דלג לתוכן

בנק דם טבורי ציבורי

שימור דם טבורי בבנק ציבורי הוא למעשה תרומה לציבור שתאפשר בעתיד אולי לסייע בטיפול במחלות סרטן ודם למי שיזדקק לכך. כל המידע על בנק דם טבורי ציבורי בישראל בסקירה הבאה.

1 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הצטרפות לשימור דם טבורי

בנק הדם הטבורי של מד"א

מגן דוד אדום מנהל בנק דם טבורי ציבורי בישראל. מנות הדם הטבורי נאספות מהיולדות בבתי החולים וולפסון, איכילוב (ליס) וגליל מערבי בנהריה ומועברות לאחר מכן להקפאה ולבדיקת סיווג רקמות בבית החולים הדסה בירושלים. האיסוף נעשה בשעות שצוות המתרימות נמצא בבתי החולים ואין צורך לתאם את התרומה מראש.

בנקי הדם הציבוריים חולקים מאגרי מידע בינלאומיים ועדיין קיים קושי למצוא תורם מתאים לרוב החולים. זו הסיבה שישנה חשיבות גדולה לתרומה לבנק הדם הטבורי הציבורי, במטרה להגדיל את המאגר ואת מגוון התרומות לפי מוצא ומגזר באוכלוסייה.

דם טבורי הוא הדם שנאסף מחבל הטבור והשליה לאחר הלידה. בדם הטבורי נמצאים תאי דם צעירים הנקראים תאי אב, אותם ניתן להקפיא ולשמור שנים רבות. בעת הצורך ניתן להשתמש בהם להשתלות שיכולות להציל חיים של חולה במחלה גנטית או ממארת.

נשים שבוחרות לתרום דם טבורי לבנק ציבורי מאפשרות למנות הדם להיכנס למאגרים בינלאומיים ולעמוד לרשותם של חולים הזקוקים להשתלת תאי אב להצלת חייהם במידה ותמצא התאמה.

מהיולדת לא נדרש תשלום כספי, היא מתבקשת להסכים לתשאול ומילוי שאלון רפואי ע"י המתרימה מטעם מד"א. כמו כן עליה לחתום על טופס הסכמה ולתת דגימת דם לצורך ביצוע בדיקות משלימות. איסוף הדם הטבורי אינו כרוך בכאב או אי נוחות ליולדת או לתינוק וכל הפרטים אודות מנת הדם נכנסים למאגרים בעילום שם.

בנק דם ציבורי שיבא תל השומר

בית חולים שיבא תל השומר מאפשר ליולדות לתרום מנת דם טבורי שתאוכסן בבנק הדם הטבורי הנמצא בבית החולים. חברת טבורית (שמנהלת בנק דם טבורי פרטי בבית בחולים שיבא) היא זו שאחראית בפועל על לקיחת התרומה ומספקת את כל השירותים הלוגיסטיים הכוללים יעוץ והדרכה, איסוף ובדיקות דם ללא עלות. 

מלאו פרטיכם ונציג שימור דם טבורי יחזור אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

עוד בשימור דם טבורי

שימור דם טבורי

כל מה שרציתם לדעת על שימור דם טבורי: מה זה דם טבורי? איך שימור שלו יכול לעזור בעתיד? מה היתרונות והחסרונות של השימוש בו? איפה ואיך ניתן לאסוף ולשמור...

אולי יעניין אותך גם:

בדיקות הריון לפי שבועות

אילו בדיקות עושים במהלך ההריון, מתי צריך לעשות כל בדיקה, מה בוחנים בכל אחת מהבדיקות, וכמה זה עולה לך? ההריון היא תקופה מרגשת אך גם מבלבלת, אז כדי...

תגובות