דלג לתוכן

תא לחץ לטיפולי אנטי-אייג׳ינג

טיפולים בתא לחץ נועדו בראש ובראשונה לטיפול במצבים רפואיים כמו תאונות צלילה, כוויות, ופגיעות שאיפת עשן. עם הזמן נוספו עוד ועוד מצבים בריאותיים שטיפול בתא לחץ נמצא יעיל עבורם. מחקרים מהשנים האחרונות מצאו שטיפול בתא חמצן יעיל לא רק להתוויות רפואיות אלא גם להצערת העור. בדקנו איך זה עובד, כמה זה עולה, ואיפה אפשר לעשות טיפולים להצערת העור בתא לחץ

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בטיפול בתא לחץ?

כמעט כולנו היינו רוצים להחזיר את המחוגים לאחור ולהישאר צעירים לנצח, אבל למרבה הצער, הטכנולוגיה הזאת עדיין לא הומצאה. מה שדווקא כן אפשר לעשות זה טיפולים בתא לחץ להצערת העור - אנטי אייג׳ינג, ואיזה מזל שהטכנולוגיה הזו כבר הומצאה, קיימת, ובועטת. 

מה זה בכלל טיפול בתא לחץ

טיפול בתא לחץ מאושר בישראל בשורה ארוכה של מקרים שבהם הוא נחשב לטיפול מציל חיים. רבים מכם בוודאי מכירים זאת כטיפול בנפגעי תאונות צלילה וכן בטיפולים נגד כוויות, נפגעי שאיפת עשן בשריפה, ומצבים רפואיים נוספים שבהם יעילות הטיפול המסורתי הייתה מוגבלת. 

התחום הטיפולי בתא לחץ נקרא רפואה היפרברית. לחץ היפרברי הוא לחץ שעולה על 1 אטמוספרה, כלומר גבוה ממה שיש לנו כשאנחנו מסתובבים להנאתנו בבית או ברחוב. יחד עם העלאת הלחץ האטמוספרי מוזרם במהלך הטיפול חמצן דרך מסכה בריכוז של עד 100%. לא רבים מבינים זאת, אבל האוויר שאנחנו נושמים מכיל רק 21% חמצן, כלומר בתא החמצן אנו מקבלים עד פי חמישה חמצן. 

הטיפול הזה מאפשר להזרים חמצן מומס בכמות עד פי 20 מהרגיל אל תוך מערכת הדם שלנו, באופן שמאיץ משמעותית את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף. כל איבר ורקמה בגוף האדם זקוקים לחמצן וחלקם סובלים מאספקת חמצן לא סדירה ואף אי אספקת חמצן כלל. זה מה שגורם להתנוונות אברים ורקמות, ובכך למחלות ולהזדקנות. אספקת החמצן הטהור והמסתו בדם מאפשרת לו להגיע גם לאיברים והרקמות הפגועים, לחדש אותם, וליצור כלי דם חדשים. 

טיפול בתא לחץ לאנטי אייג׳ינג, האמנם?

הדרישה ההולכת וגוברת של גברים ונשים במאה ה-21 להיראות צעירים יותר לעומת ההורים והסבים שלנו, הובילה מדענים וחוקרים לחפש דרכים חדשות כדי לתת לכך מענה. בניגוד לבוטוקס או לחומצה היאלורונית למשל, טיפולים נקודתיים לאזורים המוזרקים בלבד, טיפול בתא לחץ לאנטי אייג׳ינג מספק פתרון כללי לכל מערכות הגוף ולאורך זמן ממושך יותר. 

מחקרים שבדקו טיפול בתא חמצן מצאו שהוא יעיל במצבים כמו זיהומים, ליקויים במחזור הדם, פגיעה ברקמות, ועוד. התחדשות הרקמות והחייאת האזורים הפגועים מובילים למראה עור רענן וצעיר, ללא כל התערבות כירורגית, כך שהשיפור שמושג במראה הוא טבעי ולא מהונדס. תא לחץ לאנטי אייג׳ינג מביא להתחדשות של רקמות העור והתאים, כך שהיעילות גבוהה יותר בהשוואה לטיפולים נקודתיים אחרים. ומשום שלא מעורבים כאן מזרקים או סכינים ופטישים, הטיפול לא כרוך בכאב ולא מלווה בזמן החלמה או היערכות מיוחדת. 

מלאו פרטיכם כאן ונציגי מכון מוביל באזורכם יצרו עמכם קשר בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

איך עובד טיפול אנטי אייג׳ינג בתא לחץ

בזמן שעוד ועוד מחקרים מראים תוצאות מעודדות, בבריטניה אישרה המועצה הלאומית לרפואת אנטי אייג׳ינג ורפואה משולבת כי הטיפולים הללו יעילים לשיפור המראה, מסוגלים לעכב תהליכי הזדקנות, והם אכן מצעירים את מראה העור. טיפול בתא חמצן מסלק מהעור רעלנים, עוזר לתקן פגמי עור, ומשפר באופן כללי את גמישות העור.

אנטי אייג׳ינג הוא לא רק מראה עור פנים זוהר, יש עוד לא מעט יתרונות במקומות שאולי לא חשבתם עליהם, כמו למשל עידוד צמיחת שיער בריא והאצת צמיחה לאחר השתלת שיער, טיפול באקנה וקמטים, גם בצלוליט, וסיוע בהפחתת משקל. אנשים לאחר ניתוחים פלסטיים או פעולות כירורגיות כמו שאיבת שומן ומתיחת פנים יכולים להפיק גם הם תועלת מטיפול אנטי אייג׳ינג בתא לחץ, שמסוגל להפחית נפיחויות ובצקות ולזרז את תהליכי הריפוי הטבעי של הגוף. 

הטיפול עצמו לא כרוך בכאבים, אין הכנה מוקדמת או זמן החלמה, וכל מפגש נמשך עד שעה וחצי. תופעת הלוואי הנפוצה ביותר היא לחץ באוזניים בזמן שמעלים את הלחץ בתא, אך ניתן לפתור זאת על ידי פמפום והשוואת לחצים. בכל מקרה, ההשפעה הזו חולפת בזמן הורדת הלחץ לפני היציאה מהתא. 

תופעות לוואי חיוביות מטיפולי הצערת העור

כמו שאנחנו בדרך כלל חושבים על אנטי אייג׳ינג כעל שיפור מראה עור הפנים בלבד, כך אנחנו רואים את הביטוי ״תופעות לוואי״ בהקשר שלילי, ואת שתי המחשבות האלה נפרק ממש עכשיו. כבר הזכרנו שהזרמת חמצן טהור בלחץ היפרברי גורמת לשיפור הוליסטי בכל מערכות הגוף, וכעת נוסיף שיש לכך תופעות לוואי, אבל כאלה שאתם לגמרי רוצים.

תהליך ההזדקנות הוא לא רק במראה שלנו והוא מלווה גם בתסמינים קוגניטיביים. ככל שאנחנו מזדקנים הזיכרון שלנו מידרדר, היכולת שלנו להתמקד בפעולות, והסיכון ללקות במחלות רקע הולך ועולה. טיפול בתא חמצן עשוי להשפיע גם על תפקודי המוח, וזה כבר הוכח בטיפולים בתא לחץ שנעשים עבור מחלימים משבץ. בנוסף, הטיפול משפר את איכות מערכת החיסון, משפר את יכולת הגוף להיאבק בדלקות ובזיהומים, ומחזק את המערכות שתפקידן להילחם במצבים בריאותיים נוספים שהופכים לנפוצים עם הגיל. 

כמה טיפולים צריך עד שרואים תוצאות

אין לנו כאן תשובת בית ספר על השאלה הזו, משום שבכל מקום תא הלחץ מעט שונה, וגם המצב משתנה מאדם לאדם. בכל מקרה לא מדובר בטיפול קסם שלאחר מפגש אחד אתם חוזרים לנעורים אלא בסדרת טיפולים אינטנסיבית שברוב המקרים נעשית מדי יום למעט שישי ושבת. 

בכל מקום שבו תבחרו לרכוש סידרת טיפולי תא לחץ לאנטי אייג׳ינג יערכו לכם תשאול מקיף ואבחון של מצבכם, ועל פי זה ייקבע פרוטוקול הטיפול. לרוב הסדרה בנויה מ-20 עד 40 טיפולים, אך ייתכנו גם סדרות ארוכות יותר ואף קצרות יותר של עשרה טיפולים. חשוב להדגיש שמשך הסדרה עשוי להשתנות בין אדם לאדם בשל מאפיינים פיזיולוגיים וגנטיים. 

כמה עולה סדרת טיפולים בתא לחץ לאנטי אייג׳ינג

טיפול בתא לחץ לאנטי אייג׳ינג הוא טיפול פרטי ואינו מכוסה במסגרת סל הבריאות או הביטוחים המשלימים. השתתפות במסגרת ביטוח הבריאות ניתנת רק עבור מצבים מסכני חיים, ולכן המימון לטיפולים להצערת העור נעשה באופן פרטי. 

טווח העלויות נרחב מאוד ונע בין 300 שקלים ל-2,000 שקלים לטיפול אחד בסדרת טיפולים. המחיר תלוי במגוון פרמטרים, כמו למשל האם מדובר בתא לחץ אישי במכון פרטי או תא לחץ גדול בבית חולים, האם התא מופעל על ידי רופא או טכנאי, עד כמה מתקדם התא, ועוד. בחלק מהמקומות מציעים טיפול ניסיון אחד במחיר מופחת. אמנם לא ניתן לראות שינוי לאחר טיפול אחד, אך תוכלו להתרשם מאופי הטיפול. 

איפה אפשר לעשות טיפולים בתא לחץ

עם עליית הפופולריות של טיפולים בתא לחץ לאנטי אייג׳ינג, הולכים ומתרבים המכונים ברחבי הארץ שמציעים טיפול בתא לחץ פרטי. הנה כמה מהם:

אוקסיג׳ן קליניק: מרכז לטיפול בתא לחץ קשיח בתל אביב שמציע שורת טיפולים, בהם גם לאנטי אייג׳ינג, האצת החלמה, ובריאות העור.

אוקסי וולנס קלאב: מרכז טיפולים בתא לחץ גמיש, כשהמטופלים יכולים לבחור בין תא חמצן בישיבה או תא בשכיבה. במכון ששוכן בחולון מספקים מענה למגוון מצבים בריאותיים, בהם גם הצערת העור. 

מלאו פרטיכם כאן ונציגי מכון מוביל באזורכם יצרו עמכם קשר בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

תא לחץ לאנטי אייג׳ינג - שאלות ותשובות

איך תא לחץ עוזר לאנטי אייג׳ינג?

הזרמת חמצן בריכוז של עד 100% בלחץ אטמוספרי גבוה מאפשרת להזרים חמצן רב יותר לאיברים ולרקמות שסבלו מאספקת חמצן לקויה, ובכך לחדש אותם ולהחיותם. תאי העור והרקמות מתחדשים, תהליכי ההזדקנות מואטים, והטיפול מסלק רעלנים מהעור, משפר את גמישותו, ומתקן פגמים. הטיפול הוא לכלל מערכות הגוף ולא רק טיפול מקומי כמו בהזרקות, כך שיעילות הטיפולים גבוהה ולאורך זמן. 

כמה טיפולים צריך כדי להרגיש בשינוי?

לרוב נקבעים בין 20 ל-40 טיפולים, אך המספר המדויק יינתן לאחר אבחון ותשאול מקיף. מחקרים מראים שלאחר חמישה טיפולים מתחילים להרגיש שיפור מסוים, שהולך ומתעצם ככל שסדרת הטיפולים מתקדמת. כל טיפול נמשך כשעה-שעה וחצי וכדי להגיע ליעילות המרבית האפשרית, יש לערוך טיפול מדי יום, חמישה ימים בשבוע, למעט שישי ושבת. 

כמה עולה כל טיפול בתא לחץ לאנטי אייג׳ינג?

טווח המחירים נרחב והוא נע בין 300 שקלים לכ-2,000 שקלים לטיפול בסדרת טיפולים. יש מקומות שמציעים אף מחיר נמוך מכך בסדרה ארוכה, ובחלק מהמכונים ניתן לרכוש טיפול בודד לניסיון והתרשמות. לאחר מכן לא ניתן לרכוש בכל פעם טיפול אחד, משום שכך לא ניתן למצות את היתרונות הרפואיים של טיפול בתא לחץ. 

באילו דרכים נוספות הטיפולים בתא לחץ משפיעים?

תהליך ההזדקנות כרוך גם בהידרדרות של היכולות הקוגניטיביות שלנו, ובעיקר זיכרון ומיקוד. טיפול בתא לחץ יכול לשפר גם את תפקודי המוח, וכמוסיפים לכך את היכולות שלו בחיזוק מערכת החיסון ויכולות רפואיות נוספות של הגוף, מקבלים טיפול הוליסטי בכל מה שקשור לאנטי אייג׳ינג, הצערת העור, חיזוק הגוף, ואפילו בריאות הנפש. 

עוד מידע על טיפול בתא לחץ

תא לחץ מחיר - כמה עולה טיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ יכול לסייע במגוון מחלות ובעיות רפואיות, בעיות נפשיות, וגם בתחום הצערת העור - אנטי אייג'ינג. למי זה מתאים, כמה טיפולים בתא לחץ צריכים,...

טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.

התוויות משרד הבריאות לטיפול בתא לחץ

מהם המצבים הבריאותיים המאושרים ע"י משרד הבריאות וכלולים בסל הבריאות לטיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ יכול למנוע אלצהיימר ודמנציה

בספטמבר 2021 הגיעה פריצת הדרך שכולם חיכו לה במחקר שהוכיח: תא לחץ הצליח לשקם פגיעות מוחיות, ולשפר זיכרון ותהליכים נוספים הקשורים לאלצהיימר ולדמנציה.