דלג לתוכן

אחות פרטית בבית חולים

חברות רבות מציעות שירותי אחות פרטית לאחר ניתוח בבית החולים ובכך נותנות מענה למחסור בכוח האדם במחלקות. במה מסייעת אחות פרטית, למי השירות מתאים, אילו חברות פועלות בתחום, ומה צריך לעשות על מנת לקבל סבסוד מקופת החולים?

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים בשירותי אחות פרטית?

אם ביקרתם בעבר חברים או בני משפחה שאושפזו באחד מבתי החולים הציבוריים בישראל, או חס וחלילה אושפזתם בעצמכם, בוודאי ראיתם את התנאים הלא פשוטים של המטופלים והצוות. אנשי רפואה וסיעוד פועלים במחלקות עמוסות עם מחסור בכוח אדם, וכל אחות אחראית על כמה מטופלים. אחות פרטית לאחר ניתוח בבית החולים תעניק למטופל השגחה צמודה וטיפול אישי, ותקל גם על המטופל וגם על בני המשפחה שיוכלו להמשיך בשגרת יומם בידיעה שהוא או היא זוכים ליחס חם. 

מה כולל שירות אחות פרטית לאחר ניתוח

אחות פרטית בבית חולים תהיה זמינה עבור המטופל ללא כל תלות בכוח האדם של המחלקה. האחות תלווה כל מטופל או מטופלת באופן אישי, תסייע למוגבלים בניידות, תעזור במעבר לשירותים, ותשמור על המטופלים פעילים ככל שניתן בהתחשב במצבם, כדי להגיע להחלמה מהירה. שכיבה מרובה ללא תזוזה עלולה לגרום להופעת פצעי לחץ, אחות פרטית בבית חולים תוכל לעזור בהתהפכות במיטה כדי למנוע זאת ותופעות נוספות שקשורות לחוסר תזוזה. 

בין התפקידים הנוספים של אחות פרטית לאחר ניתוח גם סיוע בזמני הארוחות. בתי החולים מגישים ארוחות בהתאם לתפריט תזונה שנקבע לכל מטופל, והאחות תוכל להקפיד על כך. מעבר לשמירה על הבריאות, האחות מארחת לחברה בזמן הארוחות ומסייעת להפיג את הבדידות בבית החולים. 

באילו מצבים ניתן לשכור שירותי אחות פרטית בבית חולים

שירותי אחות פרטית לאחר ניתוח בבית החולים ניתנים בהתאם לצרכים הייחודיים של כל מטופלת ומטופל. אחות פרטית בבית החולים הוא שירות שמיועד עבור מטופלים שזקוקים לשירותי אחיות לתקופה קצרה וקצובה, בזמן ההחלמה לאחר ניתוח או באשפוז בשל מחלה כרונית. ניתן להזמין גם שירות אחות פרטית ללילה בבית החולים. 

השירות מומלץ במיוחד עבור מטופלים שנמצאים במצב פגיע או רגיש שמצריך השגחה צמודה. לא תמיד בני המשפחה יכולים לשהות בבית החולים מסביב לשעון, במיוחד אם הם גרים רחוק מבית החולים. גם במצב של חולים שמרותקים למיטה או מטופלים שזקוקים לשיקום אינטנסיבי מומלץ להשתמש בשירותי אחות פרטית בבית החולים. האחות יכולה לתגבר את טיפולי השיקום שבית החולים מספק, לחזק אותם, ובכך להאיץ את תהליכי ההחלמה. 

אחות לאחר ניתוח

למה צריך אחות פרטית לאחר ניתוח

הטיפול הסטנדרטי שמציע בית החולים נעשה על ידי צוות רפואי מקצועי בעל בקיאות רבה בתחום עבודתם. אולם מדובר באנשים שעובדים במשמרות, מתחלפים מספר פעמים ביום, יוצאים לימי חופשה, ועליהם לדאוג לכל החולים במחלקה בזמן המשמרת שלהם. כך קורה שלאורך היום המטופלים נבדקים מחדש על ידי אנשי צוות שונים ונאלצים לדווח מחדש על מצבם לאנשי הצוות הרפואי והסיעודי. 
גם המשפחות הכי אוהבות ותומכות לא מסוגלות לתת תמיכה 24 שעות ביממה ולהיות שם בשביל בן המשפחה המאושפז. אפילו עבור בני המשפחה המסורים ביותר מדובר בטרחה לא קטנה, מה שעלול ליצור תחושת אי-נוחות עבור המטופל. 

שירות אחות פרטית לאחר ניתוח פותר את אי הנעימויות שכרוכות בקבלת עזרה מבני משפחה ואת חוסר הנוחות שקשור לעומס על צוותי הרפואה בבית החולים. המטופל נהנה מסמכות מקצועית שמכירה אותו, מעדכנת את אנשי הרפואה בצרכים שלו ובמצבו הרפואי, שומרת על בני המשפחה מעודכנים גם הם, ומאפשרת להם להסתפק בשעות הביקור בלבד ולנהל שגרת חיים בשאר הזמן. כשמשתמשים בשירות אחות פרטית בבית חולים ניתן לסמוך עליה שהיא תסייע למטופלים ותדאג להם, בכל גיל ומצב רפואי. 

אילו חברות מציעות שירותי אחות פרטית בבית חולים

חברות רבות פועלות בתחום ומציעות שירות אחות פרטית לאחר ניתוח. היריעה קצרה מלהכיל את כולן, רק נזכיר כמה מהן כמו הודיה, מלב אל לב, י.ה.ל, נתן סיעוד, וכמובן יש רבות נוספות. הדברים החשובים שעליכם לוודא לפני שאתם בוחרים שירות הוא שמדובר באחיות מקצועיות ומוסמכות, ושהחברה שדרכה שכרתם אחות פרטית בבית חולים מוציאה עבורכם חשבונית מס. בלי זה לא תוכלו לקבל החזר מקופת החולים, ובהמשך הסקירה נפרט עבורכם לאילו החזרים אתם זכאים במסגרת הביטוחים המשלימים. 

כמה עולה שירות אחות פרטית 

עלות שירות אחות פרטית לאחר ניתוח משתנה בין חברה לחברה, ונקבעת לפי פרמטרים שונים. למשל, האם מדובר באחות פרטית למספר מסוים של שעות ביום, להשגחה צמודה למספר ימים, אחות ללילה בלבד, ואילו פעולות נדרש ממנה לבצע. העלות הצפויה היא של כמה מאות שקלים לכל יום, בטווח של 350 עד 600 שקלים לשמונה שעות עבודה. ישנן חברות שמחייבות מינימום של שמונה שעות ביום ולא מאפשרות חיוב שעתי, ועל המחיר עצמו יש להוסיף דמי נסיעות ותוספות עבור עבודה בסופי שבוע ובחגים. 

מתעניינים בשירותי אחות פרטית? מלאו פרטים כאן ונציגי חברה מובילה בתחום יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

אילו הטבות מציעות קופות החולים למבוטחיהן

כל קופות החולים מציעות סבסוד של שירותי אחות פרטית בבית חולים במסגרת הביטוחים המשלימים. שימו לב, אם אין לכם ביטוח משלים - לא קיימת זכאות להחזרים במסגרת הסל הבסיסי. את ההחזר תוכלו לקבל כנגד הצגת חשבונית מס מהחברה שדרכה רכשתם את השירות, כל החברות יודעות לספק את החשבונית ולסייע מול קופת החולים ככל שיהיה בכך צורך. גובה ההחזר וימי הזכאות משתנים בין קופה לקופה, לפי הפירוט הבא: 

קופת חולים לאומית: הקופה נותנת זכאות לשירותי אחות פרטית בבית חולים עד עשרה ימים לאחר הניתוח, ורק לזמן שבו המטופל עדיין מאושפז בבית החולים. גובה ההחזר עומד על 80% מהסכום לתשלום, עד 494 שקלים למבוטחים במסלול לאומית כסף ו-556 שקלים למבוטחים במסלול לאומית זהב. 

קופת חולים מכבי: מבוטחים במסלולי מכבי זהב ומכבי שלי זכאים לשירות אחות פרטית בבית החולים לתקופה של עד שמונה ימים בכל ניתוח. גובה ההחזר זהה בשני הביטוחים המשלימים ועומד על עד 538 שקלים ללילה. מבוטחי מכבי שזקוקים ליותר מניתוח אחד בשנה זכאים להחזר של עד 7,927 שקלים עבור כל הניתוחים באותה שנת ביטוח. 

קופת חולים מאוחדת: גם קופת חולים מאוחדת מאפשרת החזר זהה בשני הביטוחים המשלימים של הקופה. הזכאות ניתנת עד שמונה ימים במהלך האשפוז בבית החולים. ההחזר המקסימלי עומד על 75% מסכום ההוצאה שמופיע בחשבונית ועד לתקרה של 100 דולר ליום. 

קופת חולים כללית: לקוחות כללית שירותי בריאות במסלול כללית מושלם זהב וכללית מושלם פלטינום זכאים לשירותי אחות פרטית בבית חולים עד עשרה ימים לאחר הניתוח, כל עוד מדובר בזמן האשפוז בבית החולים. סכום ההחזר עומד על 85% מסכום החשבונית עד למקסימום של 441 שקלים ליום. 

אם יש לכם ביטוח פרטי באחת מחברות הביטוח הפרטיות, בדקו אם אתם זכאים להחזר עבור השירות, אם הכיסוי כולל גם את הסכום שקופת החולים לא מכסה, ואם קיימים כיסויים נוספים כמו השגחה נוספת של אחות פרטית בבית לימי ההחלמה הראשונים מחוץ לבית החולים.  

מתעניינים בשירותי אחות פרטית? מלאו פרטים כאן ונציגי חברה מובילה בתחום יחזרו אליכם בהקדם

יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד

אחות פרטית בבית חולים - שאלות ותשובות

מה כולל שירות אחות פרטית לאחר ניתוח?

אחות פרטית בבית חולים תלווה כל מטופל או מטופלת באופן אישי, תסייע למוגבלים בניידות, תעזור במעבר לשירותים, ותשמור על המטופלים פעילים ככל שניתן בהתחשב במצבם, כדי להגיע להחלמה מהירה. בין התפקידים הנוספים של אחות פרטית לאחר ניתוח, גם סיוע בזמני הארוחות והפגת הבדידות. 

למה כדאי לשכור שירותי אחות פרטית בבית חולים?

שירות אחות פרטית לאחר ניתוח פותר את אי הנעימויות שכרוכות בקבלת עזרה מבני משפחה ואת חוסר הנוחות שקשור לעומס על צוותי הרפואה בבית החולים. המטופל נהנה מסמכות מקצועית שמכירה אותו, מעדכנת את אנשי הרפואה בצרכים שלו ובמצבו הרפואי, ושומרת על בני המשפחה מעודכנים גם הם.

כמה עולה שירות אחות פרטית בבית חולים?

עלות שירות אחות פרטית לאחר ניתוח משתנה בין חברה לחברה, ונקבעת לפי פרמטרים שונים. העלות הצפויה היא של כמה מאות שקלים לכל יום, בטווח של 350 עד 600 שקלים לשמונה שעות עבודה. לכך יש להוסיף דמי נסיעות ותוספות עבור עבודה בסופי שבוע ובחגים. 

האם ניתן לקבל החזרים על השירות מקופות החולים?

כל קופות החולים מציעות סבסוד של שירותי אחות פרטית בבית חולים במסגרת הביטוחים המשלימים. שימו לב, אם אין לכם ביטוח משלים - לא קיימת זכאות להחזרים במסגרת הסל הבסיסי. את ההחזר תוכלו לקבל כנגד הצגת חשבונית מס מהחברה שדרכה רכשתם את השירות. את הפירוט תוכלו לראות בסקירה המלאה. 

אחות פרטית - חברות בתחום

סיעוד פרטי - סקירות בתחום

אשפוז בית - בית חולים בבית שלך

יותר ויותר אנשים מגלים את יתרונות האשפוז הביתי במקום לבזבז שעות ארוכות בחדר המיון וימים רבים במחלקה. למי מגיע אשפוז ביתי, איך עובד התהליך, כמה זה...

שירותי סיעוד בישראל: כל מה שאתם צריכים לדעת

אילו חברות פועלות בתחום הסיעוד, מה ההבדל בין עובדים זרים למטפלים ישראלים, מתי מטפל סיעודי לא מספיק וחייבים השגחת אחות, מה הזכאויות ומה עושים אם...

אחות פרטית: טיפול אישי והשגחה צמודה

בישראל פועלות עשרות חברות שמציעות שירותי אחות פרטית לטיפול בחולים ובקשישים במצבים של אשפוז בית, וכן שירותי אחות פרטית לאחר ניתוח עם השגחה בבית...

מטפלים סיעודיים ישראלים: שירותי סיעוד פרטיים

בישראל פועלות מספר חברות שמציעות שירותי מטפל סיעודי פרטי. למה כדאי דווקא מטפלת סיעודית ישראלית, למי השירות מתאים, אילו חברות פועלות בתחום, והאם ניתן...