דלג לתוכן
ההורים שלי: מומחים בבחירת דיור מוגן

ההורים שלי: מומחים בבחירת דיור מוגן

מחפשים דיור מוגן איכותי עם פעילות חברתית מגוונת ועשירה עם נוף לים? מעדיפים אווירה כפרית? אולי אתם בכלל אנשי העיר הגדולה? היועצות והיועצים של חברת ההורים שלי מתמחים בהתאמת בית הדיור המוגן הנכון עבור בני הגיל השלישי עם שירות ייעוץ והכוונה ללא כל תשלום מצדכם.

מתעניינים בדיור מוגן?

בשנים האחרונות חלה פריחה אדירה בתחום פתרונות הדיור לבני הגיל השלישי - דיור מוגן בישראל. דיור מוגן הוא מסגרת מגורים, בבניין או במתחם מגורים שלם, שמיועד לבני הגיל השלישי ששומרים על עצמאות תפקודית מלאה והם לא זקוקים לעזרה סיעודית מכל סוג שהוא.

בניגוד לבתי אבות שבהם צורת המגורים היא חדרים שלרוב מיועדים לשני דיירים, בתי דיור מוגן כוללים דירות פרטיות ממש כמו בבניין מגורים רגיל. הדירות מיועדות לזוגות או ליחידים, ובשום מקרה לא משובצים שני דיירים זרים לדירה משותפת. היתרון של דיור מוגן הוא לוח הפעילויות העשיר והמגוון שמבטיח חיי חברה עשירים, וכן השגחה רפואית זמינה למקרה הצורך, משום שמדובר בדיירים שנמצאים תחת סכנות שונות בשל הגיל.

איך חברת ההורים שלי מסייעת במציאת דיור מוגן מתאים?

בישראל פועלים עשרות בתי דיור מוגן בכל רחבי הארץ. חלקם עמוסים עם רשימות המתנה ובאחרים ייתכנו דירות פנויות מסוגים שונים, בתי הדיור המוגן נבדלים ברמת השירותים שהם מספקים ובעלויות, חלקם כוללים מסלולי תשלום בסגנון ״הכל כלול״, כלומר כל השירותים כלולים בתשלום דמי האחזקה החודשיים, ואחרים גובים דמי אחזקה נמוכים יותר ותשלום נפרד על פעילויות נוספות.

צוות היועצים והיועצות של חברת ההורים שלי מכיר את כל בתי הדיור המוגן ומבצע בהם ביקורים על מנת להכיר אותם מקרוב. באופן הזה הצוות יוכל לייעץ לכוון את המשפחה לבית דיור מוגן שכולל דירות ברמת האבזור הרצויה, עם מספר החדרים שנע החל מדירות סטודיו, דירות שני חדרים, שלושה חדרים ועד לדירות גג ודירות גן רחבות ידיים, עם כל השירותים שמתאימים לאוכלוסיית הגיל השלישי.

מה עושים אם יש שינוי במצב הבריאותי?

הזכרנו שדיור מוגן הוא מסגרת שמיועדת לבני הגיל השלישי ששומרים על עצמאות בתפקודם. אך מה קורה אם במרוצת השנים חל שינוי במצב הבריאותי והדייר הופך לסיעודי או לוקה באלצהיימר? ישנם בתי דיור מוגן עם מחלקות טיפוליות שיכולות לתת מענה גם עבור המצבים האלה.

היועצות והיועצים של חברת ההורים שלי יידעו לכוון לבתי דיור מוגן שיש בהם רצף טיפולי כגון מחלקה סיעודית, מחלקת תשושי נפש, או מחלקה תומכת. בחלק מבתי הדיור המוגן קיימות מחלקות החלמה עבור דיירים שזקוקים להשגחה צמודה זמנית לאחר ניתוח. המחלקות הללו לא קיימות בכל דיור מוגן, כך שהידע של צוות ההורים שלי יכול לסייע למתלבטים .

דיור מוגן - מחירים ועלויות

התשלום עבור דיור מוגן נעשה במימון פרטי, כלומר התשלום כולו מגיע מכיסם של הדיירים ובני המשפחה. משום שמדובר בבחירה ולא בכורח, אין סיוע ממשרדי הרווחה או הבריאות. בתי דיור מוגן שונים מציעים מגוון של מסלולי תשלום, אך לא כל המסלולים קיימים בכל הרשתות והבתים.

בחברת ההורים שלי ידעו לסייע לכם לבחור את בית הדיור המוגן לפי המסלולים השונים בהתאם ליכולות הכלכליות שלכם. החל מדיור מוגן בדמי פיקדון בתוספת דמי אחזקה, דרך דמי כניסה מופחתים שנשחקים במהירות גבוהה יותר, ועד דיור מוגן בשכירות חודשית.

מתעניינים בדיור מוגן? מלאו פרטים כאן ויועצי חברת ההורים שלי יצרו עמכם קשר טלפוני בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

ההורים שלי דיור מוגן - שאלות ותשובות

מדוע צריך שירות ייעוץ והשמה לדיור מוגן?

ישנם עשרות בתי דיור מוגן בישראל. חלקם חלק מהנוף העירוני, אחרים בנויים כמתחם כפר גמלאים, יש דיירים שמעוניינים להישאר בעיר ובסביבה שלהם ואחרים מחפשים להגשים חלום של מגורים באווירה כפרית בצפון. צוות היועצות של חברת ההורים שלי מכיר את בתי הדיור המוגן, במקרים רבים על סמך ביקור במקום, כך שיש ליועצות את היכולת לבצע התאמה מקצועית ומלאה בין המשפחה לבין בית הדיור המוגן המתאים ביותר. 

כמה עולה שירות ההשמה בדיור מוגן של חברת ההורים שלי?

שירות ההשמה והייעוץ של חברת ההורים שלי עבור דיור מוגן ניתן לבני הגיל השלישי ולפני משפחתם ללא התחייבות וללא כל עלות, כך שאתם יכולים רק להרוויח מהשירות. 

דיור מוגן - סקירות בתחום

דיור מוגן: כל מה שצריך לדעת

דיור מוגן מיועד לבני הגיל השלישי שרוצים לשמור על אורח חיים עצמאי בתוך סביבה בטוחה ומוגנת. מה היתרונות של דיור מוגן בישראל, אילו חברות מפעילות בתי...