דלג לתוכן

השוואה בין קופות חולים

קופות חולים השוואה: כולנו חייבים להיות מבוטחים באחת מקופות החולים והן מחויבות לספק לנו סל שירותים בסיסי. איך תוכלו לעשות השוואת קופות חולים? בדקנו מה מציעה כל קופת חולים מעבר לסל הבסיסי, כמו סל הריון, גמילה מעישון, רפואה אלטרנטיבית, בריאות השן ועוד. השוואה בין קופות החולים - המדריך המלא

4 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

לפי החוק בישראל, כל תושב חייב להיות מבוטח באחת מארבע קופות החולים: שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות, קופת חולים מאוחדת, ולאומית שירותי בריאות. כל קופות החולים מחויבות לספק למבוטחיהן סל שירותים רפואיים ותרופות ללא עלות או בתשלום סמלי בהתאם לצורך הרפואי של המבוטח או המבוטחת. לצד הסל הבסיסי מציעות קופות החולים שירותים רפואיים שאינם כלולים בסל הבריאות, כמו סל הריון, גמילה מעישון, רפואה אלטרנטיבית, ביטוחי שיניים, ושירותים נוספים במסגרת הביטוחים המשלימים. ערכנו בשבילכם השוואה בין קופות החולים כדי שתדעו מה מציעה כל קופה.

השוואה בין קופות חולים: סל הריון

כל מי שהייתה אי פעם בהריון יודעת שהריון ולידה הם עסק שיכול להיות יקר מאוד. כבר בשבועות הראשונים מתחילות בדיקות רבות, סדנאות, ייעוצים ועוד. העלויות עלולות להגיע לאלפי שקלים ולא כל בדיקה מכוסה בסל הבריאות הבסיסי. השוואה בין קופות החולים בתחום סלי ההריון עשויה לחסוך לכן כסף רב. 

בין הבדיקות שחשוב לשים לב לעלויות שלהן כשאתן עורכות השוואה בין קופות חולים:

בדיקות גנטיות: בדיקות שמאתרות זוגות בסיכון ללדת ילדים עם מחלות גנטיות חמורות. חלק מהבדיקות כלולות בסל הבריאות ואחרות מכוסות באופן חלקי באמצעות הביטוחים המשלימים. 

שקיפות עורפית: מבוטחות כל קופות החולים זכאיות לבדיקה בהשתתפות עצמית נמוכה. במקרים של הריון מרובה עוברים אין תשלום. 

סקירת מערכות: סל הבריאות כולל רק סקירת מערכות מאוחרת. קופות החולים מציעות למבוטחות סקירה מוקדמת וסקירה מאוחרת מורחבת בתשלום.

מי שפיר: נשים מגיל 33 ומעלה זכאיות לבדיקת מי שפיר במסגרת סל הבריאות. מתחת לגיל 32 קיימת זכאות רק בהפניה מיוחדת של רופא גנטיקאי. קופות החולים מציעות סבסוד או החזרים לנשים שאינן זכאיות אך מעוניינות לבצע את הבדיקה.

קורסים וסדנאות: כשאתן עורכות השוואה בין קופות חולים, בידקו אילו קורסים וסדנאות הן מציעות. בין הקורסים: עיסוי תינוקות, החייאת תינוקות, התעמלות לאחר לידה, הכנה ללידה, ייעוץ והדרכת הנקה, ועוד. גובה ההשתתפות העצמית משתנה בין קופות החולים ובין הביטוחים המשלימים באותה הקופה. 

השוואה בין קופות החולים בתחום רפואת השיניים

חשוב לערוך השוואה בין קופות החולים בתחום בריאות השן במיוחד עבור מי שזקוק לטיפולים רבים, שכן קיימים הבדלים משמעותיים במחיר בין הקופות ובין הביטוחים המשלימים שכל אחת מהן מציעה. 

כללית סמייל: כללית מפעילה כ-100 מרפאות ברחבי הארץ שבהן מועסקים כ-1,000 רופאי שיניים, כ-1,300 סייעות ושינניות, וכ-145 רופאים מומחים. במרפאות ניתן לקבל טיפולים משמרים, מניעתיים, אורתודנטיים, וכן שירותי רופא מומחה בעלויות גבוהות יותר. כל לקוחות כללית זכאים לבדיקת רופא שיניים בסיסית ולטיפול שיננית בחינם אחת לשנה קלנדרית. הביטוחים המשלימים מעניקים הנחות משמעותיות על שאר הטיפולים. 

מכבידנט: מכבי מפעילה כ-50 מרפאות שבהן כ-1,130 רופאי שיניים, מומחים ושינניות. במרפאות ניתן לקבל את כל סוגי טיפולי השיניים, כולל סתימות, עקירות וטיפולי שורש, שתלים דנטליים, כתרים גשרים ותותבות, טיפולי אסתטיקה, טיפולים בהרדמה מלאה, יישור שיניים ועוד. כל המבוטחים זכאים לבדיקה שנתית ללא תשלום, לא כולל צילומי שיניים. הביטוחים המשלימים מעניקים הנחות משמעותיות, כמו למשל 34 שקלים עבור סתימות, עקירות, וטיפולי שורש. טיפול שיננית ניתן ב-50% עד פעמיים בשנה בביטוחים המשלימים. 

מאוחדת שיניים: מאוחדת מציעה שירות בכ-170 מרפאות שיניים, חלקן ברשת "מאוחדת שיניים" וחלקן במרפאות שיניים בהסדר עם הקופה. במרפאות ניתנים כל סוגי הטיפולים, כולל בדיקות, צילומים, סתימות, קיטוע, עקירות, טיפולי שורש, שתלים, כתרים, יישור שיניים, טיפולי שיננית ועוד. כל המבוטחים זכאים לבדיקת רופא שנתית בחינם, בעלי הביטוחים המשלימים זכאים להנחות בטיפולים נוספים. 

לאומית שירותי בריאות: לאומית מציעה למבוטחיה טיפול במרפאות שבהסדר, כ-300 רופאי שיניים וכ-55 מכוני צילום ברחבי הארץ. הנחות וזכאויות ניתנות לבעלי הביטוחים המשלימים.

השוואה בין קופות חולים: רפואה אלטרנטיבית

כל קופות החולים מציעות למבוטחים טיפולים אלטרנטיביים ובהם דיקור סיני, רפלקסולוגיה, שיאצו, נטורופתיה, עיסויים, צמחי מרפא, ועוד. אם תחום הרפואה המשלימה חשוב לכם ולכן, כדאי לערוך השוואה בין קופות החולים. 

כללית רפואה משלימה: כללית מציעה דיקור סיני, דיקור לאנטי אייג'ינג, טיפול שונישין, אוסטאופטיה, ביופידבק, דיקור יפני, מגוון טיפולי הומאופתיה, הומוטוקסיקולוגיה, היפנוזה, טווינא, נטורופתיה, כירופרקטיקה, עיסוי רפואי הוליסטי, פלדנקרייז, פרחי באך, רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי לימפטי, ועוד. מבוטחי הקופה זכאים להנחה גם ללא ביטוח משלים, אך ביטוח משלים מעניק הנחה עמוקה יותר. כללית מפעילה קרוב ל-60 מרפאות רפואה משלימה בפריסה ארצית 

מכבי טבעי: מכבי מציעה דיקור סיני, שיאצו, נטורופתיה, ביופידבק, כירופרקטיקה, רפלקסולוגיה, טווינא, אוסטאופתיה, הומאופתיה, שיטת אלכסנדר, עיסוי רפואי, מיינדפולנס, תזונה טבעית וצמחי מרפא, שיטת פאולה, וכן בדיקת רופא קונבנציונלי מייעץ לפני התאמת תוכנית הטיפולים. ישנן הנחות משמעותיות לבעלי ביטוחים משלימים של הקופה. מכבי טבעי מפעילה יותר מ-80 מרפאות בכל אזורי הארץ.

מאוחדת משלימה: מאוחדת מציעה דיקור סיני, דיקור יפני, צ'י קונג, טיפולי טווינא, פלדנקרייז, דיקור אסתטי, רפלקסולוגיה, היפנוזה, פרחי באך, כירופרקטיקה, הומאופתיה, שיאצו, נטורופתיה, אלכסנדר, עיסוי רפואי, ואוסטאופתיה, בהנחות לבעלי הביטוחים המשלימים. 

רפואה משולבת בלאומית: לאומית מציעה הומאופתיה, כירופרקטיקה, אוסתאופתיה, רפלקסולוגיה, שיאצו, פלדנקרייז, ביופידבק, פרחי באך, שיטת פאולה, טכניקת אלכסנדר, עיסוי שמנים, נטורופתיה, טאי צ’י, דיקור סיני, שיטת אלבאום, עיסוי לימפטי, טווינא, יוגה וסדנה לעיסוי תינוקות. ניתנת הנחה למבוטחי הביטוח המשלים. הדבר הייחודי לקופת חולים לאומית כשעורכים השוואה בין קופות חולים, הוא שבניגוד לקופות האחרות אין הגבלה על מספר הטיפולים. כ-700 מטפלות ומטפלים מקבלים מבוטחים בקליניקות פרטיות, בבית הלקוח, במקום העבודה ובמרכזים הרפואיים. 

קופות חולים השוואה בין סדנאות גמילה מעישון

קופות החולים מציעות למבוטחיהן סדנאות גמילה מעישון ללא תשלום. הסדנאות כוללות שמונה מפגשים בני כשעה וחצי כל אחד ומשתתפים בהן כ-15 איש. אם יש צורך בטיפול תרופתי, תרופות שמיועדות לגמילה מעישון ניתנות באמצעות סל הבריאות בעלות של השתתפות עצמית בלבד. 

חשוב לציין במקרים של השוואה בין קופות החולים בתחום הגמילה, כי חלק מסדנאות גמילה מסיגריות מופעלות על ידי קופות החולים עצמן באופן ישיר והן מתקיימות במתקניהן או במרפאות הקופה, וחלק אחר מתקיים על ידי מטפלים חיצוניים הקשורים בהסכם עם הקופות. 

איך כל זה קשור לביטוחים המשלימים?

כל אחת מקופות החולים מציעה שני רבדים של ביטוח משלים: הרובד התחתון מעניק הנחות מוגבלות אם בכלל, והרובד העליון מעניק הנחות משמעותיות יותר והטבות נוספות על אלו שברובד התחתון. הרבה מהשירותים שנסקרו מעלה ניתנים במסגרת הביטוחים המשלימים של הקופות (השב"ן) ולא במסגרת הסל הבסיסי. לכן חשוב להכיר את מסלולי הביטוחים המשלימים ואת העלויות שלהם.

כללית: מציעה את ביטוחי כללית מושלם זהב וכללית מושלם פלטינום.
מכבי: מציעה את ביטוחי מכבי זהב ומכבי שלי.
לאומית: מציעה את ביטוחי לאומית זהב ולאומית כסף.
מאוחדת: מציעה את ביטוחי מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא. 

כשעורכים השוואה בין קופות חולים חשוב לבדוק את עלויות הביטוחים המשלימים. כל קופה גובה פרמיה חודשית שונה שעולה ככל שהגיל עולה. קבוצות הגיל משתנות מעט בין הקופות. כשאתם בוחרים את הביטוח המשלים הנכון עבורכם כדאי לשים לב לתקופת האכשרה, זמן ההמתנה שעליכם להמתין מיום ההצטרפות לביטוח המשלים ועד לזכאות לתשלום מופחת עבור הטיפול. ישנם טיפולים שזמן ההמתנה עומד על שלושה חודשים, ואחרים דורשים המתנה של 12 חודשים. 

לחצו על הלינק הבא לסקירת השוואה בין הביטוחים המשלימים בקופות החולים.

מאילו קופות חולים תרצה/י לקבל הצעות?

יש לבחור לפחות חברה אחת
יש להזין שם
יש להזין טלפון בספרות בלבד
יש לבחור יישוב

השוואה בין קופות חולים - שאלות ותשובות

השוואת קופות חולים: באילו תחומים קופות החולים מציעות הטבות למבוטחיהן?

לצד הסל הבסיסי שקופות החולים חייבות לספק לכל המבוטחים, הקופות מציעות שירותים רפואיים שאינם כלולים בסל הבריאות, כמו סל הריון, גמילה מעישון, רפואה אלטרנטיבית, ביטוחי שיניים, ושירותים נוספים במסגרת הביטוחים המשלימים. 

למה חשוב לשים לב כשעורכים השוואה בין קופות החולים?

אם יש שירות רפואי שאתם זקוקים לו במיוחד, כדאי לערוך השוואה בין קופות חולים בתחום הזה. למשל, אילו הנחות מוצעות בתחום בריאות השן, או האם יש הגבלה על כמות טיפולי רפואה משלימה. 

מה מציעות קופות החולים בביטוחים המשלימים?

כל אחת מקופות החולים מציעה שני רבדים בביטוחים המשלימים: הרובד התחתון מעניק הנחות מוגבלות, והרובד העליון מעניק הנחות משמעותיות יותר והטבות נוספות על אלו שברובד התחתון. לכן השוואה בין קופות חולים משמעותית במיוחד לבעלי הביטוחים המשלימים. 

היכן ניתן לקרוא השוואת מחירים בין הביטוחים המשלימים של קופות החולים?

את כל המידע המקיף ביותר הקשור להשוואת שירותי בריאות תוכלו למצוא אצלנו בכמהזה בריאות (:
בקטגוריית קופות חולים אצלנו תוכלו למצוא סקירת השוואה בין מחירי הביטוחים המשלימים של הקופות.

היכן ניתן למצוא מידע נוסף על הצטרפות לקופות החולים?

הנה קישורים לעמודים עם מידע מקיף על הצטרפות לכל אחת מקופות החולים:
כללית הצטרפות
מכבי הצטרפות
מאוחדת הצטרפות
לאומית הצטרפות

השוואת קופות חולים - סקירות בתחום

כמה אנחנו משלמים על הביטוחים המשלימים?

לאיזה תכנית ביטוח אתם שייכים? כללית מושלם או כללית פלטינום? מכבי זהב או מכבי שלי? מאוחדת עדיף או מאוחדת שיא? לאומית כסף או לאומית זהב? האם אתם יודעים...

סל היריון: איזו קופה הכי משתלמת?

כשרק חלק מהבדיקות כלולות בסל הבריאות הממלכתי, חודשי ההיריון החודשים שלאחר הלידה עלולים להיות יקרים מאוד. בדקנו אילו שירותים מציעה כל קופת חולים, מה...

מעבר בין קופות חולים - המדריך השלם

איך אפשר לבצע מעבר בין קופות חולים, מי זכאי לעשות מעבר לקופת חולים אחרת, האם יש הגבלות על החלפת קופת חולים, באילו תאריכים ניתן לעבור בין הקופות וכל...

איזו קופת חולים הכי טובה?

שוקלים החלפת קופת חולים? חשוב שתדעו: מה הופך קופת חולים לטובה ומה חשוב לבדוק לפני שבוחרים קופת חולים או עוברים לקופה מתחרה? פריסת סניפים, זמן ההמתנה...

תגובות