דלג לתוכן
אבא חטוב: תכנית הרזיה בשיטה הלפטינית

אבא חטוב: תכנית הרזיה בשיטה הלפטינית

תכנית הרזיה דיגיטלית לגברים על בסיס השיטה הלפטינית שפיתח צביקה עינב שמתמקדת באיזון חמש מערכות הורמונליות בגוף האדם. מה כוללת השיטה, מה הם עקרונות אבא חטוב וכמה זה עולה?

מה זה "אבא חטוב"?

"אבא חטוב" היא חברה שנוסדה על ידי רז וצביקה עינב בשנת 2020 וזהו גם השם של התוכנית הדיגיטלית שמציעה החברה ללקוחות גברים וזאת לצד תוכנית דומה לנשים בשם אמא חטובה. מטרת התוכנית הדיגיטלית היא סיוע בירידה במשקל ובחיטוב באמצעות השיטה הלפטינית שפותחה על ידי מקימי "אבא חטוב".  התוכנית נוסדה מתוך חוויה אישית של צביקה עינב שהחליט להרזות, יישם על עצמו את עקרונות השיטה שפיתח ורזה 32 ק"ג. מאז, אותו ה"אתגר" שתחילה לקח על עצמו, הפך לתוכנית הרזיה פופולרית בישראל עם מעל ל- 25,000 גברים שירדו במשקל.

אבא חטוב מה השיטה- על מה מתבססת התוכנית?

תוכנית אבא חטוב להרזיה מתבססת על השיטה הלפטינית, שיטה הדרגתית ומבוססת מחקר, שבאמצעותה ניתן להחזיר את השליטה על מנגנוני הרעב והשובע באמצעות איזון ההורמונים שקשורים לכך. השיטה מתבססת על איזון המערכות ההורמונליות המרכזיות, ביניהן: שובע, רעב, אנרגיה והתמכרות.

השיטה הלפטינית עוסקת רבות ב"אפקט החסימה"- תהליך פיזיולוגי שמתרחש כאשר יש הפרשת יתר של הורמון האינסולין, ההורמון האחראי על ייצור אנרגיה זמינה מתוך המזון אותו אנחנו צורכים ובעיקר מפחמימות. הפרשת יתר של הורמון האינסולין משלל סיבות (תזונה לקויה, סטרס ועוד) גורמת לחסימת איתות הורמון השובע (הורמון הלפטין) למוח וכך עולה השכיחות של תסמינים כמו: חשקים ורעב בלתי נשלט. 

כשהמנגנון עובד ככה, הוא "שבור" וכדי לרדת במשקל ולא להעלות הכל תוך זמן קצר, צריך לתקן את חוסר האיזון ההורמונלי ולאחר מכן התהליך של הירידה במשקל יתניע. 

איך תשפיע עלי השיטה הלפטינית להרזיה?

לאחר תיקון ואיזון מנגנון הרעב והשובע מי שעובד על פי התוכנית יכול לחוות כמה תופעות:

  • ירידה בחשקים לפחמימות כמו: בצקים ומתוקים.
  • החזרת הרגשת השליטה והבחירה על מה שנכנס לגוף.
  • ירידה בצורך הפסיכולוגי לאכול ("לאכול עם העיניים") ודחייה ממאכלים שלא בריאים לך.
  • ירידה טבעית במשקל של לפחות 1.5 ק"ג עד 3 ק"ג שומן בחודש. 

מה כוללת תוכנית ההרזיה?

כשנשמע צמד המילים "תוכנית ההרזיה" עולות המחשבות על משהו נוקשה ותפריט קפדני שלא ניתן לחרוג ממנו, אך לא כך הדבר בתוכנית הדיגיטלית של צביקה עינב. במקרה זה, לתוכנית "אבא חטוב" עקרונות שונים, היא לא מחייבת את המשתתף להיצמד לתפריט נוקשה שמגביל אותו ומכריח אותו לספור קלוריות או חלילה להרעיב את עצמו ואפילו לא מחייבת את המשתתף לעשות ספורט.

אבא חטוב- תוכנית היסוד להורדה במשקל לגברים כוללת:

  • תוכנית אוכל מקיפה והדרגתית.
  • חיבור לאפליקציה ייעודית.
  • 13 שבועות של סרטונים יומיים.
  •  4 לייבים עם מאמן החיטוב.
  • תמיכה ומענה אישי ממאמן החיטוב שלך.
  • קהילת גברים תומכת ומשתפת ברשתות החברתיות: פייסבוק ווואטסאפ. 

13 השבועות של ההדרכה הדיגיטלית יכללו שאלון בריאות אישי כדי שהצוות יוכל ללוות את המשתתף למטרה האישית שלו, חיבור לקבוצת הפייסבוק ולאפליקציית הליווי האישי, למידה בשלבים כיצד לשנות את הרגלי התזונה ומהי תזונה לפטינית, כיצד להפחית את החשקים, כיצד להקשיב ולהבין את מנגנוני הרעב והשובע ועוד. כמו כן, יינתן דגש על הרגלים חשובים ופשוטים ליישום שיעזרו להתמדה עם השיטה הנלמדת ויעזרו עם "תקיעות", ולבסוף, תינתן תוכנית מסודרת- איך לשמר את המשקל ואת התוצאות שהשיג המשתתף. 

יחד עם התוכנית המקצועית, מקבל המשתתף ליווי ומענה על שאלות על בסיס יום- יומי ממאמן מוסמך השיטה. המשתתף הופך לחלק מקהילה שבה הוא יכול לשתף, להתייעץ, לקבל עזרה ולסייע לאחרים בקבוצת הפייסבוק או בקבוצת הוואטסאפ למשתתפי המחזור. בנוסף, נפתחת למשתתף גישה מלאה לתוכניות האימונים האישיות של צביקה עינב (במידה והוא מעוניין בספורט, לא חובה לתהליך). 

לאחר השלמת תוכנית היסוד ניתן להצטרף לתוכנית ההמשך שמיועדת למסיימים. 

"אבא חטוב" מחיר: כמה יעלה לי להצטרף?

הצטרפות לתוכנית אבא חטוב עולה 1,680 ₪ שניתן לחלק לתשלומים. בהצטרפות מקבלים גם בונוסים לתוכנית (ללא עלות) כמו: ספר מתכונים- מעל 70 מתכונים לפטיניים פשוטים להכנה, מדריך להתמודדות עם כל סיטואציה "בעייתית" אפשרית (חופשות, מילואים, חגים ועוד) ללא ויתור על ההנאות בחיים ותוכנית בונוס- איך לקום מהספה ולרוץ 5-10 ק"מ.

בנוסף, ניתן גם "גלגל הצלה" למי שסיים את התוכנית וסטה מהמסלול בשם "קאמבק לפטיני" של 21 ימים למשך שנה מסיום התוכנית (תקפה לשנה מסיום התוכנית) שיעזור לחזור להרגלי התזונה הנכונים ושמירה על התוצאות. 

האם "אבא חטוב" מתאים לנשים?

מקימי "אבא חטוב" דאגו גם לנשים המעוניינות לרדת במשקל ולשנות את אורך החיים שלהן והקימו תוכנית נוספת בשם "אמא חטובה". בדומה לתוכנית לגברים, גם התוכנית לנשים מבוססת על השיטה הלפטינית וגם בה המשתתפות מקבלות לאורך כל 13 השבועות סרטונים יומיים, תוכנית אוכל מקיפה, 4 לייבים עם מאמנת חיטוב, חיבור לאפליקציה ייעודית, תמיכה ומענה אישי ממאמנת חיטוב והצטרפות לקהילת נשים בפייסבוק ובוואטסאפ לאורך כל התהליך ואחריו. 

אבא חטוב- שאלות ותשובות

איך אפשר להוריד במשקל בעזרת תכנית אבא חטוב?

תכנית "אבא חטוב" מסייעת לגברים להוריד במשקל באמצעות השיטה הלפטינית שעוזרת לאזן את הורמוני הרעב והשובע שבגוף. כאשר ההורמונים מאוזנים ניתן להבחין בכמה תופעות חיוביות שקורות: ירידה בחשקים לפחמימות, דחייה ממאכלים לא בריאים וירידה טבעית במשקל של לפחות 1.5 ק"ג עד 3 ק"ג בחודש.

כמה עולה להצטרף ל"אבא חטוב"?

לתוכנית אבא חטוב מחיר הצטרפות של 1,680 שקלים. זוהי תכנית אונליין שניתן לצפות בה בזמן הפנוי, מלבד לתוכנית עצמה מקבל המשתתף עוד  שלושה בונוסים ללא עלות: ספר מתכונים, מדריך להתמודדות עם סיטואציות "בעיתיות" ותוכנית נוספת-  איך לקום מהספה ולרוץ 5-10 ק"מ. 

אולי יעניין אותך גם:

תזונה מותאמת אישית על סמך בדיקות מעבדה

תזונה מותאמת אישית עשויה לעזור איפה שדיאטות כלליות נכשלו. איך עובדת בניית תפריט תזונה אישי לפי בדיקת דם, מהי בדיקת רוק גנטית, איך מתחילים דיאטה לפי...

אכילה רגשית: אימון אישי כשיטה להרזיה

איך מתמודדים עם אכילה רגשית ובעיקר איך שמים למעגל הזה סוף? מה עושים כאשר כוח הרצון להפחית במשקל לא עוזר, אילו תהליכים יכולים לסייע, ואיך משנים הרגלים...

מרזים ביחד: קבוצות תמיכה להרזיה

בכל דיאטה שננסה יהיו רגעי משבר ואין מישהו או מישהי שלא חוו "נפילה". במקום להיכנס להלקאה עצמית שברוב המקרים לא עוזרת ואפילו מזיקה, אפשר להצטרף אל...

דיאטה און ליין - לרזות בלי לצאת מהבית

כל מה שאתם צריכים וצריכות לדעת על הרזיה בטוחה אונליין. אילו סדנאות מתקיימות ברשת, מי מציע קבוצות תמיכה דיגיטליות, איך אפשר לקבל תפריט מותאם אישית,...

דיאטה ותזונה נכונה: השיטות המובילות בישראל

שומרי משקל, חצי שירה, חלי ממן, דיאטת לורן, דיאטות מותאמות אישית מבוססות בדיקת מעבדה - בדקנו מה הן הדיאטות המובילות כיום בישראל

דיאטה מומלצת - איך לבחור דיאטה?

לעיתים תכופות אנו שומעים על "דיאטה מומלצת חדשה שאתם חייבים לנסות!". ריכזנו עבורכן ועבורכם דיאטות מומלצות, בדקנו האם יש הבדל בין דיאטה מומלצת לנשים...