דלג לתוכן

דיור מוגן יוקרתי

רמת המתקנים, השירותים, אפשרויות התרבות והפנאי, הלובי המפואר ומיקום המתחם - מה הופך דיור מוגן לדיור מוגן יוקרתי ואיך מוצאים דיור מוגן הכי טוב בארץ?

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בדיור מוגן?

דיור מוגן הוא פתרון דיור שמיועד לבני 65 ומעלה שיכולים לדאוג לעצמם בצורה עצמאית. כך למשל, בניגוד לבית אבות יוקרתי ככל שיהיה, בדיור מוגן לא מדובר במסגרת טיפולית עבור הדיירים והמטרה היא לאפשר לבני הגיל השלישי לחיות חיים נוחים ומהנים בסביבה שמותאמת לצרכים המשתנים בגיל הזהב. במסגרת דיור מוגן, הדיירים מוקפים באנשים דומים להם ולאפשר להם מגוון פעילויות וחיי חברה עשירים מבלי להטריח את עצמם למקומות מרוחקים. דיור מוגן יוקרתי הוא מסגרת שמשדרגת את החיים בגיל השלישי אפילו עוד יותר, נסו לחשוב על כך כמו חופשה שלא נגמרת, ואף הרבה יותר מזה. שירותים בכל דיור מוגן כוללים כביסה וניקיון, שירותי הסעדה, אבטחה, תחזוקה, ופעילויות פנאי ותרבות באופן שמאפשר לדיירים לחיות חיים עם כמה שפחות דאגות וכמה שיותר חוויות חיוביות. 

מה הופך את המתחם לדיור מוגן יוקרתי

בתי דיור מוגן הם מתחמי דירות בגדלים שונים בהתאם לצרכי הדייר, ובהתאם גם במחירים שונים. במקום שהילדים או הנכדים ידאגו כל הזמן מה קורה עם ההורים או סבא וסבתא, אם הם מוצאים איך להנעים את הזמן או חשים בודדים, מתחמי דיור מוגן מספקים מגוון פעילויות שונות לאורך כל היום שמיועדות לרווחת הדיירים. במהלך היום הדיירים יכולים להתחבר עם אנשים בגילם ולמצוא חברים חדשים עם תחומי עניין דומים לשלהם. 

מתחמי דיור מוגן משתנים ברמתם האחד מהשני. יש בתים ברמה יותר בסיסית אך עדיין מספקים שירות איכותי ברמה גבוהה. אולם יש מתחמי דיור מוגן יוקרתי עם מתקנים ברמה גבוהה מאוד, מיקום מעולה שנוח לצאת ממנו לעיר וקל להגיע אליו, דירות מאובזרות בסטייל של ריזורט אקזוטי, ומגוון רחב מאוד של פעילויות מעשירות ומעניינות ממגוון תחומי עניין. בין הפעילויות של דיור מוגן יוקרתי אפשר למנות קונצרטים, הרצאות עם מרצים מובילים בתחומם, ועוד. חלק ממתחמי היוקרה מאפשרים גם לעצב את החלל הפנימי של הדירה שתבחרו לפי הסגנון וההעדפות האישיות שלכם במקום לקבל את עיצוב הדירה המוכן כפי שהיה קודם לכן. 

דיור מוגן יוקרתי הוא ההזדמנות לפנק את בני המשפחה בני גיל השלישי ולספק להם את החיים הכי טובים ונטולי הדאגות שיכולים להיות. זו גם הזדמנות למי שחסך כל השנים להשקיע את כספו ברמת חיים גבוהה שבוודאות תביא לסיפוק גבוה והנאה מהחיים לאורך שנות הפנסיה הארוכות, כשכבר אין ילדים לדאוג להם. זה הזמן לחיות בחופש אמיתי, ובמתחמי דיור מוגן יוקרתי יש את כל מה שתרצו וברמה הכי גבוהה שיש. 

דיור מוגן הכי טוב בארץ

כדי למצוא דיור מוגן הכי טוב בארץ שמותאם לצרכים שלכם, חשוב להסתכל על המיקום של המתחם, עד כמה הוא קרוב לבני המשפחה ומאפשר שמירה על קשר קרוב, האם הוא נמצא בקרבת תחבורה ציבורית, והאם המתחם מספק שירותי הסעות למרכזי בילוי בערים. כדאי לבדוק גם את רמת גיוון החוגים והפעילויות - האם הם מתאימים לתחומי העניין שלכם, מה גודל הדירות המוצעות במתחם, כמה הדירות מאובזרות בהתאם לסגנון החיים שלכם, האם ניתן לערוך בהן שינויים בהתאם לטעם האישי, האם יש דירות בגודל המתאים וחללי מגורים ושינה שמותאמים לצרכים המשתנים בין אדם לאדם. דיור מוגן יוקרתי יכול להיות ממוקם בקרבה לחוף הים עם הנוף שתמיד חלמתם עליו ולא הייתה לכם הזדמנות להגשים. 

מתחמי דיור מוגן יוקרתי מצוידים לרוב במתקני כושר ברמה גבוהה ומועדון ספורט עשיר במגוון תחומים. לרוב, מתחמי דיור מוגן יוקרתי מתהדרים במתקנים כמו סאונה, ג׳קוזי, בריכה מחוממת, אולם התעמלות רחב ידיים עם חוגי ספורט מהמדרגה הראשונה. חלק ממתחמי דיור מוגן יוקרתי מאכלסים מרכז מסחרי בתוך המתחם או שהם שוכנים בצמוד לאחד כזה, ובו מגוון שירותים כמו סופרמרקט, קופת חולים, מסעדות, שירותי דואר, בית מרקחת ועוד, מה שמאפשר לדיירים חופש תנועה עם נוחות מרבית בעקבות הקרבה למרכז המסחרי. 

לעתים קרובות תרגישו שמדובר בדיור מוגן יוקרתי כבר מהכניסה ללובי המפואר. במתחמים הללו דואגים שכל המתחם וכל המתקנים בו ישדרו איכות ורמה גבוהה. בלובי יוכלו הדיירים לשבת לקפה עם חברים, לפגוש את המשפחה, לעתים ניתן גם לחגוג ימי הולדת של הדיירים עצמם או אפילו של בני משפחתם. בחלק מהמתחמים אפילו מביאים תערוכות אומנות ישר ללובי הדיור המוגן.

מסעדות שף וחוגים מעשירים

במתחמים של דיור מוגן יוקרתי ישנן מסעדות שדואגות לספק אוכל טרי, טעים ומזין לדיירים על פי צרכיהם התזונתיים ויאפשר להם לאכול בנוחות. כמובן שבכל הדירות יעמוד לרשותם מטבח ברמה גבוהה ואין שום חובה להשתמש בשירות של המסעדה שנמצאת בתוך הקומפלקס. לדיירים יש חופש בחירה מלא משום שהמסעדה כבר נמצאת בתוך המתחם, הם לא חייבים לצאת ממנו כדי להתפנק בארוחת שף. 

גם רמת הפעילויות בקומפלקס דיור מוגן יוקרתי תהיה גבוהה, והמגוון עשיר ומותאם לכל תחומי העניין של הדיירים. בהרבה מתחמים ישנם חדרי יצירה המספקים חוגי נגרות, אומנות, קדרות ועוד, שמועברים במקום על ידי מדריכים מקצועיים. הרצאות בתחומים שונים על ידי מיטב המרצים מגיעות היישר לאולם האירועים במתחם, יש קורסי שפה מגוונים שמאמנים את המוח והיכולות הקוגניטיביות, ואפילו טיולים בארץ ובעולם יכולים להיות חלק מהשגרה שלכם בקומפלקס דיור מוגן יוקרתי.

כמה עולה דיור מוגן יוקרתי 

רוב הקומפלקסים של דיור מוגן יוקרתי מציעים הצטרפות במספר שיטות תשלום. בכל אחד מהמסלולים יש תשלומי אחזקה חודשיים ומה שמשתנה לרוב תהיה הדרך שבה גובים את התשלום על המגורים בדירה עצמה:

  • מסלול פיקדון/המסלול הקלאסי: במסלול זה יופקד סכום הפיקדון בעת ההצטרפות למתחם והכניסה לדירה בדיור מוגן. מהסכום הזה מופחת סכום שנתי, דמי שחיקה מהפיקדון למשך מספר שנים עד גבול מסוים בהתאם לחוזה עם בית הדיור המוגן. מסלול זה יכול להתאים למשל למי שבבעלותו דירה שהוא מכר טרם ההצטרפות לדיור המוגן והוא מחליף את הדירה הקודמת במגורים בדיור מוגן עם כל היתרונות שלהם.
  • מסלול פיקדון מופחת/דמי כניסה: במסלול הזה סכום הפיקדון הראשוני יהיה נמוך יותר מאשר במסלול הקודם, אך הסכום השנתי שיילקח ממנו יהיה גבוה יותר משנה לשנה, מה שאומר שהפיקדון יישחק מהר יותר מאשר במסלול הרגיל עד שחיקה מלאה תוך שנים בודדות. 
  • מסלול שכירות חודשית: במסלול זה אין פיקדון כלל אלא תשלום חודשי גבוה שכולל את דמי האחזקה ואת השכירות החודשית. מסלול כזה מתאים למי שלא מעוניין לגייס הון ראשוני, אך יש לו הכנסות חודשיות שוטפות גבוהות, כמו למשל דמי שכירות מנכס בשילוב עם פנסיה גבוהה.
  • מסלול מותאם: בחלק ממתחמי הדיור המוגן, יתאפשר לדייר להתאים מסלול תשלום לפי הצרכים האישיים כדי לאפשר הצטרפות על פי יכולות התשלום. 

דיור מוגן יוקרתי יכול להיות הדבר הכי טוב שיקרה לכם בגיל הזהב. זה בדיוק הזמן וההזדמנות להגשים חלומות, גם בגיל 70, להיות מוקפים בפעילויות ובקהילה תומכת, ללמוד שפה או לפתח תחביב חדש, לגור ליד הים, לגור בדירת גן, לגור בדירת גג, לפתוח את הבוקר בשחייה בבריכה, לסגור כל ערב בצפייה בשקיעה, להרחיב אופקים, ואחרי כל זה, להיות בבית תוך חמש דקות. 

 

מתעניינים בדיור מוגן? מלאו פרטים כאן וחברה מובילה בתחום תחזור אליכם ליעוץ ללא עלות.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

דיור מוגן יוקרתי - שאלות ותשובות

מה ההבדל בין דיור מוגן רגיל לדיור מוגן יוקרתי?

את היוקרה מרגישים כבר בכניסה ללובי, אבל דיור מוגן יוקרתי ממש לא מסתיים רק בעיצוב. רמת המתקנים גבוהה יותר, יחס מספר אנשי הצוות לעומת מספר הדיירים גבוה, כך שיש יותר זמן להתייחסות אישית ופחות עומס עבודה שהופך את העובדים עצמם לטובים יותר. בנוסף, רמת השירות הרפואי כשמתעורר בו צורך גבוהה מאוד, הדירות מאובזרות היטב ומעוצבות, וכשהנכדים יגיעו לביקור הם ממש יחשבו שהם מבקרים את סבא וסבתא במלון. 

אילו פינוקים ושדרוגים מחכים בדיור מוגן יוקרתי?

דיור מוגן יוקרתי מציע לדיירים שורה של חוגים מעניינים, הרצאות מרתקות, פעילות גופנית, תזונה, בריכה מחוממת, ספא, ג׳קוזי, מסיבות, מקהלה, הסעות למרכזי בילוי בערים, קונצרטים במתחם או בהיכלי תרבות, וזה ממש רק על קצה המזלג. 

דיור מוגן הכי טוב בארץ - כמה זה עולה?

עלות דיור מוגן יוקרתי משתנה מבית לבית בהתאם לשורת מאפיינים. המחיר משתנה בהתאם לגודל הדירה, קומה, אם מדובר בדירת גן או גג, האם מדובר בדייר יחיד או בזוג, ואם יש צורך בעיצוב ושיפוץ. המחיר הסופי נקבע לאחר פגישת הייעוץ, וניתן לבחור בין מספר אפשרויות תשלום כמו פיקדון, פיקדון מופחת, או דיור מוגן יוקרתי בשכירות חודשית.  

אולי יעניין אותך גם:

דיור מוגן בשכירות חודשית

החסם העיקרי עבור רבים מבני הגיל השלישי שמעוניינים לעבור לבית דיור מוגן הוא גובה תשלום הפיקדון, שמצריך במקרים רבים גיוס הון ראשוני ומכירת הדירה...

דיור מוגן דתי

החל מבית כנסת שפועל בכל השבוע ותמיד יש מניין, דרך הקפדה על כשרות, ועד פעילויות מותאמות של דיור מוגן לציבור הדתי לאומי - דיור מוגן לשומרי מסורת מספק...

איך בוחרים דיור מוגן: 9 דברים חשובים בעת הבחירה

מיקום וקרבה לשירותים, רמת המתקנים, מגוון הפעילויות, איכות השירותים, אבזור הדירות, תחושת הביטחון וחיי הקהילה - אספנו עבורכם טיפים שיעזרו לכם למצוא את...

דיור מוגן בתל אביב

בדקנו איזה מתחמי דיור מוגן בתל אביב מומלצים, מה היתרונות של דיור מוגן בעיר, וכמה זה עולה

דיור מוגן בירושלים

בדקנו מה היתרונות של דיור מוגן בירושלים, למי זה מתאים, למה כדאי לעבור לדיור מוגן במקום להישאר בדירה הישנה, ומה טווח המחירים

דיור מוגן: כל מה שצריך לדעת

דיור מוגן מיועד לבני הגיל השלישי שרוצים לשמור על אורח חיים עצמאי בתוך סביבה בטוחה ומוגנת. מה היתרונות של דיור מוגן בישראל, אילו חברות מפעילות בתי...

דיור מוגן מחירים: כמה זה עולה?

אחת השאלות הגדולות לפני מעבר לבית דיור מוגן היא שאלת המחיר. מחירי דיור מוגן אינם עסק זול, אך יש להם יתרונות רבים שהופכים את הצעד הזה למשתלם במיוחד

דיור מוגן בצפון

בתי דיור מוגן יוקרתיים, דירות גן ודירות גג עם נוף צפוני - בדקנו מדוע כדאי לבחור בדיור מוגן בצפון, מה היתרונות של דיור מוגן, וכמה זה עולה