דלג לתוכן
תא לחץ בחולון - אוקסי וולנס קלאב

תא לחץ בחולון - אוקסי וולנס קלאב

Oxy Wellness Club מציעה טיפולים מתקדמים במרכז עזריאלי בחולון לשיפור מגוון מצבים בריאותיים וגם אנטי אייג'ינג. למי זה מתאים, איך תא לחץ מזניק את הבריאות קדימה, וכל מה שאתם צריכים לדעת כדי לעשות את הצעד הראשון לשיפור הבריאות שלכם

בשנים האחרונות נראה שאי אפשר להתחמק מפרסומים על טיפולים בתא לחץ, ויש לכך סיבה טובה. לא רק מחקרים מגלים על התועלת הגדולה שגוף האדם יכול להפיק מתא חמצן, אלא גם עדויות רבות של גברים ונשים שרכשו סדרת טיפולים ומספרים על הסגולות הרבות שהטיפולים העניקו להם. במקרים רבים מדובר באנשים שניסו טיפולים אחרים שכשלו, עד שתא הלחץ נתן להם את הפתרון הנכון עבורם. עד זמן לא רב תאי לחץ היו זמינים רק בחלק קטן מבתי החולים, בעיקר עבור פגיעות כמו כוויות ותאונות צלילה, אך כעת זה הולך ומשתנה עם תאי חמצן פרטיים שבהם ניתן לקבל שירות מותאם אישית לבעיה הרפואית שממנה אתם סובלים. אוקסי וולנס קלאב שפועל במרכז עזריאלי בחולון מעניק פתרונות למגוון רחב של מצבים בריאותיים, כולל בריאות הנפש, העור, ופציעות ספורט. 

תאי הלחץ של אוקסי וולנס

באוקסי וולנס משתמשים בתא לחץ רך, שנקרא גם תא לחץ גמיש. המטופלים יכולים לבחור בין תא לחץ בישיבה לבין שכיבה. אין הבדלים בתכונות בין התאים, היתרון הוא בכך שכל אחת ואחד יכולים לבחור את התנוחה הנוחה עבורם למהלך הטיפול. מכיוון שהטיפול אורך זמן ממושך, כשעה, ולא מומלץ להפסיקו באמצע, חשוב שיהיה לכם נוח לכל אורך השהייה בתא החמצן. לתא מוזרם חמצן בריכוז של עד 100%, הוא נסגר באמצעות רוכסן ואטום ברובו, אך יש חלון שקוף עדי שניתן יהיה לשמור על קשר עין וכן על מנת שלא תחושו מנותקים לחלוטין מהסביבה. 

מהן השפעות טיפולי תא חמצן על הגוף

לא צריך להיות פרופסור לביולוגיה כדי לדעת שבלי חמצן אין חיים. כדי לשמור על הגוף בתפקוד מיטבי, התאים בגוף דורשים חמצן כל הזמן. החמצן עובר בגוף דרך מערכת הדם ובמיוחד על גבי כדוריות הדם האדומות. ההמוגלובין קושר אותו ומסייע בהפצתו על מערכות הגוף השונות וגם אל המוח. כשאיבר מסוים בגוף נפגע נוצרת דלקת, שהיא חלק בלתי נפרד מפעולת ההחלמה. אולם ההליך הזה עלול לגרום לפגיעה ברקמות שמסביב לדלקת. הצטברות נוזלים גורמת לנפיחות ומפעילה לחץ על כלי אדם בסביבה הפגועה, וכך עלולה להיווצר חסימה או היצרות של זרימת הדם. 

דלקת גורמת לתסמינים רבים ברוב המחלות וחמצן הוא נוגד דלקת טבעי שמסייע לשלוט בה והגוף משתמש בו, בין היתר, כדי לרפא פצעים. כשחמצן לא מגיע לתא מסוים התא מת. זה לא משהו שתרגישו בהתחלה, אך אספקת דם לא תקינה לתאים רבים יכולה לגרום לבעיות קשות שיקשו על ההחלמה והשיקום בהמשך. 

אם אתם שואלים את עצמכם ״מה הבעיה, אנחנו הרי נושמים חמצן כל הזמן, הוא מגיע לתאים ולרקמות באופן שוטף״, כדאי שתדעו שבאוויר שאנחנו נושמים יש כ-21% חמצן בלבד. הרקמות והתאים הפגומים לא מקבלים מספיק חמצן מהאוויר שלנו שעתיד בגזים, אבק, רעלנים, וחומרים מזהמים. החמצן שמוזרם אל תוך תא הלחץ מגיע בריכוז של עד 100% חמצן, פי חמישה ממה שאנחנו נושמים בשגרה. העלאת הלחץ האטמוספרי בתא לחץ גורמת להמסת החמצן בדם וכך הוא מגיע בקלות לתאים ולרקמות שסבלו מאספקה לא תקינה של חמצן, או לא קיבלו חמצן כלל. תהליך זה של חידוש רקמות יוצר כלי דם חדשים, מזרז התחדשות רקמת עצם, מוריד בצקות ורעלים, ומסייע לריפוי פצעים קשי ריפוי כמו רגל סוכרתית, ועוד מצבים בריאותיים רבים. 

לאילו מצבים רפואיים תא לחץ נמצא יעיל

הנה כמה מהמצבים הבריאותיים שסדרת טיפולים בתא חמצן יכולה לסייע בהם. שהייה בתא לחץ מעוררת תאים רדומים ופגועים, עוזרת בתסמינים לפני ניתוח וגם לאחריו, מקלה על חולי פיברומיאלגיה, מעודדת יצירת כלי דם חדשים וגם רקמות חדשות, עוזרת לסובלים ממיגרנות וכאבי ראש כרוניים, גם חולי סוכרת ירגישו בשינוי בתפקוד היומי, מסייעת בטיפול בנזקי קרינה וכימותרפיה וכן בחיסול של תאים סרטניים, ועוזרת בפתרון בעיות גב ושלד.

בתחום הנפשי תא לחץ נמצא יעיל בהפחתת לחץ נפשי, דכאון וחרדות. הטיפולים מסייעים גם למגוון מצבים קוגניטיביים כמו ירידה בזיכרון, אלצהיימר ודמנציה, טיפולים לאחר שבץ מוחי, ושיפור התפקוד הקוגניטיבי בקרב ילדים על הספקטרום האוטיסטי. ילדים יכולים להיעזר בטיפול גם עבור הפרעות קשב וריכוז. תחומים נוספים שתא חמצן אפקטיבי הם חידוש העור והצערתו שמיד נרחיב על כך עוד, בעיות בתפקוד המיני, וזירוז החלמה מפציעות ספורט. 

תא חמצן לאנטי אייג׳ינג

הנה ההרחבה שהבטחנו: טיפולים בתא לחץ עם חמצן טהור נמצאו יעילים להליכי אנטי אייג׳ינג, עיכוב תהליכי הזדקנות, הצערת העור, ושיפורים קוסמטיים נוספים. את זה לא אנחנו אומרים, זו קביעה של המועצה הבריטית לרפואה משולבת. החמצן המועשר מחסל רעלנים ועוזר לתקן פגמים בעור, וכל אלה תורמים לגמישות העור גם לאחר ההתבגרות. הטיפולים יעילים בסיוע לאחר הליכים אסתטיים רבים, מהחלמה לאחר שאיבת שומן ועד הקלה על כאבים לאחר ניתוחים פלסטיים. 

האם צריך סדרת טיפולים או שטיפול בודד מספיק?

היה יכול להיות ממש מגניב אם טיפול בודד היה מספיק, היינו מרוצים אפילו אם יכולנו לבוא פעם בשנה לשאוף חמצן מלוא הריאות ולראות איך התסמינים נעלמים. תא חמצן אמנם מסייע בשורה ארוכה של מחלות ותסמינים, אבל הוא עדיין לא תרופת פלא של ״זבנג וגמרנו״. כדי להרגיש שיפור ניכר בתסמינים יש לרכוש סדרת טיפולים שאורכה משתנה בהתאם למגוון פרמטרים. בין היתר, מהי המחלה או המצב הרפואי, מהי חומרת המחלה, גיל המטופלים, תגובה לטיפול, ומאפיינים גנטיים אחרים. עבור אדם אחד השיפור יורגש לאחר 20 טיפולים ועבור אחר יידרשו 30. בשיחת הייעוץ הראשונית עם צוות אוקסי וולנס תותאם עבורכם תוכנית אישית על פי מצבכם ודרישותיכם. 

מה עוד חשוב לדעת על טיפולי חמצן בתא לחץ

בזמן הטיפול לא תרגישו משהו שונה לעומת הזמן שלפני כניסתכם לתא. בעת העלאת הלחץ ייתכן שתחושו בלחץ באוזניים שעל כך תוכלו להתגבר באמצעות פמפום. בכל מקרה, האוזן תשתחרר עם הורדת הלחץ בתא לפני היציאה ממנו. ניתן לנוח בתא, אפילו לעצום עיניים, לקרוא, או להאזין למוזיקה. כיוון שמדובר באוויר מועשר בחמצן שהוא חומר דליק, חל איסור על הכנסת חומרים כמו בגדים סינטטיים, בגדי צמר או משי, שעלולים לייצר חשמל סטטי. בנוסף אסור להכניס מכשירי חשמל ואלקטרוניקה, מציתים, גפרורים, מחממים כימיים, או איפור על בסיס שמן. אל דאגה, לפני הכניסה לתא הצוות יוודא שאינכם נכנסים עם משהו אסור. 

את הטיפול יש להשלים עד תומו, כך שלא מומלץ לבקש הפסקת שירותים באמצע השהות בתא הלחץ. מומלץ להתרוקן רגע לפני תחילת הטיפול כדי שתרגישו בנוח בזמן השהייה בתא. במצב שבו אינכם יכולים להחזיק את עצמכם, לא נורא, הטיפול יופסק. חל איסור על עישון ועל הכנסת מזון, אך ניתן לשתות מים. 

תא לחץ של Oxy Wellness - שאלות ותשובות

אילו תאי לחץ מציעה אוקסי וולנס?

אוקסי וולנס מציעה שני תאי לחץ, אחד בישיבה ואחד בשכיבה, כך שתוכלו לבחור את התנוחה הנוחה עבורכם למשך זמן הטיפול. התאים הם גמישים ואטומים, עם חלון שקוף כדי שתוכלו לשמור על קשר עין ולהרגיש שאינכם מנותקים מחדר הטיפולים. 

האם תא לחץ יכול לסייע גם לבעיות קוגניטיביות?

בהחלט. רשימת המצבים הבריאותיים שטיפול בתא חמצן יכול לסייע להם ארוכה מאוד ואפשר לקרוא עליה בפירוט בסקירה המלאה, אך הטיפולים מתאימים מאוד גם לסיוע למצבים קוגניטיביים. הטיפולים מתאימים במיוחד לסובלים מבעיות זיכרון, אלצהיימר, ודמנציה. 

איך סדרת טיפולים בתא לחץ יכולה לעזור לאנטי אייג׳ינג?

בניגוד לאוויר שאנחנו נושמים שרק חמישית ממנו מכילה חמצן, החמצן בריכוז של עד 100% שמתקבל בתא לחץ מסלק רעלנים מהגוף, מסייע לגמישות העור, ומתקן פגמים. גם המועצה הבריטית לרפואה משולבת מצאה כי טיפולי חמצן יעילים להאטת תהליכי הזדקנות. אבל לא רק אנטי אייג׳ינג - הטיפולים יעילים לאחר הליכים אסתטיים רבים אחרים ושיפורים נוספים.

מה עושים בזמן השהייה בתא לחץ?

בזמן הטיפול אתם יכולים לקרוא, לשמוע מוזיקה, ואפילו לעצום עיניים ולנוח. אסור להכניס לתא מזון, אך כן ניתן לשתות. אין תופעות לוואי משמעותיות והנפוצה שבהן היא לחץ באוזניים, בעיה שניתן לפתור על ידי פמפום. האוזן תשתחרר מעצמה בסוף הטיפול עם הורדת הלחץ בתא, כך שאין לכם ממה לחשוש. כיוון שחמצן הוא חומר דליק מאוד, אין להיכנס לתא עם בגדים סינטטיים, גפרורים ומציתים. נשים שנוהגות להתאפר עם איפור על בסיס שמן מתבקשות להגיע לטיפול לאחר שהסירו את האיפור. 

תא לחץ - סקירות בתחום

תא לחץ מחיר - כמה עולה טיפול בתא לחץ?

טיפול בתא לחץ יכול לסייע במגוון מחלות ובעיות רפואיות, בעיות נפשיות, וגם בתחום הצערת העור - אנטי אייג'ינג. למי זה מתאים, כמה טיפולים בתא לחץ צריכים,...

התוויות משרד הבריאות לטיפול בתא לחץ

מהם המצבים הבריאותיים המאושרים ע"י משרד הבריאות וכלולים בסל הבריאות לטיפול בתא לחץ?

הוריות (אינדיקציות) שאינן בסל ומשולמות באופן פרטי

להלן רשימה של מגוון בעיות רפואיות אשר טיפול בתא לחץ יכול להועיל להן אך הן אינן בסל הבריאות ויש לשלם עבורם באופן פרטי.

טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.