דלג לתוכן

הרשמה לקופת חולים מכבי

איך מבצעים הרשמה לקופת חולים מכבי ומה עושים עם רישום תינוק לקופת חולים? חיילים משוחררים, מעבר בין קופות, הצטרפות לביטוח המשלים - מכבי שירותי בריאות מחכה לכם

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים ברישום למכבי?

על פי חוק ביטוח הבריאות הממלכתי בישראל, כל אחד ואחת מאיתנו חייבים להיות חברים באחת מארבע קופות החולים. בניגוד לכמה מדינות אחרות ב-OECD אין אפשרות להחליף את קופת החולים הציבורית בביטוח פרטי, ואת הפוליסות הפרטיות ניתן לרכוש רק בנוסף לביטוח הרפואי בקופה. מכבי שירותי בריאות היא הקופה השנייה בגודלה בישראל, ואם תפנו לנו כמה דקות מזמנכם נציג לכם את הליך ההרשמה לקופת חולים מכבי. 

מי יכול להירשם לקופת חולים מכבי

כל אחד ואחת עם תושבות ישראלית שאינם חברים באחת מקופות החולים יכולים להירשם לקופת חולים מכבי. אם אתם חברים בקופת חולים אחרת, ניתן עבור ולבצע הרשמה לקופת חולים מכבי באחד מששת המועדים הקבועים בשנה, ועל כך נפרט ממש עוד מעט. מכבי שירותי בריאות, בדומה לקופות החולים האחרות, מחויבת לקבל כל מי שמבקש להצטרף מבלי להציב תנאים מקדימים. כך למשל, אסור להציב תנאי סף בדמות גיל מינימלי או מקסימלי, וגם לא מצב בריאותי. 

דרכי הרשמה לקופת חולים מכבי

רישום לקופת חולים מכבי בעזרת אתר כמהזה בריאות: השארת פרטים ראשוניים כאן באתר ונציג יחזור אליכם בהקדם לסייע ברישום. הרישום מתבצע רק לאחר חזרה אליכם, הרישום הינו ללא תשלום.. זו כמובן הדרך הכי קלה ומומלצת להרשם (:

רישום לקופת חולים מכבי בביטוח לאומי: ניתן להצטרף למכבי גם דרך ביטוח לאומי. באפשרות זו יש להזין מספר כרטיס אשראי כפרט מזהה, אך הוא לא יחויב.

הרשמה למכבי בסניפי הדואר: תוכלו לבצע רישום לקופת חולים מכבי באחד מסניפי הדואר. קחו תעודה מזהה, מלאו את טופס ההצטרפות, ושלמו את העמלה הסמלית שנגבית. וזהו, החברות שלכם תתחיל במועד המעבר הבא. 

מתעניינים ברישום לקופת חולים מכבי? השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

רישום תינוק לקופת חולים מכבי

בואו של תינוק לעולם הוא תמיד חוויה מרגשת, אבל החוויה הזו מגיעה גם עם בירוקרטיות לא מעטות. אם שני ההורים כבר חברים בקופה, רישום תינוק לקופת חולים מכבי הוא הליך פשוט מאוד, כך גם אם ההורה שמקבל את קצבת הילדים חבר בקופה, ברוב המקרים מדובר באמא. כל מה שצריך לעשות במקרה כזה, זה להיכנס לאתר או ליישומון של מכבי ולהיכנס עם הפרטים המזהים שלכם. הקליקו על ״פעולות ומידע״ ובחרו ב״רישום תינוק״, שם תגיעו לטופס שמאפשר להשלים את ההליך. 

אם התינוק מעל גיל חצי שנה או שהאמא לא חברה במכבי, ניתן לבצע את הרישום רק דרך אתר הביטוח הלאומי עם כרטיס אשראי לאימות נתונים עבור כל אחד מההורים. ניתן לעשות זאת גם בסניפי הדואר בנוכחות שני ההורים. רישום תינוק לקופת חולים מכבי מתאפשר גם בצירוף ביטוח סיעודי או ביטוח משלים גם אם ההורים לא רכשו את הביטוחים הללו.  

הרשמה לקופת חולים מכבי לצעירים מגיל 18

צעירים שהגיעו לגיל 18 והיו מבוטחים במכבי ממשיכים את החברות ואין צורך לנקוט בצעד מסוים. החברות בקופה ממשיכה עד הגיוס לצה״ל עבור אלו שמתגייסים. ברוב המקרים ההורים משלמים עד גיל 18 את תשלומי הביטוח, ולאחר גיל זה ניתן להמשיך בדרך זו, או להחליף לכרטיס אשראי על שם הבגיר, או הוראת קבע לחשבונו. אפשר לעשות זאת דרך מוקד מכבי ללא הפסקה, באתר, באפליקציה, או במרכז הרפואי הקרוב אליכם. מיום ההולדת ה-18 הגישה לנתונים הרפואיים נחסמת עבור ההורים, מזל טוב - אתם כבר גדולים!

אם אתם חברים בקופה אחרת ומעוניינים לבצע רישום לקופת חולים מכבי, אפשר לעשות זאת בחצי השנה הראשונה מיום ההולדת ה-18 מבלי להמתין לתקופת המעבר הבאה בחוק. במקרה כזה החברות בקופה הקודמת תופסק מיידית והחברות במכבי תתחיל. 

הרשמה לקופת חולים מכבי חייל משוחרר

צעירות וצעירים שהיו מבוטחים במכבי לפני הגיוס שבים להיות חברי מכבי עם שחרורם. חברי מכבי הצעירים שמצטרפים לאחד הביטוחים המשלימים ב-12 החודשים הראשונים מהשחרור מקבלים פטור מכל תקופות ההמתנה לכל הזכויות שניתנות בביטוחים אלה. חיילים שלא היו חברים בקופה ומעוניינים לבצע רישום לקופת חולים מכבי לאחר השחרור יכולים לעשות זאת באופן מיידי באתר הביטוח הלאומי ללא תשלום, או בדואר בתשלום סמלי. 

מעבר מקופה אחרת והרשמה לקופת חולים מכבי

המדינה מאפשרת לתושבים לעבור בין קופות החולים באופן פשוט ונוח עד פעמיים בשנה, בשישה מועדים שמשרד הבריאות קבע מראש. כל תקופת רישום נמשכת חודשיים, ולאחר חודש וחצי מהיום האחרון של תקופת הרישום החברות נכנסת לתוקף, על פי לוח הזמנים הבא:

מ-16 בינואר עד 15 במרץ - המעבר ייכנס לתוקף ב-1 במאי.
מ-16 במרץ עד 15 במאי - המעבר ייכנס לתוקף ב-1 ביולי.
מ-16 במאי עד 15 ביולי - המעבר ייכנס לתוקף ב-1 בספטמבר.
מ-16 ביולי עד 15 בספטמבר - המעבר ייכנס לתוקף ב-1 בנובמבר.
מ-16 בספטמבר עד 15 בנובמבר - המעבר ייכנס לתוקף ב-1 בינואר.
מ-16 בנובמבר עד 15 בינואר - המעבר ייכנס לתוקף ב-1 במרץ.

רישום למכבי

הצטרפות לביטוחים המשלימים של מכבי שירותי בריאות

בעת רישום לקופת חולים מכבי, ניתן להירשם גם לביטוחים המשלימים, אך אין חובה לעשות זאת באותו מעמד. לביטוחים המשלימים ניתן להצטרף בכל זמן, אך יש לזכור כי חלה תקופת אכשרה, זמן המתנה לקבלת זכויות כאלה ואחרות. מכבי מפעילה שני ביטוחים משלימים - מכבי זהב ברובד התחתון ומכבי שלי ברובד העליון והיקר יותר, אך עם כיסויים וזכויות רבות יותר. 

אם ביצעתם הרשמה לקופת חולים מכבי בשל מעבר מקופה אחרת, והיה לכם בקופה הישנה ביטוח משלים - הוותק שלכם ייחשב בזמן המעבר, כל עוד מדובר באותו רובד ביטוחי, או במעבר לרובד הנמוך יותר. המשמעות היא שאם הייתם ברובד הנמוך בקופה הישנה ועברתם למכבי שלי, תיאלצו להמתין את תקופת האכשרה. אם הייתם חברים ברובד העליון ועברתם למכבי שלי, הוותק ייחשב לכם. כך אם היה לכם ביטוח משלים בקופה הישנה במשך 9 חודשים, נרשמתם למכבי והצטרפתם למכבי שלי, ואתם מעוניינים בניצול זכאות שיש לה 12 חודשי המתנה, תצטרכו להמתין שלושה חודשים נוספים בלבד ולא את מלוא התקופה. 

הרשמה לקופת חולים מכבי לשאינם תושבים או תושבים חוזרים

מכבי מאפשרת לאזרחים שאינם תושבים או לתושבים חוזרים להצטרף לתוכנית מכבי Wellcome, שנקראה בעבר דרכונאים. ניתן להשאיר פרטים באתר מכבי או להתקשר למוקד דרכונאים ולהצטרף גם אם אינכם תושבי ישראל, או אם הייתם תושבים וחזרתם אך אינכם מעוניינים לשלם לביטוח הלאומי עבור פדיון תקופת ההמתנה לקבלת שירותים רפואיים. רישום לקופת חולים מכבי בתוכנית Wellcome כרוכה בהתחייבות לארבעה חודשי חברות לפחות.  

מתעניינים ברישום לקופת חולים מכבי? השאירו פרטים כאן ונציג יחזור אליכם בהקדם.

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

רישום לקופת חולים מכבי - שאלות ותשובות

איך נרשמים לקופת חולים מכבי?

הרשמה לקופת חולים מכבי נעשית כך: השאירו פרטים כאן באתר ונציג יחזור אליכם ויסייע לכם בהרשמה. 

מי יכול להירשם לקופת חולים מכבי?

כל תושב ותושבת יכולים להירשם לקופת חולים מכבי. עד גיל 18 ההרשמה נעשית דרך ההורים, ומגיל 18 ומעלה ניתן לבצע הרשמה לקופת חולים מכבי גם אם הייתם חברים בקופה אחרת. משרד הבריאות קבע שישה מועדים בשנה שבהם ניתן לעבור בין קופות החולים, עד פעמיים בשנה, אך בחצי השנה מיום ההולדת ה-18 ניתן לעבור ללא המתנה למועד הקבוע. 

איך מצטרפים לביטוחים משלימים של מכבי שירותי בריאות?

אם אתם כבר חברי מכבי, ניתן להצטרף באפליקציה או באתר מכבי, באמצעות מוקד מכבי ללא הפסקה או באחד מסניפי הקופה. אם אתם עוברים מקופת חולים אחרת, ניתן להצטרף לביטוח המשלים עם תחילת החברות בקופה. 

האם קופת חולים מכבי יכולה למנוע ממני הרשמה בשל מצב בריאותי קודם? 2

לא. קופות החולים מחויבות לקבל לשורותיהן כל תושב ותושבת ישראל ללא קשר לגיל ולמצב בריאותי, כך שאם אתם מעוניינים לעבור ולהירשם לקופת חולים מכבי, ניתן לעשות זאת בכל גיל, גם אם יש לכם מצב רפואי שמצריך שימוש נרחב בביטוח הרפואי. שימו לב שעבור חלק מהזכויות, בעיקר בביטוחים המשלימים, חלה תקופת אכשרה. 

קופת חולים מכבי - סקירות בתחום

סל הריון מכבי

הריון בקופת חולים מכבי: כל מה שחשוב לדעת על בדיקות ההיריון הנדרשות. העלויות וההטבות לחברות במכבי זהב ובמכבי שלי ומידע נוסף על חבילת הריון ולידה.

טיפולי שיניים במכבי - מכבידנט

מה מציעה מכבי למבוטחי הקופה במסגרת טיפולי שיניים במרפאות "מכבידנט"? כל הפרטים על הזכאויות וההנחות למבוטחי מכבי שלי ומכבי זהב

גמילה מעישון בקופת חולים מכבי

מה מציעה קופת חולים מכבי בתחום של גמילה מעישון? כל המידע על גמילה מעישון במכבי בסקירה הבאה.

רפואה משלימה בקופת חולים מכבי: מכבי טבעי

מה מציעה קופת חולים מכבי למבוטחיה בתחום הרפואה המשלימה? דיקור סיני, שיאצו, רפלקסולוגיה, המואופתיה ועוד, כל המידע בסקירה הבאה