דלג לתוכן
בית אבות סיעודי - Tender Loving Care

בית אבות סיעודי - Tender Loving Care

אם ההורים שלכם הגיעו למצב סיעודי ואפילו סיעודי מורכב, או שהם תשושי גוף ונפש, כדאי לשקול מעבר למסגרת שתהפוך את החיים שלהם ושלכם לנוחה ונעימה יותר. בדקנו אילו שירותים ופתרונות מציעה רשת בתי האבות Tender Loving Care למטופלים ולבני המשפחה, כדי שתוכלו להמשיך בשגרה בידיעה שההורים שלכם בידיים טובות

מתעניינים בבית אבות סיעודי?

אחת ההחלטות הקשות שאנחנו צריכים לקבל בחיינו הבוגרים היא מתן פתרון מגורים הולם ומכבד להורים שלנו כשהם מגיעים למצב סיעודי. החלום של כולנו הוא להזדקן בכבוד בבית שבו אנו גרים, מוקפים בבני המשפחה והנכדים, אך לא תמיד סביבת המגורים הטבעית מאפשרת טיפול במצבים סיעודיים מורכבים, בטיפול בתשושי גוף ובתשושי נפש. ההורים הסיעודיים זקוקים להשגחה מסביב לשעון וכל המשפחה עלולה למצוא את עצמה במצב סטרס תמידי. רשת בתי אבות של Tender Loving Care נותנת שורת פתרונות דיור עבור תשושי נפש, תשושים, סיעודיים, וסיעוד מורכב בבתי אבות הפזורים ברחבי הארץ, תוך דאגה לבריאותם, לכבודם, ולנפשם של הדיירים. בדקנו מה הרשת מציעה ולמה כדאי לכם לגשת לסיור באחד מבתי האבות של הרשת. 

מה זה בית אבות לתשושי נפש

ההגדרה של תשישות נפש נוגעת לירידה ביכולות הקוגניטיביות, כמו בעיות זיכרון או בעיות בהתמצאות בזמן ובמרחב, וכן מצבים של אדישות או הפרעות בהתנהגות באופן שעלול לסכן את החולים. מבחינה תפקודית ייתכן מצב שבו הקשיש עצמאי לגמרי וללא בעיה פיזית מיוחדת, והדגש בהגדרה הוא על המצב הקוגניטיבי. כך למשל, קשישה בת 79 שמסוגלת לאכול באופן עצמאי, אך היא אינה מודעת ליום ולשעה ולא יוזמת את הכנת הארוחה תוגדר תשושת נפש. 

אם אחד מהוריכם סובל מתסמינים אלו, בית אבות לתשושי נפש הוא פתרון מגורים שמעניק פיקוח צמוד וטיפול הולם. תשושי נפש, למרות שמבחינה תפקודית עשויים להיות עצמאים, זקוקים להשגחה מסביב לשעון בכל ימות השבוע משום שהם עלולים לגרום נזק לעצמם. צוות בית אבות לתשושי נפש מטפל באופן רגיש ומקצועי בדיירים, דואג לכוון אותם בפעולות ההכרחיות לשמירה על שגרת היום, לעזור להם לדאוג לעצמם, ומוודא שהם לא עושים כל פעילות שעלולה לסכן את שלומם. 

בתי אבות לתשושים

ההגדרה של תשישות נוגעת למצב בריאותי ירוד באופן שמחייב עזרה חלקית באחת או יותר מהפעולות היומיות הבסיסיות, שהן הלבשה, רחצה, אכילה, בישול, הליכה בבית, ושליטה על הסוגרים. בתי אבות לתשושים מעניקים מעטפת טיפול לדיירים שלצד ההשגחה הרפואית הצמודה כוללת גם פעילויות כמו ריפוי באומנות או במוזיקה, ריפוי בעיסוק, טיפול באמצעות בעלי חיים, וכן פעילות לשיפור מצב הרוח וכל דבר אחר שניתן לעשות על מנת למלא את הצרכים הנפשיים של דיירי הבית. 

פתרונות לדיירים סיעודיים וסיעודיים מורכבים

ההגדרה של אדם כחולה סיעודי עשויה להיות קשה מאוד עבורו ועבור בני המשפחה. גם המטופל וגם ילדיו ונכדיו עלולים להיקלע לסערת רגשות ולהרגיש אבודים במצב החדש. במקרים רבים לילדים יש כבר משפחה עם ילדים משלהם, וברוב המקרים מדובר באנשים שצריכים לעבוד לפרנסתם. בחיי המאה ה-21 ממש בלתי אפשרי לבקש מבני המשפחה לדאוג לרווחת החולה 24 שעות ביממה, גם לא כשמדובר בהורים האהובים עלינו מכל. הידיעה שאנחנו לא יכולים להיות שם עבור ההורים שלנו כל הזמן עלולה להיות מלווה ברגשות אשם, וגם ההורה חש בושה על כך שהוא נזקק לעזרה באופן קבוע.

בית אבות סיעודי נותן מענה לקשישים סיעודיים גם במצבים סיעודיים מורכבים. משרד הבריאות הסדיר בתקנות את נושא בתי האבות, והמוסדות הסיעודיים חייבים לעמוד באמות מידה מחמירות. בתי אבות סיעודיים חייבים לספק סל שירותים שימלא את הצרכים של הדיירים, ולצד זאת, בטובים שבהם, ניתן למצוא גם ערך מוסף שמעלה את הרמה על דרישות החוק. מדובר בשירותים פרא-רפואיים, חוגים ופעילויות, חלקם אף בשיתוף בני המשפחה.

הבית בסביון: בית אבות סיעודי וסיעודי מורכב

בית האבות של רשת טנדר לאבינג קאר בצומת סביון הוא מוסד מפואר ויוקרתי בן חמש קומות. בבית האבות בכניסה לאור יהודה, שבנוי בסטנדרטים גבוהים, פועלות חמש מחלקות סיעודיות. בכל אחת מהמחלקות חדרים מרווחים שמיועדים לעד שני דיירים. 

החדרים מצוידים במיטות אורתופדיות, שירותים ומקלחת צמודים ומאובזרים במכשור מותאם לצרכים סיעודיים, טלוויזיה, מדפי שירות. במתחם ישנם מטבח מאובזר, פינת ישיבה מרווחת שבה אפשר להירגע או להכיר דיירים אחרים, חדר תעסוקה נוח, וגג לאירועים ולמסיבות. האזורים המשותפים משמשים נקודות מפגש עבור הדיירים שיכולים להפיג את הבדידות ולמלא את יומם בפעילויות חברתיות. 

הבית בהוד השרון: בית אבות לתשושי נפש וסיעודיים

בית האבות המפואר בהוד השרון מתפרס על פני שתי קומות מעוצבות היטב, תוך מחשבה ותשומת לב לצרכי הדיירים במתחם. בבית בהוד השרון פועלות מחלקות לתשושי נפש ולקשישים סיעודיים. החדרים המרווחים מתאימים לעד שני דיירים בחדר, והם מעוצבים באווירה ביתית מזמינה. 

החדרים מצוידים במיטה נוחה, ארון, מדפי שירות, שירותים ומקלחת צמודים ומצוידים בכל האביזרים שנדרשים לשמירה על היגיינה באופן בטיחותי עבור הדיירים. קיימת אפשרות  להתקנת טלפון וטלוויזיה בחדרים. בית האבות מוקף בחצר גדולה עם גינה מטופחת ורחבת ידיים שבה מדשאות, פרחי נוי ופינות ישיבה. האוכל שמוגש בחדר האוכל מזין וטעים שמסופק על ידי קייטרינג, בתפריט אישי מותאם על ידי דיאטנית בהתאם לדרישות הרפואיות והעדפת הדיירים. 

מתעניינים בבית אבות סיעודי? מלאו פרטים כאן ונציגי Tender Loving Care יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

הבית ברמת גן: בית אבות סיעודי ולתשושי נפש

בית אבות נוף חן מעניק לדייריו השגחה רפואית, סיעודית ומקצועית 24 שעות ביממה, ועושה הכל כדי שההורים שלכם יתגוררו בתנאים הטובים ביותר. צוות הבית כולל רופאים גריאטריים, פסיכו-גריאטריים ורופאים פנימיים מהשורה הראשונה, אחיות מוסמכות ומנוסות, פיזיותרפיסטים, עובדות סוציאליות, דיאטנית, ריפוי בעיסוק, וכל דייר ודיירת מקבלים יחס חם ואישי. במקום פועלות מחלקות לסיעודיים ולתשושי נפש, והוא ממוקם ברחוב יוקרתי ומוקף בווילות.  

בכל חדר מערכת חימום ומיזוג מרכזי, מקלחת ושירותים פרטיים, לחצן חירום לכל מיטה, וקיימת אפשרות להתקנת טלוויזיה וטלפון. החדרים כוללים גם יציאה למרפסת שממנה נשקף נופה המרהיב של השכונה. מדי יום מגיעה מנגנת על מנת להנעים את זמנם של הדיירים ומתקיימים חוגים כמו מלאכת יד, ציור, משחקים שונים, טיולים בחצר, פעילות חברתית מגוונת, מסיבות בחגים, ועוד. 

הבית בחיפה: בית אבות סיעודי דיאליזה וסיעוד מורכב

בית אבות נוף הגפן של טנדר לאבינג קאר ממוקם בלב המושבה הגרמנית בחיפה, במבנה אבן השומר על חזות אחידה עם שאר המבנים באזור. זהו בית אבות משולב עם בית חולים גריאטרי לטיפול סיעודי מובחר שמטפל גם במקרים סיעודיים מורכבים ומטופלים סיעודיים בדיאליזה. נוף הגפן משרת את תושבה חיפה, הקריות, נשר, והסביבה, ומעניק מקום מגורים מוגן, בטוח, ונעים למחייה להורים בריאים ותשושים כאחד. בקומת הקרקע פועל מכון דיאליזה לדיירים שזקוקים לטיפול, כך שהם לא נאלצים להתנייד בין המגורים לבית חולים מרוחק. 

לצד כל אלה, במתחם פועל מכון פיזיותרפיה גדול ומשוכלל, חדר תעסוקה, התפריט מפוקח על ידי דיאטנית, וכל דייר ודיירת מקבלים מענה לצרכיהם הייחודיים. פעילויות הפנאי כוללות שעת סיפור, אקטואליה, פעילות בתנועה, מחשבים, בישול, ארומתרפיה, טיפוח, שירה בציבור, ועוד פעילויות רבות ומגוונות. 

הבית בנוף חדרה: בית אבות סיעודי ולתשושי נפש

בבית חדרה פועלות ארבע מחלקות חדשות, אחת מהן מיועדת לתשושי נפש. בית האבות מותאם לכל סוגי החולים הסיעודיים. במקום מערכות מיזוג אוויר חכמות, מערכת חדישה לקריאה לאחות, ומערכות מים וחשמל מתקדמות. לצד השירותים הטיפוליים וההשגחה הרפואית מסביב לשעון, הדיירים נהנים משלל פעילויות וחוגים להעשרה וכדי להמשיך לעורר את המוח ולמלא את החיים בתוכן גם בגיל מתקדם. הפעילויות שכוללות בעלי חיים, זמרים מפעילים, ומשחקי חברה נועדו כדי להעשיר את יומם של הדיירים גם מבחינה חברתית אך גם כדי לשפר את תפקודם הבריאותי. 

משכנות זהב חדרה: בית אבות סיעודי

בית אבות משכנות זהב בחדרה של Tender Loving Care פועל במבנה חדש, יוקרתי מעוצב ומזמין. המחלקות הסיעודיות מרווחות, בחדרים ישנן מרפסות שמש, החצר הגדולה והשטחים הציבוריים המטופחים משמשים מקום מפגש ומרגוע עבור הדיירים ובני המשפחה. בשלוש המחלקות הסיעודיות חדרים מרווחים ומאובזרים היטב, וחדר האוכל המפואר מציע תפריט עשיר ומזין. האווירה משפחתית וחמה, ובמקום פעילויות חברה עשירות למען רווחת הדיירים. 

למה דווקא רשת Tender Loving Care

רשת בתי האבות TLC מפעילה שישה בתי אבות בפריסה ארצית והיא מתמחה במתן פתרונות דיור ורפואה לקשישים סיעודיים, כולל מצבים מורכבים, ולתשושי נפש וגוף. אנשי הצוות המקצועי שמורכב מכ-500 רופאות ורופאים, אחים ואחיות, אנשי עבודה סוציאלית, דיאטנים, פיזיותרפיסטיות, ועוד רבים וטובים, עושים כל שביכולתם כדי לספק להורים שלכם תנאי מגורים מפנקים, נוחים, ובטיחותיים, תוך שמירה מלאה על כבודם וזכותם לעצמאות ושמירה על הפרטיות. 6,000 דיירי הבתים נהנים ממגוון הפעילויות שהרשת מציעה, לצד השגחה רפואית צמודה 24 שעות ביממה. 

מתעניינים בבית אבות סיעודי? מלאו פרטים כאן ונציגי Tender Loving Care יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

בית אבות לסיעודיים ותשושים - שאלות ותשובות

אילו סוגים של בתי אבות מפעילה רשת Tender Loving Care?

רשת טנדר לאבינג קאר מפעילה בתי אבות שמיועדים לקשישים סיעודיים, תשושי נפש, וגם למצבים סיעודיים מורכבים ולסיעודיים דיאליזה. ההסברים על כל מצב רפואי מפורטים בסקירה המלאה. 

היכן פועלים בתי הרשת של טנדר לאבינג קאר?

רשת Tender Loving Care מפעילה שישה בתי אבות בפריסה ארצית: בצומת סביון בכניסה לאור יהודה פועל בית אבות סיעודי וסיעודי מורכב, בהוד השרון פועל בית אבות לתשושי נפש ולסיעודיים, הבית ברמת גן מיועד לסיעודיים ולתשושי נפש, בית האבות בחיפה משולב עם בית חולים גריאטרי שמסוגל לטפל בדיירים סיעודיים מורכבים וסיעודיים דיאליזה, הבית בנוף חדרה מותאם לסיעודיים ותשושי נפש, ומשכנות זהב חדרה הוא בית אבות סיעודי. 

מהם היתרונות של בתי אבות סיעודיים של TLC?

הרשת החלה לפעול בשנת 2005 וכיום היא מפעילה שישה בתי אבות עם 500 אנשי צוות שמתמחים בטיפול במצבים סיעודיים. 6,000 דיירי הבתים נהנים מתנאי מגורים ברמה גבוהה, תוך שמירה על כבודם ובטיחותם, עם פעילות חברתית עשירה ודאגה שאף דייר לא ירגיש בודד. בחלק מבתי האבות של הרשת יש הקצאה למיטות בקוד משרד הבריאות. 

איך יודעים אם ההורים שלי מתאימים לבתי אבות של הרשת?

השאירו את פרטיכם ונציג או נציגה מטעם TLC ייצרו עמכם קשר לשיחת ייעוץ ראשונית. לאחר שתספקו מידע על מצבם של הוריכם, ניתן יהיה לדעת לאיזה בית אבות הם מתאימים, בהתאם להעדפת אזור המגורים והשירותים שמוצעים בבית האבות. לאחר מכן תוזמנו לסיור כדי שתוכלו לראות בעיניכם את כל היתרונות עליהם פירטנו כאן.