דלג לתוכן

מתעניינים בדיור מוגן?

דיור מוגן: מחירים, מידע, יעוץ והכוונה

דיור מוגן

דיור מוגן הינו אזור מגורים יעודי לגיל השלישי אשר לרוב מיועד עבור מבוגרים עצמאיים. מרכזי דיור מוגן מציעים מענה בתחומי הרווחה, הפנאי והבריאות, ומהווים פתרון לאחת הבעיות המרכזיות בגיל השלישי - הבדידות. איך בוחרים דיור מוגן? בעמוד זה תוכלו למצוא את המידע המקיף בתחום של דיור מוגן בישראל: דיור מוגן מחירים (השוואת מחירי דיור המוגן) מידע על דיוק מוגן במחיר שפוי, יתרונות הבחירה בדיור למבוגרים עצמאיים, הרשתות המובילות לדיור מוגן יוקרתי אשר פועלות בארץ דוגמת מגדלי הים התיכון, פרוטיאה, בית בכפר, אחוזת רובינשטיין, משען, עד 120 ועוד. כמו כן תוכלו למצוא אצלנו תוצאות חיפוש רלוונטיות לפי אזורים גאוגרפיים דוגמת דיור מוגן בתל אביב, דיור מוגן בירושלים, דיור מוגן בשרון, דיור מוגן בצפון וכו'.

דיור מוגן: רשתות דיור מוגן בישראל

בית בלב דיור מוגן

רשת בית בלב מכבי היא דיור מוגן מקבוצת מכבי שירותי בריאות שמעניקה לדייריה איכות חיים גבוהה בסביבה בריאה ובטוחה. בדקנו היכן בארץ נמצאים בתי הדיור המוגן...

דיור מוגן משען

רשת משען הוותיקה מציעה פתרונות דיור מוגן בפריסה ארצית מחיפה ועד באר שבע, דרך ירושלים, תל אביב והמרכז. אילו פעילויות פנאי מציעים ברשת, איך נראים חיי...

מתעניינים בדיור מוגן? ליעוץ והכוונה מלאו פרטים כאן ונציגים מקצועיים של חברת ההורים שלי יצרו עמכם קשר טלפוני בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

במקום דיור מוגן - שירותי דיור מוגן בבית

דיור מוגן בבית

שירות סקיולייף של נטלי מציע תחליף לדיור מוגן. הקשיש.ה נשארים בביתם אך מקבלים מנטלי שירותי בריאות, פנאי, תחזוקה וכו' בדומה לאלה שמקבלים בידור מוגן. מה...

דיור מוגן - סקירות בתחום

דיור מוגן בתל אביב

בדקנו איזה מתחמי דיור מוגן בתל אביב מומלצים, מה היתרונות של דיור מוגן בעיר, וכמה זה עולה

דיור מוגן יוקרתי

רמת המתקנים, השירותים, אפשרויות התרבות והפנאי, הלובי המפואר ומיקום המתחם - מה הופך דיור מוגן לדיור מוגן יוקרתי ואיך מוצאים דיור מוגן הכי טוב בארץ?

10 סיבות מדוע לשקול לעבור לדיור מוגן?

ככל שהשנים עוברות כך גם הצרכים ואורח החיים משתנה, במיוחד בגיל השלישי שמביא עימו שינויים שנדרש להתמודד איתם במטרה לשמור על רמת חיים המאפשרת מצד אחד,...

איך בוחרים דיור מוגן: 9 דברים חשובים בעת הבחירה

מיקום וקרבה לשירותים, רמת המתקנים, מגוון הפעילויות, איכות השירותים, אבזור הדירות, תחושת הביטחון וחיי הקהילה - אספנו עבורכם טיפים שיעזרו לכם למצוא את...

דיור מוגן בירושלים

בדקנו מה היתרונות של דיור מוגן בירושלים, למי זה מתאים, למה כדאי לעבור לדיור מוגן במקום להישאר בדירה הישנה, ומה טווח המחירים

דיור מוגן דתי

החל מבית כנסת שפועל בכל השבוע ותמיד יש מניין, דרך הקפדה על כשרות, ועד פעילויות מותאמות של דיור מוגן לציבור הדתי לאומי - דיור מוגן לשומרי מסורת מספק...

דיור מוגן: כל מה שצריך לדעת

דיור מוגן מיועד לבני הגיל השלישי שרוצים לשמור על אורח חיים עצמאי בתוך סביבה בטוחה ומוגנת. מה היתרונות של דיור מוגן בישראל, אילו חברות מפעילות בתי...

דיור מוגן בצפון

בתי דיור מוגן יוקרתיים, דירות גן ודירות גג עם נוף צפוני - בדקנו מדוע כדאי לבחור בדיור מוגן בצפון, מה היתרונות של דיור מוגן, וכמה זה עולה

דיור מוגן מחירים

דיור מוגן בשכירות חודשית

החסם העיקרי עבור רבים מבני הגיל השלישי שמעוניינים לעבור לבית דיור מוגן הוא גובה תשלום הפיקדון, שמצריך במקרים רבים גיוס הון ראשוני ומכירת הדירה...

דיור מוגן מחירים: כמה זה עולה?

אחת השאלות הגדולות לפני מעבר לבית דיור מוגן היא שאלת המחיר. מחירי דיור מוגן אינם עסק זול, אך יש להם יתרונות רבים שהופכים את הצעד הזה למשתלם במיוחד

איך לבחור דיור מוגן?

דיור מוגן הינו אופציה אטרקטיבית עבור בני הגיל השלישי, אשר מעוניינים במסגרת בטוחה ותומכת, ובה שפע אפשרויות של פנאי, תרבות וספורט, לצד השגחה רפואית קרובה ושירותי תחזוקה נוחים.
בארץ קיימות מספר רשתות מובילות שמציעות דיור מוגן יוקרתי, וביניהן מגדלי הים התיכון, בית בכפר, פרוטיאה, עד 120, אחוזת רובינשטיין, משען ועוד. 

דיור מוגן מיועד עבור מבוגרים עצמאיים המעוניינים באיכות חיים גבוהה. עם זאת, מרבית הרשתות הללו מציעות פתרונות גם במקרה של מבוגרים הנזקקים לשירותי סיעוד, למשל מעבר למתחם סיעודי או למחלקה סיעודית במידת הצורך. 

נקודת חשובות בעת בחירת דיור מוגן 

מיקום- בעת בחירת דיור מוגן חשוב לשים לב למיקום, אשר צריך להיות מיקום נוח לאורח החיים של המשפחה, קרוב יחסית למקום מגוריהם של הילדים והנכדים, וגם קרוב אל מקומות נדרשים כמו סופר מרקט וקופת חולים.

מגורים איכותיים- חשוב לבחור מקום שבו הדירות או הוילות נעימות ומרווחות וברמה גבוהה, כך שיהיה נעים להתגורר בהן ולבקר בהן. 

פעילויות פנאי, תרבות וספורט- חשוב לבחור מקום שבו מתקיימות מגוון רחב של פעילויות, חוגים, סדנאות, הרצאות, הופעות וכדומה על מנת להעשיר את חיי היומיום של הדיירים וליצור עבורם מסגרת חברתית שמאפשרת איכות חיים גבוהה.

דיור מוגן - רשתות מובילות בישראל

בישראל קיימות כמה רשתות מובילות בתחחום הדיור המוגן, ובינהן: פרוטיאה, משען, אחוזת רובינשטיין, עד 120, בית בכפר ועוד.
במתחמים של רשת פרוטיאה ניתן למנות את פרוטיאה בכפר ואת פרוטיאה בהר בשורש ופרוטיאה בכפר בבני דרור ובקרוב גם פרוטיאה באלקנה ופרוטיאה עם נוף לים בראשון לציון.
משען מציעה מגוון מתחמי דיור מוגן עירוניים בין היתר בתל אביב, בירושלים, בבאר שבע, בחולון ועוד. 
אחוזת רובינשטיין מציעה אחוזות דיור יוקרתי בראשון לציון (אחוזת ראשונים), בתל אביב (אחוזת צהלה), בירושלים (אחוזת בית הכרם) ובשרון (אחוזת פולג).
לבית בכפר מתחמי דיור מוגן בפריסה רחבה, בית בכפר בכנרת, בית בכפר ביתן אהרון בעמק חפר, בכפר הדרים, בגדרה ובכפר סבא. 
עד 120 מציעה שלושה מתחמים עירוניים איכותיים: עד 120 רמת החייל בתל אביב, עד 120 ראשון לציון ועד 120 הוד השרון. 
כל הרשתות הללו נחשבות מומלצות ומציעות פעילויות איכותיות, תרבות, פנאי, ספורט וכו' עבור הבוחרים להתגורר בהן. על כל הרשתות הללו ניתן למצוא מידע באתר שלנו ולהתרשם מהשירותים המוצעים על ידי כל אחת מהן.
בנוסף לרשתות אלה, קיימים עוד מתחמי דיור מוגן קטנים יותר שנעלה אודותיהם סקירות בהמשך.  

דיור מוגן סיעודי - איזה פתרונות מוצעים במסגרת דיור מוגן עבור קשישים ההופכים לסיעודיים?

ראשית נציין שבדרך כלל הבוחרים לעבור לדיור מוגן הינם מבוגרים עצמאיים אשר יכולים להנות מהפעילויות והיתרונות היחודיים המוצעים במסגרת דיור זה. בדרך כלל קשישים סיעודיים לא יבחרו בדיור מוגן אלא בבית אבות סיעודי או במטפל סיעודי צמוד ובהשארות בשכונת מגורים רגילה.
עם זאת, מרבית מרשתות הדיור המוגן מציעות גם פתרונות עבור קשישים סיעודיים. חלקן מציעות מחלקה אזור של דיור מוגן סיעודי, שבעצם מהווה בית אבות סיעודי בתוך מסגרת של דיור מוגן.

דיור מוגן מחירים - כמה עולה דיור מוגן? 

דיור מוגן יוקרתי עולה לא מעט כסף, כאשר המסלולים משתנים בין רשת לרשת ומעת לעת. ניתן למצוא מסלולים ובהם פקדונות בגבהים משתנים, ושחיקה בגובה משתנה, בחלק מהרשתות ניתן לבקש שנת נסיון ובחלקן ניתן גם לגור בשכר דירה (גבוה יחסית) ללא פקדון כלל. 

על מנת לבחור את הדיור המוגן אשר יתאים לכם או להורים שלכם בהתאמה מוצלחת מכל הבחינות מומלץ לפנות ליועצים המומחים אשר עובדים עמנו. ליועצים אלה שנות נסיון רבות ביעוץ והכוונה בתחום הספציפי הזה, היעוץ במרבית המקרים ניתן ללא עלות ומאפשר התאמה מוצלחת של דיור מוגן לצרכים האישיים היחודיים של הפונה, ולאיכות חיים גבוהה עבור בני הגיל השלישי. 

למעלה בעמוד זה העלנו סקירת דיור מוגן מחירים מקיפה, תוכלו להעזר בה לביצוע השוואת מחירי דיור מוגן.

דיור מוגן לפי אזורים בארץ

דיור מוגן בירושלים - רשתות דיור מוגן אשר פועלות באזור ירושלים והסביבה הן: בית בלב ירושלים, הבית בירושלים של מגדלי הים התיכון, משען ירושלים, אחוזת בית הכרם של אחוזת רובינשטיין, נופי ירושלים גולדן היל וכו. בחלק מהרשתות שצויינו פועל גם דיור מוגן סיעודי. 

דיור מוגן בתל אביב - רשתות דיור מוגן הפועלות בתל אביב הן: בית בלב תל אביב, עד 120 רמת החייל, בית גיל הזהב, בית שלום, משען אפקה, משען נאות אביבים, משען פיכמן, פאלאס תל אביב, הבית בבת ים של מגדלי הים התיכון ועוד. בחלק מהרשתות שצויינו פועלת גם מחלקה לדיירים סיעודיים. 

דיור מוגן בשרון -באזור השרון בולטים מתחמי הדיור של בית בכפר: בית בכפר ביתן אהרון, בית בכפר הדרים ובית בכפר סבא. כמו כן פועלים באזור אחוזת פולג של אחוזת רובינשטיין, נופי השרון, לב גנים בנתניה ועוד. 

דיור מוגן בצפון - מתחמי דיור מוגן מובלים באזור הצפון הינם משען כרמל, דיור מוגן אלמוגים בקריות, אוונגרד בחיפה, פסגות כרמל ועוד. 

דיור מוגן בדרום - בדרום מובילים משען באר שבע, פאלאס להבים, עמל ומעבר בגת, דיור מוגן בקיבוץ יד מרדכי ועוד. 

דיור מוגן - שאלות ותשובות

מה זה דיור מוגן ולמי זה מיועד?

דיור מוגן הוא מסגרת דיור לבני הגיל השלישי שמאפשרת לדיירים לשמור על מקסימום עצמאות ומינימום התערבות מסגרתית. הדיירים מתנהלים לפי אורח החיים והשגרה שלהם. יחידות הדיור מותאמות לגיל ולצרכים של הדיירים והבניינים מאובטחים על ידי שומרים. לרוב מדובר במסגרת שמוצעת לבני 65 ומעלה, עם דירות פרטיות ומאובזרות. 

אילו חברות דיור מוגן פועלות בישראל?

בין החברות הבולטות בשוק בתי דיור מוגן פועלות מגדלי הים התיכון עם בתים בבת ים, בכפר סבא, בנורדיה, בסביון, ברמת השרון, בירושלים, והבית החדש ביותר בגני תקווה. רשת דיור מוגן משען פועלת בכרמל, בגבעתיים, בחולון, באפעל, בירושלים, בבאר שבע, ושלושה בתים בתל אביב. בתי רשת בית בכפר ממוקמים בגינוסר, ביתן אהרון, כפר הדרים, גדרה, וכפר סבא. אחוזות רובינשטיין פועלות בראשון לציון, בקיבוץ תל יצחק, בשכונת צהלה בתל אביב, ובבית הכרם בירושלים, ובקרוב גם בגבעתיים ובחולון. שני בתי פרוטיאה ממוקמים במושב בני דרור ובמושב שורש, ובקרוב גם בראשון לציון ובאלקנה. 

מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות?

בתי אבות הם מסגרת סגורה ומבודדת יותר לעומת דיור מוגן, בוודאי בתי האבות מהדור הישן. בתי אבות מיועדים לדיירים שאינם עצמאיים, בחלק מהמקרים ישנה לינה משותפת של שני אנשים או יותר בחדר. דיור מוגן מורכב מדירות פרטיות עבור הדיירים ובני הזוג בלבד, והם יכולים להחליט אם להכין אוכל בביתם או לאכול על פי זמנם במסעדת הדיור המוגן. 

אילו דירות מוצעות במסגרת דיור מוגן?

אפשרויות הדיור נרחבות ומתאימות לכל צורך ותקציב. ניתן למצוא החל מדירות חדר או סטודיו קטנות ועד פנטהאוזים רחבים. ישנן דירות צמודות קרקע עם חצרות רחבות ידיים וישנן דירות עם מרפסת שמש מפנקת. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לחשוב מהו סגנון החיים שבו אתם מעוניינים ולפי זה לבחור את המקום הנכון עבורכם. 

דיור מוגן מחירים 2022 - כמה עולה דיור מוגן?

מחירי הדיור המוגן משתנים בין רשת לרשת ולפי מסלול התשלום אותו תבחרו בעמוד זה תוכלו למצור סקירת מחירים עדכנית שתתן לכם מושג לגבי עלות המעבר לדיור מוגן. 

הגיל השלישי - אולי יעניין אותך גם:

בתי אבות סיעודיים מומלצים לשנת 2022

ההחלטה לעבור לבית אבות סיעודי אינה פשוטה. כדי שיהיה קל יותר, הרכבנו עבורכם רשימה של בתי אבות סיעודיים מומלצים ברחבי הארץ, שמציעים פעילות ענפה לדיירים...

יתרונות הגיל השלישי: איך ייתכן שזקנים מאושרים יותר?

בלי דאגות קריירה, ללא אספות הורים בבתי הספר של הילדים, נטולי דייטים מלחיצים, ועם בריאות נפשית חזקה - כל אלה הופכים את בני ה-65 ומעלה להרבה יותר...

תביעת ביטוח סיעודי: קבלו את הקצבה שמגיעה לכם

יש לכם ביטוח סיעודי פרטי? הכתבה הזאת בשבילכם. איך תוכלו לממש את הביטוח הסיעודי בחברות הביטוח, מה עושים במקרה של החמרת מצב סיעודי, מה לעשות אם חברת...

איך לבחור בית אבות?

דיור מוגן, בית אבות פרטי, או בתי אבות סיעודיים - אפשרויות הדיור לקשישים רבות ומגוונות. איך בוחרים את המקום הטוב ביותר ליקרים לנו מכל, איך מחליטים בין...