דלג לתוכן

איזו קופת חולים הכי טובה?

שוקלים החלפת קופת חולים? חשוב שתדעו: מה הופך קופת חולים לטובה ומה חשוב לבדוק לפני שבוחרים קופת חולים או עוברים לקופה מתחרה? פריסת סניפים, זמן ההמתנה לתור פנוי, התייעצות עם מומחים, השירות באתר ובאפליקציות ועוד מדדים שיעזרו לכם לשמור על הבריאות.

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

הצטרפות לקופת חולים

הנתונים שיעזרו לכם לבחור: כך תדעו איזה קופת חולים הכי טובה עבורכם.

בישראל קיימות ארבע קופות חולים: כללית, מכבי, מאוחדת, ולאומית. כל תושב חייב להיות מבוטח באחת מקופות החולים. חלק לא מבוטל מהמבוטחים בוחרים בקופת החולים שנבחרה על ידי הוריהם בילדות, כי זה מה שהם מכירים. אבל האם דווקא שם תקבלו את השירות הכי טוב עבורכם? אספנו עבורכם את הגורמים הכי חשובים שאתם צריכים לבדוק: פריסת מרפאות, זמינות תורים למרפאות, זמינות תורים לרופאים מומחים, פריסת המרפאות ברחבי הארץ - אין דין תל אביב או ירושלים כדין מישהו שגר ביישוב מרוחק, איכות השירות הטלפוני, שירותי דיגיטל ואונליין, כמה בירוקרטיה מעמיסים על המבוטחים, עלות הטיפולים הרפואיים, ומה קורה אם אתם זקוקים לשירות רפואי מחוץ לשעות הפעילות. 

קופות החולים בישראל

נתחיל עם סקירה קצרה של קופות החולים בישראל:

קופת חולים כללית: הקופה קיימת כבר יותר מ-100 שנה וכיום היא ספקית שירותי הבריאות הגדולה בישראל, עם כ-4.5 מיליון לקוחות. הקופה מפעילה 14 בתי חולים, כ-1,400 מרפאות, עשרות מרכזים לבריאות האישה, רפואה משלימה, ומרפאות שיניים, יש לה מאות בתי מרקחת, מכונים, ומעבדות. הביטוחים המשלימים של הקופה הם כללית מושלם זהב וכללית מושלם פלטינום.

קופת חולים מכבי: מכבי שירותי בריאות קיימת כבר כ-80 שנה והיא הקופה השנייה בגודלה בישראל, עם כ-2.4 מיליון מבוטחים. מכבי מפעילה את רשת בתי החולים אסותא ברחבי הארץ, רשת בתי המרקחת מכבי פארם, מכבידנט לרפואת שיניים, רשת הרפואה המשלימה מכבי טבעי, מכבי ממבט ראשון למוצרי אופטיקה, והמותג הפרטי של מוצרי הבריאות מכבי Care. הביטוחים המשלימים הם מכבי זהב ומכבי שלי. 

קופת חולים מאוחדת: קופת החולים השלישית בגודלה שמשרתת יותר ממיליון מבוטחים. בשנת 1974 אוחדו שתי קופות חולים שהחלו לפעול בשנות ה-30 במאה שעברה, ומכאן שמה - מאוחדת. לקופה 300 מרפאות בפריסה ארצית רחבה ולרובן גם מעבדה שפועלת בצמוד אליה. הקופה מפעילה עשרות בתי מרקחת, יש לה רשת מרפאות שיניים ורשת לרפואה משלימה, פיזיותרפיה, בדיקות להתפתחות הילד ובדיקות לבריאות האישה בעשרות מכונים, ובדיקות נוספות למגוון מצבים בריאותיים. הביטוחים המשלימים של מאוחדת הם מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא. 

קופת חולים לאומית: הקופה הרביעית בגודלה הוקמה בשנות ה-30' בארץ ישראל על ידי קבוצת רופאים, והיא מספקת שירותי בריאות לכ-700 אלף לקוחות ברחבי הארץ. לאומית מפעילה יותר מ-300 מרפאות ומרכזים רפואיים בכל הארץ ויש לה כ-150 בתי מרקחת למבוטחי הקופה בלבד. הביטוחים המשלימים הם לאומית כסף ולאומית זהב.

ועכשיו, אחרי שיש לנו את המידע הבסיסי על כל קופה, בואו נצלול עוד יותר לעומק ונבין מה הם היתרונות של כל אחת מהן, ומה יכול להקל עליכם למצוא איזה קופת חולים הכי טובה עבורכם. 

זמינות תורים למרפאות ולרופאים מומחים

אחד המדדים החשובים ביותר כשאנחנו זקוקים לשירותי בריאות, הוא זמינות התורים הן לרופאי המשפחה והן לרופאות ולרופאים מומחים. מי שחולה עכשיו לא יעזור לה תור לרופא בעוד חמישה ימים. מי שסובל מכאבי גב או בעיות בעור היום, לא יכול לחכות לרופאה מומחית עם תור פנוי בעוד חודשיים או שלושה. לכן חשוב לבדוק את זמינות הרופאים בתחומים החשובים לכם באזור שבו אתם גרים. 

פריסת מרפאות ארצית

עד כמה קרובה המרפאה של קופת החולים שלכם הביתה? כמה זמן ייקח לכם להגיע לרופא או רופאת המשפחה? אם תזדקקו לשירותי מעבדה - האם תקבלו אותם במרחק של כמה דקות הליכה מהבית, או שתאלצו לנסוע שעה ולהחליף שני אוטובוסים? לא תמיד קופת החולים הגדולה ביותר תציע מרפאה קרובה אליכם ולכן חשוב לבדוק זאת עם כל קופות החולים ללא קשר לגודלן.

איזו קופת חולים הכי טובה

איזה קופת חולים הכי טובה בדיגיטל ובשירות אונליין?

קופות החולים מציעות אפליקציות מתקדמות עם מגוון שירותים שכלל לא תצטרכו לצאת עבורם מהבית. כדי לקבוע איזו קופת חולים הכי טובה בתחום הדיגיטלי, בדקו אילו שירותים ניתן לקבל באפליקציה או באתר מבלי לצאת מהבית. בין השירותים החשובים באינטרנט: קביעת תורים לרופאים, קבלת טופס התחייבות (טופס 17), קבלת תוצאות של בדיקות, קבלת מרשמים או אישורי מחלה, הזמנת תרופות בבתי המרקחת של הקופות, התייעצות עם רופאים אונליין, ועוד. 
לצד אתר אינטרנט ואפליקציית מובייל, חלק מקופות החולים מפעילות אפליקציות נוספות, כמו היריון, ילדים, ואפליקציות ניהול תזונה וספירת קלוריות. אפשר גם לזמן תורים באמצעות פייסבוק ומסנג’ר ולעבור טיפול פסיכולוגי באמצעות שיחת וידאו. עם חלק מהרופאים אפשר לערוך בדיקות מבלי לצאת מהבית, ולקבל התראות ותזכורות בנוגע למצבים הרפואיים.

שירות טלפוני 

בשנים האחרונות קופות החולים צמצמו את שעות הקבלה בסניפים והרחיבו את השירות הטלפוני. לכל קופת חולים יש מוקד ארצי וכן ניתן להתקשר ישירות לסניפים במקרים מסוימים. חשוב לוודא שזמני ההמתנה למענה אינו ארוך וכי המוקד או הסניף מסוגלים לספק תשובה או פתרון מבלי להעמיס בירוקרטיה מיותרת. 

בירוקרטיה, טפסים, ואישורים

אחת המילים הפחות אהובות בלקסיקון היא "בירוקרטיה", ולא משנה כמה השירותים טובים ומתקדמים - אי אפשר להתחמק ממנה. המקומות שבהם נתקלים במשרדנות של קופות החולים הם קבלת טופס 17, אישורים לטיפול רפואי או תרופתי, ועוד. לכן חשוב לבדוק איזו קופת חולים לא מעמיסה על מבוטחיה שלבים מיותרים, באיזו קופה אישור רופא מספיק ללא העברה למנהלי מחוז, היכן יאשרו טופס 17 לאחר המלצת רופא מבלי לשאול שאלות או לגרום לכם להרגיש כאילו אתם מנסים לרמות את המערכת, ואיפה יקבלו אישורים גם אם טעיתם במילה ולא יטרטרו אתכם כדי להוציא אישור חדש. 

מעבר בין קופות חולים

קופת חולים הכי טובה באיכות הטיפול הרפואי

מדד חשוב בתחרות על המבוטחים היא איכות הטיפול שאתם מקבלים. אף אחד לא רוצה להגיע למצב שבו אחרי המתנה של שבועות או חודשים לרופא מומחה, הטיפול יהיה חלקי, או שגוי, או שהצוות יטפל בכם בחוסר סבלנות. 

עלות הטיפולים הרפואיים

כל תושב ישראל זכאי במסגרת ביטוח בריאות חובה לסל שירותים בסיסי שווה בין קופות החולים. כל קופות החולים מציעות ביטוחים משלימים בעלויות משתנות בין הקופות ובטווחי גילים שונים. כל רובד ביטוחי נוסף מעניק הנחות והטבות על טיפולים שאינם כלולים בסל הבריאות. ההטבות באות במגוון תחומים כמו טיפולי שיניים, טיפול רפואי בחו"ל, בחירה של מנתח, ייעוץ מומחה, רפואה משלימה או רפואה אלטרנטיבית, אימוני כושר, ועוד. 
השוו בין העלויות החודשיות הנוספות בביטוחים המשלימים ואילו הטבות הן נותנות, את כל המחירים ופירוטי השירותים תוכלו למצוא אצלנו בכמהזה בריאות בקטגוריית מעבר קופת חולים השוואה.
מומלץ לבדוק האם ההנחה בטיפולי השיניים משתלמת תמורת המחיר החודשי שנוסף לכם? האם ההנחות שמציעים לכם הן על טיפולים שאתם זקוקים להם? כך תוכלו לקבוע איזו קופת חולים הכי טובה מבחינת עלות מול תועלת. נתון נוסף שצריך לשקלל כאן, הוא גובה התשלום הרבעוני המקסימלי ליחיד או למשפחה בכל אחת מקופות החולים. 

שירותים מחוץ לשעות הפעילות

כולנו מכירים את זה - שעות הקבלה של הרופא לא באמת מתאימות לשעות שבה המחלה מחליטה לתקוף. מה קורה אם כל היום הרגשתם טוב אבל התסמינים מתחילים דווקא ב-22:00 בלילה? קופת חולים הכי טובה היא זו שיש בה מענה גם בשעות הערב והלילה, בסופי שבוע, ובזמני חופשות. זו קופה שבה המבוטחים יודעים שהם יכולים להתקשר ולקבל ייעוץ בכל שעה, ולקבל פתרון בדמות מרפאות לילה, ביקורי בית, והפניות לטיפול רלוונטי מאנשי מקצוע.

החלטתם על מעבר קופת חולים?

בחרו את הקופה אליה תרצו לעבור והשאירו לה פרטים בטופס כאן למטה. נציג קופת החולים שתבחרו יחזור אליכם בהקדם ויסייע לכם בביצוע מעבר בקלות ובנוחות. היום קל מאי פעם לעבור בין קופות חולים לכן אין סיבה שלא תבחרו את קופת החולים הטובה ביותר עבורכם ותעברו אליה בהקדם.

מאילו קופות חולים תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

איזו קופת חולים הכי זולה?

איזו קופת חולים הכי זולה?

כמה עולים הביטוחים המשלימים, מה מקבלים בסל הריון ולידה, אילו הנחות ניתנות ברפואה משלימה ומה הזכאויות במסגרת טיפולי השיניים - כך תעשו השוואת מחירי...

מעבר בין קופות חולים - עוד בתחום

איך עוברים קופת חולים?

חושבים על מעבר לקופת חולים אחרת? הגעתם למקום הנכון. כל מה שצריך לדעת על מעבר בין קופות חולים, עם אפשרות לפנות לחברות: כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית.

גמילה מעישון - מה מציעות קופות החולים?

בסקירה הבאה מוצג כל המידע על סדנאות גמילה מסיגריות בקופות החולים: מה מציעה כל קופה, כיצד הסדנאות משתלבות עם תרופות, מה הם סיכויי הצלחה ועוד.

השתתפות קופות החולים בשימור דם טבורי

לקוחות באחד מהביטוחים המשלימים של קופות החולים? אתן זכאיות לקבל החזרים על שימור דם טבורי. לכל הפרטים והמידע ללקוחות כללית מושלם, מכבי שלי, מאוחדת שיא...

כמה אנחנו משלמים על הביטוחים המשלימים?

לאיזה תכנית ביטוח אתם שייכים? כללית מושלם או כללית פלטינום? מכבי זהב או מכבי שלי? מאוחדת עדיף או מאוחדת שיא? לאומית כסף או לאומית זהב? האם אתם יודעים...

איזה קופת חולים הכי טובה שאלות ותשובות

היכן ניתן למצוא מידע נוסף על מעבר בין קופות חולים?

כמובן שאצלנו בכמהזה בריאות (: 
כמהזה בריאות האתר המוביל בישראל בתחום השוואת שירותי בריאות, סוקר בפירוט ובמקצועיות את התחום של מעבר בין קופות חולים. אצלנו תמצאו השוואה מקיפה בין שירותי ומחירי הקופות, וגם סקירות על יתרונותיה של כל אחת מהקופות. 

כיצד ניתן להצטרף לקופת חולים?

הצטרפות למכבי? הצטרפות לכללית? הצטרפות ללאומית? הצטרפות למאוחדת?
אל כל קופה שתבחרו תוכלו להצטרף בקלות רבה באמצעות מילוי טופס לנציג באתר כמהזה. נציג הקופה/ הקופות שתבחרו יחזור אליכם בהקדם ויסייע לכם לעבור בקלות ובנוחות. 
הנה קישורים לעמודים בהם תוכלו למצור מידע על הצטרפות לכל אחת מקופות החולים:
כללית הצטרפות
מכבי הצטרפות
מאוחדת הצטרפות
לאומית הצטרפות

איזו קופת חולים הכי משתלמת?

התשובה תלויה בצרכים של הלקוח. ניתן לראות אצלנו מה מציעה כל אחת מהקופות בתחומים של הריון ולידה, גמילה מעישון, שיניים, רפואה אלטרנטיבית ועוד. כמו כן, יש אצלנו סקירת השוואה לגבי גובה התשלום החודשי בכל אחת מהקופות. על סמך מידע זה ניתן לקחת החלטה שתתאים לכם מבחינה כספית ומבחינת התמורה לתשלום. 

האם מעבר בין קופות חולים הוא מסובך?

אומנם יש קצת תאריכים וכללים שכדאי להכיר, אבל בסך הכל מדובר בתהליך פשוט מאוד. מלאו פרטים בטופס אצלנו, ונציג הקופה שתבחרו יחזור אליכם בהקדם ויסייע לכם בביצוע המעבר בקלות.

תגובות