דלג לתוכן

טיפולי שיניים: מה מציעות קופות החולים?

קופות החולים מציעות שתי רמות של ביטוחים משלימים עם הבטחה להנחות משמעותיות בעלויות טיפולי השיניים ברובד הביטוחי העליון. בדקנו מה הפרמיה שתשלמו בכל קופה ולאילו הנחות תזכו תמורתה

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

טיפולי השיניים הם בין השירותים הרפואיים הבודדים שלא נכללים בסל הבריאות וממומנים כמעט במלואם מהכיס הפרטי שלנו. יוצאי הדופן הם טיפולי השיניים לילדים ונוער עד גיל 18, שבעקבות חוק שאושר בכנסת ביוני 2010, זכאים לטיפולי שיניים חינם או בהשתתפות עצמית נמוכה, כחלק מסל הבריאות הממלכתי. בעקבות רפורמה שנכנסה לתוקף ב-2019, מבוטחים בני 72 ומעלה זכאים למגוון טיפולי שיניים מונעים ומשמרים במסגרת סל הבריאות. מבוטחים מעל גיל 80, זכאים גם לטיפולי שיניים משקמים.

ברוב המקרים כאב שיניים רומז על כאב גדול שיגיע גם לחשבון הבנק, מה שגורם ללא מעט אנשים, בעיקר מאוכלוסיות חלשות, לוותר על טיפולי שיניים הכרחיים. קופות החולים הבינו את המצב והן מציעות הנחות והטבות בתחום במיוחד ברבדים הביטוחיים העליונים. בדקנו מה מציעה כל קופה בתחום טיפולי השיניים, אילו שירותים תוכלו לקבל בכל רובד ביטוחי, והאם משתלם לעבור לרובד ה"יוקרתי" יותר. 

שירותי בריאות כללית

לרשת מרפאות השיניים "כללית סמייל" של כללית 107 מרפאות ברחבי הארץ בהן מועסקים 1,200 רופאי שיניים 25% מתוכם מומחים, ו1,600 סייעות ושינניות. במרפאות  כללית סמייל ניתנים כל סוגי טיפולי השיניים - טיפולים משמרים ומניעתיים,שיקום הפה, טיפולי שיניים אסתטיים, יישור שיניים. במרפאות ניתנים טיפולי שיניים במסגרת סל הבריאות ללקוחות כללית מגיל לידה ועד לגיל 18 ומגילי 72 ומעלה, לצד 350 מרפאות שיניים בהסדר, שכללית סמייל בחרה עבור קהל מטופליה שגם בהן ניתן לקבל טיפולים במסגרת הסל. ללקוחות כללית, בנוסף לרובד הביטוחי הבסיסי מוצעים שני ביטוחים משלימים: כללית מושלם זהב וכללית מושלם פלטינום.

כלל לקוחות כללית, ללא קשר לרובד הביטוחי שרכשו, זכאים לבדיקת רופא שיניים בסיסית ללא עלות. למבוטחי כללית מושלם זהב טיפולי שיננית ניתנים בעלות של 20 ש"ח בלבד בטיפול הראשון, טיפול שני ב-70 ש"ח וכל טיפול נוסף יינתן בעלות הנמדדת לפי מחיר מחירון ולמבוטחי כללית מושלם פלטינום הסרת האבנית היא בחינם כאשר מבוצעת אחת לשנה. בעלי כיסוי ביטוחי כללית מושלם זהב, זכאים גם ל- 25% הנחה על מגוון טיפולים ביניהם: טיפולי שיניים משמרים, צילומים, סתימות, עקירות, טיפולי שורש, בדיקת ריח פה ומבוטחים עד גיל 18 זכאים להנחה זהה לטיפולים אורתודנטיים (יישור שיניים).

לקוחות כללית בעלי כיסוי ביטוחי כללית מושלם פלטינום, זכאים להנחות משמעותיות של עד כ-80% על מגוון טיפולים רחב מאוד. כמו כן, זכאים לטיפולי שיניים משמרים רבים ב-34 ש"ח בלבד (טיפול שורש, עקירת שן, שחזור שן שבורה, טיפול עזרה ראשונה ועוד). בנוסף זכאים המבוטחים ל-50% הנחה על צילומי השיניים, ועל טיפולים אורתודנטים ופרותטיים.

מכבי שירותי בריאות

כ-1,130 רופאי שיניים, מומחים ושינניות מעניקים טיפול בכ-50 מרפאות "מכבידנט" הפזורות ברחבי הארץ. ישנם שני ביטוחים משלימים: מכבי מגן זהב, ומכבי שלי - שהוא הרובד העליון. במרפאות ניתן לקבל את כל סוגי טיפולי השיניים, כולל סתימות, עקירות וטיפולי שורש, שתלים דנטליים, כתרים גשרים ותותבות, טיפולי אסתטיקה, טיפולים בהרדמה מלאה, יישור שיניים ועוד. בדיקה שנתית ניתנת לכל הלקוחות בחינם, לא כולל צילומי שיניים. מבוטחי מכבי שלי ישלמו מחיר מופחת של 23 שקלים במקרה של בדיקה נוספת באותה השנה. 

טיפול שיננית ניתן ב-50% עד פעמיים בשנה עבור כל המבוטחים בביטוחים המשלימים. מבוטחי מגן זהב יזכו ל-25% הנחה עבור יישור שיניים, טיפולי וניתוחי חניכיים, שתלים דנטליים, שירותי הרדמה כללית וסדציה, בעוד שלקוחות מכבי שלי יקבלו 50% הנחה עבור אותם הטיפולים. לקוחות מגן זהב ישלמו מחיר מלא עבור צילומי שיניים, שניתנים בחצי המחיר עבור מכבי שלי. טיפולי רפואה משמרת - סתימות, טיפולי שורש ועקירות ניתנים ב-25% הנחה עבור מגן זהב, ובהשתתפות עצמית של 34 שקלים עבור מכבי שלי. 

קופת חולים מאוחדת

קופת חולים מאוחדת מעניקה שירות בכ-170 מרפאות שיניים, חלקן ברשת "מאוחדת שיניים" וחלקן במרפאות שיניים שנמצאות בהסדר עם הקופה. במרפאות ניתנים כל סוגי הטיפולים, כולל בדיקות, צילומים, סתימות, קיטוע, עקירות, טיפולי שורש, שתלים, כתרים, יישור שיניים, טיפולי שיננית ועוד. קיימים שני ביטוחים משלימים: מאוחדת עדיף שמעניק עד 20% הנחה ממחירון מאוחדת, ומאוחדת שיא שמעניק 50% ממחירי המחירון. כל הלקוחות זכאים לבדיקת רופא שנתית ללא עלות. ניקוי אבנית ניתן בחינם אחת לשנה ללקוחות שיא, לקוחות עדיף יקבלו כ- 50% הנחה ממחיר המחירון.

לאומית שירותי בריאות

לאומית שירותי בריאות עובדת בהסדר עם כ- 300 רופאי שיניים וכ-55 מכוני צילום ברחבי הארץ. קיימים שני ביטוחים משלימים: לאומית כסף ולאומית זהב. לקוחות כסף זכאים ל-10% הנחה בטיפולי שיניים לעומת 25% ללקוחות זהב. טיפול שיננית ניתן בהשתתפות עצמית אחת לשנה ללקוחות כסף ואחת לחצי שנה ללקוחות זהב. ילדים עד גיל 18 נהנים מטיפולי שיניים שונים ללא השתתפות עצמית או השתתפות עצמית של 27 ש"ח (ועד 54 ש"ח לביקור).

לסיכום, ניתן לראות כי כל קופת חולים מציעה שני ביטוחים משלימים. הרובד התחתון מעניק הנחות מוגבלות אם בכלל, בעוד שהרובד העליון מעניק הנחות משמעותיות. טיפולי שיניים מורכבים עלולים להגיע לעשרות אלפי שקלים, ובמקרה של טיפולים מרובים הרובד העליון ישתלם במהרה. קשה לעקוב במדויק אחר איזו קופה יותר משתלמת, משום שכל אחת מהן מגדירה את טווחי הגילים באופן שונה, בנוסף, ההנחות משתנות בין טיפול לטיפול ובין הקופות.

כשאתם בוחרים את הביטוח הנכון עבורכם חשוב לשים לב לתקופת האכשרה, זמן ההמתנה מיום ההצטרפות ועד לזכאות לתשלום מופחת עבור הטיפול. כך למשל עבור טיפולים משמרים ברמת הביטוח העליונה בכל הקופות תקופת האכשרה עומדת על שישה חודשים, ו-12 חודשים עבור טיפולים משקמים.

* מחירון טיפולי השיניים בכל קופה מתעדכן מעת לעת. המחיר התקף הוא המחיר שיינתן במרפאות הקופה (מכבידנט, כללית סמייל, מרפאות השיניים של מאוחדת ומרפאות השיניים של לאומית).

הצטרפות לקופת חולים

טיפולי שיניים בקופות החולים

טיפולי שיניים בקופת חולים לאומית

אילו טיפולי שיניים מקבלים מבוטחים קופת חולים לאומית מהקופה? מהי הזכאות להנחה בכל רובד ביטוחי?

טיפולי שיניים קופת חולים מאוחדת

קופת חולים מאוחדת מציעה למבוטחיה טיפולי שיניים במרפאות השיניים של הקופה ובמרפאות הסדר. לאילו טיפולים ואילו הנחות זכאים המבוטחים של כל סוג ביטוח...

טיפולי שיניים במכבי - מכבידנט

מה מציעה מכבי למבוטחי הקופה במסגרת טיפולי שיניים במרפאות "מכבידנט"? כל הפרטים על הזכאויות וההנחות למבוטחי מכבי שלי ומכבי זהב

טיפולי שיניים בכללית - כללית סמייל

אילו שירותים וטיפולי שיניים ואילו הנחות מקבלים מבוטחי קופת חולים כללית ברשת מרפאות השיניים של הקופה "כללית סמייל"?

עוד בקופות חולים

איזו קופת חולים הכי טובה?

שוקלים החלפת קופת חולים? חשוב שתדעו: מה הופך קופת חולים לטובה ומה חשוב לבדוק לפני שבוחרים קופת חולים או עוברים לקופה מתחרה? פריסת סניפים, זמן ההמתנה...

כמה אנחנו משלמים על הביטוחים המשלימים?

לאיזה תכנית ביטוח אתם שייכים? כללית מושלם או כללית פלטינום? מכבי זהב או מכבי שלי? מאוחדת עדיף או מאוחדת שיא? לאומית כסף או לאומית זהב? האם אתם יודעים...

סל היריון: איזו קופה הכי משתלמת?

כשרק חלק מהבדיקות כלולות בסל הבריאות הממלכתי, חודשי ההיריון החודשים שלאחר הלידה עלולים להיות יקרים מאוד. בדקנו אילו שירותים מציעה כל קופת חולים, מה...

איך עוברים קופת חולים?

חושבים על מעבר לקופת חולים אחרת? הגעתם למקום הנכון. כל מה שצריך לדעת על מעבר בין קופות חולים, עם אפשרות לפנות לחברות: כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית.