרנות. מעבר לזה, השהות בתא מתאימה כמעט לכולם והיא לא כרוכה באי נוחות או אי נעימות. 
באילו מצבים ניתן לטפל באמצעות תא לחץ של ריפוי בריא?
ריפוי בריא - תא לחץ באשקלון מטפלים בכל 15 ההתוויות שמשרד הבריאות מכיר בהן כמו למשל אנמיה קיצונית, זיהומים פטרייתיים, נמק שרירי וזיהומים מפושטים של הרקמה הרכה, פצעים קשיי ריפוי, טיפול בנזקי קרינה, טיפול בנמק של העצם וזיהום בעצמות. את הרשימה המפורטת ניתן לראות בסקירה המלאה. בנוסף, ריפוי בריא מטפלים גם במטופלים לאחר אירוע מוחי, לאחר חבלות ראש, פיברומיאלגיה, פוסט טראומה, פצעים קשי ריפוי, ועוד. 
האם יש יתרון לטיפול בתא לחץ על פני טיפול תרופתי?
טיפול תרופתי עלול לגרום לתופעות לוואי ברמות שונות. בנוסף, השפעת התרופות מוגבלת לזמן השימוש וכשמפסיקים ליטול את התרופה התסמינים חוזרים. טיפול בתא לחץ באשקלון של ריפוי בריא לא כרוך בתופעות לוואי וההשפעה נמשכת לאורך זמן גם לאחר תום סדרת הטיפולים. אם אתם משתמשים בתרופות, אין להפסיק את השימוש מבלי להתייעץ עם הרופא שמטפל בכם. 
טיפול בחמצן

טיפול בתא לחץ עוד חברות

Relive - תא לחץ בירושלים

תא לחץ Oxylife | טיפול בתא לחץ במרכז הארץ - שוהם

פראנה - מומחים ברפואת חמצן היפרברי

ריפוי בריא - תא לחץ באשקלון חוף ברזילי

תא לחץ בתל אביב - אוקסיג'ן קליניק

עוד מידע על טיפול בתא לחץ