לחצן מצוקה של מוקד אמון מאפשר הזעקת עזרה מיידית. לחיצת כפתור יוצרת קשר עם מוקד שמאויש על ידי צוות מוקדנים ומוקדניות מנוסה שפועל מיידית לזיהוי הבעיה, טיפול בה, ומתן פתרון. כל הפרטים בסקירה הבאה.

מדוע יש צורך בלחצן מצוקה

ברגעי מצוקה אנחנו צריכים להזעיק עזרה במהירות שיא והבדל של שבריר שנייה עשוי להיות קריטי כדי להציל חיים. תחשבו על מספרי מוקדי החירום - מה המספר של שירותי ההצלה? מה של שירותי הכיבוי? מה יהיה טלפון של מוקד חירום? האם אפשר בכלל לחשוב מה המספר הנכון? אפילו מספר פשוט וזכיר נעשה פתאום לא נגיש ומורכב. 

לחצן מצוקה של מוקד אמון פותר את הבעיה ועונה על הצורך להזעיק עזרה מיידית ללא כל פעולת חשיבה. לחיצת כפתור אחת יוצרת קשר עם מוקד שמאויש על ידי צוות מוקדנים ומוקדניות מנוסה שפועל מיידית לזיהוי הבעיה, טיפול בה, ומתן פתרון. במקרה הצורך צוות המוקד יזעיק כוחות ביטחון והצלה בהתאם לצורך - ניידת סיור, משטרה, מכבי אש, או אמבולנס. 

למי מתאים לחצן מצוקה

התקנת לחצן מצוקה מומלצת לכל בית ועסק שמעוניינים בביטחון ובשקט נפשי. אביזרי לחצן מצוקה של מוקד אמון הם אמנם חכמים ומתקדמים, אך הפעלתם פשוטה ואינה דורשת כל הכשרה. למעשה, כל ילד ומבוגר יכולים להפעיל לחצן מצוקה ללא קושי. בין המצבים שבהם לחצן מצוקה יכול לעזור:

  • שריפה שפרצה בבית או בעסק.
  • מצב בריאותי שמחייב הגעת אמבולנס וצוות רפואי.
  • ניסיון פריצה לבית או לעסק, התנכלות וחבלה. 
  • קשישים שנמצאים לבדם בבית חלק מהיום או ברובו, וזקוקים לעזרה בזמן שהיו ללא השגחה.

לחצן מצוקה לקשישים

ההמלצה להחזיק לחצן מצוקה חשובה במיוחד כשמדובר בבתי מבוגרים שגרים לבד. לחצן מצוקה לקשישים מסייע רבות לאלו שמנהלים אורח חיים עצמאי, מכיוון שמדובר באנשים שרגישים יותר לפגיעות. בעזרת לחצן מצוקה לקשישים ניתן להזמין סיוע מיידי באמצעות אביזר פשוט ויעיל.

בנוסף לקשישים, לחצן מצוקה של מוקד אמון מסייע גם לבעלי מוגבלות או בעיות בריאותיות כמו חרשים, נכים, מטופלים סיעודיים, ואנשים שסובלים מבעיות בלב. במוקד אמון מתאימים את מערכות המצוקה באופן אישי לבעלי מוגבלויות, כל אחד בהתאם למוגבלותו והכול בשיתוף ובסיוע המטה הארצי לסיוע לבעלי מוגבלויות.

אילו סוגים של לחצן מצוקה מוצעים על ידי מוקד אמון?

מוקד אמון מציע מספר סוגי לחצן מצוקה, קווים ואלחוטיים, קבועים וניידים:
אמון SOS: לחצן מצוקה מתקדם ואינטראקטיבי עם חיבור מיידי למוקד המבצעי ולשירותי הסיור באזורי הפעילות 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. ניתן לאתר מיקום בזמן אמת, התקשורת נעשית באמצעות ערוץ דיבור דו-כיווני מהמכשיר, ישנו חיבור ליישומון במכשיר הטלפון הנייד, וקיים פיצ׳ר של התראת נפילה. 

תליון מצוקה: לחצן מצוקה שמיועד לנשיאה על הגוף ומשדר למערכת אזעקה. המכשיר מתאים למטופלים סיעודיים.

לחצן מצוקה אלחוטי: לחצן שמיועד לנשיאה על הגוף או בצרור המפתחות. הלחצן האלחוטי של מוקד אמון משדר למקלט אלחוטי שמחובר למערכת אזעקה או ליחידת הקצה. מוקד אמון מציע דגמים שונים כמו שעון אטום למים או לחצן משולב עם הפעלה וכיבוי של מערכת אזעקה. 

לחצן מצוקה קווי: לחצן במיקום קבוע שמחובר באמצעות חיווט למערכת האזעקה או ליחידת קצה.

שעון מצוקה: לחצן מצוקה אלחוטי שעונדים כמו שעון יד, נוח לשימוש עם עיצוב ארגונומי ועמיד למים.

שלט הפעלה אלחוטי: שלט זעיר עם ארבעה כפתורים לדריכה ולנטרול של מערכת האזעקה, ומשמש גם כלחצן מצוקה והפעלת יישומונים של בקרת כניסה ובית חכם. 

איך עובד לחצן מצוקה?

לחצן מצוקה מחובר למרכז הטלפוני של מוקד אמון. לחיצה על כפתור המצוקה מזעיקה עזרה באמצעות קו הטלפון. ישנם כפתורים פיזיים שמותקנים בנקודה קבועה, אך ניתן גם לרכוש לחצן מצוקה נייד כפי שפירטנו, ובאמצעות תקשורת אלחוטית מתבצע הקשר עם מוקד אמון. לחצנים ניידים שעונדים על הגוף באמצעות תליון או שעון ניתנים לשימוש גם מחוץ לבית, כמו בחנויות או בקניון, שגם שם ניתן להיקלע למצב חירום מנפילה או כל אירוע אחר. המכשיר שולח הודעת מצוקה למוקד אמון שיוצר קשר בשיחה סלולרית.


לחצן מצוקה

למה דווקא לחצן מצוקה של מוקד אמון?

ראשית, מוקד אמון היא חברה שקיימת כבר משנת 1981, עם יותר מ-40 שנות ניסיון במתן שירותי אבטחה, מוקד, סיור, מערכות אזעקה ומצלמות אבטחה, מיגון, שמירה, ושירותים נוספים. החברה מפעילה מוקד מבצעי 365 ימים בשנה, 24 שעות ביממה. 

לחצני המצוקה של מוקד אמון הם אביזר זמין וכל מה שצריך לעשות כדי להפעיל אותו זה ללחוץ על כפתור. לחצן מצוקה מעוצב באופן כל כך פשוט להפעלה על מנת שבמצב חירום לא תצטרכו לחשוב על דבר. לחצני המצוקה של מוקד אמון יעילים לכל מצב חירום, בין אם מדובר במצב רפואי של קשיש שנקלע למצוקה ובין אם מדובר בפריצה לבית או לעסק. 

הפעלת לחצן מצוקה של מוקד אמון יוצרת קשר אצל גורם מוסמך במוקד המבצעי דרך טלפון קווי או אלחוטי שמתחבר ליחידת הקצה. מרכז התקשורת של מוקד אמון מאויש תמיד ומוקדניו יוצרים קשר מיידי עם הלקוח כדי להבין באיזה אירוע מצוקה מדובר. ניידת עם סייר של מוקד אמון נשלחת במקביל לשיחה, ואם יש בכך צורך מוקדני החברה פותחים קריאה מול שירותי הביטחון וההצלה מבלי לאבד זמן יקר. 

ניתן להשלים את שירותי לחצן מצוקה של מוקד אמון באמצעות שירות מוקד צופה. בשירות זה חדר הבקרה של מוקד אמון פותח ערוץ צפייה בזמן שמתקבלת התראת לחצן מצוקה, והמוקדנים צופים בזמן אמת בבית הקשיש וכך חוסכים זמן יקר בבירור המקרה. חדר הבקרה של מוקד אמון מצויד באמצעי תוכנה וציוד משוכלל נוסף ואף ניתן לבצע מעקב יזום מצד הלקוח אחר מטפל של אדם מבוגר. ניתן לעשות זאת באמצעות מחשב מרוחק ורוב מכשירי הטלפון החכם הקיימים, כולל אייפון ומכשירי אנדרואיד. 

לחצן מצוקה מחיר - כמה זה עולה?

עלות לחצני המצוקה של מוקד אמון תלויים בסוג הלחצן, אלחוטי או קווי, מיקום ההתקנה, ומספר הלחצנים שיש להתקין. מחיר לחצן אמון SOS החדשני עומד על כ-560 שקלים ועלות השירות החודשי למוקד הסיור עומדת על 80 שקלים. 


מוקד אמון - שאלות ותשובות

למי מתאים לחצן מצוקה של מוקד אמון?
לחצן מצוקה יכול לעזור במקרים הבאים: שריפה שפרצה בבית או בעסק, מצב בריאותי שמחייב הגעת אמבולנס וצוות רפואי, ניסיון פריצה לבית או לעסק, התנכלות וחבלה, ועבור קשישים שנמצאים לבדם בבית חלק מהיום או ברובו, וזקוקים לעזרה בזמן שהיו ללא השגחה.
אילו סוגים של לחצן מצוקה מציע מוקד אמון?
מוקד אמון מציע לחצני מצוקה קוויים ואלחוטיים, שעוני מצוקה, ותליוני מצוקה. הלחצן החדש והמתקדם ביותר הוא לחצן אמון SOS עם חיבור מיידי למוקד המבצעי ולשירותי הסיור באזורי הפעילות, ניתן לאתר מיקום בזמן אמת, ישנו חיבור ליישומון במכשיר הטלפון הנייד, וקיים פיצ׳ר של התראת נפילה. 
למה דווקא לחצן מצוקה של מוקד אמון?
מוקד אמון היא חברה שפועלת כבר יותר מ-40 שנה ומפעילה מוקד מבצעי 365 ימים בשנה, 24 שעות ביממה. לחצני המצוקה של מוקד אמון הם אביזר זמין וכל מה שצריך לעשות כדי להפעיל אותו זה ללחוץ על כפתור.
לחצן מצוקה של מוקד אמון - כמה זה עולה?
עלות לחצני המצוקה של מוקד אמון תלויים בסוג הלחצן, אלחוטי או קווי, מיקום ההתקנה, ומספר הלחצנים שיש להתקין. מחיר לחצן אמון SOS החדשני עומד על כ-560 שקלים ועלות השירות החודשי למוקד הסיור עומדת על 80 שקלים. 
השוואת לחצני מצוקה

לחצן מצוקה - חברות בתחום

לחצן מצוקה עם מנוי למוקד חירום

נטלי לחצן מצוקה

לחצן מצוקה ומנוי למוקד אנוש

לחצן מצוקה - סקירות בתחום