המרכז הרפואי VIV בהרצליה מציע טיפול בחמצן בלחץ גבוה אשר יכול לחולל מהפכה בגוף. למי זה מתאים, איך זה עובד, לאילו מצבים תא לחץ מסייע, ואיך מתחילים סדרת טיפולים

לאחרונה יותר ויותר אנשים מגלים סקרנות לגבי טיפולים בתאי חמצן, שהפכו לפופולריים לא רק בקרב מטופלים המעוניינים לפתור בעיות ממוקדות, אלא גם עבור מי שרוצה לשפר את איכות חייו.  
בשנים האחרונות החלו מרפאות פרטיות להפעיל תאי חמצן שנותנים פתרון למגוון תחומים כגון שיפור זיכרון ואיכות השינה, איזון בהפרעות קשב וריכוז, חיזוק המערכת החיסונית ומצבים ספציפיים נוספים. תאי החמצן הפכו, בקרב לא מעט מטופלים, לחלק אינטגרלי מטיפול אנטי אייג׳ינג, בו עור הפנים מקבל חיים חדשים בעקבות סדרת טיפולים מרוכזת, אחריה מומלצת תחזוקה שוטפת בתאי חמצן על בסיס קבוע. מרפאת VIV בניהולו הרפואי של ד"ר צחי וידר, פרופ' נחום נשר מנהל המרפאות לניתוחי לב וריאות במרכז הרפואי "איכילוב" ומומחה ברפואה היפרברית ופרופסור פיני הלפרין, רופא רשות הצלילה ומנהל המחלקה לרפואה דחופה בביה"ח "איכילוב", הפכה למרכז מוביל בתחום הבריאות והאסתטיקה הרפואית ובה ניתן לעבור טיפולים בתאי חמצן, תחת ליווי ופיקוח רפואיים.

מהו תא חמצן של מרפאת VIV 

הטיפול נעשה בתוך תא חמצן קשיח בצורה גלילית של  Air Space בגודל של מיטת יחיד נעימה ולאורך כל הטיפול מתקיים פיקוח רפואי הדוק. לפני הכניסה לתא, תקבלו מסכת חמצן סטרילית שיש לעטות על האף והחמצן מוזרם אל גופכם דרכה. המצעים מוחלפים בין כל מטופל והצוות מחטא את התא לאחר כל טיפול. דלת התא שקופה כך שלא תרגישו חנוקים בפנים ותוכלו לראות את המטפלת במהלך השהייה למקרה שתצטרכו עזרה במשהו. 
במהלך הטיפול מוזרם חמצן אותו ניתן להתאים באופן ייחודי לכל מטופל. בהתא מאפשר לנשום חמצן מועשר לרמות המתקרבות ל-100% ביחס ל כ- 20% באוויר שאנחנו נושמים בחוץ. בהתחלה מרגישים קצת לחץ באוזניים, אשר עובר לאחר פמפום קל (דומה להמראה במטוס). המטופלים מספרים על חוויה נעימה ומרגיעה, אבל יש גם כפתור מצוקה אם מסיבה כלשהי חשתם אי נוחות ואתם רוצים להפסיק את הטיפול. בנוסף למטפלת האחראית יש טלפון חיצוני והיא יכולה לתקשר אתכם ולוודא שאתם חשים בנוח. איך משפיע טיפול בתא חמצן על הגוף

לא נחזיר אתכם כאן לשיעורי ביולוגיה, רק נגיד בקצרה שההמוגלובין שנמצא בתאי הדם האדומים קושר את החמצן ונושא אותו לתאי הגוף. החמצן נחוץ להפקת אנרגיה לכל תהליכי החיים וההתחדשות ורקמות שלא מקבלות חמצן הופכות לרקמות מתות. הצינורות בגוף שלנו הופכים לצרים יותר ויותר במהלך החיים וזה מוביל לאי אספקת חמצן או לחוסר בכמות חמצן מספקת לרקמות הגוף.

האוויר שאנחנו נושמים מכיל רק כ-21% חמצן. בתא חמצן אנחנו מקבלים קרוב ל- 100% חמצן טהור. במהלך הטיפול בתא חמצן, החמצן בדם מומס ובאופן הזה הוא יכול להגיע לאותן רקמות שסבלו מאספקת חמצן מועטה או סבלו מאי אספקה כלל. החמצן המומס בריכוז גבוה מעורר את אותן הרקמות לחיים ומוביל לחידושן. ההתעוררות הזו נמצאה יעילה במגוון מצבים רפואיים ואסתטיים, כולל חיזוק המערכת החיסונית.


נפלאות האנטי אייג׳ינג בתא חמצן

אחד התחומים שבהם מתמחה מרפאת VIV הוא תחום האסתטיקה והאנטי אייג׳ינג, להצערת העור. בתחום הזה דיווחו מטופלים מרוצים על שינויים חיוביים בעור הפנים והגוף. טיפול בתא חמצן מעניק חיים חדשים לרקמות ומביא למראה זוהר מאחר והעור מקבל חמצן מועשר ומשתפר בצורה ניכרת. הצוות של מרפאת VIV מכנה את הטיפול  - Reverse Aging הזדקנות לאחור, בתרגום לא מושלם, אבל בוודאי הבנתם את המשמעות. למעשה, הטיפול יכול לעכב את התקדמות גיל הרקמות ולתקן את פגעי הזמן.

למי עוד מתאים טיפול בתא חמצן של מרפאת VIV 

טיפול בתא החמצן אצל ד״ר צחי וידר מתאים גם עבור:

● טיפול בכאבים.
● לסובלים מכאבים כרוניים שניסו טיפולים אחרים ועדיין לא מצאו פתרון. 
● חיזוק המערכת החיסונית.
● פציעות ספורט.
● בעיות פריון לגברים ולנשים.
● שיפור בבעיות זיכרון.
● איזון בהפרעות קשב וריכוז.
● החלמה מהירה מניתוחים.
•שיפור יכולות הזיכרון, חדות ומהירות החשיבה.

תאי החמצן המתקדמים של מרכז VIV יכולים לתת מענה לכל הבעיות שצוינו מעלה ואף לבעיות נוספות וממוקדות אותן תרצו לפתור. הטיפולים מתאימים לגברים ולנשים בכל גיל, ילדים, מבוגרים, וקשישים. 
חשוב להבהיר שטיפול בתאי חמצן אינו מומלץ לכל אחד וחובה להתייעץ עם הרופא לפני שמתחילים. הטיפול לא מתאים עבור אנשים עם מחלות ריאה, קטרקט, מחלות לב, טיפולים כימותרפיים והיריון. אנשים שסובלים מדלקות ומבעיות בסינוסים יצטרכו לחכות עד להחלמה מלאה. אמנם יש בתא דלת שקופה, אך אנשים שסובלים מקלסטרופוביה עדיין עלולים לחשוש מהתא הסגור. במקרים כאלה כדאי לבקש כמה דקות של ניסיון על מנת להחליט אם להתקדם בטיפול.כמה טיפולים בתא לחץ צריך כדי לראות תוצאות

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו, כי כל מצב ספציפי מצריך כמות טיפולים שונה. לכל אחד מקרה שונה, וכל גוף מגיב באופן אחר לטיפול. באופן כללי דרושים כ-20 טיפולים כדי להגיע לתוצאות מיטביות באופן משביע רצון, אך סדרת טיפולים בתא חמצן נקבעת רק בזמן ההתייעצות עם הרופא בפגישת הייעודית. 

המחקר בתחום הטיפול בחמצן הולך ומתפתח

עוד בתחילת המאה שעברה, רופאים גילו שחולים הרגישו טוב יותר והחלימו באופן מהיר יותר כאשר נמצאו בסביבת לחץ אוויר גבוה, כלומר, מגובה פני הים ומטה אם מדמיינים צלילה בים. באזורים הרריים, בהם לחץ האוויר נמוך יותר, מתקיימת פעולה הפוכה. בעשרות השנים האחרונות נערכו מחקרים רבים לגבי הסגולות של תאי החמצן, שהולכים ותופסים תאוצה. מרפאת  VIV תמשיך להתעדכן ולעדכן את לקוחותיה, כאשר מתפרסמים מחקרים חדשים וחשובים בתחום. 

תהליך הטיפול במרפאת VIV

המרכז לבריאות ואסתטיקה VIV מציע מגוון סוגי טיפולים בתא חמצן. כדי לדעת בדיוק איזה סוג טיפול אתם צריכים וכמה טיפולים, השאירו פרטים כאן ונציגי מרפאת VIV יחזרו אליכם במהירות, מבלי שתצטרכו להמתין על הקו. לאחר מכן תוזמנו לשיחת ייעוץ ללא תשלום וללא התחייבות, לאבחון מצבכם והתאמת הטיפול.

המלצה על מרפאות VIV

גילי ט.
"ראיתי כתבה בטלויזיה על ההשפעות החיוביות שיש לטיפול בתא לחץ, והחלטתי לפנות ל-VIV.
כשנכנסים לתא שמים מסכה עם חמצן טהור, זה מרגיש כמה דקות כמו טיסה ואז הלחץ מתאזן וזה עובר, יש רופא נוכח ויועצת נוכחת שאפשר לקרוא לה בעזרת לחצן והיא עוזרת ומרגיעה בזמן הטיפול.
אל תא הלחץ של VIV הגעתי כדי לטפל בהפרעות קשב וריכוז, וזה השפיע ממש לטובה. הקשב והריכוז שלי השתפרו בשיחה, בעבודה, בצפייה ובקריאה- אני כבר לא צריכה לקרוא את אותו המשפט בספר פעמיים... בנוסף הטיפול פתר מחלת ים שסבלתי ממנה שהתבטאה בסחרחורות ובחילות שהייתי חווה במהלך נסיעות ארוכות, התופעה הזו נעלמה לגמרי בזכות הטיפול. אני מאוד ממליצה על הטיפול ב-VIV, יחס אישי חם, חניון זמין, נוח וכיף להגיע. אני מרגישה חיונית, אנרגטית ומרוכזת, הטיפול שיפר לי את איכות החיים".


VIV - תא חמצן: שאלות ותשובות

מהו תא לחץ של מרפאת VIV?
תא חמצן בלחץ גבוה הוא מתקן גלילי סגור שניתן לשכב בתוכו במהלך הטיפול. מרפאת VIV מחזיקה בשלושה תאי Air Space עם דלת שקופה כך שלא תרגישו חנוקים וסגורים בפנים. במהלך הטיפול מוזרם אוויר בלחץ אטמוספרי גבוה שמעשיר את הגוף בחמצן.
באילו מצבים רפואיים ניתן לעשות טיפולים בתא חמצן?
טיפול בכאבים, לסובלים מכאבים כרוניים שניסו טיפולים אחרים ועדיין לא מצאו פתרון, חיזוק המערכת החיסונית, פציעות ספורט, בעיות פריון לגברים ולנשים, שיפור בבעיות זיכרון, איזון בהפרעות קשב וריכוז, החלמה מהירה מניתוחים, וטיפולים נוספים. הטיפולים מתאימים לגברים ולנשים בכל גיל, ילדים, מבוגרים, וקשישים. 
האם טיפולים בתא לחץ מתאימים גם להצערת העור?
בהחלט! אחד התחומים שבהם מתמחה מרפאת VIV היא תחום האסתטיקה והאנטי אייג׳ינג, הצערת העור. בתחום הזה השינויים בעור הפנים והגוף מורגשים ממש. טיפול בתא לחץ מעניק חיים חדשים לרקמות ומביא למראה זוהר. העור מקבל חמצן חדש ומשתפר בצורה ניכרת. תא לחץ לצרכים אסתטיים יכול להיות טיפול משלים להזרקת חומצה היאלורונית או הזרקות בוטוקס. 
כמה טיפולים צריך עד שרואים תוצאות?
לכל אחד ואחת סוג פציעה, כאב בדרגה שונה, מחלה עם התנהגות אחרת, וכל גוף מגיב באופן אחר לטיפול. באופן כללי דרושים כ-20 טיפולים כדי להגיע לתוצאות מיטביות באופן משביע רצון, אך סדרת טיפולים בתא לחץ נקבעת רק בזמן ההתייעצות עם הרופא בפגישת הייעוץ. 
טיפול בתא חמצן - השוואה

טיפול בתא חמצן - חברות בתחום

תא לחץ בתל אביב - אוקסיג'ן קליניק

Relive - תא לחץ בירושלים

תא לחץ Oxylife | טיפול בתא לחץ במרכז הארץ - שוהם

פראנה - מומחים ברפואת חמצן היפרברי

טיפול בתא לחץ - סקירות בתחום