דלג לתוכן

מרזים ביחד: קבוצות תמיכה להרזיה

בכל דיאטה שננסה יהיו רגעי משבר ואין מישהו או מישהי שלא חוו "נפילה". במקום להיכנס להלקאה עצמית שברוב המקרים לא עוזרת ואפילו מזיקה, אפשר להצטרף אל קבוצת דיאטה שתיתן את התמיכה ותעזור לצלוח את התהליך.

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

רוצים לרדת במשקל?

אתם לא צריכים אף אחד כדי להוריד במשקל. רק לקבל החלטה, למצוא מתכונים, לעשות קניות שיתרכזו במדפי הירקות והמוצרים הרזים בסופר, להתעלם מאזורי הממתקים והמזון המעובד, ולהתחיל במסע לחיים בריאים יותר. פשוט, נכון? אם זה באמת היה כל כך פשוט כנראה שלא הייתם כאן ומקצוע הדיאטנית לא היה קיים. הפחתה במשקל היא תהליך לא באמת פשוט ולכן נשים וגברים רבים פונים אל קבוצת דיאטה שבה ניתן לקבל תמיכה בתהליך, עזרה בנפילות שיש לכולנו, וגם עידוד על ההצלחות הקטנות שבדרך ליעד. 

מהי קבוצת דיאטה

אל קבוצת הרזיה מגיעים 8-20 משתתפות ומשתתפים, תלוי בשיטה שאליה נרשמים, במטרה להפחית במשקל או לשמור על אורח חיים בריא. קבוצת דיאטה מונחית על ידי דיאטנית או על ידי מנחות שהוכשרו לכך, והן מייעצות ומלוות את המשתתפים בתהליך. ישנן קבוצות שהתשלום אליהן נעשה לפי מחזור שיכול להימשך מספר שבועות או חודשים מוגדר, ובאחרות התשלום הוא חודשי וניתן להשתתף בהתאם לצורך עד להגעה ליעד. למעשה, החלק הקל יותר הוא ההורדה במשקל והחלק המורכב הוא לשמור עליו מבלי לחזור להרגלים הקודמים. 

איך עובדת קבוצת תמיכה להרזיה

קבוצת תמיכה להרזיה עובדת במבנה דומה פחות או יותר, עם הבדלים קלים בין החברות השונות. בתחילת המפגש מתבצעת שקילה של המשתתפות והמשתתפים, מול כל הקבוצה או באופן דיסקרטי לעיני מנחת הקבוצה. לאחר מכן מקבלים כלים, מידע, וטיפים בנושאים משתנים בהתאם לתוכנית הקבוצה. בנוסף ניתן זמן לחברי הקבוצה לשתף בקשיים שלהם בשבוע האחרון, לקבל עצות מחבריהם לקבוצה על בעיות דומות, וכן, גם להתגאות בהצלחות. קבוצת דיאטה נמנעת מקלישאות כמו "תאכל פחות ותהיה רזה" אלא ממש נותנת מידע איכותי עם דגש על ליווי, ייעוץ, הפריה הדדית, ומתן כלים יעילים. 

אילו חברות מציעות קבוצת הרזיה

שומרי משקל: הדיאטה הוותיקה והמוכרת בשיטת ספירת הנקודות. עם כ-500 קבוצות פעילות מקריית שמונה ונהריה בצפון עד אילת בדרום, קל למצוא קבוצת דיאטה כמעט בכל מקום בארץ. לא נכתוב כאן את כל הרשימה הארוכה, רק נציין שלצד קבוצות תמיכה בערים גדולות כמו תל אביב, חיפה, ירושלים, ובאר שבע, גם יישובים קטנים יותר כמו טבריה, ראש פינה, קריית גת, ושדרות מארחים קבוצות, ואפילו קיבוצים וכפרים בכל הארץ. החברה הפסיקה את פעילותה בישראל בשנת 2022

חלי ממן: גם בדיאטת חלי ממן לא תתקשו למצוא קבוצת הרזיה באזור מגוריכם. יותר מ-140 קבוצות פעילות בכ-90 יישובים מקריית שמונה, נהריה, וטבריה בצפון, דרך חיפה, ירושלים, תל אביב, ובאר שבע, ועד אילת בדרום. 

חצי שירה: קבוצת תמיכה להרזיה בשיטת חצי שירה מעלה מדי שבוע עולה נושא אחר לדיון - פסיכולוגי או אינפורמטיבי. התכנים עוסקים באכילה רגשית, תזונה בריאה, דיאטה מאוזנת, איך לקרוא את תוויות המזון כדי להגיע להחלטות הנכונות, התמודדות עם מתח ולחץ ונושאים נוספים הקשורים בתהליך. הקבוצות מתקיימות און ליין בלבד.

כמובן שקיימות קבוצות הרזיה נוספות מטעם שיטות דיאטה אחרות, כמו אולגה רז, הגר שפר, ועוד רבות וטובות. 

קבוצת דיאטה

יתרונות של קבוצת תמיכה להרזיה 

תמיכה בתהליך: כשמה כן היא - קבוצת תמיכה להרזיה מטרתה לסייע לכן ולכם להתמיד בתהליך. כשתשבי ותספרי על הקושי שלך יהיו שלושה או ארבעה משתתפים אחרים שיוכלו לתת לך עצות מה הם עשו במצב דומה, ואת תוכלי לייעץ להם בבעיה שבה הם נתקלו. אלו לא סתם אנשים רזים ללא בעיות משקל שנותנים עצות, אלא כל אחד ואחת מהמשתתפים נתקלים ומתמודדים עם אותן הבעיות. לפעמים עצה של משתתף אחר יכולה לפתוח את הראש יותר מכל מה שהדיאטנית עצמה תגיד, פשוט משום שאתם מתמודדים עם אותן הבעיות יחדיו. 

דרבון מבחוץ: כל אחד מאיתנו אוהב להשוויץ בהצלחות האישיות. כשמגיעים להישקל בקבוצה אנחנו רוצים לקבל את האישור מהמנחה שהשבוע היינו טובים. קבוצת דיאטה נותנת את הדרייב החיצוני הזה, המוטיבציה להיות טובים לאורך השבוע ולא לסטות מהמסלול. אבל גם אם היה שבוע פחות מוצלח, קבוצת הרזיה תספק את הכלים לחזור מהר לתלם ולא לזנוח את התהליך לפני סופו. 

מסגרת: קבוצת דיאטה נותנת מסגרת. אנחנו יודעים שלא משנה מה - ביום מסוים בשעה קבועה אנחנו נשקלים. לא משנה כמה היינו טובים או כמה חטאנו, ביום המפגש נעלה על המשקל ונראה את המספר. כשעושים דיאטה לבד אנחנו נוטים לוותר לעצמנו, "היום לא אשקול את עצמי כי אתמול אכלתי עוגה", וכך קשה לייצר שגרה. 

מחיר: עוד מעט נפרט על מחיר קבוצת תמיכה להרזיה, אבל כבר עכשיו נגיד שמדובר בפעילות זולה יותר ממפגשים אישיים אצל דיאטניות. מפגשים אישיים יכולים להגיע ליותר מ-300 שקלים לכל מפגש, ובמחירים מוזלים יותר דרך דיאטניות של קופות החולים למבוטחיהן בלבד. קבוצות הרזיה עולות כמה מאות שקלים בחודש, כלומר כמה עשרות שקלים למפגש, לרוב פחות מ-100 שקלים. בחלק מהמקרים מפגשי הרזיה באינטרנט יהיו זולים אף יותר. 

קבוצת תמיכה להרזיה באינטרנט

לפעמים אנחנו רוצים לרזות בלי לצאת מהבית, אבל כן מעוניינים במסגרת ותמיכה. הפתרון לכך הוא קבוצת תמיכה להרזיה באינטרנט. כמעט כל חברה מציעה היום גם אופציה של תמיכה און ליין, בין אם בקבוצות סגורות ובין אם בפעילות ברשתות החברתיות, בצ'טים, או באפליקציות חכמות. 

כבר סיפרנו לכם על מאות הקבוצות של שומרי משקל, וכיום הם מציעים גם קבוצת תמיכה להרזיה באינטרנט. עוד ועוד קבוצות זום נפתחות וכל המידע מהקבוצה הדיגיטלית מועבר למשתתפים בדואר האלקטרוני ובאפליקציה. בדרך זו ניתן לתקשר עם המדריכה ולקבל תמיכה מחברים וחברות אחרים. 

גם הדיאטה של חלי ממן מציעה קבוצת תמיכה להרזיה באינטרנט עם תוצאות זהות למפגשים הפרונטליים.
התוכנית מבוססת על תזונה מאוזנת בת שש ארוחות ביום בדומה לקבוצת דיאטה רגילה. המנחים והמנחות של חלי ממן און ליין עברו הכשרה כדי להעביר את הסדנאות באופן דיגיטלי בצורה הטובה ביותר. דיאטת חצי שירה מציעה גם היא תוכניות דיגיטליות שמשתתפים בהן לקוחות מהארץ ומהעולם. 

כמה עולה קבוצת הרזיה?

עלות קבוצת דיאטה משתנה בין החברות השונות, הדיאטניות, והמסלול שאליו נרשמים. העלויות הממוצעות נעות סביב 130 שקלים עד כ-450 שקלים בחודש, תלוי בסוג הליווי, האם זו קבוצת תמיכה להרזיה באינטרנט או במפגשים פנים אל פנים, האם נרשמתם למספר חודשים מראש או לחודש אחד, וגורמים נוספים. חלק מהתוכניות מציעות מסלול "חברות כבוד", כלומר בסיום התהליך וההגעה ליעד ניתן להמשיך להגיע למפגשי שמירה על המשקל ללא תשלום נוסף. 

לקריאה נוספת על שיטות הרזיה מומלצות הכנסו לקטגוריית דיאטה אצלנו בכמהזה בריאות.

לייעוץ בנושא תוכנית דיאטה: מלאו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

דיאטה - סקירות בתחום

דיאטה ותזונה נכונה: השיטות המובילות בישראל

שומרי משקל, חצי שירה, חלי ממן, דיאטת לורן, דיאטות מותאמות אישית מבוססות בדיקת מעבדה - בדקנו מה הן הדיאטות המובילות כיום בישראל

דיאטה און ליין - לרזות בלי לצאת מהבית

כל מה שאתם צריכים וצריכות לדעת על הרזיה בטוחה אונליין. אילו סדנאות מתקיימות ברשת, מי מציע קבוצות תמיכה דיגיטליות, איך אפשר לקבל תפריט מותאם אישית,...

תזונה מותאמת אישית על סמך בדיקות מעבדה

תזונה מותאמת אישית עשויה לעזור איפה שדיאטות כלליות נכשלו. איך עובדת בניית תפריט תזונה אישי לפי בדיקת דם, מהי בדיקת רוק גנטית, איך מתחילים דיאטה לפי...

דיאטה מומלצת - איך לבחור דיאטה?

לעיתים תכופות אנו שומעים על "דיאטה מומלצת חדשה שאתם חייבים לנסות!". ריכזנו עבורכן ועבורכם דיאטות מומלצות, בדקנו האם יש הבדל בין דיאטה מומלצת לנשים...

קבוצת תמיכה להרזיה - שאלות ותשובות

אילו חברות מציעות קבוצת תמיכה בהרזיה?

יש חברות דיאטה שקבוצות תמיכה בהרזיה היא המומחיות שלהן דוגמת שומרי משקל, חצי שירה וחלי ממן.
דיאטות אחרות מציעות ליווי אישי אחד על אחד של איש מקצוע דוגמת דיאטת לורן, למי שתמיכה מסוג זה מתאימה להם יותר.

כמה עולה השתתפות בקבוצת הרזיה?

המחירים משתנים בין החברות השונות ולפי מבצעים. סדרי גודל של מחיר תוכלו למצוא בסקירה מעלה. 

היכן ניתן למצוא מידע על כל הדיאטות אשר קיימות היום בארץ?

מרבית חברות הדיאטה והשיטות הפופלאריות להרזיה ולשמירה על משקל ותזונה נכונה מופיעות אצלנו בכמהזה בריאות בקטגוריית דיאטה.

תגובות