דלג לתוכן

נוירופידבק לבעיות קשב וריכוז הבונוס: זה לא תרופתי

אז אין ספק שבבעיות קשב וריכוז צריך לטפל, וכמה שיותר מוקדם, על מנת למנוע צבירת פערים בתחום הלימודי והשפעות ניכרות וארוכות טווח במכלול היבטים, אך כיום בשונה מהעבר, אין צורך להסתפק רק בטיפול המסורתי, היום ישנה אלטרנטיבה אחרת, שהוכיחה את עצמה כאפקטיבית – אימון מוחי בשיטה ייחודית ומתקדמת.

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בטיפולי נוירופידבק?

*סקירה זו נכתבה בשיתוף אלפא בריין סנטר

הפרעת קשב וריכוז היא מנת חלקם של לא מעט ילדים ומבוגרים. זוהי הפרעה רפואית ולכן הבחירה הדי ברורה לכיוון טיפול תרופתי מובנת, אם כי לפעמים מדובר בתוצאה של חוסר ברירה וידע אודות האלטרנטיבה הקיימת לטיפולים נוספים. 
אמנם, עבור חלק מהמטופלים המצב עם הטיפול התרופתי משתפר במידה כזו או אחרת, אבל ישנם מטופלים אחרים שכלל לא חווים את השיפור המיוחל, וגם אם כן, לא לאורך זמן, מהסיבה הפשוטה שישנם סוגים שונים של הפרעות קשב, ולא כל טיפול מתאים לכל אחד. 
אגב, יש רופאים שמודעים לבעיה וטוענים: "הכלים שיש לנו לסייע הם מוגבלים, הטיפול לא מתאים לכל אחד". למעשה, גיל ומשקל הילד הם שני הנתונים היחידים שלוקחים בחשבון בהתאמת הטיפול לילד, כלומר, טיפול תרופתי הוא אוניברסאלי ואינו מותאם אישית לכל ילד.
בנוסף, אי אפשר להתעלם גם מתופעות הלוואי שמביא איתו הטיפול התרופתי, השאלה הגדולה היא - האם יש דרך אחרת טובה יותר? או אם תרצו, האם בנוסף לטיפול התרופתי, יש עוד מה שניתן לעשות כדי לשפר את המצב?

וכאן נכנס לתמונה התחום של אימון מוחי באמצעות נוירופידבק כאלטרנטיבה לטיפול התרופתי, אלטרנטיבה שהוכחה את שהיא אפקטיבית וסייעה לילדים רבים בארץ ובעולם.

איך נוירופידבק פותר בעיית קשב וריכוז?  

בכל רגע נתון, מתרחשת באזורים השונים במוחנו פעילות חשמלית המתבטאת בהופעת גלי מח שונים. פעילות חשמלית תקינה מעידה על תפקוד מוחי תקין – וחריגות בפעילות החשמלית עשויה להיות הסיבה לבעיות הקשב.

אז מה עושים? נוירופידבק זוהי שיטה לאמן את המוח. מדובר באימון לאזורים ספציפיים במוח, המעורבים בסימפטומים של בעיית הקשב: מוסחות, ריכוז, התפרצויות, אימפולסיביות ועוד. המטרה היא להחזיר את הפעילות המוחית לתפקוד אופטימלי וכך להשיג הפחתת סימפטומים ושיפור המצב, וגם פתרון לבעיה. 

מתעניינים בטיפול נוירופידבק? מלאו פרטים כאן ונציגי אלפא בריין יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

איך מתחילים לבצע טיפול נוירופידבק?

לאימון מוחי, כמו לכל טיפול, יש 'הוראות שימוש' ויישום, זו הסיבה שלפני כן מבצעים בדיקה מקיפה שמזהה האם אזורי המוח המעורבים בסימפטומים מעידים על תפקוד לא תקין, ורק אז מתאימים אימון ספציפי לכל מטופל, על מנת לשפר את התפקוד באותם האזורים, בהתאם למטרות וליעדים של כל אחד. 
זה אולי לא נחשב 'תרופה' אך המטרה זהה – פתרון לבעיות קשב, כאשר אימון מוחי מוכיח את עצמו כיעיל לעיתים קרובות הרבה יותר מכל טיפול אחר. 

טיפולי נוירופידבק באלפא בריין סנטר

בארץ פועלים מספר מכוני טיפול בנוירופידבק, אחד המובילים בהם הינו אלפא בריין סנטר, רשת מכוני נוירופידבק בפריסה ארצית רחבה יחסית.

במרכז אלפא בריין סנטר מטפלים בשיטה יחודית ומתקדמת של נוירופידבק לאימון המח בשם LORETA Z SCORE במשך שנים רבות, טיפול זה קונבנציונלי לכל דבר, הוכח מדעית ומחקרית, ומיושם במרכזי בריאות מובילים בעולם, הוא אינו תרופתי, אינו פולשני בשום צורה, אין לו תופעות לוואי, והוא מותאם אישית לכל אחד. המיכשור שבו עושים שימוש בטיפול עומד בדרישות בטיחות מחמירות תו תקן בינלאומי ISO 13485, תו תקן אמריקאי FDA 21 CFR part 820, ותו תקן אירופאי EN 60601

מה חשוב להורים עוד לדעת לגבי טיפולי נוירופידבק?

משך הטיפול קצוב בזמן ואורך בממוצע שלושה חודשים. במהלכם הילד מגיע לאימונים. במהלך האימון, הילד יושב נינוח בכסא, ומאמן את מוחו לשפר תפקודים, מול מחשב שסורק כל העת את הפעילות המוחית ונותן פידבק לשיפור. ילדים לרוב אוהבים את האימון ומתייחסים אליו כמו 'חוג' חוויתי.  
ככל שהאימונים מתקדמים הפעילות המוחית משתפרת, כך הילד, אתם ההורים וצוות בית הספר חווים את השיפור בסימפטומים, הילד רגוע וקשוב יותר, וכל המדדים משתפרים.
חשוב לציין שנוירופידבק - אימון מוחי פותר את הבעיה מהשורש ולא רק מטפל בסימפטומים ושהתוצאות שלו נשמרות לטווח ארוך.

מתעניינים בטיפול נוירופידבק? מלאו פרטים כאן ונציגי אלפא בריין יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

נוירופידבק - חברות בתחום

מכוני נוירופידבק >

נוירופידבק - סקירות בתחום

טיפולי נוירופידבק להפרעות קשב וריכוז

בשנים האחרונות הולך וצובר תאוצה טיפול בהפרעות קשב וריכוז באמצעות טכנולוגיית נוירופידבק. איך הטיפולים עוזרים, איזה שיתוף פעולה נדרש מכם, והיכן עושים...

כמה עולים טיפולי נוירופידבק?

נוירופידבק הוא משוב ביולוגי לגלי המוח. הטיפול נעשה בטכנולוגיה שמסייעת למצבים בריאותיים מגוונים ללא שימוש בתרופות. איך בדיוק עובד הטיפול, באילו מכונים...

ביופידבק: כל המידע על שיטת הטיפול המתקדמת

ביופידבק הוא שיטת טיפול שמלמדת אותנו לשלוט בגוף באמצעות מערכת ממוחשבת ומתוחכמת שמנטרת מדדים שונים. באילו מקרים טיפולי ביופידבק עוזרים, למי הם...

טיפולי נוירופידבק לסובלים מדיכאון

דיכאון הוא אחד הגורמים המרכזיים לנכות נפשית בישראל ובעולם. התרופות לטיפול בדיכאון אכן מפחיתות תסמינים, אך הן לא חפות מתופעות לוואי. טיפול נוירופידבק...