דלג לתוכן
ההורים שלי: ייעוץ והכוונה במציאת בית אבות מתאים

ההורים שלי: ייעוץ והכוונה במציאת בית אבות מתאים

חברת ההורים שלי מפעילה צוות יועצות ויועצים המסייעים לבני ובנות המשפחה של בני הגיל השלישי למצוא פתרון מגורים מתאים עבורם. בית אבות, בית אבות סיעודי, בית אבות לתשושי נפש - כל הפתרונות שמאפשרים להמשיך לנהל חיים בכבוד.

מתעניינים בבית אבות סיעודי?

לעלייה בתוחלת החיים יש צדדים חיוביים רבים, אנחנו יכולים לחוות יותר חוויות, קשישים זוכים לבלות זמן ניכר ויקר עם הנכדים והנינים, אך לצד זאת חלה גם עלייה במחלות שקשורות לגיל. חלק מהמחלות גורמות לירידה ברמה התפקודית וחלקן מובילות לפגיעה קוגניטיבית, כאשר לכל מצב יש להתאים מסגרת טיפולית מתאימה. בני המשפחה וההורים לא תמיד יודעים באיזו מסגרת לבחור מתוך ההיצע העצום, ובדיוק בכך מסייעת חברת ההורים שלי.

משפחות רבות בוחנות העסקת מטפל זר שישהה בבית המטופל או המטופלת מסביב לשעון, אך המסגרת הזו לא מתאימה לכולם. לא כל הבתים והדירות מתאימים מבחינה בטיחותית להמשך מגורים, לפעמים המסדרון צר מכדי לאפשר מעבר בטוח עם אמצעי העזר, וגם מציאת מטפל או מטפלת זרה על כל הבירוקרטיה שכרוכה בכך אינה פשוטה. שירות הייעוץ של חברת ההורים שלי ידע לייעץ לכם בבירוקרטיה של בית האבות שמתאים עבור סגנון החיים שלכם והצרכים של ההורים.

באילו בתי אבות חברת ההורים שלי מייעצת ומסייעת בהשמה?

צוות הייעוץ של חברת ההורים שלי מתמחה בכלל סוגי בתי האבות ויידע לייעץ בנושא - בתי אבות לקשישים עצמאיים, בתי אבות לתשושים, בתי אבות סיעודיים, ובתי אבות לתשושי נפש. ישנם גם בתי אבות משולבים עם מחלקות שמתמחות במצבים השונים ועוד מסגרות מגוונות וייחודיות נוספות שלא תמיד ידועות למי שאינו מכיר כמו מחלקות תומכות עבור בני הגיל השלישי אשר זקוקים לעזרה מינימלית ובתים מעורבים אשר מאפשרים מגורים לבני זוג אשר נמצאים במצבים תפקודיים שונים.

בית אבות לעצמאיים: מסגרת מגורים שמתאימה לקשישים שמסוגלים לתפקד ברוב פעולות היום-יום באופן עצמאי. בית אבות זה מספק לדיירים אלה השגחה מסביב לשעון ופעילויות פנאי והעשרה. בחלקם ניתן לבחור בין חדר פרטי לחדר עם דייר נוסף, ויש בתי אבות לעצמאיים שמזכירים ברמתם בתי דיור מוגן.

בית אבות לתשושים: מסגרת מגורים שמיועדת לקשישים שזקוקים לעזרה מסוימת באחת או יותר מהפעולות היומיות השגרתיות הבסיסיות, כמו למשל אכילה ושתייה, רחצה, לבוש, סיוע בנטילת תרופות כרוניות ומצבים דומים.

בית אבות סיעודי: מסגרת שנועדה עבור קשישים שזקוקים לעזרה צמודה ברוב הפעולות שציינו והסיוע ניתן להם מסביב לשעון.

בית אבות לתשושי נפש: תשישות נפש הינה מצב של פגיעה קוגניטיבית, כלומר מחלות דמנציה כמו אלצהיימר ומחלות דומות אחרות. תשושי נפש לא סובלים מפגיעה תפקודית בהגדרתה, הם מסוגלים לבצע את הפעולות היומיות בעצמם, אולם בשל הירידה הקוגניטיבית הם לא מצליחים לבצע פעולות משום שהם שוכחים מהן, עד כדי סכנה לפגיעה בעצמם. בית אבות לתשושי נפש מספק להם את ההגנה והביטחון שלהם הם זקוקים תוך טיפול מסייע בעיכוב ההתדרדרות הקוגניטיבית.

בית אבות משולב: בתי אבות משולבים יכולים לכלול תחת קורת גג אחת מחלקות עבור קשישים עצמאיים, מחלקה סיעודית, מחלקת תשושים, ומחלקת תשושי נפש. אז מבין כל האפשרויות איך אפשר לבחור את המקום הנכון? האם כדאי לבחור בבית אבות ייעודי או במחלקה בבית אבות משולב? צוות הייעוץ של חברת ההורים שלי יידע להתאים את מסגרת הדיור הנכונה עבור כל מטופל ומטופלת, תוך ליווי מלא של בני המשפחה.

למה צריך ייעוץ מקצועי למציאת בית אבות?

אנחנו הזכרנו כאן את בתי האבות השונים ממש על קצה המזלג, אך זהו עולם גדול של סוגים שונים, שירותים שנבדלים ברמתם, אזורים אחרים בארץ, ומכלול עצום של שיקולים שצריך לקבל. בנוסף, לכל בית אבות נקבעים אמצעי מימון שונים - חלקם במימון פרטי בלבד ואחרים מקבלים גם קוד משרד הבריאות וקוד משרד הרווחה.

רוב המשפחות לא מכירות את כל השאלות שצריך לשאול ואת כל האפשרויות שעומדות בפניהן, האם הן זכאיות לסיוע מהמדינה או לא, וחברת ההורים שלי מתמחה ומתעמקת בכל מה שקשור לתחום זה. מעבר לכך שצוות היועצות והיועצים של חברת ההורים שלי מבקר בבתי אבות כדי להכיר אותם מקרוב, הצווות עובר הדרכות והכשרות על בסיס קבוע בכל מה שקשור לאוכלוסייה רגישה זו כדי לתת את הטיפול המקצועי והרגשי הטוב ביותר.

היתרונות של חברת ההורים שלי

ותק וידע: חברת ההורים שלי פועלת משנת 2013 בתחום הייעוץ וההכוונה לבתי אבות וצברה מיומנות רבה בהתאמה בין משפחות לבין המסגרת המתאימה.

התאמה לצרכים: הצוות של חברת ההורים שלי מבין את האישיות הייחודית, הצרכים הטיפוליים שמשתנים מאדם לאדם, והמצב הבריאותי. היועצות והיועצים יידעו לקחת בחשבון פרמטרים נוספים כמו המסגרת התקציבית ולאילו גורמים צריך לפנות כדי לקבל סיוע או מימון.

שירות ללא תשלום: הייעוץ של חברת ההורים שלי ניתן ללא תשלום וללא התחייבות כלשהי מהצד שלכם.

מתעניינים בבבית אבות סיעודי? מלאו פרטים כאן ויועצי חברת ההורים שלי יצרו עמכם קשר בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

בחירת בית אבות - שאלות ותשובות

מדוע צריך שירותי ייעוץ והשמה לבית אבות?

קיימים ארבעה סוגים עיקריים של בתי אבות: בית אבות לקשישים עצמאיים, בית אבות לתשושים שמיועד לקשישים שזקוקים לסיוע מסוים בחלק מפעולות היום-יום, בית אבות סיעודי שמיועד לקשישים שזקוקים לסיוע ברוב פעולות היום-יום, ובית אבות לתשושי נפש שמיועד לקשישים שסובלים מפגיעה קוגניטיבית. צוות חברת ההורים שלי יודע לבצע את ההתאמה הנכונה בין כל מטופל לבין בית האבות המתאים בהתאם לצרכים ולדרישות בני המשפחה. 

כמה עולה שירות ייעוץ והכוונה לבית אבות של חברת ההורים שלי?

שירות ייעוץ, הכוונה, והשמה בבית אבות של חברת ההורים שלי ניתן ללא תשלום מצדכם. צוות היועצות מבקר בבתי האבות ברחבי הארץ ולומד אותם. באופן הזה היועצות יכולות לספק לכם מידע מהימן ומדויק על בית האבות שמתאים עבור הצרכים שלכם, כל זאת בחינם. 

בתי אבות - חברות בתחום

השוואת בתי אבות >

כך תבחרו בית אבות - סקירות בתחום

בתי אבות סיעודיים מומלצים לשנת 2022

ההחלטה לעבור לבית אבות סיעודי אינה פשוטה. כדי שיהיה קל יותר, הרכבנו עבורכם רשימה של בתי אבות סיעודיים מומלצים ברחבי הארץ, שמציעים פעילות ענפה לדיירים...

איך בוחרים בית אבות לתשושי נפש?

מה הייחוד של בית אבות לתשושי נפש או מוסד סיעודי לתשושי נפש לעומת דיור מוגן רגיל, אילו שירותים ניתנים במסגרת דיור מוגן סיעודי, אילו מוסדות קיימים בארץ...

איך לבחור בית אבות?

דיור מוגן, בית אבות פרטי, או בתי אבות סיעודיים - אפשרויות הדיור לקשישים רבות ומגוונות. איך בוחרים את המקום הטוב ביותר ליקרים לנו מכל, איך מחליטים בין...