דלג לתוכן

מכבי זהב ומכבי שלי: הביטוחים המשלימים של קופ"ח מכבי

מאמן כושר עד הבית, טיפולי שיניים בעלות מינימלית, טיפולים וניתוחים בחו״ל, סל הריון וחוות דעת שנייה ממומחים בכל התחומים: אילו הטבות והנחות מעניקים הביטוחים המשלימים של מכבי

2 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

ביטוח בריאות ממלכתי הוא ביטוח חובה, וכולנו חייבים לבחור קופת חולים ולהיות חברים בה. מכבי שירותי בריאות פועלת כבר יותר מ-80 שנה והיא קבוצת שירותי הבריאות הממלכתי השנייה בגודלה בישראל, עם יותר מ-2.3 מיליון מבוטחים. 

בנוסף לשירותים הכלולים בסל הבריאות הממלכתי, מכבי מאפשרת להרחיב את הסל ולקבל שירותים נוספים באמצעות הביטוחים המשלימים שנקראים שירותי בריאות נוספים, שב״ן. בעוד שהתשלום עבור החברות בקופה ברובד הביטוחי הבסיסי יורד מהמשכורת או באמצעות תשלום לביטוח הלאומי, את התשלום עבור הביטוח המשלים הלקוחות מעבירים ישירות למכבי, באמצעות הוראת קבע בבנק או בכרטיס האשראי. 

הרובד הביטוחי התחתון: מכבי זהב

מבוטחי מסלול מכבי זהב זכאים להנחות ברכישת תרופות, הנחות על טיפולי שיניים במכבידנט, התייעצות עם מומחים, הנחות בטיפולי רפואה משלימה, חיסונים לנוסעים לחו״ל במחירים נמוכים, הטבות ברכישת מכשור ואביזרים רפואיים, החזר כספי לניתוחים והשתלות בחו״ל, מימון חלקי לפינוי באמבולנס שלא הסתיים באשפוז, פטור מתשלום על חודשי אשפוז סיעודי מורכב ראשונים, עלות חלקית לבדיקת צפיפות עצם לאבחון אוסטאופורוזיס, שירותי חירום לחולי לב. 

הרובד הביטוחי העליון: מכבי שלי

תוכנית מכבי שלי מציעה כיסויים נרחבים במגוון תחומי רפואה כמו עלות סמלית על אבחוני קשב והפרעות למידה, אימון כושר אישי או קבוצתי, השתתפות עצמית נמוכה לבדיקות תקופתיות מעל גיל 45, החזרים על ביקורים ובדיקות אצל רופאים פרטיים במגוון תחומים, החזרים של עד 75% על בדיקות הריון במסגרת חבילת לידה, החזר על ימי הבראה לאחר לידה, החזר על הבראה לאחר ניתוח מעל גיל 65, הסרת משקפיים בלייזר בעלות נמוכה, חיסונים לנוסעים לחו״ל במחיר מופחת, זכאות לתוספת טיפולים להתפתחות הילד, הנחות בטיפולים אורתודנטיים, הטבות משמעותיות במיוחד על טיפולי שיניים מחוץ לסל הבריאות, עד 50% הנחה על משקפיים או עדשות למבוגרים, השתתפות עצמית נמוכה בניתוחים אסתטיים למיניהם, הרחבת הזכאות לטיפולים וניתוחים בחו״ל, סדנאות הורים ולידה בעלות נמוכה, טיפולי שיניים דחופים בהנחה, סדנאות שימור הכושר הקוגניטיבי השתתפות עצמית נמוכה, הפחתת השתתפות עצמית על שירותי חירום לחולי לב. 

מי יכול להצטרף למכבי זהב או מכבי שלי?

ניתן להצטרף באזור האישי של מכבי אונליין, למלא טופס לחזרת נציג להשלמת התהליך, בשיחת טלפון למוקד הפניות של מכבי, או באופן אישי בכל אחד מסניפי הקופה. כל חבר מכבי רשאים להצטרף לאחד ממסלולי הביטוח המשלים, מכבי זהב או מכבי שלי ללא הגבלה. שלא כמו בביטוחים פרטיים, ההצטרפות לא מותנית בגיל מסוים או במצב רפואי ואין הליך חיתום. ההגבלות היחידות קשורות לתקופת האכשרה, הזמן שבו יש להמתין לקבלת הזכאות מיום ההצטרפות לקופה, אך זה קיים ללא קשר לגיל או המצב הרפואי. 

ניתן להצטרף למסלולי השב״ן של מכבי רק אם אתם כבר מבוטחים במכבי. בלתי אפשרי להיות חברים באחת משלוש הקופות האחרות ולהוסיף ביטוח משלים של מכבי. אם שב״ן של מכבי נותן כיסויים לשירותים רפואיים שיש לכם בהם צורך והם אינם ניתנים בקופה שלכם, אפשר לעשות מעבר למכבי. 

מעוניינים לעבור למכבי?

שירותים נוספים בקופת חולים מכבי

סל הריון מכבי

הריון בקופת חולים מכבי: כל מה שחשוב לדעת על בדיקות ההיריון הנדרשות. העלויות וההטבות לחברות במכבי זהב ובמכבי שלי ומידע נוסף על חבילת הריון ולידה.

טיפולי שיניים במכבי - מכבידנט

מה מציעה מכבי למבוטחי הקופה במסגרת טיפולי שיניים במרפאות "מכבידנט"? כל הפרטים על הזכאויות וההנחות למבוטחי מכבי שלי ומכבי זהב

גמילה מעישון בקופת חולים מכבי

מה מציעה קופת חולים מכבי בתחום של גמילה מעישון? כל המידע על גמילה מעישון במכבי בסקירה הבאה.

רפואה משלימה בקופת חולים מכבי: מכבי טבעי

מה מציעה קופת חולים מכבי למבוטחיה בתחום הרפואה המשלימה? דיקור סיני, שיאצו, רפלקסולוגיה, המואופתיה ועוד, כל המידע בסקירה הבאה