דלג לתוכן
טבורית - שימור דם טבורי

טבורית - שימור דם טבורי

כל המידע על שמירת דם טבורי בחברת טבורית. למה כדאי לשמור דם טבורי, איך עושים את זה וכמה זה עולה.

* המידע בעמוד זה נכתב ע"י האתר ואינו מסופק מטעם החברה המוצגת.

טבורית - שימור דם טבורי 

דם טבורי הוא הדם שנלקח מחבל הטבור והשליה מיד לאחר לידת התינוק. תאי הגזע שבדם הטבורי יכולים לשמש לבניית מערכת החיסון והדם במקרה שנפגעו ממחלה קשה. תאי הדם הטבורי יודעים לאתר אזורים פגועים בגוף ולהתחיל פעולות של ריפוי.

שמירת דם טבורי של התינוק תוכל להועיל לו ביום מן הימים במידה ויזדקק לו. כמובן שתהיה לו התאמה של 100% למנת הדם. חשוב לדעת שגם בני המשפחה יכולים לעשות שימוש בדם הטבורי של התינוק במידת הצורך. לאחים מלאים יש לרוב התאמה של 75% ולהורים ולסבים יש התאמה חלקית.

יתרונות דם טבורי:

  • סיכון מופחת לסיבוכים בהשתלות- כגון תקיפת השתל את הגוף
  • זמינות מיידית מנת הדם הטבורי מוכנה וניתנת לשימוש תוך מספר שעות מהרגע שמתעורר הצורך
  • תאי דם צעירים– התאים מוקפאים כשהם צעירים ועדיין לא חשופים לווירוסים והשפעות סביבתיות
  • טיפול ייחודי– תאי הדם הטבורי מציעים אפשרות לטיפול במצבים כגון אוטיזם, שיתוק מוחין ומחלות נוספות שאין להן מענה רפואי מספק 
  • איסוף פשוט ובטוח– איסוף הדם הטבורי הוא הליך פשוט ללא פגיעה באם או בתינוק

איסוף ושימור דם טבורי בטבורית

לאחר הצטרפותכם לשירות של טבורית תקבלו לביתכם ערכת איסוף דם טבורי. את הערכה יש לשמור סגורה בטמפרטורת החדר ולהביא אותה אתכם לחדר הלידה.

במידה והחלטתם להצטרף לשירות טבורית ברגע האחרון תוכלו לקבל ערכה לאיסוף ושמירת דם טבורי בכל בתי החולים בארץ. לשם כך יהיה עליכם לפנות למוקד החברה.

חשוב ליידע את הצוות הרפואי על רצונכם לשמר את הדם הטבורי כבר עם ההגעה לחדר הלידה. במהלך הלידה תילקח דגימת דם מהיולדת ומיד לאחר הלידה תיאסף מנת הדם מחבל הטבור. התינוק אינו מעורב בתהליך ואין בפעולה זו שום פגיעה ביולדת. את הדם הטבורי ניתן לאסוף גם בניתוח קיסרי וגם בלידה מרובת עוברים.

לאחר הלידה יש לעדכן את מוקד טבורית על האיסוף בהקדם האפשרי, ושליח מטעם טבורית יאסוף את מנת הדם הטבורי מחדר הלידה ויביא אותה למרכז רפואי שיבא בתל השומר. בשיבא תועבר מנת הדם למעבדה שם תעבור בדיקות מקיפות לווידוא שאינה נושאת וירוסים וזיהומים. לאחר מכן תעבור מנת הדם להכנה להקפאה ואז תועבר להקפאה בתוך קופסת מתכת מסומנת במדבקה. 

במידה ובדיקות הזיהומים יחזרו תקינות תועבר מנת הדם הטבורי מההקפאה הזמנית לשמירה ואחסון קבוע בתנאים המבטיחים שימור דם טבורי ממושך ורציף. בסוף התהליך ישלחו לבית היולדת הודעה על סיום התהליך בהצלחה ופוליסת ביטוח.

שימור דם טבורי בטבורית – כמה זה עולה?

טבורית מציעה את שירות שימור דם טבורי בעלות חודשית קבועה של כמה עשרות שקלים בחודש. ישנו תשלום נוסף של דמי רישום בעלות חד פעמית בגובה כמה מאות שקלים. 

מבוטחות מאוחדת שיא זכאיות למסלול שונה המסובסד ע"י הקופה והתשלום נעשה ישירות לקופת חולים מאוחדת.
לקוחות שאר קופות החולים יכולות לקבל החזרים במסגרת חבילת הריון ולידה. ניתן לקבל החזרים גם מהביטוחים הפרטיים ושווה לבדוק האם שני בני הזוג יכולים לקבל החזר.

במידה ומסיבה כלשהי הדם הטבורי לא נאסף או שמנת הדם אינה תקינה לשמירה לפי הסטנדרטים הבינלאומיים, טבורית מתחייבת להחזיר את מלוא הסכום.

עוד מידע על שימור דם טבורי

בנק דם טבורי ציבורי

שימור דם טבורי בבנק ציבורי הוא למעשה תרומה לציבור שתאפשר בעתיד אולי לסייע בטיפול במחלות סרטן ודם למי שיזדקק לכך. כל המידע על בנק דם טבורי ציבורי...

שימור דם טבורי

כל מה שרציתם לדעת על שימור דם טבורי: מה זה דם טבורי? איך שימור שלו יכול לעזור בעתיד? מה היתרונות והחסרונות של השימוש בו? איפה ואיך ניתן לאסוף ולשמור...

השתתפות קופות החולים בשימור דם טבורי

לקוחות באחד מהביטוחים המשלימים של קופות החולים? אתן זכאיות לקבל החזרים על שימור דם טבורי. לכל הפרטים והמידע ללקוחות כללית מושלם, מכבי שלי, מאוחדת שיא...