דלג לתוכן
אלפא בריין סנטר - טיפולי נוירופידבק

אלפא בריין סנטר - טיפולי נוירופידבק

במרכז אלפא בריין סנטר מציעים טיפולי נוירופידבק בשיטה המתקדמת בעולם לאימון המוח, הטיפול מוכח מחקרית ומדעית, מאושר על ידי ה-FDA ומשפר דרמטית את איכות החיים והתפקוד בהפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה, חרדה, אוטיזם, דיכאון ופוסט טראומה.

מתעניינים בטיפול נוירופידבק?

הקידמה הטכנולוגית בישראל בשנים האחרונות, בשילוב העובדה שהטיפולים המסורתיים לא תמיד מספקים את העבודה, הובילו למהפכת ענק ולאימוץ שיטות טיפול מתקדמות וחדשניות בקרב אנשים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז, חרדה, אוטיזם, טראומה ודיכאון. אחת השיטות הבולטות היא דיפ בריין נוירופידבק.

מה זה נוירופידבק (Neurofeedback) ואיך הוא יכול לסייע?

הכל מתחיל ונגמר במוח. הפרעת קשב וריכוז, אוטיזם, חרדה, טראומה ודיכאון מוגדרות "הפרעות מוחיות" ויכולות להתבטא במגוון תסמינים. תסמינים אילו הם פעמים רבות ביטוי לפעילות מוחית שיצאה מאיזון.

הבשורה המעודדת היא שהמוח שלנו הוא איבר גמיש ושניתן לאמן אותו, ממש כמו שאנחנו מאמנים שריר.

איך מאמנים את המוח בשיטת הנוירופידבק?

במהלך טיפול נוירופידבק מאמנים אזורים ספציפיים במוח המעורבים בסימפטומים השונים על פי פרוטוקול טיפול שהותאם במיוחד לכל מטופל, בהתאם לבדיקת QEEG שבה מזהים אילו אזורים זקוקים לאימון. 

האימון מתבצע כאשר המטופל יושב נינוח בכיסא וצופה בסרט או משחק כשעל ראשו כובע חיישנים. פעילות המוח נמדדת לאורך הטיפול בזמן אמת. הסרט או המשחק מופעלים בטכנולוגיה מתקדמת ונותנים למטופל פידבק חזותי או שמיעתי לאורך הטיפול. חשוב לדעת כי לא נדרש מהמטופל כל מאמץ מיוחד. 

אימונים המטופל לומד באופן פסיבי לשלוט בתגובת המוח שלו ולהתקדם אל עבר למצב הרצוי. עם השיפור בפעילות המוחית מגיע השיפור המיוחל בסימפטומים. מחקרים רבים כבר הוכיחו את השפעת האימון המוחי, והשיטה מתבססת על ההנחה שהמוח שלנו הוא איבר גמיש שניתן להשפיע עליו. 

טיפול נוירופידבק בהפרעות קשב וריכוז באלפא בריין סנטר

ילדים רבים (וגם מבוגרים) סובלים מהפרעות קשב וריכוז. אלו הן הפרעות נוירו-התפתחותית שבאות לידי ביטוי בקושי להישאר בקשב לאורך זמן, לעקוב אחר הוראות, אימפולסיביות, קושי לשמור על סדר וארגון והסחות דעת רבות. הפרעות קשב וריכוז פוגעות במימוש היכולת הלימודית, בתפקוד, ובתחומים אחרים בחיים שאינם קשורים לבית הספר, אך כבר שם הן גורמות לתחושת חוסר ערך, תסכול ודימוי עצמי נמוך. ברוב המקרים יינתן טיפול תרופתי, אך ייתכנו תופעות לוואי והוא לא תמיד משיג את השיפור הרצוי.

אימון מוחי באלפא בריין סנטר לא מחליף טיפול תרופתי, אך הוא בעל השפעה משמעותית על התסמינים. אין תופעות לוואי ובניגוד לתרופות, השפעתו של אימון מוחי אפקטיבית לטווח ארוך גם לאחר סיום הטיפול.

טיפול נוירופידבק בהפרעת קשב וריכוז מתמקד באימון אזורי המוח השונים המעורבים בסימפטומים של ההפרעה על מנת להחזיר אותם לאיזון אופטימלי. תחילה מבצעים בדיקת QEEG למיפוי הפעילות המוחית, בדיקה זו משמשת בסיס להתאמת פרוטוקול טיפולים מותאם אישית. 

הטיפול ידידותי ומהנה, אינו כרוך בכאב, אין בו תופעות לוואי והוא אינו פולשני. הטיפול קצר מועד ואורך כשלושה עד ארבעה חודשים בקליניקה. באלפא בריין סנטר אנשי מקצוע המתמחים בטיפול בהפרעות קשב וריכוז בשיטת הנוירופידבק עבור ילדים וגם מבוגרים. 

מתעניינים בטיפולי נוירופידבק? לחצו כאן ונציגי חברת אלפא בריין סנטר יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

טיפול בלקויות למידה אצל ילדים באלפא בריין סנטר

לקויות למידה הן שם כללי להפרעות נוירו-התפתחותיות שמתבטאות בפערים ברכישת מיומנויות יסוד בקריאה, בהבנה, בכתיבה ובחשבון. ילדים בעלי לקויות למידה יקראו לרוב באופן לא מדויק ואיטי, ופעולת הקריאה כרוכה במאמץ גדול. הם לא תמיד יבינו את משמעות הטקסט הנקרא ויתקשו בחשיבה מתמטית. הפערים הללו יובילו להישגים נמוכים בלימודים ובכך לקויות למידה עלולות לגרום לדימוי עצמי נמוך שנגרר אל גיל הבגרות. 

הטיפולים המוכרים ללקויות למידה לא תמיד משיגים את השיפור הרצוי או שיפור בכלל. אימון מוחי בשיטת נוירופידבק מביא לשיפור משמעותי והתוצאות נשמרות לטווח ארוך. בשיטה זו המטופלים מתרגלים ומאמנים את המוח לפעולה מיטבית. טיפול נוירופידבק יכול להשפיע על הפעילות המוחית הבלתי סדירה, לווסת ולנרמל אותה. זהו טיפול לא פולשני ואין לו תופעות לוואי. אנשי המקצוע של אלפא בריין סנטר צברו ניסיון רב בטיפול באימון מוחי ללקויות למידה ובהפחתת הקשיים הנלווים אליהן. 

טיפול נוירופידבק באוטיזם באלפא בריין סנטר

אוטיזם היא בעיה נוירולוגית - מאחורי כל המאפיינים של ילדים על הרצף קיים תהליך מוחי שאינו נמצא בטווח הנורמה. אצל ילדים על הרצף ניתן לזהות ממש שינויים במבנה המוח ובדפוסי הפעילות המוחית המשפיעים על התפקוד שלהם.

בטיפול נוירופידבק הטכנולוגיה מזהה את אזורי המוח שאחראים על היכולת השפתית, עיבוד שפתי, תקשורת בינאישית ומאמנת אותם, כשהמטרה היא להחזיר אותם לטווח הנורמה ככל שניתן. התוצאה היא השגת תקשורת טובה יותר, מילולית ולא מילולית, שיפור ההבנה, ההתנהגות, הפחתת דפוסי התנהגות חזרתיים, שיפור קשר עין ועוד. באופן דומה, הטכנולוגיה מאתרת ומחזקת את אזורי המוח האחראיים על עיבוד חושי, ויסות רגשי, אזורי שליטה בדחפים, שיפור ריכוז ותשומת לב ועוד.

נוירופידבק פורץ את תקרת הזכוכית של אפשרויות קידום ילדים על הרצף, ואינו דומה לטיפולים הקלאסיים (פרא רפואיים) שמקבלים במסגרות ייעודיות לילדי תקשורת או במסגרת קופות החולים. הטיפול משפיע ישירות על המוח (אוטיזם היא בעיה נוירולוגית, אמרנו) ולכן הטיפול עובד על שורש הבעיה וההשפעה היא דרמטית יותר.

הנוירופידבק הוא טיפול קונבנציונלי, מבוסס מדע ומחקר רב שנים שאינו תרופתי ואינו פולשני.
בטיפול לא קיימות תופעות לוואי והוא נחשב בטוח לחלוטין (המכשור בו מתבצע מאושר על ידי ה- FDA האמריקאי המחמיר). הטיפול אורך מספר חודשים בלבד והתוצאות החיוביות שלו נשמרות לאורך זמן. אין צורך לחזור ולבצע אותו שוב.

טיפול נוירופידבק במצבי חרדה וטראומה באלפא בריין סנטר 

ישראלים וישראליות רבים מתמודדים עם חרדה ותגובת דחק של פוסט טראומה. מצבים אילו מלווים במגוון תסמינים המגיעים בעוצמות משתנות: התקפי פאניקה, פלאשבקים, סיוטי לילה, לחץ, מחנק, שיתוק, רעידות, הזעה, קשיי נשימה הפרעות שינה ותיאבון, פחד ודאגה באופן תמידי, עצבנות, מצב רוח ירוד. מצבים אילו יכולים לפגוע משמעותית ביכולת לתפקד בבית, בעבודה ובחברה, עד כדי שיתוק מוחלט. 

הטיפולים המוכרים הם טיפול תרופתי, טיפול פסיכולוגי והתנהגותי, אך הרבה פעמים כל זה לא משיג את התוצאה הרצויה של שינוי משמעותי וכאן הנוירופידבק נכנס לתמונה. טיפול נוירופידבק הוכח יעיל במצבי טראומה וחרדה המוגדרים הפרעות מוחיות, ובא לשפר את המצב על ידי אימונים חוזרים ונשנים שמטרתם להחזיר את פעילות המוח לאיזון הרצוי. 

זוהי בשורה אמיתית לסובלים מחרדה וטראומה, גם לאנשים שכבר מתמודדים במשך שנים רבות שכעת הודות לטכנולוגיה המתקדמת ופורצת הדרך הזו יכולים לשפר את איכות החיים שלהם ולצאת לדרך חיים חדשה. 

טיפול נוירופידבק בדיכאון והפרעה טורדנית כפייתית באלפא בריין סנטר

דיכאון היא הפרעה קשה המתאפיינת באדישות, בחוסר אנרגיה וחוסר עניין, בחוסר רצון ללמוד או לעבוד, ואפילו לעשות פעולות יומיות בסיסיות ופשוטות מכיוון שהן נראות חסרות טעם. לא כל מי שסובל מדיכאון מגיב טוב לטיפול התרופתי, לכדורים יש תופעות לוואי, וההפרעה על השלכותיה יכולה להימשך שנים ארוכות. הפרעה טורדנית כפייתית (OCD) היא הפרעה נפשית כרונית המתאפיינת בחזרה אובססיבית על פעולות, מחשבות מעיקות ופולשניות, וכל זה מלווה בהתנהגות כפייתית. גם ילדים סובלים מהפרעה טורדנית כפייתית, שמשפיעה עליהם ועל בני משפחתם. 

אימון מוחי בשיטת הנוירופידבק הוכח כיעיל לשיפור מצבי דיכאון והפרעה טורדנית כפייתית. המומחים של אלפא בריין סנטר הם אנשי מקצוע שעברו הכשרה ייחודית בתחום אימון מוחי בשיטות שונות שמצליחות לשפר את איכות חייהם של המטופלים.

מתעניינים בטיפולי נוירופידבק? לחצו כאן ונציגי חברת אלפא בריין סנטר יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

אלפא בריין סנטר - שאלות ותשובות

מה הוא האימון המוחי במרכז אלפא בריין סנטר?

אימון מוחי בשיטת הנוירופידבק הוא אימון של אזורים שונים במוח עם משימות הדורשות הפעלה ממוקדת ויעילה של אזורים אלה. במהלך הטיפול המטופל יושב נינוח בכיסא, צופה בסרט\משחק במסך טלוויזיה כשעל ראשו כובע חיישנים, ומאמן את מוחו לשפר תפקודים, מול מחשב שסורק כל העת את הפעילות המוחית ונותן פידבק לשיפור. המטופל אינו נדרש למאמץ מיוחד. המשחק\הסרט מופעלים בטכנולוגיה מתקדמת כשהמטופל מקבל משוב, פידבק שמיעתי וחזותי המשקף לו את ההתקדמות. 
עם השיפור בפעילות המוחית מגיע השיפור המיוחל בסימפטומים. מחקרים רבים כבר הוכיחו את השפעת האימון המוחי, והשיטה מתבססת על ההנחה שהמוח שלנו הוא איבר גמיש שניתן להשפיע עליו.

איך צוות אלפא בריין סנטר מתאים את הטיפול הנכון?

הטיפול באלפא בריין סנטר מתבצע בהתאמה אישית לכל מטופל ומטופלת באמצעות בדיקת QEEG - מיפוי הפעילות המוחית. כך ניתן לאתר את שורש הבעיה, מהי הפעילות הלא סדירה שצריך לטפל בה. לכל מטופל פעילות מוחית שונה ואי סדירות אחרת שיש לווסת. אנשי המקצוע מתאימים לכל אחד ואחת מהמטופלים תוכנית אישית וממוקדת. אנשי המקצוע מלווים את המטופלים בייעוץ הראשוני, במיפוי הפעילות המוחית, בהתאמת תוכנית טיפולים, ולאורך כל הטיפול.

מה היתרונות של טיפול נוירופידבק?

נוירופידבק בשיטה הייחודית שמטפלים בה באלפא בריין סנטר הוכח מדעית ומחקרית עם כ-87% הצלחה. הטיפול אינו תרופתי, ללא כאב ותופעות לוואי והוא אינו פולשני. הטיפול שומר על התוצאות שלו לאורך זמן. הטיפול חוויתי ומתבצע באופן אינטראקטיבי מול מסך מחשב. הטיפול עובד על שורש הבעיה על ידי החזרת הפעילות המוחית לאיזון אופטימלי, מאושר ובטוח לשימוש על ידי ה-FDA, מותאם אישית לכל מטופל לאחר בדיקת QEEG (מיפוי פעילות המוח) ולפי המטרות והיעדים לשיפור של כל אחד.
קצר טווח - משך הטיפול במרפאה שלושה עד ארבעה חודשים ואפשר גם לקבל את המכשור ולבצע טיפולים בבית. 

באילו הפרעות ניתן לקבל טיפול באלפא בריין סנטר?

הצוות המקצועי של אלפא בריין סנטר מטפל במגוון הפרעות הקשורות לתפקודי המוח, ובהן הפרעות נוירו-קוגניטיביות, הפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה, ירידה בזיכרון, אוטיזם והפרעות נפשיות כמו פוסט טראומה, סכיזופרניה, דיכאון, חרדה, והפרעה טורדנית כפייתית.

אילו שיטות טיפול מציע אלפא בריין סנטר?

הטיפול במרכז אלפא בריין סנטר מתמקד בזיהוי פעילות מוחית בלתי סדירה והחזרתה למצב אופטימלי ותקין. שיטת הטיפול באלפא בריין סנטר לאימון המוח מותאמת אישית לכל אחד ואחת. הטיפולים באלפא בריין סנטר הם: נוירופידבק, ביופידבק וטיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT).

איפה הטיפולים מתקיימים?

הקליניקות של אלפא בריין סנטר הם בבני ברק (ליד קניון אילון), אשדוד וירושלים, ובנוסף, כאשר קיים קושי להגיע לקליניקה יש אפשרות לקבל טיפולים בייתים בכל הארץ כאשר הציוד נשלח הביתה והטיפול מתבצע בפיקוח של אנשי המקצוע מרחוק.

נוירופידבק - סקירות בתחום

ביופידבק: כל המידע על שיטת הטיפול המתקדמת

ביופידבק הוא שיטת טיפול שמלמדת אותנו לשלוט בגוף באמצעות מערכת ממוחשבת ומתוחכמת שמנטרת מדדים שונים. באילו מקרים טיפולי ביופידבק עוזרים, למי הם...

טיפולי נוירופידבק- אימון מוחי אפקטיבי

נוירופידבק היא טכנולוגיית משוב ביולוגי לגלי המוח שמסוגלת לטפל במצבים שונים ללא צורך בתרופות. לאילו מצבים בריאותיים מיועד, מה חשוב לבדוק לפני שמתחילים...