דלג לתוכן

מטפלים סיעודיים ישראלים: שירותי סיעוד פרטיים

בישראל פועלות מספר חברות שמציעות שירותי מטפל סיעודי פרטי. למה כדאי דווקא מטפלת סיעודית ישראלית, למי השירות מתאים, אילו חברות פועלות בתחום, והאם ניתן לקבל החזרים על חלק מהעלויות?

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

זקוקים לשירותי סיעוד פרטיים?

כשבני משפחה קרובים מאבדים את עצמאותם ואנחנו צריכים לדאוג לשלומם לאורך היום, חברות הסיעוד מספקות לכך מגוון פתרונות. הצורך במטפלת סיעודית יכול להיות בגלל תאונה, בשל נכות או מוגבלות, וכמובן בגלל הזדקנות טבעית. כשמדברים על סיעוד, רבים מאיתנו חושבים על עובדים זרים, אבל ישנן לא מעט חברות שנותנות שירותי מטפלים סיעודיים ישראלים. 

למה דווקא מטפלים סיעודיים ישראלים?

לבחירת מטפלת סיעודית ישראלית יש כמה יתרונות על פני עובדים סיעודיים זרים, הנה העיקריים שבהם:

שפה: מטפלים סיעודיים ישראלים הם תושבי ישראל ודוברי עברית. זה הופך את התקשורת עם המטופל ובני המשפחה לקלה יותר, אין מחסום שפה, לא צריך להדגים בפנטומימה ולקוות שהמטפלת הבינה, והמטפלים גם יכולים להבין את הצוותים הרפואיים בבית החולים או במרפאות קופת החולים. ידיעת השפה מסייעת להוריד עול נוסף מהמשפחה, שכן המטפלים יודעים לקרוא מרשמים וכיצד לתת תרופות למטופל ללא עזרה בתרגום. 

מנטליות: מטפלת סיעודית ישראלית מכירה את המנטליות של ישראל והיא לא זקוקה לתקופת התאקלמות עד שהיא מבינה איך דברים עובדים אצלנו. כשפערי התרבות קטנים יותר, הטיפול יעיל יותר.  

התמצאות בסביבה: מטפל סיעודי פרטי מישראל מכיר את הסביבה, יודע איך למצוא מקומות, וכך יכול לסייע בכל פעולה מחוץ לבית, בין אם באופן עצמאי ובין אם יחד עם המטופל. 

פחות בירוקרטיה: כדי להעסיק עובד זר בסיעוד יש לעבור כמה משוכות בירוקרטיות שכוללות הוצאת היתר העסקה שיש לחדש מדי שנה. העסקת מטפלת סיעודית ישראלית אינה כרוכה בהכבדה בירוקרטית. 

קל לקבל המלצות: כשמעסיקים עובדים סיעודיים ישראלים ניתן לבקש המלצות מבני משפחה של מטופלים קודמים ולקבל המלצות. עם עובדים זרים זה כמעט לא ניתן לביצוע.

מטפלת סיעודית ישראלית

האם תמיד חייבים לעבוד עם חברת סיעוד?

כשקורה מקרה סיעודי, בין אם קבוע כמו בהזדקנות טבעית ובין אם זמני כמו לאחר ניתוח או תאונה, היינו רוצים להיות מסוגלים לטפל בקרוב שזקוק לנו. אבל לא תמיד זה אפשרי, במיוחד אם יש לנו עבודה תובענית, משפחה וילדים, או כל סיבה אחרת. חברות סיעוד מספקות מגוון פתרונות לצרכים שונים באופן שמוריד את מפלס הלחץ וגם את רגשות האשם. 

חברות סיעוד מעסיקות צוות גדול ומגוון באופן שנותן פתרון מותאם לכל מטופל וצרכיו, וניתן להזמין מטפלת סיעודית ישראלית אפילו בהתראה קצרה. החברות מפעילות מוקד טלפוני ונותנות מענה בכל שעות היממה. בנוסף, בחלק מהמקרים חברות לשירותי סיעוד פרטי מסייעות בקבלת החזרים מקופות החולים, על כך נרחיב ממש עוד מעט. 

אילו שירותים מציעות חברות סיעוד פרטי?

חברות סיעוד פרטי מציעות מעטפת של שירותי אחות פרטית ומטפלת סיעודית ישראלית, ובהם שירותי אחות מעשית, אחות ללילה, מטפלת סיעודית, שירות אחות פרטית לאחר ניתוח, אחות פרטית מוסמכת בבית החולים, אחות פרטית להשגחה 24 שעות, מטפלת סיעודית בבית או בבית החולים, וסיוע לקשישים בבית.

אחות סיעודית פרטית בבית החולים: ניתוח מהווה מעמסה על הגוף והאשפוז שלאחר מכן מלווה בטראומה, בלבול, ופחד. אחות סיעודית מוסמכת תדאג לכל מה שצריך במהלך האשפוז מול הצוות המקצועי של בית החולים. המטפלת תעדכן את המטופלים ובני המשפחה בכל מה שקשור להחלמה, לצרכים הרפואיים, והאם יש לנקוט בפעולות נוספות. 

מטפלת סיעודית ישראלית: מטפל סיעודי פרטי נותן מענה למקרים שבהם מי שזקוק להשגחה ולסיוע נמצא לבד בבית רוב שעות היום. חברות הסיעוד הפרטי מציעות מסלולים שנעים מהשגחה במהלך שעות היום למשך שמונה שעות ומעלה, ביום או בלילה. 

מטפל סיעודי פרטי 24 שעות ביממה: ישנם מקרי סיעוד מורכבים יותר שבהם לא ניתן להסתפק בסיוע של שעות מסוימות ביום ולא בכל מקרה בני המשפחה יכולים להיות נוכחים במקום המגורים בשעות הלילה. עבור המקרים האלה אפשר להיעזר בשירות מטפלת סיעודית 24 שעות.

אחות פרטית: מרבית חברות הסיעוד מציעות גם שירותי אחות פרטית בבית החולים או בבית הלקוח. תוכלו לקרוא מידע נוסף על אופציה זו בסקירה שלנו על אחות פרטית, ובעמוד אשפוז בית

זקוקים לשירותי סיעוד פרטיים? מטפל/ת ישראלי למשמרת של 8 שעות ומעלה? מלאו פרטים כאן ונציג מחברת סיעוד מובילה יחזור אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

מהם תפקידיה של מטפלת סיעודית ישראלית?

תפקידו העיקרי של מטפל סיעודי פרטי הוא להעניק טיפול צמוד ורגיש בזמן שאתם לא יכולים להיות פיזית עבור יקיריכם, לשמור על שגרת החיים, ולתת לבני המשפחה ראש שקט כשהם יודעים שיש מי שדואג לשלומם של המטופלים. 

המטפלים מסייעים בפעולות כמו ניקיון הבית, בישול עבור המטופל, עריכת קניות, כביסה במכונת כביסה, רכישת תרופות בבית המרקחת, ולהזכיר למטופל מתי יש ליטול אותן. בזמן הארוחה המטפלים מסייעים בהגשת האוכל ואם יש בכך צורך גם בהאכלה, וכן בשמירה על היגיינה אישית. בנוסף המטפלים ילוו את המטופלים ביציאה מהבית, בין אם לצורך בדיקה רפואית ובין אם להתאוורר בחוץ ולטייל בסביבה. ולא פחות חשוב מכך, מטפלת סיעודית ישראלית מהווה אוזן קשבת ותמיכה, ותעשה כל מה שצריך כדי להעניק תחושת ביטחון ורוגע לכל הצדדים. 

למי מיועדים שירותי מטפלים סיעודיים ישראלים?

השירותים שמספקות חברות סיעוד פרטי אינם כלולים בסל הבריאות הבסיסי ולא בחוק הסיעוד. המשמעות היא שאין במקרים האלה סיוע מהביטוח הלאומי ומי שזכאי לקצבת סיעוד לא יכול להשתמש בשעות הטיפול שאושרו במסגרת הקצבה מהמוסד לביטוח לאומי. שימו לב שלא מדובר בשירותי סיעוד 24/7 לתקופה ארוכה. 

אחרי הלא, למי כן? 

  • כל אדם שצריך סיוע לאחר ניתוח, בין אם באשפוז בבית החולים ובין אם בימי ההחלמה בבית.
  • בכוונתכם להגיש בקשה לקצבת סיעוד ולעובד זר 24/7? זמן ההמתנה הממוצע לאישור הבקשה עומד על כחודשיים. בזמן הזה תוכלו לקבל שירות מטפל סיעודי פרטי לתקופה שבין הגשת הבקשה לתחילת העסקת עובד זר לתקופה ממושכת.
  • בכל מקרה שבו יש צורך בעזרה סיעודית והביטוח הלאומי לא אישר את הבקשה. 
  • במצב שבו אתם מעוניינים בשירותי מטפל סיעודי פרטי מכל סיבה שהיא.

האם יש אפשרות לקבל סבסוד לשירותי מטפלת סיעודית ישראלית?

אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי באחת מחברות הביטוח, צרו קשר עם סוכן הביטוח שלכם ובדקו מהן הזכאויות שלכם בהתאם לפוליסה שבה אתם מבוטחים. קופות החולים מעניקות החזרים על חלק משירותי מטפלים סיעודיים ישראלים:

קופת חולים כללית: החזר של 85% מההוצאה עד 441 שקלים ביום למבוטחי מושלם זהב ופלטינום הזקוקים לאחות פרטית לאחר ניתוח. הזכאות ניתנת עד עשרה ימים ורק ובמהלך האשפוז בבית החולים.

קופת חולים מכבי: החזר של עד 538 שקלים ללילה עד שמונה ימים לניתוח לשירותי אחות או מטפלת סיעודית פרטית. אם יש יותר מניתוח אחד בשנת ביטוח, ההחזר המקסימלי עומד על 7,927 שקלים לכל הניתוחים. ההחזר למבוטחי מכבי זהב ומכבי שלי.

קופת חולים לאומית: החזר עד 80% מגובה ההוצאה עד 556 שקלים ליום למבוטחי לאומית זהב ו-494 שקלים ליום למבוטחי לאומית כסף. הזכאות ניתנת עד עשרה ימים לאחר הניתוח ובמהלך האשפוז בבית החולים. 

קופת חולים מאוחדת: החזר 75% מההוצאה עד לתקרה של 100$ ליום למשך שמונה ימים בשירות אחות פרטית לאחר ניתוח. ההחזר ניתן לזמן האשפוז בבית החולים בלבד. 

איך לבחור בין מטפל סיעודי בבית הקשיש לבית אבות סיעודי?

הבחירה מאוד אישית ותלויה גם בהתאמת הבית הספציפי למצב סיעודי, בזמינות המשפחה הקרובה לטיפול והחלפת המטפל בזמן חופשה ולליווי שוטף שלו. בדרך כלל יש כאן גם שיקול כלכלי, כאשר בית אבות לעיתים יקר יותר מטיפול בבית, אבל יש מקרים בהם ניתן לקבל עזרה מרשויות המדינה. כאן תוכלו לקרוא עוד מידע על בתי אבות סיעודיים  וכאן תוכלו לקרוא על דיור מוגן סיעודי

זקוקים לשירותי סיעוד פרטיים? מטפל/ת ישראלי למשמרת של 8 שעות ומעלה? מלאו פרטים כאן ונציג מחברת סיעוד מובילה יחזור אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

מטפלים סיעודיים ישראלים - שאלות ותשובות

למה דווקא מטפלים סיעודיים ישראלים?

אין קשיי שפה, כל המטפלים דוברי עברית מה שמקל גם על התמודדות עם צוותים רפואיים בבית החולים. מטפלת סיעודית ישראלית מכירה את המנטליות של ישראל ואין פערי תרבות. אין את הבירוקרטיה שכרוכה בהעסקת עובד זר וקל יותר לקבל המלצות מבני משפחה של מטופלים קודמים.

אילו שירותים מציעות חברות סיעוד פרטי?

חברות סיעוד פרטי מציעות מעטפת של שירותי אחות פרטית ומטפלת סיעודית ישראלית, ובהם שירותי אחות מעשית, אחות ללילה, מטפלת סיעודית, שירות אחות פרטית לאחר ניתוח, אחות פרטית מוסמכת בבית החולים, אחות פרטית להשגחה 24 שעות, מטפלת סיעודית בבית או בבית החולים, וסיוע לקשישים בבית.

מהם תפקידיו של מטפל סיעודי פרטי?

מטפלת סיעודית ישראלית תעניק טיפול צמוד ורגיש ותעזור לשמור על שגרת החיים. המטפלים והמטפלות מסייעים בפעולות ניקיון הבית, בישול עבור המטופל, עריכת קניות, כביסה במכונת כביסה, רכישת תרופות, הגשת האוכל ואם יש בכך צורך גם בהאכלה, שמירה על היגיינה, ולא פחות חשוב - אוזן קשבת. 

למי מיועדים שירותי מטפלים סיעודיים ישראלים?

שירותי חברות סיעוד פרטי אינם כלולים בסל הבריאות הבסיסי ולא בחוק הסיעוד. השירות מיועד לכל אדם שצריך סיוע לאחר ניתוח, למי שהגיש בקשה לעובד סיעוד זר וממתין לאישור הבקשה, שכן אישור הבקשה עלול לקחת כחודשיים, ובכל מקרה שבו יש צורך בעזרה סיעודית והביטוח הלאומי דחה את הבקשה. 

חברות סיעוד - מטפלים ישראלים

להשוואת חברות סיעוד >

סיעוד וטיפול בקשישים - סקירות בתחום

השוואת מחירי לחצן מצוקה: כמה זה עולה?

לחצן מצוקה לקשישים- למה כדאי שיהיה לכם את השירות, כמה זה עולה, מה ההבדל בין לחצן מצוקה סטטי לשעון מצוקה, באילו מקרים השירות מסובסד, השוואת מחירי...

שירותי סיעוד בישראל: כל מה שאתם צריכים לדעת

אילו חברות פועלות בתחום הסיעוד, מה ההבדל בין עובדים זרים למטפלים ישראלים, מתי מטפל סיעודי לא מספיק וחייבים השגחת אחות, מה הזכאויות ומה עושים אם...

תביעת ביטוח סיעודי: קבלו את הקצבה שמגיעה לכם

יש לכם ביטוח סיעודי פרטי? הכתבה הזאת בשבילכם. איך תוכלו לממש את הביטוח הסיעודי בחברות הביטוח, מה עושים במקרה של החמרת מצב סיעודי, מה לעשות אם חברת...

אחות פרטית: טיפול אישי והשגחה צמודה

בישראל פועלות עשרות חברות שמציעות שירותי אחות פרטית לטיפול בחולים ובקשישים במצבים של אשפוז בית, וכן שירותי אחות פרטית לאחר ניתוח עם השגחה בבית...