דלג לתוכן
ריפוי בריא - תא לחץ באשקלון חוף ברזילי

ריפוי בריא - תא לחץ באשקלון חוף ברזילי

טיפול בתא לחץ של 2-2.4 אטמוספירות הנותן מענה יעיל לשורה ארוכה של מצבים רפואיים גופניים ונפשיים. התא היחיד בישראל שמשתמש בבלוני חמצן רפואיים, מאושר על ידי כל התקנים הישראליים והבינלאומיים. קליניקת ריפוי בריא מציעה טיפולים בתא לחץ באשקלון- למי זה מתאים, איך זה עובד, ומהם המצבים הרפואיים שבהם תא לחץ עוזר

טיפולים בתא לחץ, או כפי שהם נקראים באופן רשמי - רפואה היפרברית, משמשים לטיפול במגוון בעיות רפואיות. חלק מהבעיות כבר הוכחו באופן מחקרי עם ביקורת עמיתים ונמצאים בהתוויות השימוש של משרד הבריאות, ובעיות אחרות עדיין בשלבי מחקר, אך יש עליהן מאות ואלפי עדויות מהארץ ומהעולם על יכולות הריפוי של תא לחץ. בישראל קיים מספר מצומצם של תאי לחץ בבתי החולים, מה שגורם להמתנה ממושכת לתור פנוי, ולאחרונה החלו לצבור תאוצה מרכזי טיפול בתא לחץ פרטי, כמו במכון ריפוי בריא, תא לחץ באשקלון שמשרת את תושבי הסביבה, וכן תושבים מכל הארץ המעוניינים בטיפול בלחץ אטמוספירי גבוה יותר, דבר שלרוב מעיד על טיפול יעיל יותר.

תא הלחץ אטום באופן שמאפשר לדחוס אליו אוויר עם לחץ גבוה יותר באופן משמעותי בהשוואה ללחץ באוויר החיצון. בנוסף מוזרם חמצן בריכוז של 100%, מה שמאיץ תהליכי ריפוי בגוף. תא הלחץ בריפוי בריא אשקלון הוא תא קשיח, Multi-place רב-משתתפים, היכול להכיל עד 4 מטופלים יחד בכל טיפול, ועובד בלחץ אטמוספרי של עד 2.4 אטמוספרות (לחץ גבוה יותר ביחס לרוב התאים האישיים שפועלים בלחץ של כ-1.3), מטפלים בו גם בנפגעי צלילה.

באילו בעיות מטפלים בתא לחץ ריפוי בריא

צוות תא לחץ ריפוי בריא באשקלון מטפל ב-15 ההתוויות הרפואיות שמשרד הבריאות מכיר בהן. ההתוויות הן איסכמיה חבלתית חריפה, איסכמיה פריפרית חריפה למרות ציר וסקולרי פתוח, אנמיה קיצונית, גנגרנת גז, הרעלת חד-תחמוצת הפחמן (כולל שאיפת עשן והרעלת ציאניד), זיהומים פטרייתיים (MUCORMYCOSIS, ACTINOMYCOSIS), חסימה חריפה של עורק, מחלת הדקומפרסיה, נמק שרירי וזיהומים מפושטים של הרקמה הרכה, שתלי עור ומתלים במצוקה, ותסחיף אוויר או גז. טיפולים בבעיות כרוניות כוללים טיפול בפצעים קשיי ריפוי, טיפול בנזקי קרינה מאוחרים לרקמה רכה ועצם, טיפול משולב עם כירורגיה משקמת לאחר טיפולי קרינה, וטיפול בנמק של העצם וזיהום בעצמות. 

בנוסף להתוויות שציינו, ריפוי בריא - תא לחץ באשקלון מטפלים בשורת מצבים בריאותיים כמו לאחר אירוע מוחי, לאחר חבלות ראש, פיברומיאלגיה, נמק וסקולארי של העצם, בצקות מסיבות שונות, שיתוק מוחין, טיפול בהפרעת דסק פוסט טראומטית - PTSD, טיפול בנמק של העצם, פצעים קשים לריפוי, ועוד. 

למה לטפל בבעיות האלה דווקא בתא לחץ

הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) נובעת מאירוע טראומתי בעברם של המטופלים וההפרעה מתבטאת בחוויה מחדש של האירוע, כשהמוח משדר למטופל כאילו מדובר שוב באותו אירוע שמסכן את חייו או את גופו. התסמינים של PTSD פוסט טראומה כוללים סיוטים, לחיות מחדש זיכרונות איומים, פלאשבקים, דיכאון וחרדה, והימנעות ממפגשים חברתיים מחדש להתפרצות ההפרעה. ההשפעות ניכרות בכל תחומי החיים, ונמצא שטיפול בתא לחץ עשוי לסייע למטופלים שסובלים מההפרעה ולהקל על התסמינים. 

תא לחץ יעיל גם לטיפול בנמק של העצם הודות לנוכחות החמצן בריכוז של 100%. חמצן הכרחי להחייאת תאי העצם ולתהליכי הריפוי והבנייה המחודשים שלהם ושל הרקמות. כך גם במקרים של פצע קשה ריפוי, שהוא פצע שלא נרפא בתקופה של ארבעה עד ששה שבועות. החמצן בריכוז של 100% בלחץ גבוה מסייע לריפוי הפצע והאצת תהליכי ההחלמה. 

אנשים, ובמקרה הזה בעיקר נשים שסובלות מפיברומיאלגיה, יודעות כמה המחלה הכרונית הזו מתישה, בעיקר משום שקשה לאבחן אותה ורופאים רבים נהגו להתעלם ממנה מחוסר ידע. בשנים האחרונות נמצא כי הטיפול בחמצן בלחץ גבוה יכול לשפר את התסמינים ובכך כמובן את איכות החיים של החולים והחולות בפיברומיאלגיה.

תא לחץ נמצא יעיל גם לאחר פגיעה מוחית ובמרכז ריפוי בריא - תא לחץ באשקלון מטפלים גם באנשים שמגיעים לאחר פגיעה מוחית. אנשים אלו זקוקים לשיקום קוגניטיבי כדי להגביר את היכולות הקוגניטיביות שלהם, ונמצא כי הטיפול בתא הלחץ מסייע לנפגעי מוח באזורים שנפגעו מבחינה תפקודית וקוגניטיבית. 

כמה טיפולים בתא לחץ צריך כדי להרגיש בתוצאות?

נתחיל בכך שטיפול בתא לחץ אינו מפגש חד פעמי שפותר את הבעיה ויש לערוך סדרת טיפולים, כשלרוב מדובר בחמישה ימים בשבוע למשך מספר שבועות. מספר הטיפולים נקבע בשיחת הייעוץ במרכז ריפוי בריא - תא לחץ באשקלון. לרוב המספר נע בין 20 ל-40 טיפולים, כשייתכנו סדרות קצרות או ארוכות יותר. לעיתים יהיה צורך במפגשי תחזוקה בהמשך. 

במהלך הטיפול מוזרם דרך מסכת חמצן אוויר עם חמצן בריכוז של 100% בהשוואה ל-21% חמצן באוויר שאנחנו נושמים בחוץ. הלחץ הגבוה גורם לחמצן להיות מומס לתוך מערכת הדם שלנו עד פי 20 מהרגיל, ובאופן הזה הוא מגיע בקלות רבה יותר לאיברים, לתאים ולרקמות שזקוקים לו. כל תא ותא בגוף שלנו זקוק לחמצן ומה שלא מקבל מספיק חמצן - מתנוון ומת. אספקת החמצן העשירה בתא לחץ מאפשרת לרקמות להתחדש ולאיברים פגועים להחלים. את המטרות הללו ניתן להשיג רק בסדרת טיפולים קבועה. 

מה מרגישים בתא לחץ?

במהלך דחיסת האוויר והגברת הלחץ האטמוספירי בתא ייתכן שתרגישו לחץ באוזניים ויהיה צורך לבצע השוואה לחצים. לפני היציאה מהתא מפחיתים את הלחץ בהדרגה כך שהיציאה מהתא לא כרוכה בתחושת אי נוחות כלשהי. מומלץ להתפנות לפני הכניסה לתא משום שלא ניתן לצאת לשירותים במהלך הטיפול. צוות קליניקת ריפוי בריא ידריך אתכם במפורט לפני הכנסה לתא לחץ באשקלון. 

ריפוי בריא - שאלות ותשובות

האם טיפול בתא לחץ מתאים לכולם?

טיפול בתא לחץ אינו מתאים לאנשים הסובלים מקלסטרופוביה - פחד ממקומות סגורים, קטנים, וצפופים. בנוסף, ישנם מצבים שבהם אסור להיכנס לתא לחץ כמו למשל במהלך טיפולים כימותרפיים והקרנות. מעבר לזה, השהות בתא מתאימה כמעט לכולם והיא לא כרוכה באי נוחות או אי נעימות. 

באילו מצבים ניתן לטפל באמצעות תא לחץ של ריפוי בריא?

ריפוי בריא - תא לחץ באשקלון מטפלים בכל 15 ההתוויות שמשרד הבריאות מכיר בהן כמו למשל אנמיה קיצונית, זיהומים פטרייתיים, נמק שרירי וזיהומים מפושטים של הרקמה הרכה, פצעים קשיי ריפוי, טיפול בנזקי קרינה, טיפול בנמק של העצם וזיהום בעצמות. את הרשימה המפורטת ניתן לראות בסקירה המלאה. בנוסף, ריפוי בריא מטפלים גם במטופלים לאחר אירוע מוחי, לאחר חבלות ראש, פיברומיאלגיה, פוסט טראומה, פצעים קשי ריפוי, ועוד. 

האם יש יתרון לטיפול בתא לחץ על פני טיפול תרופתי?

טיפול תרופתי עלול לגרום לתופעות לוואי ברמות שונות. בנוסף, השפעת התרופות מוגבלת לזמן השימוש וכשמפסיקים ליטול את התרופה התסמינים חוזרים. טיפול בתא לחץ באשקלון של ריפוי בריא לא כרוך בתופעות לוואי וההשפעה נמשכת לאורך זמן גם לאחר תום סדרת הטיפולים. אם אתם משתמשים בתרופות, אין להפסיק את השימוש מבלי להתייעץ עם הרופא שמטפל בכם. 

עוד מידע על טיפול בתא לחץ

תא לחץ מחיר - כמה עולה טיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ יכול לסייע במגוון מחלות ובעיות רפואיות, בעיות נפשיות, וגם בתחום הצערת העור - אנטי אייג'ינג. למי זה מתאים, כמה טיפולים בתא לחץ צריכים,...

טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.

טיפול בתא לחץ לסובלים מפיברומיאלגיה

טיפולים בתא חמצן נותנים מענה לשורה ארוכה של מצבים בריאותיים - פיזיים ונפשיים. מחקרים ראשונים מראים שגם מי שסובלים מפיברומיאלגיה, יכולים למצוא...

טיפול בתא לחץ לסובלים מדיכאון

טיפולים בתא לחץ הולכים וצוברים מעריצים מכיוון שהם נמצאו כמסייעים להפחתת תסמינים של שורת מחלות ובעיות רפואיות ובכלל זה גם בעיות נפשיות כמו דיכאון....