דלג לתוכן

רופא עד הבית

אם אין לכם אפשרות להגיע לרופא או שאתם חשים ברע בזמנים שהמרפאות סגורות, ניתן לערוך הזמנת רופא הביתה. באילו מקרים ניתן להזמין רופא עד הבית, למי השירות מתאים, וכמה זה עולה?

3 דקות קריאה כותב: מערכת כמהזה,

מתעניינים ברופא עד הבית?

אתם מרגישים לא טוב ויודעים שעליכם לפנות לרופא. אתם מתקשרים למרפאה או בודקים ביישומון של קופת החולים מתי התור הפנוי הקרוב ביותר לרופא או הרופאה שלכם, ומגלים שבימים הקרובים אין תורים. אין כמעט מישהו שלא נתקל בתרחיש הזה. הנה תרחיש נוסף: שעת לילה מאוחרת ואתם חשים ברע. המרפאות ומוקדי הערב של קופות החולים סגורים. המחשבה על בילוי של שעות ארוכות במיון לא באה בחשבון. את המצבים האלו ואחרים פותרות חברות שמעניקות שירותי רופא עד הבית. 

הזמנת רופא הביתה - באילו מצבים?

ביקור רופא עד הבית נועד לסייע במקרים שבהם אדם לא חש בטוב ולא רוצה או שאינו מסוגל לצאת מהבית כדי להיבדק על ידי רופא. הזמנת רופא הביתה נותנת מענה במגוון מצבים:

 • חולים כרוניים או מוגבלים: עבורם כל יציאה מהבית עלולה להיות משימה קשה ואפילו בלתי אפשרית.
 • אנשים בריאים שחלו: מטופלים בריאים בדרך כלל שלקו במחלה כלשהי ולא יכולים להגיע לבדיקה במרפאה בשל מצבם. רופאי משפחה כלליים יכולים לספק מענה ראשוני בביקורי בית. 
 • חולים שבריריים: עבור חולים המוגדרים כשבריריים ביקור במיון עלול לדרדר את מצבם.
 • מטופלים לאחר ניתוח: מטופלים שמרותקים למיטה לאחר הליך כירורגי וזקוקים למעקב ולביקורת רפואית.
 • רופא ילדים עד הבית: חלק מהחברות מעסיקות רופאים כלליים שמוסמכים לטפל גם בילדים. יש לבדוק מאיזה גיל (עשוי להשתנות בין החברות) והאם השירות כולל טיפול בתינוקות. 

מדוע כדאי להזמין רופא עד הבית?

זמינות תורים: במרפאות של קופות החולים התור הפנוי הבא עלול להיות זמין רק בעוד מספר ימים, אבל אתם חולים עכשיו. רופא עד הבית יגיע אליכם ביום שבו הזמנתם אותו, לרוב תוך שעות בודדות. 

בדיקה מהירה: רופא עד הבית מגיע עם תיק ציוד גדול שמכיל מגוון רחב של בדיקות שניתן לבצע בביתכם, כמו לחץ דם, סטורציה, חום, דופק, ועוד. במקרים רבים בתיק תהיה תרופה למצבכם ותקבלו את המנה הראשונה ומרשם לרכישת מנות נוספות להמשך הטיפול. 

שמירה על בריאותכם: הזמנת רופא הביתה חוסכת מכם מפגש עם חולים אחרים ומונעת את האפשרות להידבק במחלות של אנשים זרים שמבקרים אצל הרופא. הדבר נכון שבעתיים עבור מטופלים בקבוצות סיכון. 

חיסכון בזמן: אם רופא או רופאת המשפחה שלכם אינם במרחק הליכה, אתם נדרשים לנסיעה באוטובוס או במכונית הפרטית שלכם, חיפוש חניה, והמתנה בתור. רופא עד הבית חוסך את הזמן ומעניק טיפול בסלון או בחדר השינה שלכם.

עבודה מסביב לשעון: בניגוד למרפאה שפועלת בימים ובשעות מוגדרים, ולמוקדי החירום של קופות החולים שנסגרים בשעה מסוימת, חברות שמספקות שירותי רופא עד הבית עובדות 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. 

אילו בדיקות כלולות בשירותי רופא עד הבית?

הבדיקות שכלולות בשירותי עד הבית עשויות להשתנות מעט בין ספקיות השירות השונות, אך לרוב הן כוללות את הבדיקות הבאות:

 • בדיקה גופנית מלאה ומקיפה, כולל אק"ג., לחץ דם, סטורציה, דופק, ומתן אבחנה רפואית ראשונית.
 • מתן תרופות שמספיקות ל-24 השעות הראשונות מזמן הביקור ולפחות עד שייפתחו בתי המרקחת של קופות החולים.
 • מתן מרשמים לתרופות להמשך הטיפול לאחר ביקור הרופא.
 • הפניה להמשך טיפול אצל רופא המשפחה או לרופא מומחה. 
 • אם יש בכך צורך, תינתן הפניה לחדר מיון. 
 • מתן עזרה ראשונה.
 • ביצוע בדיקות מעבדה כמו סוכר ושתן.
 • מתן עירוי או צנתר לווריד. 
 • סיוע באיזון כאב ותסמינים.
 • טיפול בפצעים כולל החלפת תחבושות והוצאת תפרים.
 • טיפול בזונדה או בסטומה.
 • התווית תוכנית טיפול להמשך. 

רופא עד הבית או פנייה לחדר מיון?

אל מוקדי הרפואה הדחופה (חדר מיון) מגיעים עשרות ואף מאות מטופלים עם מצבים רפואיים ומחלות שונות שעדיף להימנע מחשיפה אליהן. אם אינכם במצב מסכן חיים, עדיף להזמין רופא עד הבית על פני הגעה לבית החולים. בנוסף, ההמתנה בחדר המיון עלולה להימשך שעות ארוכות ורבות עד שיחל הטיפול בכם ותקבלו פתרון למצבכם. המיטות אינן נוחות במיוחד, וייתכן כי תקבלו בכלל כיסא שעליו תיאלצו לשבת במשך שעות, גם באמצע הלילה. הזמנת רופא הביתה תאפשר לכם לחכות בנוחות במיטה או על הספה שלכם, עד שהרופא יגיע אליכם. 

רופא עד הבית מעניק יחס אישי, הוא לא צריך להתרוצץ בין עשרות מיטות בחדר המיון במשמרת של 26 שעות. כל תשומת הלב של הרופא נתונה לכם, והוא לא ממהר אל המטופל הבא עד שהביקור מסתיים. הרופאים והרופאות בביקורים הביתיים הם רופאים פרטיים שסוננו בקפידה על ידי החברות שמעניקות את השירות, הם מקצועיים ומיומנים, ורעננים לעומת הרופאים בחדרי המיון. 

נדגיש שוב, אם אתם במצב מסכן חיים יש לפנות למיון, אך אם לא - רופא עד הבית הוא פתרון טוב. אם המדדים שלכם אינם טובים או שהרופא יחשוב שאינכם במצב יציב, הוא יפנה אתכם לחדר המיון הקרוב למקום מגוריכם.

אילו חברות נותנות שירותי רופא עד הבית?

ישנן מספר חברות שמספקות שירותי רפואה בבית, חלקן בפריסה ארצית ואחרות נותנות שירות מקומי. בין החברות שמהן ניתן להזמין רופא הביתה: מיידוקטור, ביקורופא, מרל"מ, מלרם, שרן, צבר רפואה, מדיקל סנטר, נטלי, ואחרות. 

הזמנת רופא הביתה מחיר

שירותי רופא עד הבית הם שירות פרטי שכרוך בתשלום. התשלום משתנה בין החברות, שלחלקן יש הסכמים עם קופות החולים. ניתן לפנות ישירות לחברות השונות ללא הפניה מקופת החולים. העלות הסופית משתנה בהתאם לסוג הטיפול שניתן, שעת הזמנת הרופא - תעריף יום או לילה, והסכמים עם קופות החולים. העלויות נעות בין כמה עשרות שקלים במקרה של השתתפות עצמית, ועד 270-500 שקלים בתשלום מלא. התשלום מתבצע ישירות לחברה שנותנת שירותי הזמנת רופא הביתה, גם במקרים של השתתפות עצמית בלבד. בחלק מהמקרים ניתן לשלם תשלום מלא ולקבל החזר מקופת החולים או מהביטוח הפרטי, בהתאם לתנאי הפוליסה. חלק מהחברות מציעות מינוי שמוזיל את העלויות.

הזמנת רופא הביתה - שאלות ותשובות

באילו מצבים ניתן להזמין רופא עד הבית?

ניתן להזמין רופא עד הבית עבור חולים כרוניים או מוגבלים, אנשים בריאים שלקו במחלה כלשהי ולא יכולים להגיע לבדיקה במרפאה, חולים שבריריים, מטופלים לאחר ניתוח, רוב הנושאים שרופא משפחה מטפל בהם, וכן שירות רופא ילדים עד הבית.

אילו בדיקות רופא עד הבית יכול לעשות?

בדיקה גופנית מלאה ומקיפה, אק"ג., לחץ דם, סטורציה, דופק ומתן אבחנה רפואית ראשונית, מתן תרופות שמספיקות ל-24 השעות הראשונות, מתן מרשמים להמשך הטיפול, הפניה להמשך טיפול אצל רופא מומחה, הפניה לחדר מיון, מתן עזרה ראשונה, בדיקות מעבדה כמו סוכר ושתן, סיוע באיזון כאב ותסמינים, החלפת תחבושות והוצאת תפרים, ובדיקות נוספות. 

אילו חברות מציעות שירות הזמנת רופא הביתה?

ישנן מספר חברות שמספקות שירותי רפואה בבית, חלקן בפריסה ארצית ואחרות נותנות שירות מקומי. בין החברות שמהן ניתן להזמין רופא הביתה: מיידוקטור, ביקורופא, מרל"מ, מלרם, שרן, צבר רפואה, מדיקל סנטר, נטלי, ועוד.

כמה עולה רופא עד הבית?

שירותי רופא עד הבית הם שירות פרטי שכרוך בתשלום. התשלום נע בין כמה עשרות שקלים במקרה של השתתפות עצמית מקופת החולים, ועד 270-500 שקלים בתשלום מלא. התשלום מתבצע ישירות לחברה שנותנת שירותי הזמנת רופא הביתה.

אולי יעניין אותך גם:

תתחילו לדרוש את הזכויות הרפואיות שמגיעות לכם!

זה יכול לקרות בעקבות תאונת עבודה, או אולי חלילה מחלה קשה או בעיה רפואית מתמשכת. אתם תוציאו סכומים גדולים ומשמעותיים של כסף על מגוון רופאים וטיפולים...

טיפולי נוירופידבק- אימון מוחי אפקטיבי

נוירופידבק היא טכנולוגיית משוב ביולוגי לגלי המוח שמסוגלת לטפל במצבים שונים ללא צורך בתרופות. לאילו מצבים בריאותיים מיועד, מה חשוב לבדוק לפני שמתחילים...

טיפול בתא לחץ | טיפול בחמצן היפרברי

כל מה שצריך לדעת על טיפול בתא לחץ: מהו תא לחץ ולמה הוא נועד, איזה סוגי תאים קיימים, איפה אפשר לעבור טיפול בתא לחץ, כמה זה עולה ולמי זה כדאי.

רשלנות רפואית המדריך המלא

מהי רשלנות רפואית, מתי ניתן להגיש תביעה, אילו חומרים ומסמכים יש לאסוף כדי להוכיח רשלנות רפואית, את מי ניתן לתבוע, מהם שלבי התהליך, האם צריך להשתמש...

תגובות