דלג לתוכן
המרכז ההוליסטי לאיזון גוף ונפש | חיפה

המרכז ההוליסטי לאיזון גוף ונפש | חיפה

המרכז ההוליסטי לאיזון גוף נפש בחיפה מציע טיפול באוויר מועשר בחמצן בלחץ נמוך בשילוב טיפולים מתחום הרפואה המשלימה, להאצת תהליכי ריפוי למגוון רחב של מצבים רפואיים.

טיפול באוויר מועשר בחמצן בלחץ נמוך במרכז ההוליסטי לאיזון גוף נפש בחיפה

שהייה בסביבה בה רמת החמצן גבוהה מהרגיל בסביבה היומיומית, גורם לחמצן להיות מומס לא רק לתאי הדם האדומים, אלא גם לפלזמה, לנוזל הלימפה ולנוזלי מערכת העצבים המרכזית.  
באופן הזה, החמצן יכול להגיע לאזורים בהם זרימת הדם חסרה. העלייה ברמות החמצן בדם מסייעת לגופו של המטופל להפחית נפיחות, להרוג חיידקים ולגדל כלי דם חדשים ומסייע לתהליכי החלמה להתרחש במהירות ויעילות רבה יותר. 

על הטיפול בחמצן היפרברי 

השימוש המסורתי ב HBOT נועד לטיפול ברגל סכרתית, בתסחיפי אוויר וגז, ברעלת פחמן חד חמצני ושאיפת עשן, לטיפול בנמקים, כוויות, מחלות לחץ דם ומחלות הרים חריפות.
כיום משתמשים בטיפול בחמצן למגוון מצבים רחב הרבה יותר, החל מסכרת, אנרגיה נמוכה, מחלת ליים, שיתוק מוחין, פגיעות ראש, עייפות כרונית, פגיעות מוח, טרשת נפוצה, ALS, אנמיה, ריפוי פצעים וצלקות, טיפול לאחר שבץ מוחי, טיפול וריפוי לאחר ניתוח, שיפור תפקוד, אוטיזם, דמנציה, פציאליס ועוד. 
עבור חלק מהטיפולים שהוזכרו נדרש טיפול בלחצים גבוהים כפי שנהוג בבתי חולים, ואינם מתאימים לטיפול באוויר מועשר בלחץ נמוך.

כמה טיפולים צריך לעשות על מנת להרגיש תוצאות?

הנוהג שהשתרש בארה"ב, מכל מיני סיבות, הוא עבודה לפי פרוטוקול של 40 פגישות של שעה כל אחת. בארץ ממליצים על סדרות של 10 טיפולים כמינימום. בדרך כלל תהיה המלצה להמשיך כמה סדרות כאלה.  
יחד עם זאת, כשמתסכלים על מחקרים ניכר שההשפעה הפיזיולוגית המיטיבה של טיפול בחמצן היפרברי (HBOT) מתחילה כבר מהטיפולים הראשונים. ישנן עדויות רבות לשיפור ברמת החמצון בדם ולשיפור במדדים של מערכות ההגנה בגוף כבר מהמפגש הראשון.  
בנוסף, ההשפעה האנטי- דלקתית מהירה אף היא וניכרת תוך כ-4 טיפולים. 
בתווך שבין 1-5 טיפולים אפשר לראות שיפור ברמת האנרגיה התאית, אופטימיזציה של תפקוד רקמות כולל אצל הסובלים מפחמן חד חמצני עודף (מעשנים) או הסובלים מאנמיה קלה. ניתן גם לראות ירידה במדדי דלקת, דבר שיכול לסמן את תחילתו של תהליך ריפוי טבעי. 
מחקרים מדווחים על אפקט של שיכוך כאבים לאחר 5 עד 10 מפגשים ועדויות להיווצרות כלי דם חדשים (אנגיוגנזה) שיכולה להתרחש בין 10 ל-20 טיפולים. 
*נתונים אלה נלקחו מאתר www.hbotusa.com

במרכז ההוליסטי לאיזון גוף נפש בחיפה, אנו ממליצים לשלב טיפול בחמצן מועשר בלחץ נמוך ביחד עם טיפולי סו ג'וק, רפלקסולוגיה, אייפק ונטורופתיה. שילוב הטיפולים במרכז, עם העלאה של רמות החמצן ברקמות גורמת לכך שתהליכי הריפוי העצמי שהגוף החל בהם, מתעצמים מאוד. ומתרחשים הרבה יותר מהר. 

תא לחץ בחיפה

האם יש סכנות בטיפול בחמצן מועשר בלחץ נמוך במרכז ההוליסטי?

חשוב להבחין בין שתי קטגוריות כלליות כשמדובר בטיפול בחמצן:
1. טיפול בתא לחץ גבוה עם חמצן בריכוז העולה על 1 אטמוספרה כפי שנהוג בבתי החולים.
2. טיפול באוויר מועשר בחמצן בלחץ הנמוך מ-1 אטמוספרה כפי שקיים במרכז ההוליסטי.
בטיפול במרכז ההוליסטי יש צורך לבצע השוואת לחצים באוזניים כמו בצלילה בתחילת הטיפול, מעבר לכך תהליך הכניסה והשהייה בתא מוסדר בפרוטוקול קפדני המבטיח את בריאות המטופלים. 

עוד מידע על תאי לחץ

מרכזי טיפול בתא לחץ בבתי החולים

כל מה שחשוב לדעת על טיפול בתא לחץ המוצע בבתי החולים בארץ: מרכז סגול באסף הרופא (שמיר), רמב"ם, איכלוב, הדסה עין כרם, אלישע ויוספטל באילת. סוגי הבעיות...

טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.

התוויות משרד הבריאות לטיפול בתא לחץ

מהם המצבים הבריאותיים המאושרים ע"י משרד הבריאות וכלולים בסל הבריאות לטיפול בתא לחץ?

הוריות (אינדיקציות) שאינן בסל ומשולמות באופן פרטי

להלן רשימה של מגוון בעיות רפואיות אשר טיפול בתא לחץ יכול להועיל להן אך הן אינן בסל הבריאות ויש לשלם עבורם באופן פרטי.