דלג לתוכן

3 מצבים בהם מעבר קופת חולים יחסוך לכם הרבה כסף

מתי מעבר קופת חולים יכול לחסוך לכם אלפי שקלים? בדקנו בסקירה הבאה מהם מצבי החיים שבהם כדאי מאוד לשקול מעבר לקופת חולים אחרת.

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים במעבר קופת חולים?

בישראל ארבע קופות חולים מספקות את שירותי הבריאות הציבוריים: כללית, מכבי, מאוחדת ולאומית.
בדרך כלל אנשים נשארים בקופת חולים בה היו חברים מאז ילדותם, אבל יש מקרים בהם מעבר קופת חולים יכול לחסוך אלפי שקלים, ומקרים אחרים בהם מעבר קופה יגרום לכך שתקבלו שירותי בריאות טובים הרבה יותר. בסקירה הבאה בדקנו מהן נקודות הזמן בחיים בהם מעבר קופת חולים יטיב עמכם במיוחד.

השאלה היא למה ישראלים בשנת 2021 צריכים להישאר לא מרוצים בקופת החולים? ומדוע לא לבחון איזו קופה היא המשתלמת ביותר עבור הצרכים הספציפיים שלכם כאשר אתם יכולים לקבל יותר גם מבחינת ההיבט הכספי (יש פערים משמעותיים בביטוחים המשלימים עבור חלק מהשירותים), וגם מבחינת איכות השירות: זמינות התורים, הפריסה באזור המגורים, שירותי און ליין ועוד. 

יש 3 מצבים בחיים שבחינת מעבר קופה הינה ממש בגדר הכרח, וזה יכול לחסוך לכם מאות עד אלפי שקלים:

  • מתכננים חתונה
  • חושבים על הריון
  • לפני מעבר דירה

מתחתנים? זה הזמן לעבור לקופת החולים של בן/בת הזוג

ידעתם שקופות החולים מחויבות על ידי משרד הבריאות לתקרת השתתפות עצמית מקסימלית של 200 ₪ לרבעון למשפחה? ברגע שמתחתנים והופכים למשפחה ניתן ליהנות מהנחה זו, ובהמשך כאשר יצטרפו הילדים ההנחה נעשית עוד יותר משמעותית אפילו.

הנה דוגמא לשירותים רפואיים שההשתתפות העצמית בגינם נעה בין עשרות למאות שקלים: ביקור אצל רופא מקצועי, ביקור במרפאות חוץ, במכוני הדמיה, במכוני פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, תשלום עבור רישוי מרופא לרישיון נהיגה, לקנאביס רפואי, לצלילה או הטסת כלי טיס, הכנסת התקן תוך רחמי, ביקור אצל מטפל עצמאי בבריאות הנפש ועוד... תקרת ההוצאה המשפחתית חוסכת למשפחות מאות ואף אלפי שקלים בשנה, וכדאי להתחיל ליהנות ממנה מיד לאחר החתונה, ברגע שמקבלים הגדרה רשמית שאתם משפחה. 

מאילו קופות חולים תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

חושבים על הרחבת המשפחה? בדקו איזו קופה מציעה את סל ההיריון המשתלם ביותר

זה לא משנה אם זה הריון ראשון, שני, שלישי או שביעי, הריון בישראל כרוך בהרבה בדיקות שעולות לא מעט כסף. בדיקות סקר גנטיות, בדיקת NIPT, שקיפות עורפית, סקירת מערכות מוקדמת ומאוחרת, מי שפיר וצ'יפ גנטי – כל אלה הן בדיקות שעלותן יכולה להגיע לאלפי שקלים, כאשר כל אחת מהקופות מציעה החזרים והנחות שונות עבור כל אחת מהבדיקות האלה.

הביטוחים המשלימים בקופות גם מאפשרים סדנאות והדרכות בעלויות מסובסדות, ובחלק מהמקרים סמליות ממש, בתחומים כמו: קורס הכנה ללידה, קורס החייאת תינוקות, התעמלות לאחר לידה, יעוץ והדרכת הנקה ועוד. על גובה ההחזר עבור כל אחת מהבדיקות בכל אחת מהקופות, ועל ההנחות עבור שירותים מיוחדים סביב הלידה תוכלו לקרוא בסקירת השוואת סלי הריון אצלנו. מדובר כאן על אלפי שקלים שניתן לחסוך בבדיקות ההיריון, אם מכירים את ההחזרים בכל אחת מהקופות מראש. 

עוברים דירה? חשוב שתדעו מי היא הקופה שמציעה את השירות הטוב ביותר באזור המגורים החדש 

זו אולי נקודת הזמן החשובה ביותר לבדוק בה איזו קופת חולים מציעה את השירות הטוב יותר באזור מגוריכם החדש. כאן כבר לא מדובר רק על אפשרות לחסכון כספי, אלא ממש על איכות חיים. בחלק מהמקרים ברור לעוברים דירה שעליהם לעבור גם קופת חולים, זה קורה בעיקר במעבר בין ישובים או אזורים גאוגרפיים שבהם לקופה בה הייתם חברים היום אין פריסה מספקת. 

אבל במרבית המקרים, ובמיוחד כשעוברים דירה בתוך אותה העיר או אזור, אנשים נוטים לעבור סניף בתוך אותה קופת החולים, ובכך הם מוותרים על העיתוי האופטימאלי לבדוק ולעבור במידה ויש קופה שמציעה שירות טוב יותר ו/או מחירים טובים יותר באזור החדש. 

הקריטריונים העיקריים אותם חשוב לבחון הם הקרבה של המרפאה הביתה, זמינות התורים עבור השירותים הרפואיים המרכזיים שאתם צורכים, ההתנהלות הבירוקרטית מול הקופה (למשל נוחות שירותי האון ליין) וגם טיבו של צוות מרפאת האם החדשה: הרופאה, האחות, המזכירה... במיוחד חשוב הקשר לרופא/ה המטפל/ת שלכם שיכול להיות זה שיקבע אם תקבלו שירות רפואי אדיב, מקיף ויסודי או שחלילה דברים יתפספסו...

שווה מאוד לתת את הדעת על הדברים האלה בעת מעבר דירה ולא לעבור באופן אוטומטי לסניף של קופת חולים אליה אתם שייכים. 

מעבר קופת חולים יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה וגם לשפר את איכות חייכם. זמנים טובים במיוחד לבדוק מעבר הינם סביב החתונה, לקראת הריון או בעת מעבר דירה, אבל כל זמן הוא זמן טוב כשמדובר על בריאות ועל חיסכון כספי (:

מאילו קופות חולים תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

מעבר קופת חולים - סקירות בתחום

כמה אנחנו משלמים על הביטוחים המשלימים?

לאיזה תכנית ביטוח אתם שייכים? כללית מושלם או כללית פלטינום? מכבי זהב או מכבי שלי? מאוחדת עדיף או מאוחדת שיא? לאומית כסף או לאומית זהב? האם אתם יודעים...

טיפולי שיניים: מה מציעות קופות החולים?

קופות החולים מציעות שתי רמות של ביטוחים משלימים עם הבטחה להנחות משמעותיות בעלויות טיפולי השיניים ברובד הביטוחי העליון. בדקנו מה הפרמיה שתשלמו בכל...

איך עוברים קופת חולים?

חושבים על מעבר לקופת חולים אחרת? הגעתם למקום הנכון. כל מה שצריך לדעת על מעבר בין קופות חולים, עם אפשרות לפנות לחברות: כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית.

מעבר דירה: הזדמנות למעבר קופת חולים

אם אתם עוברים דירה לעיר חדשה ואולי אפילו לאזור אחר לגמרי בארץ, זה הזמן המושלם לבדוק מה קופות החולים מציעות ואולי לעבור לקופת חולים חדשה. הכנו עבורכם...